Pod IUM Arnemuidse dag meer dan braderie Kleine kaart voor Speyk Foto Verschoore scoort in media 1 XPOSITIES d 1® Terzake REGIONALE STRANDPAVILJOEN IN ANDERE HANDEN www.de-faam.nl Optreden Excelsior mandolineorkest De Linden houdt fancy fair Cursus over Bijbel en kunst Kampeernacht Stelleplas woensdag 2 juli 2003 pagina 11 END A DISHOEK - Strandpaviljoen 'De Zilvermeeuw' is sinds mei in handen van twee andere eigenaren. Arjan Maljaars en Wilbert de Witte zijn geen eigena ren op afstand, maar draaien zelf ook dagen van ruim twaalf uur. ...we zijn na twee weken al erg tevreden... ARNEMUIDEN - De dorpskern van Arnemuiden zal ook dit jaar in het teken staan van de 'Arnemuidse dag'. De ondernemersvereniging probeert op zaterdag 5 juli weer zoveel mogelijk publiek te vermaken. De bezoe kers kunnen zich tussen tien uur 's ochtends tot vier uur 's middags amuseren met een scala aan activitei ten. De braderie is het hoofdonderdeel van het pro gramma. VLISSINGEN - Klanten van Café Speyk aan het Bellamyplein in Vlissingen kunnen sinds kort naast een drankje ook terecht voor een hapje. Ze kunnen kiezen uit een uitgebreide kleine kaart. Naast belegde brood jes zijn er onder meer maaltijden met rijst of pasta. De keuken is tot acht uur 's avonds open. Voor betrouwbare merkoccasions if van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl VLISSINGEN - Foto Verschoore is door het vakblad Digitailing uitgeroepen tot beste digitale-camera-ver koper van Zeeland. De filialen in Vlissingen en Goes prijken respectievelijk als winnaar en tweede op de lijst van Zeeuwse zaken. THUIS IN JE BUURT Lsjs Ls DONDERDAG 3 JULI Centrum, Vlissingen; Straatfestival, hele dag. Concertzaal, Middelburg Zeeuws Orkest, 20.15 uur VRIJDAG 4 JULI Kloveniersdoelen, Middel burg; Zomeravond Klassiek, 20.30 uur Centrum, Vlissingen; Straatfestival, hele dag. Galerie T, Middelburg Mezzotintdemonstratie, Joop Vegter. Grote kerk, Brouwershaven; Zeeuws Orkest, 20.15 uur. ZATERDAG 5 JULI Kloveniersdoelen, Middel burg; Zomeravondjazz, 20.30 uur. Centrum, Vlissingen; Straatfestival, hele dag. St. Baafskerk, Aardenburg; Zeeuws Orkest, 20.15 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen Scheldeloodsenkoor, 16 uur en 20.30 uur. ZONDAG 6 JULI Camping Fruitzicht, Wolp- haartsdijk; Bigbandconcert Zeeuwse mu ziekschool, 16.30 uur. Centrum, Vlissingen; Straatfestival, hele dag. Galerie T, Middelburg Opening Juli-expositie, 14 uur KRUININGEN - Het promo tieteam van mandolineorkest Excelsior speelt op dinsdag 8 juli om 19.00 uur in Ons Dorpshuis aan de Berghoek- straat 3 in Kruiningen. Vorig jaar is mandolineorkest Excelsior gestart met een promotieteam. Dat heeft als taak de mandoline en gitaar onder de aandacht van scho lieren te brengen. De afgelo pen weken zijn verschillende basisscholen bezocht. Met als resultaat de openbare repeti tie in Ons Dorpshuis. Voor meer informatie 0113-571798 of 0118-465274. Basisschool De Linden in Ellewoutsdijk houdt zaterdag 5 juli van 11.00 tot 15.00 uur een fancy fair. Er is een rommelmarkt, een loterij en een verkoop van kunst en plantjes. Ook kunnen bezoe kers er allerlei spelletjes doen. Verder is er een terras met ver snaperingen Van de op brengst wil de school nieuw speelmateriaal aanschaffen, GOES - Bijbelse Expressie or ganiseert met de Evangeli sche Gemeenschap Rafael Goes een basiscursus Bijbels Fundament van Kunst en Be weging. De vijfdaagse cursus leert hoe men kunstuitingen als dans, mime, drama, schil deren en tekenen kan inzet