Ter Zake Murre-Moens en Anker Desein onder één dak Vakantie voor hond en kat Erkenning voor Trouwe Vriend Terras onder de boomgaard Randstad Middelburg verhuisd Afstudeervoorstelling Theaterschool 'r? XPOSITIES Zeeuwse Architectuurprijs GIONALE Ronde van Nederland start in Middelburg NIEUWE BOULEVARD VOOR VLISSINGEN instrumentaal concert Koorkerk Apollo geeft concerten woensdag 18 juni 2003 pagina 11 MIDDELBURG-Voorde eerste keer in de ge schiedenis start de Ronde van Nederland in Zeeland. De start van de Ronde, die dit jaar van 19 tot en met 23 augus tus gehouden wordt, wordt gezien als mooie voorbereiding voor een eventuele ZeeuwseTour de France-etappe. MIDDELBURG - De kin deren uit het gezin Stouten zijn zaterdag 21 juni te zien en te horen in de Koorkerk in Middelburg. Arianne (12) en Aleida (14) spe len dwarsfluit, Christi- aan (17) en Marien (19) bedienen het orgel. Het gezin wordt begeleid door Annette Kik (viool) en Peter Biemond (trompet). VLISSINGEN - DeVlissingse burgemeester Anneke van Dok-Van Weele opende vorige week woensdag het nieuwe onderkomen van bouw- en afbouwspecialisten Murre-Moens en Anker Desein. Donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 juni zijn er feestelijke openingsdagen voor het publiek. MIDDELBURG/VLISSINGEN - De Stichting Cats and Dogs bestaat vijf jaar. Om dat te vieren heeft het 'reis- bure^UgYiQQKikat en hond' een jubileumactie op poten gezet, in samenwerking met Thomas Cook Reisbureaus in Middelburg en Vlissingen. MIDDELBURG - Dierenspeciaalzaak Discus DeTrouwe Vriend uit Middelburg heeft onlangs opnieuw voor twee jaar erkenning gekregen van Stichting Dierbaar. SEROOSKERKE - Boomgaard De Zoete Kers opende onlangs een boerenerfterras op haar terrein. Te midden van kippen, geiten en ezels in Serooskerke is het goed genieten van Zeeuwse heerlijkheden. MIDDELBURG - De Middelburgse vestiging van uit zendbureau Randstad Nederland is onlangs verhuisd. Vrijdag (20 juni) wordt het nieuwe kantoor geopend door Jan Vermeulen, algemeen directeur van Randstad Nederland. De eerste etappe voert de wielrenners van de Markt in Middelburg naar Rotterdam. De overige dagen beginnen respectievelijk in Apeldoorn, Coevoorden en het Duitse Kleve. Over de deelnemers is op dit moment nog niets bekend. Meer informatie hierover geeft de organisatie van de F.NECO-tour begin augustus. De vier Stoutens brengen mu ziekstukken van hun eerste CD ten gehore, onlangs opge nomen in de Grote Kerk te Elburg. Het programma bevat een geestelijk en lichtklassiek repertoire. Arianne en Aleida Stouten kregen beiden les van Carla Sevestre in Brouwershaven. Aleida studeert nu aan de muziekschool in Zierikzee bij Bart Groeneveld. Christiaan en Marien studeren al jaren orgel bij Rinus Verhage. Sa men maakten zij een CD met een breed repertoire. Het programma van het con cert omvat bekende psalmen, klassieke werken en geeste lijke liederen. Annette Kik bespeelt al meer dan tien jaar de viool. Zij ver tolkt de Air van Bach en een deel van een vioolconcert van Handel. Peter Biemond volgde vijfjaar trompetlessen op de Zeeuwse Muziekschool. Hij speelt enkele bewerkingen over geestelijke liederen. De cd is tijdens het concert verkrijgbaar en te bestellen via de website www.marienstouten.nl. Het concert begint om 20.00 uur. De entree bedraagt drie euro voor volwassenen. Kin deren onder de twaalf jaar mogen gratis naar binnen. WISSENKERKE - Muziek vereniging Apollo uit Wissenkerke geeft deze zomer drie concerten. Op zaterdag 21 juni treedt Apollo op tij dens het 24e Schaapscheer- derfeest in Nisse. Het optre den begint om 10.15 uur. Ook tijdens de slotavond van de zwemvierdaagse in het Wisse- bad in Wissenkerke geven en kele orkesten van de vereni ging tussen .19.00 en 20.00 uur een concert. Het derde optre den is op 11 juli op camping De Roompot en begint om 19.00 uur. Het nieuwe bedrijfspand van Murre-Moens en