Duurzame energie populair in Zeeland Liberalisering Zon in Zeeland III LJ: Een heerlijk zomers recept! Een verrassende uitslag van 'The Bet' Tuinverlichting DELTA DELTA Comfort B.V. Verrassend veelzijdig Goede-buren-tip: zorg dat uw buren geen overlast hebben van uw tuinverlichting. Onlangs hebben alle huishoudens en kleinzakelijke klanten een interessante aanbieding van DELTA gekregen. Wij zijn er trots op u te kunnen vertellen dat wij hier zeer veel positieve reacties op gekregen hebben en zijn blij dat zoveel mensen in Zeeland waarde hechten aan een beter milieu. Onze aanbiedingen waren Ncttostroom® voor de kleinzakelijke klanten in Zeeland en Zeeuws Groen voor de Zeeuwse consumenten. HIK Groen had, kreeg van ons een bloemenbon ter waarde van io,- wanneer u ons op de hoogte bracht van uw wensen en behoeften door middel van de vragenlijst. Bij deze willen wij alle klanten bedanken die zich hebben aangemeld. Zij zullen spoedig ons bedankje ontvangen. Wij vinden het erg prettig om te zien dat onze klanten het milieu heel belangrijk vinden en vertrouwen hebben in DELTA. DELTA COMFORT B.V., POSTBUS 5048, 4330 KA MIDDELBURG, WWW. DELTA. N L, TELEFOON 0800"5150 Bruinisse mee. Zij verkopen en installeren de zonnepanelen of de zonneboiler en voorzien u van deskundig advies. Bent u geïnteresseerd en wilt u meer infor matie over de aanschaf van zonnepanelen of zonneboilers? Deze kunt u opvragen bij: Energie Service Delta tel. 0800 - 55 11 550 Postbus 69 4460 AB Goes www.energieservicedelta.nl Ooms installaties tei. oir, - 48 12 27 Oudestraat 14 4311 AW Bruinisse www.ooms-tieleman.nl Ncttostroom® Speciaal voor onze kleinzakelijke klanten hebben wij Ncttostroom' geïntroduceerd. Dit product is duurzame energie uit Europa en biedt de klant maar liefst een halve eurocent per kWh korting. Ruim eenderde van onze kleinzakelijke klanten heeft voor dit product gekozen. Hiermee dragen ook de Zeeuwse ondernemers bij aan een beter milieu. Omdat de gemeenten sportieve verliezers zijn, heeft de gemeente Middelburg, met een extra donatie van de Vereniging Zeeuwind, de leerlingen zonnepanelen geschonken voor op school. Bovendien ontving Nehalennia pal men voor in de hal, die natuurlijk de nodige C02 vastleggen. Van de gemeente Vlissingen mogen de leerlingen van Scheldemond een milieuvriendelijk middagje zeilen op het traditionele zeilschip 'De Morgenster'. Hulde aan de ruim 200 leerlingen die ervoor hebben gezorgd dat ook het milieu als winnaar uit de bus kwam. Zeeuws Groen Ook huishoudens in Zeeland hebben een interessante aanbieding gekregen. Wie nog geen Zeeuws Groen had en zich op tijd had aangemeld, krijgt een prachtige radio op zonne-energie cadeau. Ook hier hebben we veel aanmeldingen voor gehad. Uiteraard waren we onze huidige Zeeuws Groen klanten niet vergeten. Wie al Zeeuws Profiteer nu van aantrekkelijke 'zomerse' subsidies en schaf zonnepanelen of een zonneboiler aan. DELTA stimuleert het gebruik van duurzame energiebronnen. Om deze reden is de actie 'Zon in Zeeland' weer van start gegaan. Deze actie zal tot 31 oktober 2003 lopen en hier mee ligt de aanschaf van zonnepanelen en zonneboilers ook binnen uw handbereik. Wanneer u snel reageert, krijgt u subsidie uit de zogenaamde MAP-gelden en de energie premieregeling. Hier geldt echter wel voor: op=op. Alleen nu profiteert u van aantrekke lijke kortingen. En dat is nog niet alles, want naast deze subsidie, krijgt u tevens een goede vergoeding voor de kWh's die u zelf opwekt. Dit jaar doen de installatiebedrijven Energie Service Delta uit Goes en Ooms installaties uit en printen hun lessen nu op kringlooppapier. Nog binnen de gestelde tijd van twee maan den hadden de scholieren hun doel al bereikt. Zij hebben GEWONNEN! Nehalennia is de topbespaarder van Zeeland geworden. De scholieren van deze school hebben maar liefst 35% C02 bespaard. Vanaf 1 juli 2001 mogen consumenten kiezen bij welke energieleverancier ze groene stroom kopen. De datum waarop consumenten en kleinzakelijke verbruikers vrij zijn in het kiezen van een leverancier voor gewone elektriciteit en gas is vastgesteld op 1 juli 2004. Niet