'n Bijzondere kijk op... vijftig jaar De Schute Humor op de dijk Wedstrijdje kruipen TWEE DAGEN FESTIVAL IN EEN GROTE TENT www.qsm-shop.nl ONBEPERKT ETEN Maandmenu €23 Stel;a«> s Boulevard Bankert 756 Vlissingen 7 dagen per week geopencfvanaf 10.00 uur Reserveren: (0118) 41 80 19 www.stefanos.n Wekelijks huis aan huis op Walcheren WOENSDAG 11 JUNI 2003 ADVERTENTIEVERKOOP: 0113 - 274000 REDACTIE: 0113 - 274021 BEZORGKLACHTEN: 0113 Mooiste tuin van Nederland en België. Jerry van Zuilen opent Grand-Café. msms INDRAPOERA JR in het wokrestaurant warm buffet wokbuffet 12,90 p.p. X^20ELBU,i^/ Golden Tulip - 274000 www.de-faam.nl JAARGANG 103 - NUMMER 24 Film by the Sea breidt uit. Jaren zeventig gaan nooit voorbij. 25% KORTING! NOKIA 8910 Alzheimer Café Walcheren Avondvierdaagse Veere Open dag natuurtuinen Walcheren m m OOST-SOUBURG - Razzmatazz in Oost-Souburg be staat 35 jaar. Ooit begonnen als jeugdsoos van de kerk groeide Razzmatazz uit tot de gezelligste theaterzolder van heel Nederland. Ad Lijnse was destijds één van de initiatiefnemers. "Wie hier eenmaal is geweest, komt terug of wordt donateur", stelt hij vast. in de tent kunnen zeshonderd mensen... ...gezellige boel met veel muziek... BIGGEKERKE - In 1953 is in Biggekerke een nieuw schoolgebouw in gebruikgenomen door de Vereniging voor C.V.O.(christelijk volks onderwijs). Het oude schoolgebouw was in de oorlog verwoest. Inmiddels bestaat het gebouw vijftig jaar. MIDDELBURG - Miniatuur Walcheren houdt tweede pinksterdag de open Nederlandse kruip- kampioenschappen. Hoogtepunt is de aanval op het officiële Guinness Book Of Records-wereldrecord, dat in 2001 op het park werd gekropen. NOKIA 7210 NOKIA 6100 Runderbouillon met stokbrood en kruidenboter Mixed Grill (drie gegrilde vleessoorten met garnituur) IJs met vers fruit mJ, mi-Si jfe. Cafétaria en Chinees Indisch Specialiteitenrestaurant Oriëntaals Wok Specialiteiten Restaurant Openingstijden wokrestaurant: vrijdag t/m zondag v.a. 17.00 uur. Maasstraat 68/74 - 4335 KX - Middelburg - Telefoon 0118-637588 (advertentie) WESTDUIN KOUDEKERKE/VLISSINGEN Westdum I -4371 PE Koudckerke (Vlissingen) E westduin@zeelandnet.nl Iwww.westduin.nl T (0031 )-(0)-118-552510 - F (0031 )-(0)-118-552776 FRISETAPIJT'IZMIR' EN 'KORINTHE' 100% polyester Actionback In bruin, terra, zand. goud, blauw of rood 400 cm breed MEENEEMPRIjS per strekkende meter Geldig t/m 1446-03 of lokmg de voomod strekt www.kwantum.nl Due actie is geldig t/m 30 juni 2003 Zolang de voorraad strekt. 'Vraag naar de voorwaarden in de winkol. Op=Opü Zot en drukfouton ondor voorbehoud. i.c.m. een 1 ^arig Orange Free 30 abonnement. ★9c I.c.m. een I-jarig Orange Free €40 abonnement. Jarige Razzmatazz viert feestje Als ik met mijn scooter heerlijk over onze zeedijk rij, mijn mini teckel Pluto hangt in de scootertas op zij. Zijn we beide goed beschermd met een echte helm, blaft hij de voorbijgangers toe die ondeugende schelm. Wapperen zijn oortjes als de wind er langs heen blaast, ouders met kinderen wijzen en kijken naar ons verbaasd. Ja een mini teckel op een schooter met 'n echte helm op, velen lachen na het zien en anderen wijzen naar zijn kop. Zo zijn we bij de toeristen ver over onze grenzen bekend, zij weten dat hij Pluto heet en ook wel eens vlug weg rent. Dan zit ik bij de vuurtoren en de teckel scharrelt wat rond, zeeschepen kijken en proeven wij de