Anker Desein in Vlissingen is een knap staaltje van moderne architectuur. Bin nen zijn showrooms, kantoren, magazijnen en een bouwmarkt voor de professional en de professionele doe-het-zelver (het Profcenter) onderge bracht. Onder het zelfde dak bevindt zich tevens Gévier, de technische groothan del voor de installateur. Het to tale vloeroppervlak bedraagt circa 9.000 m2. Beide bedrijven maken deel uit van I.OGUS: een samenwerkingsverband van ge renommeerde namen in de Zeeuwse en West-Brabantse bouwwereld. De locatie van het gebouw wordt gezoen als een groot pluspunt: direct langs de A58 (afrit 40), als een soort bouw- en afbouw- boulevard. Met een eigen, ruime parkeerplaats voor de deur is parkeren nooit een probleem. Op de begane grond van het ge bouw bevinden zich de show rooms voor de particuliere klant. De inrichting van de bovenver dieping richt zich specifiek op de zakelijke bouw- en afbouwmarkt en op architecten. Voor laatstge noemde categorieën, maar ook voor bewonersgroepen, organi- sterke betrokkenheid bij de klant... seren Murre-Moens en Anker Desein regelmatig speciale voorlichtingsavonden. Tijdens deze bijeenkomsten worden belangstellenden uitgebreid voorgelicht overliet totaalpakket van de LOGUS-on- dernemingen en de grote voordelen daar van: voor alle beno digde bouw- en afbouwmaterialen kan men te recht aan dat ene loket. Het ver moeiende en tijdrovende 'shop pen' langs diverse verschillende aanbieders is daardoor overbo dig geworden. De algemene indruk in het ge bouw is er een van rust en ruimte, onder andere door het toepassen van veel glas en me taal en een uitgekiend verlichtingsplan. De bezoeker komt ogen tekort in de fantas tisch ingerichte stijlkamer en showrooms. In uiteenlopende stijlen en per productgroep zijn met kwalitatief hoogstaande materialen plaatjes van vertrek ken gerealiseerd. In deze actueel ingerichte ruimtes maken uitste kend opgeleide adviseurs de klant wegwijs in de ruime sortering. Om het publiek een kans te ge ven de nieuwe boulevard eens Het nieuwe onderkomen van Murre-Moens en Anker Desein goed te bekijken zijn er op don derdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 juni feestelijke openings dagen voor het publiek. Tijdens deze dagen zijn er talloze openingsacties en diverse activi teiten voor de kinde ren. Ook zullen de lo pers van het Cegelec- runningteam uil Vlissingen (deelne mer aan de Roparun) een ludieke bijdrage aan de da gen leveren. Daarnaast krijgt elke bezoeker een leuke attentie en wordt er uiteraard gezorgd voor een hapje en een drankje. Alle materialen, van gerenom meerde Nederlandse en interna tionale merken, kunnen worden geleverd door Murre-Moens, An ker Desein en de diverse andere bij LOGUS aangesloten leveran ciers van bouw- en afbouw materialen. Alle LOGUS-bedrij- ven zijn volledig autonoom, ...parkeren is geen probleem... b-iovsV 9: Wie zijn huisdier inschrijft voor een logeerperiode met een spe ciaal geselecteerd gastgezin, ont vangt een kortingsbon van vijf tien euro voor het reisbureau, te vinden in de Gravenstraat in Middelburg en de Coosje Bus- kenstraat in Vlissingen. Wanneer van die bon gebruik wordf ge maakt, krijgt de klant ook nog eens korting op de vakantie van kal of hond. In totaal kan hier mee 25 euro bespaard worden. De Stichting Cats and Dogs werd vijf jaar geleden in het leven ge roepen om ook de huisdieren vakantie te bieden. De organisa tie wordt gekenmerkt door een persoonlijke benadering. Zo worden eigenaren maar ook po tentiële gastgezinnen vooraf be zocht. Tijdens het gesprek wordt een vragenlijst doorgenomen zodat met ieders wensen reke ning gehouden kan worden. Wanneer een eigenaar een vakantieadres zoekt, wordt na onderling overleg meteen een gastgezin benaderd. Dan is er een vrijblijvende kennismaking en voor honden nog een proef- dag. Pas als alles naar tevredenheid verlopen is wordt de vakantie administratief