Speciaal concert carillon Lange Jan Herdenkingsconcert op begraafplaats Maak kennis met Vrijburgbad Kanaalweg dicht Wijkopruimdag Zuid Rooiaanvragen Unieke presentatie definitief ontwerp theater Wijktafels vergaderen Woonpark Mortiere in verkoop Bestelbon Regenton Actie 'Een ton voor water' woensdag 11 juni 2003 de FAAM 3 Seniorenraad op Uitzending Gein internet op het Plein bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2 De infowinkel is iedere werkdag geopend van Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg: wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! 08,00 tot 16.00 uur. Per e-mail naar info@middelburg.nl of per Meer info: www.middeiburg.nl telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 Het carillon van de Abdijtoren bestaat op 11 juni vijftig jaar. Ter gelegenheid van de restau ratie en het vijftigjarig bestaan van het carillon geeft de beiaar dier op woensdagavond 11 juni om acht uur een speciaal con cert. Hij gaat improviseren met stukken van de Zeeuwse com ponist Valirius. We kennen hem van het bekende stuk 'Merk toch hoe sterck'. Verder speelt Van Putten stukken van onder an dere Bach, Van de Gheyn, Vivaldi, Scarlatti, Denijn, St. Nees, Benoit, Mozart en Schumann. Het concert is het beste vanaf het Abdijplein te beluisteren. De beiaardier speelt iedere donderdag om twaalf uur op het carillon van de Lange Jan. Stadbeiaardier Henk van Putten bij een van de grote klokken van het carillon in de Lange Jan. Foto: Afdeling Communicatie Op woensdag 4 juni kregen de pers en andere ingewijden in zicht in de concrete plannen zoals die voor Woonpark Mortiere ontwikkeld zijn. Nu is het de beurt aan de toekom stige bewoners. Voor hen staat er een grootse presentatie ge pland op 17 juni aanstaande in de Burgerzaal van het Stad huis. Aan de zuidkant van Middelburg is iets bijzonders aan het groeien: een dertigerjaren wijk met een echt Zeeuws karakter en opvallend veel groen. Voor de aanwezigen werden de plannen tastbaar gemaakt door middel van veel kleurrijke documentatie, maquettes en een heel scala aan artistimpressions die een goed zicht geven op de wijk zoals die hier gaat ontstaan. De betrokken ontwikkelaars maakten ondertus sen duidelijk welk kwaliteits niveau hier bereikt gaat worden. "Zelfs voor een transformator huisje wordt in deze wijk een te kening door een architect ge maakt," hoorden we één van hen zeggen. Exact Voor geïnteresseerden wordt op 17 juni om half acht in de burger zaal van het stadhuis een grote presentatie van de plannen ge houden. Eén van de betrokken makelaars benadrukt dat het een verkoopbijeenkomst wordt. 'Je ziet tegenwoordig maar weinig meer, dat bij de start van een project ook daadwerkelijk alle gegevens bekend zijn. In Mortiere wel. Op de zeven tiende kunnen we van alle woningtypen exact vertellen hoe ze er uit zien, waar ze pre cies staan en wat ze gaan kos ten. Ook de afwerking van alle woningen is tot ver achter de komma uitgewerkt.' Handtekening De makelaar vervolgt: 'Dat be tekent dat het geen avond wordt met louter mooie praat jes. Mensen kunnen alle details over de woningen en de vrije kavels op deze avond zien en ze kunnen, bij wijze van spre ken, al de volgende dag een handtekening zetten voor het kavel of de woning van hun keuze.' De makelaar verwacht dat de belangstelling voor de woningen groot zal zijn:'De stijl waarin hier gebouwd gaat wor den is bijzonder gewild en ook het feit dat de woningen op erg grote kavels staan zal het heel goed doen in de woningmarkt. Want een Zeeuw wil de ruimte hebben.' Het Middelburgs Muziek Korps geeft in samenwerking met het koor Cantata Domino op vrijdag avond 13 juni om half acht een 'Concerto in Memoriam' op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk. Het gratis open luchtconcert is voor nabestaan den en andere belangstellenden, die hun overledenen willen her denken. De muzikanten spelen klassieke stukken als het Panis Angelicus en het Ave Maria, maar ook moderne stukken zoals Yesterday en Bridge over troubled water. Muziek die vaak wordt aangevraagd bij uitvaar ten. Uitvaartondernemer Lieke Bosveld zal passende woorden van herdenking spreken. Na het concert kunnen belang stellenden een bloem te leggen of een waxinelichtje op de algemene herdenkingsplaats aansteken. De gemeente zorgt voor bloemen en waxinelichtjes. