'Ze weten me altijd weer te vir ?er te vinden' tiet weten waard Nationaal Park krijgt eigen website Meiden van Theo kampioen vol programma op Stroskerkse dag Waterschap plant bomen Steunpunt zoekt vrijwilligers Streeknieuws Zeeuwse CAD-tekenaar wint WorldSkills BESTE BUUR VAN NIEUW-MIDDELBURG 1.568 BOMEN EN 44.500 STRUIKEN Walcheren van dag tot dag Big Band geeft concert Bijeenkomst ouderen en depressie Proeverij in Wereldwinkel woensdag 2 juli 2003 MIDDELBURG - De wijk Nieuw Middelburg in de Zeeuwse hoofdstad heeft sinds vorige week een 'Beste Buur'. Heieen Matthijsse uit de Prins Mauritsstraat heeft deze titel gekregen voor haar inzet in de wijk. Ze kreeg maar liefst vier nominaties van haar mede buurtbewoners. Tijdens de officiële bijeenkomst van 24 juni ontving ze de oorkonde uit handen van de Middelburgse burgemeester Schouwenaar. "Het was die avond gewoon menéér Schouwenaar. Zo'n leuke man!" pagina 17 Hel een haalt ken er uit wat er Die hebben echt staan glunderen om dat ze hel zo mooi vonden." Tussen alle bedrijven door komt er een buurvrouw binnen. Als ze merkt dat het over de prijs gaat, zegt ze: "Heieen is gewoon té goed voor deze we reld." GOES - Nationaal Park Oosterschelde heeft een eigen website in gebruik genomen. Op de site kunnen men sen hun bezoek aan het park voorbereiden. SEROOSKERKE - Serooskerke staat zaterdag (5 juli) weer helemaal in het teken van de Stroskerkse Dag. Ringrijden, braderie, oude ambachten en een swin gend feestje in de Zandput maken deel uit van het pro gramma. VLISSINGEN - CAD-tekenaar Dennis van der Wielen (20) uit Nieuwerkerk heeft een gedeelde 17e plaats be haald op de WorldSkills in het Zwitserse Sankt Gallen. De jonge vakman van het ROC Zeeland genoot van deze internationale beroepenwedstrijden. Hij had achttien concurrenten. Wmmmm ...sociale contacten zijn voor mij heel belangrijk... GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden begint dit jaar met het planten van 1.568 jonge bomen en zo'n 44.500 struiken langs de polderwegen in Zeeland. Dit seizoen worden bijna 300 meer bomen en 15.000 meer strui ken dan vorig jaar geplant. Het waterschap doet daar bij een proef met het aanplanten van de steel-iep, die waarschijnlijk resistent is tegen de iepziekte. door Ditty Nieuwenhuize Voor 5 en 6 juli 2003 HUISARTSEN Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereik baar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestda gen. Spreekuur- na afspraak. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en Zondag P. Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middelburg, tel. 625963. APOTHEKEN Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren van vrijdag t/m donderdag voor spoedeisende recep ten 24-uurs dienst: Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel. 0118- 470717. soms pijn heeft omdat ze teveel hooi op haar vork heeft geno men. "Maar dan denk ik, ik heb toch weer iets voor die mensen gedaan. Sociale contacten zijn voor mij heel belang rijk. Ik kan goed uit de voeten met mijn rol stoel maar ik kan niet, zoals anderen, even naar de stad." Naast de prijs van Beste Buur heeft het echtpaar ook de prijs gekregen voor de Meest Gehandicaptenvriende- lijkeTuin. "Ik ben mijn man echt uit de grond van mijn hart dankbaar. Hij heeft niet alleen de tuin aan gepast maar ook ons huis. Zon der hem was me dat nooit gelukt. De tuinjury kwam met zeven man onze tuin bekij- VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20.00 uur: T. Adriaanse, tel. 471140. Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur: H.Hament, tel. 471140. Middelburg: Van wijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noord- straat 61, Middelburg. Tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur. LandbouwhuisdierenpraktijkWalcheren: (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aan- wagen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10- 12 uur en volgens afspraak. DIERENAMBULANCE Voor de regio Walcheren, de Bevelanden en Schouwen- Duiveland: Dierenambulance Dierenbescherming, dagelijks van 09.00 uur tot 21.00 uur, tel. 0900-7673437. DONDERDAG Torenstraat Meliskerke, ring- rijwedstrijden, 8.00-17.30 uur Vismarkt, Middelburg, An tiek-, kunst- en ambachten markt, 9 - 16 uur Markt Middelburg, Warenmarkt, 8.30-16.00 uur* VRIJDAG Arsenaaltheater Vlissingen, gemeenteraadsvergadering, 9.00 uur Centrum Domburg, culinair evenement Smaek van Domburg, 16.00-22.00 uur ZATERDAG Kanovijver Vlissingen, duin en strandtocht wandelsport vereniging De Vrolijke Tippel aars, 9.00 uur Centrum Serooskerke, Stroskerkse dag met braderie, ringrijden en avondprogramma, 10 - 24 uur Centrum Arnemuiden, Arnemuidsedag met diverse activiteiten, 10-16 uur Boomgaard De Zoete Kers, open dag en rondleidingen, 9.30-17.30 uur Vismarkt Middelburg, rommelmarkt Markt Middelburg, Brass bandfestival, 2.00-16.30 uur Arnemuiden Burgemeester ITackstraat, Ringrijden, 9.00- 17.00 uur. ZONDAG Sint Jacobskerk Vlissingen, speciale Mission to Seafarerdienst, 10.00 uur. MAANDAG Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11.00- 17.00 uur. DONDERDAG Markt Middelburg, antiek-, kunst- en verzamelmarkt, 9.00-16.00 uur. DONDERDAG Stichting Welzijn Ouderen Domburg, fietstocht voor 55- plussers, 25 kilometer, 13.30 u. I-ïavengebouw Stadhuisplein Vlissingen, vergadering van de raadscommissie Openbaar Bestuur, 19.30 u. Markt Middelburg, Warenmarkt, 8.30-16.00 uur Vismarkt Middelburg, Kunst-, antiek en ambachtenmarkt, 9.00- 18.00 uur* Abdijplein Middel burg, Eerste Folkloristische Dag; sjezenrijden rond Abdij Abdijplein. WOLPHAARTSDIJK - De Big Band van de Zeeuwse Muziek school geeft op zondag 6 juli om 16.30 uur een concert op camping Fruitzicht in Wolphaartsdijk. Het optreden is niet alleen bedoeld voor campinggasten. De band speelt nummers van Neal Hefti, Duke Ellington en Taylor en staat onder leiding van Anja Sinke. HEINKESZAND - De Cliënten bond in de Geestelijke Ge zondheidszorg houdt samen met Stichting Klaverblad Zee land op woensdag 2 juli in De Stenge in Ileinkenszand een informa-tiebijeenkomst over het thema ouderen en depres sie. Sprekers zijn Mary Michon, actrice en schrijfster van het boek 'Later als ik oud ben' en Huub Hoes die gespecialiseerd is in ouderdomsverschijnselen en -ziekten. De bijeenkomst is van 14.00 tot 16.00 uur en is gratis te bezoeken. GOES - De Wereldwinkel aan de Waterstraat in Goes houdt op zaterdag 5 juli een proeve rij. De proeverij is onderdeel van de actie 'Zij maakt 't', een campagne van inkoop organisatie Fair Trade dat aan dacht geeft aan de onderne mende vrouw in ontwikke lingslanden. De bezoeker kan proeven van producten uit vooral het zuiden van Afrika, bijvoorbeeld verschillende soorten ijsthee, dessertsaus, jam, tapenades, chutney en mosterd. De verkiezing van Beste Buur van de wijk Nieuw Middelburg maakt onderdeel uit van een campagne die de bewoners van deze wijk dichter bij elkaar moet brengen. Carla van der Schraaf van SKWM (Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg) vertelt dat buurtbewoners el kaar, met daarbij een motivatie, konden nomineren. "Ze kon den elkaar ook opge ven voor de 'Fijnste Straat' en voor de 'Ge zelligste Tuin of Balkon'. Ik zat in de jury, samen met mensen van Woongoed Middelburg, en een groep bewoners. De tuinjury be stond uit een aantal hoveniers en een tuinarchitect. Ik vind dat Heieen de terechte winnaar is. Ze haalt er uit wat er in zit." Op nummer 52 van de Prins Mauritsstraat woont het echt paar Matthijsse al zo'n achttien jaar. In die tijd zijn ze steeds meer Op Noord-Beveland worden de Noord lange weg, Kortgeenseweg, Provinciale Weg en Nieuweweg voorzien van 220 bomen. Op Zuid-Beveland krijgen 420 bo men en ruim 4600 struiken een plekje. Op Walcheren gaan 403 jonge bomen en bijna 28.000 struiken de grond in. Op Schou- wen-Duiveland komen er 506 bomen bij en meer dan 12.200 struiken op de Schouwse Dijk, Middenweg, Boterhoekseweg, Zwanenburgseweg, Schenders- weg, Klippewekken, Weelweg, Krijn Karelsweg