afgehandeld. Kat ten kunnen desgewenst ook thuis verzorgd worden (alleen in stadsgewest Vlissingen/Middel- burg). Meer informatie via 0118 - 614626. Alleen bedrijven die voldoen aan de strengste eisen voldoen, ko men in aatimerjcjng voor erken ning van de stichting. Zo weet de klant bijvoorbeeld zeker dat het team van Discus DeTrouwe Vriend deskundig, eerlijk en gedegen te werk gaat. Het bedrijf wordt ver der regelmatig (onverwacht) ge controleerd, zodat ook voor de ge zondheid van de dieren ingestaan kan worden. De stichting is in het leven geroe pen omdat de overheid alle opleidingseisen voor de bedrijfs tak heeft laten vervallen, waarmee iedereen zonder kennis van zaken tegenwoordig een dierenwinkel kan beginnen. Stichting Dierbaar is een onafhankelijke stichting voor erkenningsregelingen voor dierenspeciaalzaken, trimsalons en dierenpensions. Alle rechtma tig gevestigde ondernemingen kunnen aan de erkennings regelingen deelnemen. De boerderijverkoop van fruit, groente en streek producten is tegelijkertijd uitgebreid met kleine lunch gerechten, bereid met puur Zeeuwse ingrediënten die veelal rechtstreeks van de boer af komen. Verder op de kaart streeklekkernijen als vruchtensappen, zuiveldranken, boerenijs en vruchtenshakes. Natuurlijk ontbreken ook het kopje koffie met appel- of kersencake niet. Bij minder goed weer is er een kleine zit gelegenheid in de schuur. Eigenaresse Cynthia Bal be reidt ter plekke de warme en koude gerechten. Het boerenerfterras is van dinsdag tot en met zaterdag tussen l'O en 17 uur geo pend. Boomgaard De Zoete Kers is te vinden langs de Vrouwenpolderseweg tussen Serooskerke en Vrouwen polder. Randstad was in Middelburg de laatste 22 jaar te vinden aan de Varkensmarkt. René Jagt, rayonmanager bij Randstad: "Daar waren we uit ons jasje gegroeid. Daarom zijn we vorige week verhuisd naar de Beenhouwerssingel 3." De officiële opening is bedoeld voor relaties uit het Walcherse bedrijfsleven. Jagt: "En voor hen is de opening een uitgele zen kans om ervaringen over de ontwikkelingen op de Zeeuwse arbeidsmarkt uit te wisselen." maar werken daarnaast intensief met elkaar samen. De korte lij nen en een optimale koppeling van expertises bieden de klant een breed scala aan mogelijkhe den. De LOGUS-ondernemin- gen zijn actief op het gebied van ruwe bouwmaterialen (zo als dakpannen, bak stenen en garage deuren), sanitair en verwarming, keukens, sier bestrating, tegels en natuur steen, plafonds, wanden, kasten (waaronder schitterende, zeer praktische inloopkasten) en vloeren. Daarnaast biedt LOGUS vanuit haar technische groot handel een totaalpakket cv-ke- tels, radiatoren en installatie materiaal voor de professional. Murre-Moens en Anker Desein werken op hel gebied van licht en verlichtingsadviezen nauw samen met Maas Verlichting in Goes. LOGUS, en daarmee ook Murre- Moens en Anker Desein, staat ga rant voor een grote productken nis en een sterke betrokkenheid bij de klant. Tevens is er een ruime en zeer gevarieerde voor raad producten en worden be stelde artikelen binnen 24 uur geleverd. LOGUS beschikt over een eigen transportdienst, afdelingen voor calculatie en een gespecialiseerd team van eigen monteurs en tegelzetters. Met deze prachtige nieuwe ves tigingen van LOGUS-onderne- mingen naast elkaar op een toplocatie, is er in Vlissingen een unieke interieurboulevard ont staan. Murre-Moens en Anker Desein zijn te vinden aan de Marie Curieweg 9-13 in Vlissingen. Meer informatie is verkrijgbaar via 0118-69 00 00. MIDDELBURG - De tweede jaarscursisten van de Volwas senenafdeling van de Amateur theater-school De Ambitie slui ten hun opleiding af met de voorstelling'Doodgewoon.' Het gaat over een zoektocht naar de verschillende manieren om te gen de dood aan te kijken. Vrijdag 20 juni gaat deze voor stelling om 20.30 in première in het Spiegeltheater in Middel burg. De andere voorstellingen