ten bij het preken, de evange lisatie en aanbidding. De cur sus begint op 27 september, opgeven kan nog tot dinsdag 15 juli via: 0317-424730 of c.van.bruggen@hetnet.nl. HEINKENSZAND - Bij zwem bad Stelleplas in Hein- kenszand is op zaterdag 5 juli de kampeernacht voor kinde ren van zes tot en met twaalf jaar. Vanaf 18.30 uur kunnen de kinderen samen met hun ouders de tenten bij het zwembad opzetten. Ais de ouders weer vertrokken zijn, heeft de organisatie verschil lende activiteiten in petto, waar onder een Idols playbackshow. Kosten: 7,60 euro, voor meer informatie 0113-562094. Duo neemt Zilvermeeuw over door Ditty Nieuwenhuize - Na een lange klim de duinen over, tegenover camping Dishoek, is de strandtent te bereiken. Wie meteen zijn dorst wil lessen, kan sinds twee weken terecht bij de vernieuwde Zilvermeeuw. Arjan vertelt dat ze in mei het pand gekocht hebben: "We wisten dat de vorige eigenaar het pand wilde verkopen. Wilbert en ik hebben eerst incognito eens rond gekeken. We wildenmet eigen ogen zien hoe het bedrijf draaide. We zijn nu sinds twee weken geopend en erg tevreden. We willen nog wat kleine aanpas singen doorvoeren nu het nog kan. In juli be gint het hoogseizoen en dan hebben we daar echt geen tijd voor." Er zijn al wat kleine zaken veranderd. Zo ligt er op alle tafels een lunchkaart en prijkt binnen op elke tafel, hoe kan het ook anders, een zilvermeeuwtje. "We hebben ook een nieuwe salade op de kaart, salade Zilvermeeuw met garnalen, spekjes en pijnboom pitten. Daar loopt het echt storm voor." De keuken valt onder Arjans verant woordelijkheid. Hij heeft diverse cursussen op dit gebied gevolgd. Bovendien heeft hij jarenlang erva ring opgedaan bij andere horecagelegenheden. Wilbert neemt de bediening voor zijn reke ning. Naast toeristen zijn ook be drijven hartelijk welkom bij Arjan en Wilbert. "We organiseren regelma tig een barbecue voor bedrijven. Vandaag heeft het personeel van Total hier gegeten. Za terdag komt de Rotary hier barbecuen. In juli en augustus stoppen we daar even mee. Dan is het te druk. Vanaf sep tember kunnen mensen ook bij ons terecht voor het houden van recep- ties en partijen,"vertelt Arjan. "Wilbert en ik hebben jaren lang er varing opgedaan in zaal Midden- Strandpaviljoen De Zilvermeeuw. dorp te Zoutelande. Daar organi seerden we al een aantal jaar brui loften en partijen. In totaal is er zo'n twintig man werkzaam bij het paviljoen. De twee horecaondernemers zijn nog op zoek naar extra mensen voor voornamelijk de keuken. Wie inte resse heeft, kan contact opnemen met Wilbert of Arjan. FOTO ELLEN DE DREU door Daniël Rouw Rudy Jacobse is lid van de ondernemingsvereniging van Arnemuiden. Hij houdt zich zo doende ook bezig met de orga nisatie van de 'Arnemuidse dag'. Jacobse: "Ook dit jaar verwach ten we weer duizenden mensen. We hopen zo veel mogelijk be zoekers van buiten Arnemuiden te begroeten. Dat is een beetje onze drive. Op zo'n dag kunnen ze op een leuke manier met ons dorp kennismaken." De vereni ging heeft een breed aanbod aan activiteiten georganiseerd. Zo is er naast een bezoek aan de braderiekramen het volgende te beleven: ringrijden, touwt rekken, springkussens, bots auto's, een schiettent, suikers- pinnenkraam, schminken, de monstratie line dancing en een kinderrommelmarkt. De bezoe kers kunnen ook tussen twee en vier binnenlopen bij het mu seum 't Uusje van Eine en de oudheidskamer bewonderen. Naast het georganiseerde pro gramma biedt de 'Arnemuidse dag' de mogelijkheid een nieuwe