en Vissersweg. bij de wijk betrokken geraakt. Thijs Matthijsse vertelt dat hij de speeltuin achter hun huis heeft helpen opbouwen. "Onze kinde ren spelen er allang niet meer. Toch blijf ik erbij betrokken. Ze weten me altijd weer te vinden als er iets moet ge beuren." Heieen zit door een spierziekte in een rolstoel. Dit weerhoudt haar er nietvanomzichinte zetten voor de buurt. Als enige kreeg ze vier nominaties. Dit maakte het voor de jury gemakkelijker om een keuze te maken. "Ik help bij de organisatie van koninginne dag. Op 31 januari hebben wij hier onze eigen Beatrixdag. Er is dan een lampionnenoplochtdie ik ook help organiseren," vertelt Heieen. "Eén keer per jaar is er een wijkopruimdag. Iedereen kan zijn grof vuil aan de straat zetten. De kinderen uit de buurt Op Tholen worden 19 bomen en bijna 1.600 struiken aangeplant op de Kastelijnsweg en Randweg. Het assortiment struiken bestaat uit veldesdoorn, kornoelje, kardinaalmuts, liguster, geoorde wilg, boswilg, hondsroos, egelantier, Gelderse roos, haze laar en haagbeuk. De bomen die het waterschap gaat planten zijn populieren, essen, wilgen, es doorns, walnotenbomen, lin den, abelen en eiken. Op twee locaties op Noord- Beveland en vier locaties op Walcheren' worden zieke bomen lopen met van die prikkers rond om alles wat rondzwerft op straat op te ruimen. Ik verzorg de broodjes en de soep terwijl de wijk écht opknapt." De wijk heeft een eigen krantje dat eens in de drie maanden ver schijnt. 1-Ieleen regelt de bezorging. "De laatste keer bel den er drie bezorgers af. Ik heb diezelfde avond nog drie ande ren geregeld. Ik heb ze gezegd dat ze eens wat voor de wijk moes ten doen. Dat hebben ze ge daan." Heieen vertelt dat ze 's nachts gerooid en nieuwe bomen terug- geplant. Op de Derringmoerweg tussen Middelburg en Arnemuiden gaan 192 bomen tegen de vlakte. Op Zuid- Beveland kapt hel waterschap op de Baarlandstelleweg en Anna Mariaweg een aantal zieke bo men. Nieuwe exemplaren ko men er voor terug. Langs de Bleekveldweg en Kastelijnsweg op Tholen verdwijnen 28 bomen. Langs de Schelpweg, Oud Heiligeweg, Langeweg, Klooster- weg en Nieuweweg op Schou- wen-Duivcland verdwijnen er ook bomen, maar komen er dit jaar of volgend jaar nieuwe voor terug. Bewoners die langs wegen wo nen waar bomen geplant of ge rooid gaan worden, hebben een brief en folders ontvangen met informatie over de werkzaamhe den. De folders zijn ook te krij gen bij de afdeling Communica tie van het waterschap. Wie naar de site surft, vindt in formatie over de natuur, het landschap, de cultuurhistorie van het gebied en het gebruik van de Oosterschelde. Ook is er een apart hoekje met aankondi gingen van activiteiten en een beschrijving van de voorzienin gen in het nationaal park. Onder de noemer 'wat kan ik doen' kunnen recreanten en om wonenden in een opslag zien wat er allemaal mogelijk is in het GOES - Het Steunpunt Vrijwilli gerswerk Goes is op zoek naar vrijwilligers voor de volgende vacatures: Het Poppenmuseum Zwemer in Goes zoekt een toezichthouder. Atletiek vereni ging AV'56 zoekt een werptrainer voor kogel/discus en speer werpen en een jeugdtrainer en een trainingscoördinator. SPD zeeland zoekt een vrijwilliger voor twee uur per week 's avonds, die een gehandicapte man hulp kan bieden bij het zwemmen. "Ik wilde in elk geval het diploma Excellent Vakmanschap behalen. Dat is jammer genoeg niet ge lukt. Het niveau van de opdracht was gelijk aan die van de natio nale competitie. De wedstrijden vond ik geweldig." Dennis van der Wielen gaat oud-leraar Gerrit Wittens assisteren bij het selec teren van nieuw talent voor de beroepenwedstrijden. "Soms neem ik lessen van Gerrit op het ROC Zeeland over." Dennis stu deert inmiddels Werktuig bouwkunde, richting CAD-teke- nen, aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. park. Onder het kopje 'leren en lezen' vinden bezoekers van de site informatie over voorlichting en educatie over de Ooster schelde. Verder staan op de site links naar organisaties