Armstrong gezongen door Bennett en lang Getrouwde Angela Schijf blij met Antwerpen en Meiden van de Wit M dOJL.1. A vz»V W/t vM/ Ballonvaren met de krant: tweede ticket halve prijs Webwetensw@@rdigheden Lekker, lekker... Puzzelland Het weer Muziek en meer In de sterren... RAM STIER TWEELINGEN KREEFT LEEUW MAAGD WEEGSCHAAL SCHORPIOEN BOOGSCHUTTER STEENBOK WATERMAN VISSEN Of 2003 een heuse topzomer op levert, daarover kunnen we slechts speculeren. Aan die vorm van veredeld gokken wou ik maar niet meedoen. De feiten zij echter wel frappant. Op het moment dat dit stukje het le venslicht aanschouwt (12 juni) maken we al de 19e dag op rij mee met een temperatuur boven de 20 graden en het eind lijkt nog niet in zicht. Deze ontwik keling is des te opmerkelijker omdat we de laatste jaren met regelmaat te maken hebben ge kregen met een traag op gang komende zomer en veel koelte in juni. Veel mensen zijn ondertussen bang dat deze zomer in een vroeg stadium z'n kruit al aan het verschieten is. Een begrijpe lijke gedachte, alleen de praktijk zal leren in hoeverre dat gevoel terecht is. Voorlopig lijkt het patroon zo te zijn dat hel doorgaans boven de Azoren liggende hogcdrukge- bied zich wat noordelijk op houdt, waardoor echt actieve oceaandepressies het moeilijker krijgen om tot onze contreien door te dringen. Ton ten Hove Good old Tony Bennett (76) dook voor zijn nieuwe album in het repertoire van Louis Arm strong. Dat deed 'ie samen met k.d. lang. Lijkt een ongewone combinatie, de crooner en de countrygirl, maar dat is het niet. k.d. oftewel Kathy Dawn, bla derde wel vaker in het American Songbook. Bovendien zong ze al eerder met Tony. Bennett's grootste hit is '1 left my heart in San Francisco', ges coord ergens in de jaren vijftig. Sindsdien is er geen decennium geweest waarin een nieuw al bum van hem de Amerikaanse hitlijsten niet haalde. Maar wei nig collega's kunnen hem dat na zeggen. Kleinkinderen van de fans van het eerste uur maakten kennen met Tony toen MTV hem onversterkt registreerde in 1994. Tony's 'Unplugged' is een van de succesvolsten uit de reeks. k.d. lang (die haar naam met kleine letters laat spellen) kwam midden jaren tachtig naar voren als een verrassend andere- countryzangeres. T otnogtoe heeft niemand mooier Patsy Cline in herinnering gebracht. Ze heeft zich ontwikkeld tot een allround zangeres, die alle popu laire muziek aan kan. Met man nen wil ze alleen zingen. Bij MTV maakte Tony Bennett kennis met lang. Het idee voor een duetalbum ontstond tijdens een gezamenlijke tournee. Een buitenkansje voor k.d., want het werd een beetje stil rond haar. De opnamen werden gemaakt in een om zijn akoestiek beroemd theater in New Jersey, op een steenworp afstand van Bennett's eigen studio. Tony's vaste kwar tet werd voor de gelegenheid uitgebreid met een vijftig man/vrouw sterk orkest. Aan 'A wonderful world' ontleent het al bum zijn naam. Andere bekende stukken-zijn een Engelstalige versie in bossa nova-ritme van 'La vie en rose' en het ook van 'Mama' Cass Elliott en Beautiful South bekende 'Dream a little dream'. Wie in is voor jazzy luis- termuziek, zal aan deze interpre taties van Armstrongs songs veel plezier beleven. Ongeveer drie uur voor zonson dergang komt iedereen op de af gesproken plaats aan. De ballon wordt klaargemaakt en de piloot geeft uitleg over wat er gaat ge beuren. Kijkend vanuit de ballonmand bent u los van alle dagelijkse be slommeringen. U glijdt met de wind mee, waar door het adembenemend stil is in de mand. Na ongeveer een uur zet de piloot de ballon veilig aan de grond. Het ballonteam is nabij, want het team en de piloot