aanwinst in Arnemuiden te be wonderen. Sinds kort is er name lijk een bronzen beeld naast de kerk op de markt geplaatst van een visleurster. Een herinnering aan de tijd dat de vissersvrouwen met emmers rond de nek de ge vangen vis in vooral Zuid- Beveland verkochten. Het evene ment in Arnemuiden geeft ook de kans om nieuwelingen onder de ondernemers ontmoeten. Onlangs hebben een schilder en een geluidsbedrijf hun intrek in het leegstaande station van het dorp genomen. Jacobse legt graag nog eens uit waarom de dag volgens hem vooral bedoeld is: "Arnemuiden staat vaak negatiefin het nieuws. Het is juist een hartstikke rustig en sociaal dorpje met veel leuke winkels. Dat beeld proberen we te versterken door die dag neer te zetten." Haiko Bergen, bedrijfsleider van Speyk, zegt dat hij merkte dat de kleine kaart die er voorheen was niet meer voldeed: "De keuken was eerst tot een uur of zes open. Ik kreeg vaak de waag van klan ten of ze nog iets konden eten na zessen. Daarom hebben we be sloten de keuken langer open te houden en de kaart uit te brei den." Elke week is er een speciale aanbieding. Eén van de gerech ten van de kaart wordt tegen een sterk gereduceerde prijs aange boden. Bovendien kunnen klan ten ook maaltijden of broodjes bestellen. "Vanaf tien personen kunnen mensen gebruik maken van onze cateringmogelijkhe den. We hebben een boekje waarin veel meer gerechten staan dan op de kleine kaart. Maar ook dingen die niet in het boekje staan, zijn mogelijk. Het is verstandig om een week van tevoren te bestellen."Café Speyk is anders dan andere cafés. Zo staan er ook sigaren op de kaart. "Over een tijdje beginnen we met wijnproeverijen en sky - en cognacproefavonden." Maar ook nu kunnen mensen terecht voor een avondje vermaak bij Speyk. Op maandagavond is er een quizavond. "Vanaf acht uur kun nen mensen meedoen aan een tweetalige quiz. Ze kunnen indi vidueel meespelen maar ook in teamverband. De vragen worden eerst in het Nederlands gesteld en daarna in het Engels. Er ko men hier veel Engelstaligen die in de haven werken." Meedoen kost 2,50 euro. De quiz duurt zo'n twee uur. advertentie ï/iitP/}/ (BV Het maandblad stuurt regelmatig een 'mystery shopper' op pad die een bepaalde streek in Nederland onder de loep neemt. Deze per soon, die zich in de winkel presen teert als een gewone klant, let op zaken als productkennis, verkoop kwaliteit en winkelplezier, in juni werd midden-Zeeland bezocht. De mystery shopper nam tien za ken onder de loep. Foto Verschoore Vlissingen sprong eruit, aldus het rapport waarin de fotospecialist een 8,3 ontving. "De mystery shop per wordt hier snel geholpen door een enthousiaste verkoper met veel verstand van fotografie. Alles wordt zorgvuldig uitgelegd en getoond. De winkel is gezellig en het perso neel gaat goed met de klant om." Het filiaal in Goes krijgt een 7,8. Ook hier wordt de kennis geroemd: "Verschoore is een echte speciaal zaak. De verkoper heeft veel kennis in huis en gaat volgens het boekje te werk. Hij scoort op vrijwel alle pun ten een acht." De mystery shopper van Digitailing beoordeelde verder Verschuren (Middelburg)Combi Back Goes en Middelburg, Dynabyte Vlissingen, Vobis Vlissingen, Dixons Middel burg en Goes en It's Goes. Laatst genoemde kwam met een 6,2 als laatste uit de bus. filmtoestel bergweide zangstem pauze (Eng.) T bereikbaar zitvlak behoeftig heid T T 2 cijfer welrieken de hars 1 betelplant T hoofdstad van Peru oud kaartspel mollen- gang 6 T dieren geluid krop- ooievaar