zee op onze mond. Kijkend naar dat alles met humor dan blijf je niet droog, twee fietsen zonder mensen die glijden de dijk omhoog, Een auto komt te voorschijn met de fietsen er boven op, zij rijden de dijk omhoog en wordt men lachend gefop(t). Grote schepen glijden angstig naar je toe richting 't land, dat is gezichtsbedrog: hij vaart op afstand langs het strand. De mensen staan buiten bij de warme bakker; het is erg druk, zij zuchten, met al dat wachten gaat onze vakantie wel stuk. Ach lieve mensen, kijk eens vrolijk en lachend om je heen, mensen lopen hier over daken en niet op de straten alleen. Kijk maar naar onze supermarkt daar fietst men met gemak, wandelen mensen zonder veel moeite zomaar over het dak. De zeedijk is even hoog als de daken van onze gebouwen, hier hoeven wij echt geen miniatuurdorp meer te bouwen Voor leuke foto's moet u bij de oorlogstank langs komen, dan ziet u mini-Westkapelle en hoe wij mensen hier wonen Maak foto's op je knieen van 't dorp met kinderen en vrouw, alles is klein en mensen zijn als reuzen voor elk gebouw. Ria Wilbrink- Leijen Heeneman Rla Wilbrink en haar teckel Pluto. foto jaap wolterbeek MIDDELBURG - Thuishulp kan veel betekenen voor dementeren den. Over dit onderwerp spreekt Janet van Roosendaal zaterdag 14 juni in het Gasthuis in Middelburg. Aanvang van het Alzheimer Café is 14.30 uur. Van Roosendaal werkt als coördinator bij devrij- willige thuishulp van Zorgstroom Vlissingen. VEERE - Wandelsportvereniging'T Zand houd t van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juni een avondvierdaagse. De afstanden zijn vijf en tien kilometer. Het inschrijf- en startbureau is 'T Praetuus. De eerste drie avonden is de starttijd 19.00 uur, de laatste avond voor de tien kilometer om 17.45 uur en voor de vijf kilometer 18.45 uur. Voor meer informatie: 0118-637572. GOES - Tuinliefhebbers kunnen zaterdag 14 juni vanaf 10 uur een kijkje nemen in een stel natuurtuinen. De volgende leden van Eco logische Tuinkring De Mantelinge zetten hun tuinhek open: Kruidentuin De Vier Elementen, Breeweg 100 in Middelburg, Leyntje Goossen, Fr. Barbarossaweg 2 in Grijpskerke, Hetty Begheyn, Breeweg 8 in Koudekerke, Ellen Bil, Breeweg 11 in Koudekerke, Carry en Frits den Heijer, Dorpsstraat 33, Biggekerke en Alice en Ton Boom, Van Cittersweg in Kleverskerke. Openbare tuinen zijn ook te bezoeken: Kruidentuin De Kruidhof, Berken laan in Middelburg en Kruidentuin in Het Park, Koudekerkseweg in Vlissingen. 'Razzmatazz' staat voor een gezel lige boel met veel muziek. I-Iet is van oorsprong een Arabisch woord dat zijn intrede maakte in het trendy stads-Amerikaans van de jaren der tig. Nog altijd wordt het in deze be tekenis gebezigd in jazzkringen, en het is dan ook niet verwonderlijk dat Lijnse en zijn vrienden ooit voor deze naam kozen. De groep enthousiastelingen startte in 1968 met een eigen soos. Die was eigenlijk een vervolg op 'de instuifperiode': een maandelijkse avond, ge organiseerd door wat ker ken uit de omgeving, voor jongeren in een ruimte waar ze zich konden ver maken met rock- of beat- muziek. De zaak werd gerund door een stel fanatiekelingen en wat oudere jeugdclubfiguren hielden een oogje in het zeil; om twaalf uur moest alles aan kant zijn, dan was het immers zondag. Toen dit eerste groepje te oud werd voor de instuif, werd onderling besloten om zelf iets te beginnen, maar