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraaf plaats worden nagepraat. Bij regen is het concert in de aula. Samen verwerken De belangstelling voor stille toch ten en herdenkingen neemt toe. Dat inspireerde de medewerkers van de Middelburgse begraaf plaats om vorig jaar voor het eerst een Concerto in Memoriam te or ganiseren. Vanwege de grote opkomst en de vele positieve reacties wil de begraafplaats het concert jaar lijks houden. De Middelburgse begraafplaats voorziet op deze manier in de behoefte die be staat voor gezamenlijke rouw verwerking. Kaarten Gezien het aantal beschikbare stoelen in de stadsschouwburg, vragen wij u zo spoedig mogelijk kaarten voor deze bijzondere voorstelling te reserveren. De kaarten zijn gratis en er worden geen reserveringskosten bere kend. Maximaal twee kaarten per adres. Een paar dagen voor de voorstelling krijgt u de kaart(en) toegestuurd. Wilt u plaatsen re serveren? Bel dan naar de Stads schouwburg. Dit kan tijdens werk dagen van elf tot vier uur op tele foonnummer 65 96 52. Dit num mer is speciaal geopend voor het reserveren van kaarten voor deze voorstelling. Wij hopen u op vrijdag 20 juni te zien tijdens deze bijzondere thea ter- en filmvoorstelling. Het grote moment is aangebro ken: het definitief ontwerp van het A-theater Middelburg is klaar. Het gemeentebestuur en alle andere betrokkenen zijn er trots op en willen het graag pre senteren. En wel tijdens een unieke theater- en film voorstelling op vrijdagavond 20 juni in de Stadsschouwburg. Het programma begint om half acht. Vanaf zeven uur ontvangst met koffie en thee. Bekenden uit de theater- en film wereld verlenen hun medewerking aan het programma. Mensen als Jack Spijkerman, Viggo Waas, Erik van Muiswinkel, Jos de Put ter, Erik de Bruin en architect Kees Kaan zullen u tijdens de voorstel ling enthousiasmeren voor het schitterende ontwerp. De Kanaalweg wordt op 12 en 18 juni afgesloten. Op 12 juni is er geen doorgang mogelijk op het stuk tussen het station en de benzinepomp ter hoogte van het nieuwe Stadskantoor. Op 18 juni wordt het deel tussen de Schroeweg en het station voor een dag afgesloten. Op 12 juni wordt ter hoogte van het Stadskantoor vanaf ongeveer half acht een kraan opgebouwd. De gehele doorgang is dan afge sloten. De kraan gaat hele grote zware liggers plaatsen op het dak van de parkeergarage naast de brug. De weg wordt op 18 juni afgeslo ten omdat de grond onder de weg en daaromheen van station tot Schroebrug onderzocht wordt op aanwezige explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. Het station en het tweede deel van de Kanaalweg blijven bereikbaar via de Blauwedijk. De wijktafels komen bij elkaar om de ontwikkelingen in de wijk te bespreken. Wijktafel Zuid vergadert donder dag 12 juni in Palet. Op maandag 16 juni komt wijktafel West in kerk centrum de Morgenster bijeen. Wijktafel Dauwendaele vergadert op dinsdag 17 juni in ontmoetings centrum Dauwendaele. De wijk tafel van Noord is verplaatst naar maandag 23 juni. Wijkwethouder Noord Hannie Kool-Blokland schuift aan om met de bewoners kennis te maken. Alle vergaderingen beginnen om acht uur. Wijktafel Arnemuiden heeft al vergaderd. De wijktafel is een overleg tussen bewoners, gemeente en instellin gen om de leefbaarheid van de wijk te verbeteren. Het gaat dan onder meer om het schoonhou den, de veiligheid en verdraagzaamheid in de wijk. Be woners mogen zelf onderwerpen op de agenda zetten. Verslagen en agenda's lees je op www.middelburg.nl onder het kopje Wijkbeheer. De wijkopruimdag in Middel burg Zuid vorige week woens dag was een geslaagde dag. Politie, de Toezichthouders, de Wijkonderhoudploeg, Woon- goed Middelburg en vrijwillige bewoners hebben de wijk flink onder handen genomen. De leerlingen van groep 7 van de basisschool 'de Leeuwen- burch' en een aantal kinderen van stichting Arduin waren hierbij een grote hulp. Er is druk geveegd, geschoffeld en geboend. Wijkwethouder de Vries opende de wijkopruimdag door een vuil container te openen die gevuld was met ballonnen. Aan elke bal lon hing een kaartje met de naam van een leerling die aan de dag meewerkte. De leerling van wie de ballon het verst reikt wordt be loond met een prijs. 