Bomen kappen Langs fietspaden naar leerwegen sr Nieuw WEDGWOOD ATTRACTIEPARK ZOMERVAKANTIE 3 DAGEN €228,- Officiële Mededelingen AVONTUURLIJK WIGWAMMEN BIJ Begin juni is het integrale eindadvies vmbo/svo verschenen. Deze nota is samengesteld door Gedeputeerde Staten waarbij 'integraal' en 'samenwerking' begrippen zijn die de rode draad vormen. Hiermee adviseert het college scholen over VMBO en SVO (speciaal voortgezet onderwijs). De nota is aangeboden aan het Ministerie van onderwijs. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 25/2003 Afdeling Communnicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Omgevingsbeleid Bibliotheekwerk Statenvergadering sss«* Diversen Ontheffingen Flora- en faunawet Vergunningen Van Hattum en Blankevoort B.V. Ontgronding Rammekenshoek Ontwerp-vergunning Autodemontagebedrijf G. Netten t In 80MSJU 4c KO) mnrnm m rmm <■---*4- SLAGHAREN, DAAR GENIET JE NOG 'T MEEST BEL SNEL: 0523-683000 ÉLKE DAG TOT 20.00 U. W'i Er komt een betere handhaving ter voorkoming van het illegaal kappen van bomen. Dat is het gezamenlijk streven van provin cie, waterschap Zeeuwse Eilan den, gemeenten, politie en Open baar Ministerie. Deze partijen zijn begonnen met het project "de boom geveld!?" In dit project staan afstemming, voorlichting en handhaving centraal. Het project is in 1999 uitgevoerd in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar inmiddels goede ervaringen zijn opgedaan. Het project moet resulteren in een situatie waarin ook in het noordelijke deel van de provincie de boom met een gerust hart kan (blijven) staan. Regels Het kappen van een boom gaat zomaar niet, daar zijn regels voor. Al staat de boom in eigen grond, voor het omhakken of drastisch snoeien moet een ver gunning worden aangevraagd bij de gemeente. Via de gemeentelij ke kapverordening of in de ge meentelijke APV zijn regels ge steld voor het behoud van bo men. In het bestemmingsplan bui tengebied van de gemeenten zijn bepalingen opgenomen ter be scherming van beplanting in be paalde beschermde gebieden. De Boswet staat garant voor het be houd van bomen buiten de be bouwde kom. Is de Boswet van toepassing dan moet een kapmel- ding worden ingediend bij LASER te Dordrecht. Controle In de praktijk blijkt echter, on danks ogenschijnlijk goede be scherming, dat niet alle bomen en beplanting gevrijwaard blijven van aantasting. Op vele plaatsen wordt illegaal geveld en vindt geen herplant plaats. Een goede handhaving ontbreekt en er was weinig tot geen afstemming tus sen de diverse vergunningverle nende en handhavende instanties. Inmiddels heeft deze afstemming wel plaatsgevonden. Er is een inventarisatie gemaakt van het wettelijk kader, zodat op een snelle manier nagegaan kan wor den of de Boswet dan wel de gemeentelijke kapverordening/ APV van toepassing is als er wordt gerooid of omgezaagd. Verder zijn er afspraken gemaakt over het te volgen handhavings- traject en zal er bij het opsporen van overtredingen gebruik wor den gemaakt van milieuvluchten. Dit betekent in elk geval een ver scherpte controle in het voor- en najaar door politie, gemeente en provincie. Informatie Bij veel mensen en organisaties is niet duidelijk welke regels er zijn met betrekking tot bomen. De onbekendheid daarmee is een van de oorzaken van het relatief grote aantal overtredingen. Daarom wordt een voorlichtings campagne gestart waarbij regel geving en wettelijk kader aan een breed publiek worden uitgelegd en waarbij duidelijk wordt gemaakt dat overtreding van de regels wordt bestraft. Wie meer informatie wil over het vellen of rooien van bomen kan contact opnemen met de ge meente waar men woont. Inhoud De Provincie Zeeland wil meer een stimulerende en begeleiden de rol gaan spelen bij de ontwik keling van scholen. Ook door middel van een goede samenwerking tussen de scholen en overheidsinstellingen, hoopt de provincie op een goede inte gratie van het VMBO en SVO. Verder wordt er ingegaan op de bevolkingsontwikkeling en de sociaal-economische ontwikkeling van Zeeland. Deze gegevens waren ondersteunend voor het eindadvies. In Zeeland zijn vijf scholen voor voortgezet speciaal onderwijs, zes scholen voor praktijkonder wijs, twaalf scholen voor voortge zet onderwijs, drie instellingen voor beroepsonderwijs en één school voor hoger beroepsonder wijs. Het aantal scholen voor voortgezet onderwijs is al met de helft verminderd vanwege de vele fusies. De kerngegevens van de scholen staan vermeld in het rap port. Projecten