zijn zaterdag 21 juni om 20.30 uur en zondag 22 juni om 14.30 uur. Kaarten kosten vijf euro en zijn te reserveren via de Schouwburg Middelburg, 0900-3300033. Het Spiegeltheater is te vinden aan de J. van Sprengerlaan 6 in Middelburg. VEERE - De Zeeuwse Archi tectuurprijs 2003 wordt op zater dag 28 juni feestelijk uitgereikt in de Grote Kerk te Veere. Dit is de Zeeuwse bijdrage aan de lande lijke Dag van de Architectuur. Vanaf 12.00 uur is er een ten toonstellingvan de inzendingen, cabaret, film en muziek. Om 16.00 wordt de architectuurprijs uitgereikt door Gedeputeerde VanWaveren. HORIZONTAAL: 1. Naamspeldje, leer van Mo hammed: 2. Spaanse uitroep, ie der, atmosfeeroverdruk; 3. flauw, jong kind; 4. Noorse godheid: 5. gemeente, niets; 6. sport van een ladder; 7. langwerpig broodje, houtstof; 8. enz.; 9. enigszins geel, concertgebouw; 10. loot, stad in India, voorzetsel; 11. ko ningin (Fr.), gewicht van de ver pakking. 1 2 3 4 5 VERTICAAL: I. Ijs dat niet op het water rust, roofdier; 2. Engels bier, scheeps touw, een zekere; 3. Griekse let ter, veelvoudig; 4. daar ter plaatse; 5. echtgenoot, landbouwwerktuig; 6. soort tarwe; 7. persoonlijk vnw., jas (Eng.); 8. naar mijn mening; 9. draagbalk, geur; 10. onheils godin, toverheks, afstammeling; II. manieren, vis. 6 7 8 9 10 11 10 11 Stuur uw oplossing voor donder dag 26 juni naar de redactie van de Faam, Postbus 5,4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in de Faam van woensdag 2 juli bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam van woensdag 4 juni luidt: Schelvis. Patrick van der Hiele uit Middelburg won door het inzenden van de goede oplossing twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. DOMBURG Badhotel Domburg, Domburgseweg la: schilderijen van kunste naars van atelier'De Glazen Pui' uit Vlissingen; het hele jaar door - dagelijks tot 23.00 uur. HE1NKENSZAND Gemeentehuis, Stenevate 10: 'De Koe' (olieverfschilderijen van Paul Jansen uit Goes); t/m 26 juni - tijdens gebruikelijke openings tijden. Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43: 'Nieuwe Oogst' (aquarellen, tekeningen, keramiek en beelden van JaqcquesWondergem, Dick de Kok en Erica YVondergem); t/m 28 juni - woensdag en donder dag 13.00-18.00 uur, vrijdag 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur, en zaterdag 10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur. Informatiecentrum Zeeuwse Schaapskudde, Nieuwkamersedijk 3: expositie van fotograaf Ad Lijnse; t/m 30 juni - dinsdag t/m zon dag 11.00-16.00 uur. KAPELLE Fruitteeltmuseum, Biezeiingseweg 10:'Fruitwereld' (de wereld van de fruitteelt in gewone en ongewone foto's); t/m 30 augustus - woensdag t/m zaterdag 13.00-17.00 uur. KATS Tuin Katse Kerk, Kerkstraat 3: beeldenexpositie van Theo Dekker uit Wolphaartsdijk (in kader cultureel weekend) - 20 t/m 26 juni. Galerie Kats, Dorpsstraat 16: schilderijen, materiewerken en fo tografie van Pieter Reef, Wendy Veldhuis, Marianne van Bakel en Lenny van Broekhoven; t/m 24 juli - tot 8 juli woensdag t/m vrij dag 11.00-18.00 uur en zaterdag en zondag 12.00-18.00 uur, en na 8 juli woensdag t/m vrijdag 14.00-18.00 uur en zaterdag en zon dag 13.00-18.00 uur.Rozenkwekerij de Zeeuwse Rozentuin, Katse Groeneweg 3: zomer(verkoop)tentoonstelling met sculptu ren van Joseph Cals, porseleinen unica van Leen Quist, glas objecten van Bert Frijns en kleuren en vormen op textiel en pa pier van Helen Briels; tol half september - dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur. KOUDEKERKE Tuin en erf van Het Blauwe Hof, Breeweg 11: sculpturen in hout en staal van de Amsterdamse beeldend kunstenaar Govert Hei koop (in het kader van de Walcherse Tuindagen); 20, 21, 28 en 29 juni en 5 en 6 juli - 10.00-17.00 uur. KRUININGEN Gemeentehuis Reimerswaal, Oude Plein 1: tekeningen en schil derijen van Dieneke Covens; t/m 30 juni - maandag t/m donder dag 8.30-16.30 uur en vrijdag 8.30-13.00 uur. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3: 'Zijde, hoeden en design' (met werk van Jackie Habets, Barbara van de Waal, Suzan Wenke, Kun Speel man, Monique Dommanschet, Manny Mallekote en Tiny Nijhuizen) en 'Zijde, sieraden en design' (met werk van Truike Verdegaal, Filippine de Haan, Katja Prins, Evert Nijland, Mechie Voermans, Eric Hulsman, Okinari Kurokawa en Beppe Kessler); 1/ m 25 juni. MIDDELBURG Zeeuwse Bibliotheek. Kousteensedijk 7: 'Zeeuwse plaetjes in een liesje' (werk van leerlingen van kunstenaar Johannes Milhous); t m 28 juni - maandag 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 2.1.00 uur en zaterdag 10.00-13.00 uur. Galerie 'T', Turfkaai 25-27: op de parterre schilderijen van Sebastiaan Spit en in de kelder grafiek van De Haagse Etsclub (met extra aandacht voor schilderijen en grafiek van Martin R. Baeyens); t/m 28 juni - donderdag, vrijdag en zaterdag 11.00-16.00 uur. Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2: olieverfschilderijen van Henk Watzeels uit Bergen op Zoom; t/m 4 juli. De Drukkery, Markt 51: werkstukken leerlingen voortgezet onder- vrijs (gemaakt in het kader van het project 'Naar de werkelijkheid', met als voorbeeld moderne etalagepoppen); t/m 5 juli. Galerie Icon, Bree 1: 'Stad en land en strand in Zeeland' (schilde rijen, tekeningen, aquarellen en etsen van Kees Mol, Marie-France Barbier, Ligthart Schenk, Leendert van der Pool, Henk Glerum en George Tamson); t/m 31 augustus - dinsdag t/m zaterdag 12.00- 16.00 uur. Presentatieruimte CAESUUR, Lange Noordstraat 67: 'SYMPOSION GASTMAAL' (werk van kunstenaar Frie J. Jacobs van 'het nood zakelijke zwijgen'); t/m 19 juli - doorlopend. Zeeuws Museum: 'De Ramp van '53 door het oog van de media' (een kritische kijk op de verslaggeving van de watersnoodramp in 1953 en de herdenkingen in 2003); t/m 29 september - dagelijks 11.00-17.00 uur (woensdag tot 21.00 uur). Café de Bommel, Markt 85: 'Purekracht in Zeeuwse dracht' (zwart wit foto's van Peter Toornstra van sportende boertjes en boerin netjes); t/m 31 december. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: lel. 0118 - 62 30 50. De Vleeshal, Markt 1 De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7: 'The Royal Art Lodge - Ask the Dust' (reizende ex positie van het Canadese kunstenaarscollectief The Royal Art Lodge); 21 juni t/m 31 augustus - dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. VEERE Grote Kerk, Oudestraat 26: werk van Dora Dolz; t/m 31 augustus. Museum de Schotse Huizen, Kaai 25/27: 'Noodboerderijen op Walcheren' (foto's en bouw tekeningen van na de inundatie van 1994 gebouwde nood- boerderijen); t/m 1 november - 'Heel de wereld trekt naar Veere' (over de Veerse schilderskolonie van 1870 tot 1970; 21 juni t/m 1 november - maandag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. VLISSINGEN Hotel Arion, Boulevard Banckert 266: 'Effe kieke' (aquarellen, pas tel en gemengde technieken van Marion van der Velde uit Serooskerke); t/m 28 juni. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 11: 'Met de boot mee, vervoer over Zeeuwse wateren, 1800-2003' (over de historie van de beurtvaart in en vanuit Zeeland); t/m 1 februari 2004 - 'Malie- boten' (tekeningen van de grootmeester van zeemanshumor Jan Sanders 19.19-2000); 21 juni t/m 14 september-maandag t/m vrij dag 10.00-17.00 uur en zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Willem 3, Oranjestraat 4: 'Rode Chaos' (een retrospectief van Peter Terhorst 1952-1999); 22 juni t/m31 augustus - donderdagt/ m zondag 12.00-17.00 uur. WEMELDINGE Museum 'tWaskot, Prinses Julianastraat 1: 'Van koienas tot Dash (spulletjes uit grootmoederstijd); vaste expositie - woensdag en vrijdag 13.00-17.00 uur. WESTKAPELLE Gemeentehuis, Markt: aquarellen - vrijdag 20 juni 13.30-20.30 uur en zaterdag 21 juni 11.00-17.00 uur.

de Faam | 2003 | | pagina 11