Jaarverslag Commissaris van de Koningin Statenvergadering Thermo Products OPRUIMING BIJ SIMON Provincie Zeeland HERENONDERGOED DAMESONDERGOED Nu 3.95 TEN CATE jongens+meisjes Dames NACHTKLEDING 5,00 KORTING Travel Outdoor £n nog veel meer op het gebied van berg- en buitensport. VERSRUNDVLEES €7.50 per kilo nu 3,95 nu 3,50 nu 4,50 nu 3,95 nu nu 4,95 €450.- Nieuwsbrieven Officiële Mededelingen DAMES- EN HERENDUSTERS 5,00 KORTING Dit en nog veel meer in de opruiming bij: SPECIAALZAAK Milieu Chtgronding blus- vatervijver Vrouwen- plder Westwal 13 4461 CM Goes Tel: 0113-226779 Kom bij ons langs voor: Teva sandalen Rugzakken Wind waterdichte kleding Berg wandelschoenen Slaapzakken Tenten Kompassen Zakmessen Tropenzorg producten Branders Pannen sets VLEESVEEBEDRIJF J. GOUD Telefoon: 0113-639644 BAYER elastisch katoen, slips- singlets SPORT SLIPS restant BOXERSHORTS strak of wijd TWENTINI slips singlets SLIPS Bayer heup Baik Yang taille nu 2,25 SLIPS Koala, Racky DAMES HEREN KINDEREN n HEMDJES elastisch katoen, VM F 1! fl <ÉÊi alle maten nu 4 95 BEEREN TWENTINI 4 nnO/ l/n rv^r» %*#i diverse modellen Volop afgeprijsde B-H's v a. 9,00 bijpassende slips Meisjes ondergoed BEEREN hemdjes-slips aiie maten NU 1,95 Jongens ondergoed BEEREN hemdjes-slips NU O,95 tienerserie GoGo BRUIDSKLEDING I Dames BADPAKKEN en BIKINI'S 10,00 KORTING ANNETTE 0187 - 48 24 31 KLOKSTRAAT21 - GOES Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 27/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws De commissaris van de Konin gin, de heer W.T. van Gelder, blikt jaarlijks terug in een jaarver slag op zijn werkzaamheden voor de provincie. Hij doet dit mede in het kader van art. 179 van de Provinciewet, waarin is gesteld dat hij verantwoording aan Provinciale Staten moet afleggen over het door hem ge voerde bestuur. 10 jaar 2002 was een bijzonder jaar voor de commissaris. Op 16 september 2002 was hij namelijk tien jaar in dienst als commissa ris van de Koningin in Zeeland. Naar aanleiding hiervan kijkt hij in de inleiding van het jaarverslag terug op deze tijd en laat hij enkele hoogte- en dieptepunten nog eens de revue passeren. Taken In hetjaarverslag komen de taken van de commissaris aan de oide. Hij heeft een belangrijke taak n burgemeestersaangele- genfeden. Bij de benoeming van burge meesters in de provincie Zeeland maakt Van Gelder ten behoeve van de vertrouwenscommissie een selectie van kandidaten en geeft advies over het verloop en de inhoud van de sollicitatiepro cedure. Wanneer er in andere provincies Zeeuwse kandidaten zijn voor burgemeestersposten is hij ook bij de procedure betrok ken. Verder wordt er ingegaan op de werkbezoeken die zijn afge legd aan de gemeenten Sluis- Aardenburg en Reimerswaal in het kader van zijn ambts instructie. Van Gelder heeft ook een taak bij hét verlenen van Koninklijke onderscheidingen, predikaten en erepenningen. Openbare orde en veiligheid De Commissaris van de Koningin heeft een aantal bevoegdheden op het gebied van de openbare orde en veiligheid. In het verslag wordt onder andere ingegaan op de storm die Zeeland in oktober 2002 trof, de veiligheid op en rond de Westerschelde, de toet sing van rampenplannen, rampen bestrijdingsplannen en calamitei tenplannen en het project ver keersveiligheid. Four Freedoms Awards In 2002 vond in Middelburg de uitreiking plaats van de Four Freedoms Awards. In het kader van de representatieve taken van de commissaris heeft Van Gelder deze bijzondere gebeurtenis bij gewoond. Verder was de com missaris aanwezig bij onder ande re het burgerlijk huwelijk van de kroonprins en zijn bruid Maxima. In het hoofdstuk representatie wordt ook aandacht besteed aan nevenfuncties die de commissaris bekleedt. Per 31 december 2002 is Van Gelder onder andere: voor zitter van de Rooseveltstichting en lid van het bestuur Stichting Ruyteriana. Verder bekleedt hij diverse nevenfuncties, omdat hij hiervoor bijzondere interesse heeft of over specifieke kennis beschikt. Zo is hij is onder ande re voorzitter van de Stichting Waterleiding Museum, voorzitter van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Groei en Bloei