Feestelijke openingsdagen met talloze openingsacties! l MURRE-MOENS imabo I kIeIr dIeIsIe I l<>gus Geef lucht, geef leven Astma Fonds Nieuwe overslaghal voor afval Huis-aan-huiskrant steeds populairder Laat de albatros niet verdrinken! EIGEN KAPSALON VOOR DENGELO PENSO Vloeren Plafonds Wanden Kasten Keukens Sanitair Tegels Profcenter AFWERKSYSTEMEN www.astmafonds.nl woensdag 18 juni 2003 de FAAM 18 mens Murre-Moens en Anker Desein openen de deuren van hun nieuwe vestiging aan de A58 bij Vlissingen Kom eens een dagje inspiratie opdoen voor uw interieur tijdens de drie feestelijke openingsdagen. In hun prachtige showrooms presenteren ze een groot assortiment op het gebied van uw interieur èn exterieur: Speciaal tijdens de openingsdagen: Talloze openingsaeties - Een attentie voor iedere bezoeker Diverse activiteiten voor de kinderen - Een hapje en een drankje Diverse demonstraties. Donderdag 19 juni Vrijdag 20 juni Zaterdag 21 juni wens Een Locatie: A58, afrit 40 Ritthem, naast het BP-tankstation, Tel.: (0118) 690000, www.logus.nl,info@logus.nl Openingstijden: showroom 9.00 - 21.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur profcenter 7.30 - 21.00 uur zaterdag 8.30-16.00 uur onderneming VLISSINGEN - "Ik kan niet stil op een bank gaan zit ten. Ik moet iets te doen hebben." De 26-jarige Dengelo Penso is een doorzetter. Hij kwam in 1998 vanuit Cura9ao naar Nederland met maar één doel: een eigen kapsalon opzetten. Dat is hem inmiddels gelukt. De schuur van zijn woning aan de Schuitvaartgracht in Vlissingen is inmiddels omgetoverd tot een heuse kap salon. ...a/s je iets graag wilt, dan moet je doorzetten... ...eindelijk 'n adres voor mensen met kroeshaar... VLISSINGEN - Van Gansewinkel heeft vrijdag (13 juni) haar nieuwe overslaghal aan de Polenweg in Vlissingen geopend. De openingshandeling werd in het bijzijn van om en nabij de honderd relaties verricht door de Zeeuwse Commissaris van de Koningin Wim van Gel der. GOES - Meer dan de helft van de Nederlandse bevol king wil via de vertrouwde huis-aan-huiskranten op de hoogte gehouden van gemeentelijke ontwikkelingen. Weekbladen als De Faam, met regionaal nieuws en ad vertenties, genieten duidelijk de voorkeur boven mo dernere varianten zoals e-mail, internet of kabeltele Giro 656500 M8BS£ EN DYNAMISCHE GROEP IN BOUWMATERIALEN 'Er waren nachten bij dat ik maar drie uurtjes sliep' door Ditty Nieuwenhuize Als er iemand recht heeft op de titel 'werkpaard' dan is het Dengelo Penso wel. In zijn moe derland was hij al een bezig bijtje: "Na de mavo ben ik meteen gaan werken. Ik heb in Curagao mijn eigen missverkiezingen ge organiseerd. Ik zorgde voor de benodigde vergunnin gen en ging aan de slag. Daar naast verkocht ik loten vanuit mijn auto. Op Curagao is dal heel normaal. Het mag officieel niet, maar de overheid ziet het door de vingers," vertelt Dengelo. Hij merkte dat het niet goed ging met de economie op het eiland. Daarom besloot hij naar Ne derland te emigreren. "Ik had al vaker tegen mijn moeder gezegd dat ik naar Nederland zou gaan. Zij geloofde er op den duur niet meer in. Ik heb toen in alle stilte mijn emigratie gere geld. Pas toen alles rond was ver telde ik haar dat ik echt wegging." Eenmaal in Nederland had Dengelo moeite met het wissel vallige klimaat. "Ik ben in de herfst aangekomen en toen was het zo koud. Ik bleef de eerste paar dagen van ellende in bed liggen." Toch duurde deze im passe niet lang. Na een tijdje vond hij werk. "Ik kreeg een baan aangeboden bij Aktiesport in Temeuzen. Ik heb dat gecombi neerd met een opleiding voor de detailhandel. Ik heb vier van de zeven certificaten gehaald maar ik wilde nog steeds kapper wor den. Ik heb me toen aangemeld voor de kappersopleiding en werd aangenomen." Dengelo is niet iemand die graag zijn hand ophoudt voor geld. Hij wil het zelf verdienen. Om zijn dure op leiding, die in het eerste jaar al vijfduizend gulden kostte, te kunnen betalen ging hij in de horeca werken. "Er waren nach ten bij dat ik maar drie uurtjes sliep. Maar als je iets graag wilt, moet je doorzetten. Dat heb ik gedaan." Ook nu werkt hij nog steeds in de horeca om zijn kappersdroom