'Ik hoop dat er niet al teveel vuil wordt opge haald' zei Albert de Vries in zijn toespraak,' Dat is een teken dat Middelburgers bewuster worden. Vuil hoort immers niet op straat maar in de afvalbak.' Om half tien begonnen de werk zaamheden in de wijk. Stads beheer bestraatte en verrichtte onderhoud aan het groen. De veegwagens hebben alle stra ten geveegd. De Wijk onderhoudploeg ruimde op en maakte schoon. De leerlingen van 'de Leeuwenburch' gingen met grijpers en vuilniszakken door de straten en het Meiveld op om zwerfvuil op te halen. Woongoed heeft opknap- werkzaamheden verricht en tevens een inventarisatie ge maakt van zaken die zij gaan aanpakken. Politie en Stads- toezicht hielden een oogje in het zeil en maakte daar waar nodig plekken autovrij. De bewoners zelf hebben op geruimd of de tuin stevig onder handen genomen. Ook konden bewoners klein grof vuil aan bieden bij een vuilnisauto. Middelburg Zuid ziet er weer opgeruimd en schoon uit. Wilt u weten wanneer uw wijk aan de beurt is neem dan con tact op met Anja Jonkman van de gemeente, afdeling Wijk beheer telefoon 67 57 88. Een particuliere aanvraag is ont vangen voor het rooien van een spar en een es aan de Leeuwerikstraat 13. De ge meente heeft een rooiaanvraag ingediend voor een esdoorn aan de Koepoortlaan/Molen water en vier iepen aan de Kinderdijk. In de algemene plaatselijke veror dening zijn bepalingen opgeno men voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg. Het is verboden zonder vergun ning houtopstanden te vellen. De vergunning is niet nodig voor po pulieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen. En ook niet voor een boom met een stamdiameter van maximaal 25 centimeter gemeten op 1 me ter 30 boven het maaiveld, maxi maal drie bomen per locatie. Voor meer informatie of voor het geven van een reactie kan je terecht bij Harm ten Klooster van de afde ling Groenbeheer, telefoon 67 5312 of e-mail harklo@middelburg.nl Be langhebbenden kunnen tegen de rooiaanvraag, binnen veertien da gen na publicatie hun zienswijze in dienen. De website van de Middelburgse seniorenraad is in de lucht. Op www.seniorenraadmiddelburg.nl staan de laatste nieuwtjes en de adviezen die de seniorenraad aan gemeente Middelburg heeft gegeven. Ook kan je nakijken wie de Middelburgse senioren vertegenwoordigen en wat hun achtergrond is Eerder stond op deze pagina dat de TROS op 25 juli de Middelburgse opnames van Gein op het Plein zou uitzenden. De televisiezender heeft de uitzenddatum gewijzigd in zater dag 18 oktober. Gein op het Plein is een spel- onderdeel van het populaire televi sieprogramma 'Ter land, ter zee en in de lucht'. Het wedstrijdbad van het stadsgewestelijke zwembad. Het Vrijburgbad tussen Middel burg en Vlissingen houdt op zaterdag 28 en zondag 29 juni een kennismakingsweekend. Medewerkers van het zwem bad geven rondleidingen, de zwemverenigingen verzorgen demonstraties en bezoekers kunnen op een speciale informatiemarkt alles te weten komen over de activiteiten in het complex. De rondleidingen zijn beide dagen om 9.30, 10.45, 13.45, 15.00 en 16.30 uur. Reserveringskaarten voor de rondleidingen zijn vanaf maandag 16 juni verkrijgbaar bij de afdeling Communicatie van de ge meente Middelburg aan de Stadhuisstraat 2 en bij de receptie van het Vlissingse Sportfondsen- bad. Per persoon worden maximaal vier kaarten uitgegeven, ledereen vanaf vier jaar heeft een kaart no dig. Ook mindervaliden zijn van harte welkom. Techniek Het nieuwe zwembad herbergt de laatste ontwikkelingen op tech nisch gebied. Speciaal voor de mensen die geïnteresseerd zijn in deze bijzondere kant van het zwembad geven de medewer kers rondleidingen door de technische ruimte. Voor deze Foto: Mechteld Jansen speciale rondleiding kan je vanaf maandag 