en voorzitter van de stich ting Aqua for All (A4A). Opvragen Het jaarverslag van de com missaris van de Koningin is op te vragen bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, post bus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Het jaarverslag is ook te lezen op de website van de provincie: www.zeeland.nl. Vrijdag 4 juli, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS) in de Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg. De vergadering is openbaar en wie wil kan plaats nemen op de publieke tribune. Na de opening van de vergade ring wordt eerst de agenda vast gesteld. Als daar geen op- of aanmerkingen op zijn, komen de notulen van de vorige vergade ring aan bod en wordt vervolgens verder gegaan met de ingeko men stukken. Bij de ingekomen stukken is een voorstel van Gedeputeerde Staten, een rap portage over het regionale water systeem 1999-2001. De twee ingezonden brieven gaan over Connexxion en de N57. Vragensessie Tot nu toe zijn er vijf vragen inge diend door de statenfracties van het CDA, LPF (2 maal), PVDA en Groenlinks. De vragen hebben respectievelijk betrekking op de wachtlijstenproblematiek van de RIO's, het geschil tussen de Betho en de gemeente Tholen, de veiligheid rond de munitieop slag in Ritthem, het op Tholen inlaten van water uit het Zoommeer en de milieuvergun ning Van Hattum en Blankevoort (Betoncentrale WCT). Aangezien er tot een half uur voor de vergadering nog vragen kunnen worden ingediend, is het mogelijk dat het niet bij deze vra gen blijft. Voorstellen Het Ontwerp Gebiedsplan West Zeeuwsch-Vlaanderen "Natuurlijk vitaal", met een bestuurlijke ach terbanreactie op dit ontwerp is één van de elf voorstellen. Een ander voorstel gaat over de inci dentele subsidies van het cultu reel erfgoed. De diverse subsidie verzoeken overstijgen het budget dat ter beschikking is gesteld door Provinciale Staten. GS stel len voor de subsidies die dit bud get overstijgen ten laste .te bren gen van de reserve welzijn. Het gaat onder andere over de subsidie voor de publicatie "Zeeuwen gezocht" door het Zeeuws Archief, voor de publica tie "Jan Haak" door de Oudheidkundige kring De Vier Ambachten en voor exposities, publicaties en activiteiten rondom de veerdiensten door het Zeeuws Maritiem Muzeeum. De andere voorstellen betreffen de reorganisatie waterschapsbe- stel Noord-Brabant; bijdrage aan de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten (VZG) t.b.v. imple mentatie NED-systematiek (Nieuwe Economische Dragers); Interreg IIl-a project Maritiem Erfgoed; Gemeenschappelijke regeling Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch Vlaanderen; verdeling Gebundelde Doeluitkering en Interimregeling Duurzaam Veilig 2003; voorstel benoemingen PS- leden; initiatiefvoorstel uienhandel en uienteelt van de fractie van de Partij voor Zeeland en een initia tiefvoorstel Optimalisatie Zeeuwse Lijn van de fracties van de Partij van de Arbeid en Groen Links. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. In juni is nummer 9 verschenen van de nieuwsbrief Rondom het Veerse Meer, een gebied met toekomst. Hierin wordt verteld dat de toetsingscommissie volop aan het werk is om de toekomstplan nen van recreatieondernemers te toetsen aan de mogelijkheden in het gebied. Hoewel de gebiedsvisie nog niet klaar is, worden deze toetsingswerkzaamheden toch verricht. De partijen vonden het namelijk geen goede zaak dit nog langer uit te stellen. Er zijn in totaal 26 plannen ter toetsing ingezonden, waarvan er 3 inmiddels niet-ontvankelijk zijn verklaard. De overige 23 plannen worden bestudeerd. De commissie bedoekt vervolgens alle loca ties om te kijken en te praten met de ondernemers. Verder wordt er in de nieuws brief aandacht besteed aan de duikschool Oceanus, het waterpeil, de werkzaamheden van het waterschap Zeeuwse Eilanden in het Veerse Meer gebied en wordt de nieuwe voorzitter van de stuurgroep geïntroduceerd, gedeputeer de drs. G.L.C.M. de Kok. In de vaste rubriek van de nieuwsbrief wordt het doel en de stand van zaken van het project verduidelijkt. Jeugdzorg Eveneens in juni is nummer 9 van de nieuwsbrief jeugdzorg