dan zonder ker kelijke achtergrond. Ad Lijnse was één van dit mensen van het eerste uur: "We begonnen met een stel vrienden. Nu zijn er zo'n 35 vrijwilligers actief. Zij zijn de kurk waarop alles drijft." De begin periode kenmerkte zich door weke lijkse café-avonden met een hoog praat- en discussiegehalte. En een jaarlijkse traditie van een paar fees ten in of buiten de soos. De eerste stek was op de Padweg in Oost-Souburg. Lijnse: "En na wat verhuizingen kwamen we terecht op de Middelburgsestraat 113, waar we nog altijd zitten." Het gebouw ziet er aan de buitenkant niet zo uitnodi gend uit. "Het lijkt wel onbewoond," vind Lijnse. "Maar eenmaal binnen, de deur door en de trap op wordt het een stuk beter. Er heerst een onge dwongen sfeer op deze bruine theaterzolder, voorzien van mini-podium, iicht- spots en geluidsappara tuur met zestig zitplaat sen en een bar. Ben je er eenmaal geweest, dan kom je terug of wordt donateur. Het publiek is voor een deel vast, maar niet leeftijd gebonden." Razzmatazz is inmiddels uitge groeid tot een belangrijk podium voor akoestische muziek, zeer ge waardeerd bij muzikanten en pu bliek vanwege de speciale sfeer en wisselwerking. Er is elk jaar keus uit uiteenlopende muziekstijlen. De liefhebbers komen uit alle delen van Zeeland en worden via maling en media op de hoogte gehouden van de programmering. Razzmatazz draait uitsluitend met vrijwilligers en is voor Nederlandse begrippen een uniek podium. De vereniging geniet geen financiële overheids steun op cultureel gebied. „Het aan Ad Lijnse (links) met vrijwilligers Kees Heyboer (midden) en Kees R'elnhoud: "Vrijwilligers zijn de kurk waar we op drijven". FOTO JAAP WOLTERBEEK tal muzieksoorten dat ooit op de zolder te horen was, is indrukwek kend. Een folkclub is niet meer de aanduiding die in deze tijd past", zegt Lijnse, „Tegenwoordig spreken we van unplugged roots- of wereld muziek. De versterking of micro foons zijn altijd met een aangepast volume en nooit hinderlijk. Er zijn nog andere activiteiten op de zolder zoals bridge, cabaret, tafeltennis en een muziekcombo." Het 35-jarig bestaan wordt 27 en 28 juni gevierd. Niet in Razzmatazz zelf overigens, want daar is lang niet vol doende ruimte. Ad Lijnse: "We wij ken uit naar buiten, waar we een grote tent opzetten. Daar kunnen dan zeshonderd mensen in". Het feestprogramma begint vrijdag om 20.00 uur met Ambrozijn met vernieuwde Vlaamse folk, gevolgd door Naked Raven uit Australië met 'the best voice of Melbourne' Janine Mauder. Klezmic Noiz, een hechte groep musici die bewust gekozen heeft voor Klezmer, maken het pro gramma compleet. Zaterdag 14.00 uur wordt het programma geopend door 'Waarschuwing Voor De Scheepvaart', een blaasorkest voor wereldmuziek. Verder Homesick the Louisiana Men met een zinderende mix van Zydeco, New Orleans Rhythm Blues. Khuk Mongol is een ensemble uit Mongolië, exotische muziek, boventoon zang en gesoken in traditionele kledij. Vervolgens Comas, Keltisch virus in Ierse mu ziek; Oblomow een multicultureel gezelschap met muzikanten uit folk, jazz, blues en Arabische klassieke muziek. De avond wordt afgesloten met Willy's Carribean Steelband, de beste Antilliaanse band op dit gebied en dan een zevenkoppige uitsmijter uit Parijs, Debout sur ie Zinc, frans voor 'Op d'n Toog. Een zeer aansteke lijke vorm van levensvreugde op het podium. Kaarten zijn