hebben tijdens de vaart contact via radio's. Na kennis te hebben gemaakt met de landeigenaar wordt een fles champagne ontkurkt voor de traditionele champagnedoop. Na de doop wordt getoost op de geslaagde vaart en krijgt ieder een een persoonlijk luchtdoop certificaat als aandenken aan het prachtige avontuur. Voor meer informatie of boekin gen: Flying Balloon Compagnie. Herman Kleismit, tel. 0513- 417634 of 06-53759650 ofe- mail: info@hotairballoon.nl. King Prawns in gembermarinade op de barbecue Momenteel stooft met enige regelmaat de zon de winkels leeg en de terrassen en zwembaden vol. Loom en rozig na zo'n zonnige dag is de lust tot uitgebreid koken aanmerkelijk minder. Dan is er het alternatief van de barbecue. Maar ook dat alternatief kent weer een alternatief in de vorm van schaaldieren, bijvoorbeeld die in plaats van de gebruikelijke vleessoorten lekker geroosterd kunnen worden. Grote rauwe gar nalen bijvoorbeeld. Een paar uur in een gembermarinade en ver volgens roosteren! Gebruik een barbecue met houtskool. Dat geeft de lekkerste smaak. Ingrediënten: 12 ongepelde rauwe king prawns. Voor de marina de: een gesneden ui, drie tenen knoflook, een stuk gemberwortel, drie eetlepel sojasaus, twee eetlepels sambal, twee eetlepels ci troensap, twee dl witte wijn en een scheutje zonnebloemolie. Bereidingswijze: Pers de knoflook, rasp de gemberwortel en bak dal samen met de ui op laag vuur glazig (zo'n drie minuten). Voeg dat bij de rest van de ingrediënten Leg de garnalen in een schaal cn giet er de marinade over. Laat dat een paar uur rusten in de koelkast en draai af cn toe de garnalen om en om. Smeer het rooster van de barbecue in met wat olie en rooster de garnalen tot ze mooi roze.zijn. Let op! Niet te lang laten liggen anders worden ze taai. Even laten afkoelen en voorzichtig pellen. Serveer er stukjes bruin brood bij en een zelfgemaakte mayonaise. Drink er een dro ge, koele blanc du blanc bij. Anneke Kaiser Christian Takes kan het nog steeds niet geloven. Nadat een kleine vier weken geleden 'zijn website' nctschaap.nl door de rechter werd verboden, omdat de naam te veel lijkt op die van internet- browser Netscape, heeft mediaconcert AÖLTime Warner nu zijn pijlen gericht op de opvolger www.netschaapje.nl. Ook in dit ge val is Time Warner bang dat de naam zal worden verward met Netscape.nl. Een wat vreemde redenering - je zou toch verwach ten dat de meeste Nederlanders wel kunnen schrijven en het ver schil zien tussen een schaap en een intcmetbrowser - maar des ondanks is er gezien de eerdere uitspraak van de rechter een be hoorlijke kans dat Christian Takes cn het team van moederbedrijf Moerstaal.nl ook deze zaak gaan verhezen. De site netschaap.nl is sinds de gerechtelijke uitspraak verdwe nen. Het enige dat er te zien is, is een zwart vel met de zin 'Dit domein is niet meer in gebruik'. Op de 'nieuwe' site netschaap- je.nl is een verklaring van Takes te lezen. „Verbaasd blijf ik hier achter. Het kan toch niet zo zijn dat ieder vermogend bedrij f een rechtszaak kan aanspannen tegen kleinere, omdat enkel de naam op die van hen lijkt? Netschaap heeft geen relatie met Netscape, biedt geen vergelijk bare diensten aan en heeft nooit een kwaad woord geuit naar Netscape. Een eenvoudige Internetsite over een eenvoudige schaapje, dat was alles." De website netschaap.nl heeft sinds 1997 bestaan. Het team van Moerstaal.nl heeft overigens besloten in hoger be roep te gaan tegen de uitspraak in de eerste zaak. „Het vonnis le zende zijn er een aantal zaken, waaruil ik opmaak dat de rechter de zaak niet correct heeft geïnterpreteerd. Dit is reden om de uit