In de rapportage is een apart hoofdstuk opgenomen voor onderwijsgerelateerde projecten, waarbij de provincie betrokken is geweest. Met name ICT-projec- ten, zoals pilotprojecten "Investe ren in Effectiviteit" en "Muizen- st@@rtjes". Ook gaat op het pilotproject belangstelling uit naar onderwijsprojecten die in interna tionaal verband plaatsvinden. Advies Per regio wordt de stand van zaken en eventueel advies gege ven over de herschikkingoperatie van het VMBO/SVO. Er zijn twee aanvragen waar op wordt inge gaan. De eerste-aanvraag is van SG de Rede in Terneuzen waar zij vragen om meer en betere samenwerking tussen scholen. De tweede aanvraag komt van Scholengroep Pontes. Zij wilden graag het pakket ISP Zorg en Welzijn aanbieden; zij hebben daar ook toestemming voor gekregen. Andere scholen hebben geen aanvraag ingediend. Informatie Het integraal eindadvies "Langs fietspaden naar leerwegen", kan worden opgevraagd bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400, e- mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Donderdag 26 juni vergadert de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid. De bijeen komst, die om 9.30 uur begint, is openbaar en wordt gehouden in het kantoorgebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Op de agenda staat onder ande re de Ontwerp streekplanherzie ning glastuinbouw. In deze her ziening wordt de locatie Nieuwdorp uit het streekplan geschrapt en vervangen door de Koegorspolder. Deze is gelegen in de Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen. In het plan is opge nomen dat Hydro Agri Sluiskil restwarmte kan leveren aan glastuinbouwbedrijven. De volle dige agenda en de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie. In de derde nieuwsbrief Vernieu wingsproces Bibliotheekwerk Zee land wordt de stand van zaken uitgebreid weergegeven. Mevrouw Le Roy, voorzitter werk groep basisbibliotheekvorming Zeeuwsch-Vlaanderen licht in een interview de voordelen van één grote bibliotheekorganisatie toe. Voor een abonnement of extra nummers van de nieuwsbrief kan contact worden opgenomen met het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, telefoon 0118 631400 of e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Vrijdag 20 juni aanvang 10.00 uur vergaderen Provinciale Staten. De vergadering is open baar en wordt gehouden in de Statenzaal, Abdij 10 te Middel burg. Op de agenda staan onder ande re een brief van Gedeputeerde Staten over de verbouwing van het Zeeuws Museum, de jaarreke ning en accountantsrapport inza ke de jaarrekening, de 1" Be- stuursrapportage 2003, begro ting 2004 en rekening 2002 Zeeland Seaports. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie. Informatie kan ook worden verkregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren zijn ontheffingen ver leend voor het doden, verwon den, vangen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van grauwe gans en Canadese gans en daarbij gebruik te maken van het geweer aan Faunabeheereen- heid Zeeland. De ontheffingen worden verleend voor de periode van heden tot en met 15 septem ber 2003 op grasland, van 1 juli tot en met 31 augustus in aard appelen en bieten en van 1 juli tot en met 15 september 2003 in granen, graszaad, peulvruch ten en cichorei. De ontheffingen hebben betrekking op de gron den gelegen binnen het werkge bied van de Faunabeheereenheid Zeeland, zoals op de bij het be sluit behorende kaart aangege ven, gelegen in de gehele provin cie Zeeland. I I i Bezwaar De ontheffingen liggen van 20 juni 2003 tot en met 31 juli 2003 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118- 631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 31 juli 2003 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middel burg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 8109, 4330 EC Middel burg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen van aannemingsbedrijf Van Hattum en Blankevoort B.V. te Roterdan om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren voor het produceren van betonelementen voor waterbouw kundige werken. De'te produce ren betonelementen zijn in eerste instantie bedoeld voor de aan te leggen Westerschelde Container Terminal (WCT). De inrichting is gelegen aan de Belgiëweg-West 7 te Nieuwdorp (gemeente Borsele). De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en Rijkswa terstaat, directie Zeeland (na mens de Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat) hebben de vergunningen verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. De vergunningen liggen van 19 juni tot en met 30 juli 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, bij Rijkswaterstaat directie Zee land (kamer 312), Koestraat 30 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 13 -16 uur, in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdag avond van 17.00-20.00 uur en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen, Coosje Buskenstraat 200 te Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 en uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning(en) kunnen tot en met 31 juli 2003 tegen de vergunning(en) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning(en) worden op 1 augustus 2003 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening ié gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van Stat en/of de benodigde bouw vergunning nog niet is verleend. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde staten van Zeeland willen de door de Dienst Landelijk Gebied te Goes aangevraagde vergunning ingevolge de Ont- grondingenwet voor het uitvoe ren van ontgrondingswerkzaam heden ten behoeve van de inrich ting van de 1° fase van het NCW- project Rammekenshoek (Natuur compensatie Westerschelde), gelegen aan de Groene Landweg ten oosten van Ritthem, verlenen met voorschriften ter bescher ming van de bij de ontgronding betrokken belangen. De aanvraag, de ontwerp-beschik- king en de overige stukken liggen van 19 juni tot en met 17 juli 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, alsmede in het gemeentehuis van Vlissingen, afd. publieksza ken, Coosje Buskenstraat 200, op werkdagen van 9-16 uur, op donderdag van 9-19 uur. Na 17 juli 2003 tot einde be roepstermijn liggen de stukken op genoemde plaatsen ter inzage op werkdagen tijdens kantooru ren. Tot en met 17 juli 2003 kan een ieder gemotiveerde bedenkin gen tegen de ontwerp-beschik- king indienen bij gedeputeerde staten van Zeeland, postbus 165, 4330. AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kunnen verzoe ken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode over de ont- werp-beschikking van gedach ten wil wisselen of mondeling bedenkingen wil inbrengen, kan een telefonische afspraak maken (0118-631786). De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van G. Netten voor Autodemontagebedrijf G. Netten aan de Poorterweg 29 te Vlissingen. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 19 juni 2003 tot en met 16 juli 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en. tijden. Een ieder kan tot en met 17 juli 2003 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 9 juli 2003 kan een ieder verzoeken om een gs- dachtenwisseling over de ont werp-vergunning (0118-631958). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A de Pijper, (tel. 0118-631958). Vijver Graven? Huur een minigraver (kan desnoods door de voordeur) makkelijk zelf te bedienen. Japanse Koi (Sakai) 25-30 cm van 95,00 nu 60,00 Hikari Staple (Groen) 5 Kg. Van 45,85 nu 30,00 Hikari Gold (Rood) 5 Kg van 98,95 nu 70,00 Hikari Economy (Geel) 5 Kg van 35,95 nu 25,00 Bactoplus Anti DraadAlg van 18,50 nu 15,00 Vloeibare plantenvoeding voor Bonsai 3,50 Voeding tabletten voor Bonsai 3,00 ZIE VOOR MEER INFORMATIE ONZE WEBSITE http://home.tiscali.nl/horanda Granieten Budha beeld 45 cm hoog 175,00 Granieten Japanse lantaarn (Rankei) 195,00 En nog veel meer Graniet uit voorraad leverbaar OPEN: Ma. Wo. Do. Vrij. 12 tot 21 uur Dl. 18 tot 21 uur Zat 10 tot 17 uur Zo 11 tot 16 uur ZOMERSTRAAT 1, ELLEWOUTSDIJK Vlasmarkt 34 Middelburg Tel. 0118-644749 JCIj reserveer snel een uniek 3-dagen-arrangement: 1 3 dagen lang gratis gebruik maken van 40 geweldige attracties zoals The Eagle, de Wildwaterbaan, zwemmen in het unieke Bergbad, het Circus, en nog véél meer, óók op uw vertrekdag! m NIEUW: FREE FALL Maak een vrije val van 40 m M NIEUW: SUNNY BEACH Spetterende waterpret voor de kleintjes aan 't zonnige strand. M 2 overnachtingen in 'n compleet ingerichte 6-persoons wigwam, voorzien van verwarming, TV, koelkast, kookplaat en water. H Eigen sanitaire unit met toilet, douche en wastafel, Gezellige familie-avonden en leuke kinderprogramma's. per wigwam (max. 2 volwassenen en 4 kinderen) MA 30/6-Dl 1 -WO 2 JULI WO 2 - DO 3 - VR 4 JULI WO 16 - DO 17 - VR 18 JULI VR 18 -ZA 19 - ZO 20 JULI DO 24 - VR 25 - ZA 26 JULI ZA 26 - ZO 27 - MA 28 JULI Aankomst 12.00 uur; vertrek 10.00 uur

de Faam | 2003 | | pagina 7