die bij het Nationaal Park betrokken zijn. De web pagina's maken deel uil van de koepelsite van de Nationale Par ken in Nederland. De nieuwe site is te vinden op: www.npoosterschelde.nl. SMWO welzijn zoekt een voedingsvoorlichtster. Ervaring in de voedingsleer is belangrijk. De werktijden zijn twee uur per week. De kindervakanlieweken staan weer voor de deur, vrijwil ligers zijn hiervoor nog nodig. Voor verdere informatie: 0113- 253171 of 253157 op werkdagen van 9.00 tot 14.00 uur. Op dinsdagochtend is het inloop spreekuur van 9.30 tot 12.00 uur. E-mailadres: n.elkhattabi@smwo.nl Zaterdag (28 juni) keerde het hele Nederlandse team -deelne mers, juryleden en vertegen woordigers van verschillende branches- terug in Nederland, waar hel team feestelijk werd onthaald. De Nederlandse eer werd dit jaar verdedigd door in totaal 32 vak mensen in 28 vakken. De secto ren metaal en elektro waren met vijftien Vakkanjers in elf vakken sterk vertegenwoordigd in de Nederlandse ploeg. De beste prestatie was een gouden me daille voor het MTC-team. MIDDELBURG - Het dames bowlingteam van Fotostudio Theo van der Genugten is on langs, kampioen geworden van hun klasse (2G). De 'meiden van Theo', zoals ze zichzelf omschrij ven, stonden het hele seizoen ongeslagen bovenaan en zijn nu gepromoveerd naar de eerste klasse. Thuisbasis van het team is bowlingcentrum De Kruit- molen in Middelburg. y. y.- De braderie, met daarop meer dan veertig kramen, wordt om 10.00 uur geopend. Tot 17.00 uur kan het publiek genieten van wed strijden ringsteken, demonstraties van oude ambachten door 't Gul den Ambacht en diverse kinder attracties. Aansluitend begint het avondprogramma in de Zandput (aan de Zandput 5), dat tot in de kleine uurtjes doorgaat. Hier onder meer diverse optre dens van de linedancegroep en Jazzballet Serooskerke, en een concert van shantykoor HetVeerse Scheepstuig, dat welklinkende zeemansliederen ten gehore brengt. De ongeveer veertig koor leden komen uit de hele provincie. Verder nog een onvervalst rock 'n roll-feestje met the Corner Cats. Tüssen 17.00 en 20.00 uur is er een warm buffel. Shantykoor Het Veerse Scheepstuig is zaterdagavond te gast in De Zandput. FOTO PR Sponsor Theo van der Genugten (uiterst rechts) met zijn team, van links naar rechts Dini Bustraan, Yolanda van Regenmortel, Nel wattel, Anita de Jonge, Helene de Ruiter en Elly de Nooijer. foto STUDIO THEO VAN DER GENUGTEN Oplage: 52.600 Kantoor Postbus 5, 4460 AA Goes Tel.. 0113-274000 Fax: 0113-274010 Advertentieverkoop: Linda Heikoop (0113)274013 (privé (0118)641 569). Mineke Crucq (0113) 274017 (privé (0118) 412199) Pietor Karman (bladmanager) (0113) 274090 (privé (0113)613 394). (Chef-) redactie Ellen de Dreu-Erkens (0113) 274 021 privé (0118)601112 06-54267132 e-mail:red.faam@ whk.wegener.nl Redactieadres: Postbus 5. 4460 AA Goes lax nr.: (0113) 274010 Bezorging: 0113 274 000 Druk: Wegener Nieuwsdruk Breda Druktechniek', oflsetrotatie Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur Advertenties: maandag 12.00 uur Kleintjes: vrijdag 17.00 uur Tel 0113 274 000 De Faam is een uitgave van Wegener Huls-aan-huis Kranten B.V. Op .'il (in/r advEItemiccomracicn en aanbiedingen daartoe r.ljn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huiv*aan-huiskranten Wegener NV Hen exemplaar van de.Algemcne Advertentievoorwaarden wordt op uw verrock kosteloos toegezonden. Wegener Huls-aan-huiskranten BV is een onderdeel van hel Wegener concern. De dooi u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wotdt gebatikt door on/c administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en tie werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen ptijs stelt dan kunt u dit schriftelijk meldc-n bij Wegener Huis-aan-huiskrantcn BV, t.o.v de lieer A. I. Kooij 1 lootd Marketing, postbus 2H, 7500 AA Enschede. Thijs en Heieen Matthijsse met rechts Carla van der Schraaf in de rolstoelvriendelijke tuin van het echtpaar. foto ellen de dreu

de Faam | 2003 | | pagina 17