spraak in hoger beroep aan te vechten. Tot die tijd heeft Net- schaap geen naam, geen internetsite en geen e-mail adres meer", stelt Takes op zijn schaapje site. De gebruikers van netschaap zitten ondertussen met de gebakken peren. Via de site was het mogelijk - gratis of tegen betaling af hankelijk van de gekozen dienst - en e-mailadres te gebruiken. De gebruikers zijn allemaal verwezen naar moerstaal.nl dat op de eigen site een soortgelijke dienst aanbiedt. Ook krijgen de gebruikers op netschaapje.nl nog de aanbieding om de naam van het e-mailadrcs te laten veranderen is @nct- schaapje.nl. Of dat nu zo verstandig is in het licht van de nieuwe rechtzaak is natuurlijk maar de vraag. Misschien is het toch han diger op op moerstaal.nl te kiezen voor een ander e-mail adres. Voor @ïsgelukkig.nl bijvoorbeeld. Of misschien kan moer staal.nl wel voor een nieuwe variant zorgen: @heeltgenoegvanal- dierechtzaken.nl zou best een aardig idee zijn... HORIZONTAAL: 1. Begrip, Afrikaans land; 2. edelgrootachtbaar, Engels tel woord, Engels bier; 3. met moedermelk voeden, vorderen; 4. bitter vocht; 5. hoffeest, ge gevens; 6. priestermutsje; 7. steekvlieg, voetbalterm; 8. Ne derlands persbureau; 9. af scheidsgroet, rivier in Frank rijk; 10. oppervlaktemaat, pau- sennaam, thans; 11Zuidameri- kaanse muziekstijl, houtsoort. VERTICAAL: 1. Bedrijvig, absurd; 2. ik (Lat.), gravin van Holland. spoedig; 3. deel van de vinger, watergeest; 4. grote bijl; 5. in wendig orgaan, gehoorzaal; 6. niemand uitgezonderd; 7. kleur, schaakstuk; 8. daar ter plaatse; 9. afgelopen uit!, vertegen woordiger; 10. Spaanse uitroep, buidel, strafwerktuig; 11. lijk- zang, bijstand. E QQiri ovtvn Angela Schijf, Frederique Huydts en Eva Duyvestein (vlnr) klaar voor een nieuwe serie afleveringen van 'De Meiden van De Wit'. Een wereldrol speelt Angela Schijf in de op de Bende van Venlo geïnspireerde speelfilm Van God Los. Opnieuw een be wijs dat de sympathieke actrice heel wat in haar mars heeft. De succesvolle Net 5-serie 'De Meiden van de Wit' wordt tot grote vreugde van de hoofdrol spelers geprolongeerd. „Ik kan niet wachten tot de opnamen be ginnen", verteldt Angela exlu- sief aan de Weekkrant Extra. Voor Angela Schijf, Eva Duy vestein en Frederique Huydts kwam het nieuws als een verras sing. De door het Nederlands Zuivelbureau gesponsorde serie 'De Meiden van de Wit" rond de drie zussen en een melkfabriek bleek een overweldigend succes. Televisiekijkende vrouwen tus sen de 18 en 50 jaar waardeer den de serie en denken 'opval lend positief over de melkvee sector en zuivel. Het zuivelbu reau is dan ook meer dan tevre den met het resultaat en zei op nieuw een miljoen euro toe! „We sprongen een gat in de lucht toen we het nieuws te ho ren kregen", vertelt Angela. „We hebben een geweldige tijd gehad. De verhaallijn was goed en de sfeer op de set was in een woord geweldig. Dat we op nieuw dertien afleveringen mo gen maken geeft een goed ge voel. Het gaat mij in eigenlijk al les voor de wind. Na mijn rol als Reza in 'lk Ook van Jou' is alles in een stroomversnelling ge raakt. Ik heb in 42ncf Street mo gen spelen, tekenfilms mogen inspreken en in zowel tv-series als speelfilms mogen acteren. En ik ben nog maar 23!" Hoogtepunt naast alle setperike len was Angela's huwelijk met de Belgische musicalacteur Tom van Landuyt. „Het was alsof ik opnieuw een hoofdrol mocht spelen. Tom cn ik konden elkaar in alle rust het jawoord geven in het Stadhuis van Antwerpen. We hebben de pers op afstand van kunnen houden en de datum (4 juli vorig jaar, red.) tot het laatste moment geheim weten te houden. Kris Wauters lekende