sajetgaren blij hees reukstof uit viooltjes panne Frans eiland biivoorbeeld (Fr. afk.) T totalisator mevrouw (Eng. afk.) mannelijk dier 5 loopstok T 4 desalniet temin sprookjes figuur bevel Engels lidwoord 3 metaal gravure plezier muziek noot een der muzen gewicht knaagdier metaal 7 www.puzzelland.com 1 2 3 4 5 6 7 Stuur uw oplossing voor donder dag 10 juli naar de redactie van de Faam, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in de Faam van woensdag 16 juli bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam van woensdag 18 juni was maar moeilijk te vinden. Dat komt vooral omdat het oplossingsbalkje, waarin de let ters in goede volgorde een woord vormen dat ingestuurd moet worden, ontbrak. Toch zijn er een paar trouwe puzzelaars zo slim geweest om de puzzel op de briefkaart na te tekenen. Zo ook A. Joosse uit Aagtekerke, die daarom deze week twee vrij kaarten voor bioscoop Cinecity in Vlissingen wint. GRIJPSKERKE Boerderijgaierie de Osseberg, Singelweg 11: schilderijen van Abra ham Yakin, ceremoniële objecten van Bram van Gelderen en cere monieel textiel van iet Naftaniel; t/m 2 augustus - dinsdag t/m zater dag 14.00-17.00 uur. 's-HEERARENDSKERKE Galerie Peter van Berkel, Raadhuisstraat 29: schilderijen rond het thema 'Provence en Klaprozen'; t/m 17 juli - zaterdag en zondag 13.00- 17.00 uur. HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43: 'Brabant explodeert' (keramiek van Bets Bressers en Hanna Bolier en schilderijen van Mieke Heze- mans en Caiy Roothans); t/m 26 juli - woensdag en donderdag 13.00- 18.00 uur, vrijdag 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur, en zaterdag 10.00- 12.00 en 13.00-16.00 uur. KAPELLE Fruitteeltmuseum, Biezelingseweg 10: 'Fruitwereld' (de wereld van de fruitteelt in gewone en ongewone foto's)t/ m 30 augustus - woens dag t/m zaterdag 13.00-17.00 uur. KATS Galerie Kats, Dorpsstraat 16: schilderijen, materiewerken en fotografie van Pieter Reef, Wendy Veldhuis, Marianne van Bakel en Lenny van Broekhoven; t/m 24 juli - tot 8 juli woensdag t/m vrijdag 11.00-18.00 uur en zaterdag en zondag 12.00-18.00 uur, en na 8 juli woensdag t m wijdag 14.00-18.00 uur en zaterdag en zondag 13.00-18.00 uur. Rozenkwekerij de Zeeuwse Rozentuin, Katse Groeneweg 3: zomer(verkoop)tentoonstelling met sculpturen van Joseph Cals, por seleinen unica van Leen Quist, glasobjecten van Bert Frijns en kleu ren en vormen op textiel en papier van Helen Briels; tot half septem- her - dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur, KOUDEKERKE Tuin en erf van Het Blauwe Hof, Breeweg 11: sculpturen in hout en staal van de Amsterdamse beeldend kunstenaar Govert Heikoop (in het kader van de Walcherse Tuindagen); zaterdag 5 en zondag 6 juli 10.00-17.00 uur. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3: 'Books of Dreams' (met werk van Pat Hodson) en 'Dutch Embroidery' (met werk van de textielgroep Steek- plus); t/m 27 augustus. MIDDELBURG Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2: olieverfschilderijen van Henk Watzeels uit Bergen op Zoom; t/m 4 juli. Abdijcomplex, Abdijplein: schilderijen van Abraham Yakin en zijn dochter Ruth Dagan-Yakin in de Wandelkerk en etsen van Abraham Yakin in de Synagoge: t/m 5 juli. Pakhuis 22, Oostkerkplein: pasteltekeningen van Nettie Veen en acrylschilderijen van Miriam van der Linden; zaterdag 5 en zondag 6 juli 13.00-17.00 uur. De Drukkery, Markt 51werkstukken leerlingen voortgezet onderwijs {gemaakt in het kader van het project 'Naar de