EC I T Y dé uitgaanskrant land Film by the Sea breidt uit Incense sluit seizoen af Strijd in de keuken Muziekfeest in Middelburg Dubbelleven is geen spel CHUTTERSHOF voor F I L M W E E K Fi LMWEEK FILMWEEK lh historia 0fi08al anger management kangaroo jackal expeditie berenklauw pi kleine ijsbeer johnny English sn inn wmm iew m the MAGDALENE sisters martha Opwarmer voor Film by the Sea Première: Phonebooth Première: View from the top Woensdag 11 juni 2003 de FAAM 19 vlissingen www.cmecity.nl Willfü from the top 00 premiere premiere PHONE booth ©C BULLETPROOF monk üüff ¥0 lose ik guy m 10 OAYS 21 mms ywiR ©©0 THE MATRIX RELOADED JUST married 0 JUNGLE ROEK 2 (Nederlands gesproken} PIETJE I middelburg www.schuitershQftheater.nl RESPIRO goes BelBios 5900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) VLISSINGEN - Het internationale filmfestival Film by the Sea vindt dit jaar plaats van vrijdag 5 tot en met zondag 14 september en opent hiermee voor de vijfde maal het Nederlandse filmseizoen. Gezien het succes van de afgelopen jaren breidt het festival uit van zes naar negen dagen. Naast de gebruikelijke festivallocatie Cine City te Vlissingen is een deel van het programma van maandag 8 september tot en met vrijdag 12 september te zien zijn in het Pathé Theater te Scheveningen. GOES - Ze stonden al eerder in 't Beest, de drie heren van Incense. Ze sluiten op 14 juni met hun gitaarrock het concertseizoen van het poppodium af. MIDDELBURG - In de Burgerzaal in het Stadshuis in Middelburg zijn van donderdag 19 en zaterdag 28 juni kamerconcerten te beluisteren. Het Internationale Muziekfeest wordt voor de vijfde keer gehouden. GOES - Dit is het ware verhaal van het dubbelleven van de legendarische quizmaster Chuck Barris. Overdag tv- presentator, 's Avonds huurmoordenaar voor de CIA. Confessions of a dangerous mind is op 10 juni in 't Beest in Goes te zien. GOES - Martha is chef-kok van een restaurant in Ham burg. Als Martha's zus bij een auto-ongeluk om het le ven komt, neemt ze haar zusters dochter Lina in huis. Het begin van de aangrijpende film Bella Martha die te zien is op dinsdag 17 en woensdag 18 juni in 't Beest in Goes. Donderdag 12 juni t/m woensdag 18 juni Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Donna (Gwyneth Paltrow) droomt van een carrière als stewardess met een leven vol glitter en glamour. Dagelijks 13.45 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 19.00 21.45 24.00 uur Colin Farell wordt in een telefooncel onder schot gehouden. Als hij ophangt betekent dat zijn dood. FILM BY THE SEA Dinsdag 19.00 uur Argentijnse film die bekroont is met de Oscar voor de beste buitenlandse film. Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.15 uur over een Tibetaanse monnik die een kleindochter van een nazi achter hem aan krijgt. Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur Een docent 'Anger Management' blijkt zeer impulsief. Zeker als hij verliefd wordt op dezelfde vrouw waarop zijn cursist een oogje heeft. Dagelijks 13.45 19.00 uur Niet op dinsdag 19.00 uur Het broodje-aap verhaal over een 'dode' kangaroe met een jasje met portefeuille in de zak verfilmd. Dagelijks 13.45 16.15 19.00 22.00 uur Komedie, Kate Hudson doet een experiment om te bewijzen dat bepaalde aspecten van vrouwen ervoor zorgen dat mannen het geen tien dagen met ze uithouden. Dagelijks 16.15 uur Zaterdag 16.15 24.15 uur Horrorfilm over bloeddorstige apen die een virus verspreiden. Dagelijks 13.30 16.15 19.00 22.00 uur Zaterdag 13.30 16.15 19.00 22.00 uur 24.00 uur Fantasie thriller met Keanu Reeves, na vier jaar wachten het vervolg... Dagelijks 13.45 uur Niet op zondag Door een jaloerse ex, een hoeveelheid pech wordt een huwelijksreis onvergetelijk. Dagelijks 13.45 uur Eline en haar apenvriendje proberen stropers te ontmaskeren. Dagelijks 16.15 uur Kleine ijsbeer Lars doet er alles aan om zijn gevangen genomen vrienden te redden. Dagelijks 16.15 21.45 uur Niet op maandag 21.45 uur Komedie met Rowan Atkinson en John Malkovich Dagelijks 13.45 uur Mowgli woont nu in een mensendorp en heeft heimwee. Beer Baloe zoekt hem op, maar dat is vragen om problemen. Zondag 13.45 uur Film naar het gelijknamige boek van Chris van Abkoude Maandag 22.00 uur Verrassingsfilm voor de liefhebber Donderdag en dinsdag 20.00 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Docu-drama over 'gevallen' vrouwen die