16 juni alleen reserveren bij de receptie van het Vlissingse Sportfondsen- bad. Het bad gaat op 1 juli open. Vol gende week op deze pagina de openingstijden, de tarieven van het nieuwe bad en wat je moet doen met oude abonnements kaarten. Een Ton voor Water De gemeente Middelburg doet mee aan de actie 'Een Ton voor Water'. De actie heeft tot doel het bewuster en zuiniger omgaan met (leiding)water te stimuleren. Een Ton voor Water is een initiatief van de Zeeuwse Milieufederatie, het INV Consulentschap Zeeland en het centrum voor internatio nale samenwerking COS- Zeeland. Inwoners-van onze gemeente kunnen voor een aantrekke lijke prijs een kunststof of hou ten regenton aanschaffen. Aan de actie is een goed doel gekoppeld. Van elke ton gaat, via de ontwikkelings organisaties Novib, vijf euro naar een drinkwaterproject in Bangladesh. Dus door het besparen van kostbaar drinkwater hier in Middelburg, helpen we samen mensen in Bangladesh aan schoon en veilig drinkwater. Water is bron waarop we zui nig moeten zijn. Nu al gebrui ken we per persoon 130 liter leidingwater per dag. Het waterverbruik neemt wereld wijd enorm toe en zal in de toe komst steeds schaarser worden. Wie via deze actie een waterton aanschaft, krijgt daarbij een bro chure waarin verschillende aspec ten van het gebruik water worden belicht. U kunt drie typen regentonnen be stellen. 1. Kunststof regenton 168 liter Inclusief kinderveilig deksel en aftapkraan met gardena sluiting. Kleur en materiaal. Donkergroen volledig recyclebaar PE. De ton is uitgerust met prefab aange brachte aansluiting voor vul- automaat. Stapsgewijze handlei ding in woord en beeld wordt mee geleverd. Inhoud 168 liter, doorsnede 580 mm, hoogte 790 mm Vorstbestendig in lege toestand tot -40 °C Prijs (inclusief vijf euro Bangla desh) 39,50 2. Kunststof regenton 220 liter Inclusief deksel en aftapkraan met gardena sluiting Kleur en materiaal: Donkergroen (mosgroen) volledig recyclebaar PE. De ton is uitgerust met prefab aangebrachte aansluiting voor vul- automaat. Inhoud 220 liter, doorsnede 610 mm, hoogte 1070 mm Vorstbestendig in lege toestand tot - 40 °C Prijs (inclusief vijf euro Bangla desh) 26,50 Vulautomaat behorend bij kunststof regentonnen Een handig extra hulpmiddel is de vulautomaat. De vul automaat verbindt de ton met een regenpijp en vult de ton tot die vol is. Als de ton vol is wordt het overtollig water automatisch via de regenpijp afgevoerd. De vulautomaat kost 9,- Regenton Standaard De regenton standaard kan ge bruikt worden om te kunststof regentonnen verhoogd te plaat sen waardoor er een emmer of gieter onder gehouden kan wor den om deze makkelijk te vul len. Hoogte 320 mm, diameter 605 mm, gewicht 2,5 kg, klasse 250 kg De standaard kost 15,- 3. Houten regenton 190 tot 240 liter Materiaal: Zware kwaliteit, ge bruikte eikenhouten whisky- vaten Inhoud 190- 240 liter, doorsnede 630 - 730 mm, hoogte 900-950 mm Prijs (inclusief vijf euro Bangla desh) 50,- Hoe bestelt u een regenton? 1. Vul de onderstaande bon in en stuur hem voor 8 juli 2003 naar Gemeente Middelburg, afdeling Communicatie ter attentie van Chris Marijs, Antwoordnummer 73, 4330 WB MIDDELBURG Een postzegel is niet nodig 2. Op zaterdag 6 september 2003 kunt u de ton(nen) tussen 10.00 en 16.00 uur afhalen bij de gemeentelijke werkplaats aan de Waldammeweg. Na ont vangst van uw bon en geld, ont vangt u van de gemeente een bevestiging van uw bestelling Neem die bevestiging op 6 sep tember mee! 1 Naam: Adres: Postcode: Middelburg: Bestelt (aankruisen wat gewenst is) O Kunststof Regenton 168 liter a 39,50 O Kunststof Regenton 220 liter a 26,50 O Regenton Vulautomaat a 9,- O Regenton Standaard a 15,- O Houten regenton 190 - 240 liter a 50,- O Ik wil de ton (nen) thuisbezorgd ad 15,- voorrijkosten Ik maak het totaalbedrag a voor 8 juli over op bankrekening nummer 28 500 55 02 van gemeente Middelburg onder vermel ding van 'Regenton' Plaats: Datum: Handtekening: (Het inleveren van deze bestelbon verplicht tot afname) De kunsstof regenton 168 liter met kindvriendelijk deksel Foto. COS Zeeland

de Faam | 2003 | | pagina 3