uitge bracht. De nieuwsbrief begint met de benoeming van de heer H.W. van den Ende door Gedeputeerde Staten. Hij is voor maximaal 1 jaar interim voorzitter van de Raad van Bestuur. Begin volgend jaar zal een nieuwe procedure worden gestart voor de werving van de definitieve Raad van Bestuur. Hij start zijn werkzaamheden bij het Bureau Jeugdzorg (BJZ) op het moment van de fusie. Naar alle waarschijnlijkheid is dit op 1 augustus a.s. Vervolgens wordt het organisatiemodel van BJZ vastgesteld. Het model is geheel vol gens het ontwerp van kwartiermaker Jan Klievink vastgesteld door Gedeputeerde Staten. Andere onderwerpen in de nieuwsbrief zijn onder meer: de communicatie met gemeenten over de samenwer king in het kader van jeugdzorg; de overlegstructuur en steunfunc tie jeugdzorg; de fusering van het zorgaanbod op 1 augustus en de introductie van de nieuwe gedeputeerde voor jeugdzorg de heer G.R.J. van Heukelom. Beide nieuwsbrieven zijn te verkrijgen bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Gedeputeerde staten van Zee- Ind willen de door Lockefeer ^erhulst Projekten te Westkapel- namens A. Verburg te West- .apelle, aangevraagde vergun- ling ingevolge de Ontgron- Jingenwet voor het uitvoeren >/an ontgrondingswerkzaamhe den ten behoeve van de aanleg van een bluswatervijver op het perceel Rijkebuurtweg 8 te Vrou wenpolder, verlenen met voor schriften ter bescherming van de bij de ontgronding betrokken belangen. De aanvraag, de ontwerp beschikking en de overige stuk ken liggen van 3 juli tot en met 3) juli 2003 ter inzage bij de Drectie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mddelburg, op werkdagen van 817 uur en desgevraagd buiten kantooruren, alsmede in het ge meentehuis van Veere, Traver se 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19 uur. Na 31 juli 2003 tot einde be roepstermijn liggen de stukken op genoemde plaatsen ter inzage op werkdagen tijdens kantoor uren. Tot en met 31 juli 2003 kan een ieder gemotiveerde bedenkin gen tegen de ontwerpbeschik king indienen bij gedeputeerde staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kunnen verzoe ken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in de zelfde periode over de ontwerp beschikking van gedachten wil wisselen of mondeling beden kingen wil inbrengen, kan een telefonische afspraak maken (0118-631786). De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). ■flii rookgasafvoersystemen Tfermo Products produceert roestvast stalen rookgasafvoer, lucht toe/afvoer ventilatie-, en industriële systemen. Een zeer geavanceerd machinepark zorgt voor een hoogstaand kwalitatief assortiment aan systemen, geproduceerd volgens de nieuwe Europese richtlij nen. D9 enkel- en dubbelwandige systemen zijn toepasbaar voor: - open haarden, houtkachels, olie gestookte toestellen - conventionele, VR en HR ketels - industriële ovens en bakkerijen - lucht toe/afvoer en ventilatie - sfeerverwarming - etc. V/ij verlenen 10 jaar garantie op alle door ons gefabriceerde systemen. Tevens hebben wij de beschikking over een ervaren montageploeg en bent u van harte welkom in onze showroom waar wij kachels, haarden, schouwen en de benodigde accessoires verkopen. Onze schoorstenen staan op eenzame hoogte Thermo Products B V. Bedrijfsweg 14 4387 PD Vlissingen Tel.: (0118) 475479 Fax: (0118) 473537 E-mail; ThermoProduct@Planet.nl rechtstreeks van onze boerderij in Baarland Bij u thuis bezorgd in pakketten van 20 kilo voor Voor informatie en/of bestellingen Burgemeester Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland Van het door ons gefokte "Blonde d' Aquitaine" vleesvee, laten wij regelmatig een vrouwelijk dier slachten door een ambachtelijke slager. Het gehele rund wordt gelijk verdeeld over alle pakketten, zodat u van elke vleessoort een deel krijgt in de verhouding zoals die aan het rund gezeten heeft. Het pakket bestaat uit Gehakt, Soepvlees, Schenkels, Tartaar, Sucade-lappen, Lende-lappen/Entre Cóte, Kogelbiefstuk, Bieflappen, Rosbief Soepbeentjes, Haasbiefstuk, Magere lappen. Biefstuk, Lever, Riblap en Hamburgers. Zandpad 90, Middelhamis

de Faam | 2003 | | pagina 7