werkelijkheid', met als voorbeeld moderne etalagepoppen); t/m 5 juli. Galerie Icon, Bree 1: 'Stad en land en strand in Zeeland' (schilderijen, tekeningen, aquarellen en etsen van Kees Mol, Marie-France Barbier, Ligthart Schenk, Leendert van der Pool, Henk Glerum en George Tamsoo); t/m 31 augustus - dinsdag t/m zaterdag 12.00-16.00 uur. Presentatieruimte CAESUUR, Lange Noordstraat 67: 'SYMPOSION 0GASTMAAL' (werk van kunstenaar Frie J. Jacobs vanhet noodzake lijke zwijgen'); t/m 19 juli - doorlopend. Galerie 'T', Turfkaai 25-27: op de parterre schilderijen en gedichten van Magda Luttikhuizen, in de kelder mezzotint-grafiek van loop Vegter van de Haagse Etsclub en (via de beeldentuin) in de expositie ruimte aan de Vismarkt werk van Jan Montyn, Arthur Bernard, Joost Min nigh, Danny Baggert, Gerard Brouwer, Sias Fanoembi, Paula Wit hagen, Hans Dolieslager, Dick van Biemen, Jan van Spronsen, Jikke van der Waal, Rieke van der Stoep, Wim van der Kraan, Ger Janssen, Anne Rensen en Ton Postma; van 3 t/m 26 juli - donderdag, wijdag en zaterdag 11.00-16.00 uur en eerste zondag van de maand 13.00- 17.00 uur. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19: grafiek van Wim Zurné; 5 juli t/m 16 augustus - donderdag, zaterdag en zondag 14.00-16.30 uur. De Vleeshal, Markt 1 &De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7: 'The Royal Art Lodge - Ask the Dust' (reizende expositie van het Canadese kunstenaarscollectiefThe Royal Art Lodge); t/m 31' augus tus - dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Kunstuitleen Zeeland, Balans 17: duo-expositie van Gust Romijn en Michiel Paalvast; t/m 5 september. Zeeuws Museum: 'De Ramp van '53 door het oog van de media' (een kritische kijk op de verslaggeving van de watersnoodramp in 1953 en de herdenkingen in 2003); t/m 29 september - dagelijks 11.00-17.00 uur (woensdag tot 21.00 uur). Sanquin Bloedbank, Noordbolwerk 33: schilderijen in gemengde technieken van Armelies Spaans-Moolenaar; t/m 29 september - maandag t/m donderdag 14.00-20.00. Café de Bommel, Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart wit foto's van Peter Toornstra van sportende boertjes en boerinne tjes); t/m 31 december. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek enmergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118 - 62 30 50. VEERE Grote Kerk, Oudestraat 26: werk van Dora Dolz; t/m 31 augustus. Museum de Schotse Huizen, Kaai 25/27: 'Noodboerderijen op Walcheren' (foto's én bouwtekeningen van na de inundatie van 1994 gebouwde noodboerderijen) en 'Heel de wereld trekt naar Veere' (over deVeerse schilderskolonie van 1870 tot 1970; t/m 1 november- maan dag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. VLISSINGEN Willem 3, Oranjestraat 4: 'Bouwen voor de Nederlandse popcultuur' (ontwerpen van architecten voor onder meer de popcentra 013 in Tilburg, MEZZ in Breda, liet Paard in Den Haag, de F.lTenaar in Eind hoven en de Popzaal in Almere); t/m 22 augustus - 'Orde Chaos' (een retrospectief van Peter Terhorst 1952-1999); t/m 31 augustus - donderdag t/m zondag 12.00-17.00 uur. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 11: 'Malleboten' (tekenin gen van de grootmeester van zeemanshumor Jan Sanders 1919-2000) t/m 14 september -'Met de boot mee, vervoer over Zeeuwse wate ren. 1800-2003' (over de historie van de beurtvaart in en vanuit Zee land): t/m I februari 2004 - maandag t/m wijdag 10.00-17.00 uur en zaterdagen zondag 13.00-17.00 uur. (advertentie)

de Faam | 2003 | | pagina 11