helemaal te laten slagen. Het leven in het Zeeuws- Vlaamse gedeelte van Zeeland beviel hem niet. Hij walde verhui zen naar wat voor hem de over kant was. "Een goede vriend heeft me aan deze woning gehol pen. Toen ik het huis zag, wist ik meteen dat ik hier mijn eigen kapsalon zou openen." In april 2001 slaagde Dengelo voor de opleiding. In juli van datzelfde jaar opende hij zijn 'Tropical Knipstudio' met toestemming van woningbouwvereni- gingl'Escaut en de ge meente Vlissingen. De kapsalon was tot voor kort onopvallend aanwezig doordat er geen ramen in de schuur zaten. Die heeft Dengelo er recentelijk in laten zetten. "Ik heb veel geld moeten investeren. Er is nu nog geen wasbak aanwezig maar die komt er binnenkort." Wat zijn knip studio anders maakt dan andere kapsalons is dat mensen met zo wel Afrohaar als Europees haar er terecht kunnen. "Mensen met kroeshaar moesten eerst hele maal naar Rotterdam als ze naar een goede kapper wilden. Nu kunnen ze bij mij terecht. Maar ik wil benadrukken dat ik in beide soorten gespecialiseerd ben." Bovendien kunnen klanten er terecht voor manicure en het epileren van de wenkbrauwen. De kapperszaak heeft twee stoelen. Volgens Dengelo gaat het ech ter niet om kwantiteit maar om kwaliteit: "Je kunt wel een zaak hebben met twaalf stoelen, maar als ze al lemaal leeg zijn heb je er niks aan. Ik geef de klanten persoon lijke aandacht. Dat vind ik be langrijk. Elke klant blijft een ko ning!" Tropical Knipstudio aan de Schuitvaartgracht 93 is open op donderdag van 14.00 uur tot 21.00 uur, vrijdag van 12.00 uur tot 21.00 uur en op zaterdag van 11.00 uur tot 16.00 uur. Buiten deze tijden werkt de kapper op afspraak. Eenzaam VOOR GOEDE DOELEN Al vrij snel na de oprichting van het familiebedrijf van Ganse winkel in 1964 is de onderne ming actief geworden met de in zameling van afval in West-Bra bant en Zeeland. Vanwege de explosieve groei van het bedrijf en de te verwachten verdere expansie is er op de be staande locatie een nieuwe en moderne overslaghal gebouwd en is het terrein heringericht. De openingstijden van de nieuwe hal zijn verruimd, zodat het mogelijk is later op de dag nog routes te rijden. Een ander voordeel is de ligging van de hal, dicht bij de nieuwe tunnel. Hier door kan snel en adequaat gerea geerd worden op de behoefte van de klanten in de regio. Zeker ook in Zeeuws-Viaanderen. Omdat het afval in de nieuwe hal gemak kelijk overgeslagen kan worden, is het bedrijf minder afhankelijk heid van locale verwerkers. Hier door is ook een betere sturing van afval naar nationale en soms ook internationale verwerkers mogelijk, wat resulteert in betere condities voor de klanten. Vanuit de locatie in Vlissingen worden de logistieke activiteiten voor de hele regio Zeeland ge coördineerd en vertrekken dage lijks twintig vrachtwagens om in de provincie afval in te zamelen. De vestiging van van Ganse winkel Vlissingen is onderdeel van de regio Zuidwest- Neder land, met het regiokantoor in Rucphen. De van Gansewinkel Groep is in 7 landen actief op het gebied van integrale afvalzorg. In 2002 werd een jaaromzet van 492 miljoen euro gerealiseerd door vierduizend medewerkers. visie. Dit blijkt uit gegevens die marktonderzoeksbureau Trendview uit Al mere deze week bekend maakte. Het onderzoeks rapport 'De burger en de digitale gemeente' geeft een uitgespro ken visie op de huidige lezers markt. Vijfenvijftig procent van de ondervraagden gaf aan de huis-aan-huiskranten als voor keur voor bron van gemeente- nieuws te geven, Legen elf pro cent voor de moderne media. Het onderzoek werd in april 2003 uitgevoerd onder een a-selecte steekproef van de Nederlandse bevolking. Drs. Joyce van der Laan, senior marktonderzoeker bij Trendview: "Wat duidelijk naar voren komt in het onder zoek is dal de websites van de gemeente slechts door één op de vier Nederlanders is bezocht." (bron: Trendview Almere) Jaarlijks verdrinken ruim 100.000 albatrossen door longline visserij. Ze happen naar aas, worden aan de haak geslagen en komen op dramatische wijze aan hun einde. Steun de actie voor een vogelveilige vismethode. www.reddealbatros.ni

de Faam | 2003 | | pagina 18