iedereen mag zomaar energie aanbieden Om een betrouwbare markt voor consumenten te garanderen, hebben energieleveranciers een vergunning nodig om gas en elektriciteit te mogen leveren. Om voor een vergunning in aanmerking te komen, moeten ze kunnen aantonen dat ze over voldoende kennis en middelen beschikken om een goede energie leverancier te kunnen zijn. Eisen die in de vergunning worden gesteld zijn onder andere dat de leverancier duidelijke offertes en over eenkomsten hanteert, waarin de tarieven en de wijze waarop die tot stand zijn gekomen, helder zijn aangegeven. Er is een onafhankelijke commissie ingesteld, die wordt voorgezeten door Yvonne van Rooy, voormalig staatssecretaris van Economische Zaken. Deze commissie kijkt of de verschillen de partijen op de energiemarkt voldoen aan een aantal essentiële criteria voor de vrij making van de energiemarkt. Hierbij kunt u denken aan leveringszekerheid en transpa rantie van informatie voor u als klant. Op basis van de tweede tussenrapportage van deze commissie heeft de minister van Economische Zaken besloten dat de energie markt op 1 juli 2004 open zal gaan. Wilt u meer weten over het vrijkomen van de markt? Kijk dan op www.delta.nl In de vorige uitgave van de consumenten pagina hebben wij u op de hoogte gebracht van de spannende weddenschap tussen Zeeuwse scholieren en Zeeuwse gemeenten onder leiding van de Zeeuwse Milieufederatie inmiddels is de uitslag bekend... Wat is er heerlijker dan een zomeravond doorbrengen op uw balkon of in de tuin? Om deze zomeravonden extra sfeer te geven, zijn er tuinverlichtingsarmaturen* ontwikkeld die aan alle veiligheidseisen voldoen. Zo zijn er spatwaterdichte armaturen die met een pin in de grond worden gestoken. De 12-volts- armaturen zijn uitstekend zelf te installeren. Ze worden aangesloten op een transformator die 230 volt omzet in 12 volt. Zorg wel dat u deze transformator op een veilige plek plaatst, bij voorkeur binnenshuis. Als u niet van installeren houdt, geen goten voor de bedrading dwars door uw tuin wilt graven of flexibel wilt zijn in het uitlichten van uw tuin, dan is tuinverlichting op zonne- energie zeker het overwegen waard. Ook voor het geval het een dagje wat minder zonnig is, want de lichtopbrengst en brandtijd zijn bij de nieuwste tuinverlichting op zonne-energie alleen maar toegenomen. Kiest u voor een 230-volts-tuinverlichtings- armatuur, dan raden wij u aan een erkend installateur te raadplegen. Er gelden namelijk speciale voorschriften met betrekking tot de installatie- en aansluitmethodiek. Ook als u niet zo'n doe-het-zelver bent, roep dan de hulp in van een erkend installateur. Hij advi seert en helpt u graag met de aanleg van een fraaie én veilige tuinverlichting. Wist u dat u de vitamines van overrijp fruit nog veilig kunt stellen door gebruik te maken van een handige elektrische machine in opkomst: de blender? Met een blender maakt u in een handomdraai de lekkerste milk shakes. Er zijn tal van blenders te koop. Een blender bestaat uit een glazen of kunststof kom en een metalen motorhuis. Door de zware motor en roestvrijstalen snijbladen zijn veel machines ook geschikt voor het crushen (pletten) van ijsblokjes. Een koele shake in deze zomertijd is nooit weg. Recept voor twee grote glazen: - 250 cc yoghurt - 125 cc melk - 1 banaan - 1 lepel honing Snij de banaan in stukjes, doe deze in de kom van de blender. Giet de yoghurt, melk en honing erbij. Meng nu alles een korte tijd. Verdeel de shake over twee hoge glazen, rietje erin en smullen. Het ging bij de weddenschap om het redu ceren van de C02-uitstoot door scholieren van CSW en Nehalennia uit Middelburg en van Scheldemond uit Vlissingen. De scholieren hadden gewed dat zij minimaal 8% minder C02-uitstoot in hun omgeving zouden reali seren. Al snel bleek dat de scholieren hier erg enthousiast over waren. Vele maatregelen werden getroffen. Scholieren fietsten naar school in plaats van met de bus te gaan, ze probeerden minder lang te douchen en atten deerden hier ook broertjes en zusjes op, de scholen zijn overgestapt op groene stroom

de Faam | 2003 | | pagina 30