te bestellen via: www.razzmatazzpodium.nl of Ad Lijnse, telefoon 0113 - 230168. jubileumfeest voor reünisten, ouders, dorpsbewoners en ove rige belangstellenden begint om 19.00 uur. Bezoeker kunnen doorlopend een tentoonstelling bezichtigen van oud-les materiaal, dia's en foto's. Ook worden er enkele video-films vertoond, waaronder een video samengesteld uit filmpjes ge maakt rond 1955, waarop veel oud-leerlingen in beeld komen. Over de afgelopen vijftig jaar heeft Maaike de Wolf-Mol een jubileumboekje samengesteld. Ook Johanna Kruit werkte hier aan mee. Het is verkrijgbaar voor zes euro. H'ill HillH—flIW I ■illHliHlllllimT»"'wmg»M (advertentie) Na de oorlog werd er tijdelijk les gegeven in de kerk en later in ba rakken de zogenaamde nood- school. Tegenwoordig beet het schoolgebouw De Schute. Om het gouden jubileum te vieren is er 21 juni een reünie voor oud leerlingen, oud-leerkrachten en oud-bestuursleden. Deze reünie begint om 14.30 uur. Het MIDDELBURG - Nog altijd is de ooievaar een zeldzame verschij ning in Nederland. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Ciska Joosse-Krol uit Nieuw- en Sint Joosland twee keer moest kijken voor ze haar ogen geloofde. "Toen ik terugkwam uit Middel burg zag ik, vlak voor het viaduct in Nieuw- en Sint Joosland, een ooievaar op een lantaarnpaal. Mijn zoon dacht dat het een rei ger was, hij kon me bijna niet geloven.Toevallig had ik mijn fo totoestel in de auto liggen. Dus heb ik als een haas de auto ge keerd en als een echte paparazzi de auto in de berm gezet. Op goed geluk heb ik een paar foto's genomen". Het bleef niet bij één ontmoeting. "Een paar dagen la ter zag ik de ooievaar weer zit ten, nu op een lantaarnpaal vlak bij McDonalds". Heeft u onlangs ook een bijzon dere of originele foto genomen? Aarzel dan niet maar stuur hem op naar de redactie van De Faam, postbus 5, 4460 AA in Goes. Wie weet staat uw foto dan volgende week op deze plaats. FOTO CISKA JOOSSE (advertentie) V 1 AMERSFOORT AMSTERDAM DELFT DEN HAAG ROTTERDAM ROTTERDAM VLISSINGEN Holloatrant 10n F. Bolstraat 122 Molaloon A3 Woncnocrooc 5A Hoogstraat 117A. Kruioploin Z3D Aogio Dokonntroot 2 Tel. 033 - 4658878 Tol.: 020 875 22 00 Tol.: 015 213 00 10 Tol.: 070 - 345 53 33 Tol.: 010 - 206 86 00 Tol.: 010 280 01 00 Tol.: 0118 43 01 88 In het miniatuurpark wordt een wedstrijdbaan van 50 meter uit gelegd waarop de deelnemers een zo snel mogelijke tijd moe ten neerzetten. Op eerste Pink sterdag worden om 13.00 en 15.00 uur voorrondes gekropen. Op tweede Pinksterdag is de of ficiële wedstrijd. Om 11.30 en 14.00 uur zijn er voorrondes, de finale is om 16.00 uur. Inzet is de aanval op het wereldrecord 50 meter sprintkruip dat op naam van de Brabander Jeroen Macnac staat. Hij noteerde in 2001 een tijd van 18,92 seconden. Tijdens de kruipkampioen- schappen wordt op handen en knieën gekropen. Minimaal 1 band en 1 knie moeten constant de grond raken. De kruipers wor den beschermd door knie en handbeschermers die Miniatuur Walcheren beschikbaar stelt. Naast de kruipkampioenschap- pen wordt er tijdens de Pinkster dagen ook een 'oud Walcherse volksspelen ronde' opgesteld en kunnen kinderen zich laten schminken door Koning Willem Walcheren en zijn hofnar Wally. De miniatuurversie van de Sint Jorisdoelen is dit jaar voor het eerst te zien in Miniatuur Walcheren. FOTO WIM ERKENS

de Faam | 2003 | | pagina 1