voor de muziek. Sinds een jaar woon ik in Antwerpen. Een heerlijke stad. Tom en ik hebben het er geweldig naar ons zin. Met mijn werk in Nederland is het uitstekend te combineren. Mijn ouders wonen nog altijd in Uithoorn. Antwerpen staat in groot contrastmet de boerderij waar ik ben opgegroeid. Toch zou ik de stad voor geen goud willen missen." Angela komt uit een enorm ge zin. „Ik ben de jongste thuis. To taal waren we met ons achten. Dat ik de showbusiness in zou gaan stond voor mij als een paal boven water. Op m'n vierde maakte ik al reclame voor Spag hetti. dreft, Barbie en de Efte- ling. Acteren is mijn lust en mijn leven." Willem Gunneman soon. De tweede ballonvaart kost dus slechts 87,50 euro. Boek nu bij Herman Kleinsmit van de Flying Balloon Compag nie, tel. 05Ï3-417634 of 06- 53759650. Op de dag dat u met Herman Kleinsmit hebt afge sproken, is er om ongeveer 13.00 uur contact met u over het weer. Als het weer een ballonvaart niet toelaat, wordt gelijk een nieuwe afspraak gemaakt. Bij goed weer hoort u waar de opstijgplaats is en hoe laat en waar er verzameld wordt. Dromen worden soms werke lijkheid. Ook uw droom kan uit komen. Samen met ballonvaar der Herman Kleinsmit kunt u met familie, vrienden, collega's of bekenden ballonvaren boven uw eigen woonomgeving. Een tweede ballonvaartkaartje voor de halve prijs? Dat kan als u belt met ballonvaarder Herman Kleins mit. (eigen foto) Deze krant biedt u dé kans om dit onvergetelijke avontuur mee te maken. Als u voor 1 juli een ballonvaart boekt, ontvangt u het tweede tic ket voor de halve prijs. Een ticket kost 175 euro per per- Privé: je kunt nu je slag slaan, maar laat geen triomf blijken. Topdag: za terdag. Liefde: je ontdekt je ro mantische gevoelens weer. Geld: goed voor kleine in vesteringen. Privé: doe eerst wat van die onaangename klusjes. Topdag: vrijdag. Liefde: alleen speciale din gen winden je nog op. Geld: een kleine gok kan geen kwaad. Privé: je weet een tegen stander vrijwel definitief uit te schakelen. Liefde: een lange aanloop tijd, maar dan heb je ook wat. Topdag: zondag. Geld: uitkijken, fraude dreigt. Privé: eindelijk doe je weer volop mee. Liefde: sluit je gevoelens niet af. Topdag: vrijdag. Geld: goed bestand tegen verleidingen. Privé: onopvallend op de achtergrond blijven, dan gaat het vanzelf over. Top dag: maandag. Liefde: stel je meer in op je partner. Geld: vasthouden Privé: je adviezen slaan aan. Topdag: woensdag Liefde: je prikkelt de fan tasie van anderen te veel. Geld: goede tijd voor aan kopen en beleggingen. Privé: laat je niet te veel van je werk afhouden door andere beslommeringen. Liefde: je partner moet voorzichtiger met je om gaan. Geld: aanbiedingen goed doorrekenen. Topdag: donderdag. Privé: goede argumenten overtuigen een lastig per soon. Liefde: als je je openstelt, ontvang je meer dan je had gedroomd. Geld: alles gaat naar wens. Topdag: dinsdag. Privé: laatje niks wijsma ken door die mooipraters. Topdag: vrijdag. Liefde: je partner verwacht meer van je. Geld: nu even geen risico's nemen. Privé: je bent te open en dat veroorzaakt nogal eens conflicten, zonder dat je dat zelf zo in de gaten hebt. Liefde: je beleeft een won dermooie avond. Topdag: zaterdag. Geld: meer sparen. Privé: goede tijd om even wat afspraken te maken over de dagelijkse gang van zaken. Liefde: stille waters heb ben diepe gronden. Geld: je maakt een klap per! Topdag: dinsdag. Privé: je hebt wat aanpas singsmoeilijkheden aan een nieuwe situatie: Blijf geduldig. Liefde: goed dat je je goe de humeur niet laat beder ven. Topdag: woensdag. Geld: het wordt minder.

de Faam | 2003 | | pagina 27