worden opgesloten in het klooster woensdag 20.00 uur Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag, maandag en Een Italiaanse film over een vrouw die afwijkend gedrag vertoond en de reacties van het dorp daarop. Donderdag en vrijda dag 19.30 uur Het is 1893, Victoria heerst over India en de lokale Britse bestuurder verhoogt de belastingen. De bevolking komt in opstand. Dinsdag en woensdag 20.30 uur Een Duitse film over chef-kok Martha die haar nichtje Lina in huis neemt wanneer haar zus om het leven komt. Lina wil alleen niet eten en Martha belooft haar vader op te sporen. Nel als in de voorgaande jaren biedt het festival een grote variëteit aan films, voor jong en oud, van grote Hollywoodfilms tot kleinere arthousefilms. In to taal worden er ruim negentig nieuwe films vertoond, waarvan de meeste hun Nederlandse pre mière beleven tijdens het festi val. Tevens staan er dagelijks talkshows en premières met filmmakers en auteurs op het programma. Het officiële competitie programma 'Film Literatuur' zal ook dit jaar weer een belang rijke rol spelen binnen het festi val. Voor dit programma onderdeel worden acht nieuwe films geselecteerd, allen geba seerd op een boek. De competitiefilms worden beoor deeld door een deskudige vak jury, onder voorzitterschap van Rinus Ferdinandusse. De jury zal dit jaar onder meer bestaan uil Connie Palmen, Lily Rade makers, Peter van Bueren, Ronald Giphart en Geert Mak. Op zaterdag 13 september vindt de feestelijke bekendmaking van de winnaar plaats in Vlissingen. Hierbij wordt de 'Film by the Sea Award' en een bedrag van 10.000,- euro overhandigd aan de winnende filmmaker. Deze prijs ging vorig jaar naar de Itali aanse regisseur Silvio Soldini voor zijn film 'Burning in the wind', gebaseerd op het boek 'Hier' van Agota Kristov. De koppeling tussen film en lite ratuur vormt de rode draad in het festivalprogramma. Zo wordt in het programmaonderdeel Wereldcinema aandacht besteed aan de sterke verwevenheid tus sen deze twee kunstvormen in Latijns Amerika. Daarnaast zal dit jaar ook voor het eerst een meerdaagse cursus 'Film Lite ratuur' gelanceerd worden met inleidingen, colleges, debatten en literatuurverfilmingen. Voor het eerst vindt dit jaar tevens de 'Cinema Literair' lezing plaats waarin een filmmaker en auteur ingaan op zowel boek als film. Films uit een Europees land staan centraal in het programmaonderdeel Eurofocus. Dit jaar staat Italië in de spotlight. Behalve de verto ning van recente Italiaanse producties, zal ook het rijke Ita liaanse filmverleden aan bod ko men met filmklassiekers die niet of lang geleden in de Neder landse filmtheaters te zien zijn geweest. Speciale aandacht is er voor de filmmaker Federico Fellini, die dit jaar tien jaar gele den overleed, met onder meer een vertoning van de nieuwe ko pie van 'Otto e Mezzo', een con cert en diverse lezingen. In het 'Panorama programma' worden nieuwe films vertoond die later in het jaar in de Neder landse bioscopen worden uitge bracht. 'Unreleased' is het onder deel waarin films vertoond wor den die niet in de Nederlandse theaters te zien zullen zijn. Flier- aan is de publieksprijs verbon den. Meer dan voorheen zullen films voor een vertoning tijdens Film by the Sea speciaal geïm porteerd worden en alleen tij dens het festival te zien zijn. Op de laatste festivaldag, zondag 14 september, wordt in Vlissingen een groot deel van het pro gramma herhaald tijdens de 'Nieuwe Revu Publieksdag', waarbij iedere filmvoorstelling tegen een gereduceerd tarief kan worden bezocht. Naast het film aanbod zijn meerdere muziek- optredens te verwachten van zo wel nationale als internationale bands, waaronder Trijntje Oosterhuis op het slotffeest op zaterdag 13 september in Vlissingen. Film by the Sea wordt mede mo gelijk gemaakt door Provincie Zeeland, Gemeente Vlissingen, Moerman Stichting, Grolsch, Thermphos, Delta, Cine City, Pathé, Nieuwe Revu, Rabobank, Tempo Team en Volkswagen. Meer details over het festival en hel programma zijn te vinden op de vernieuwde site www.filmbythesea.n 1 Het beeldmerk van Film by the Sea 2003. FOTO PR De stijl van Incense is niet in een noemer te vatten. Diegenen die het geprobeerd hebben, kwamen met de term psycadelic experimental rock op de prop pen. Ofwel, de geluiden van de band zijn beïnvloed door metal, reggea, drum bass, hardcore punk en nog veel meer. Het om vat zo veel, denk aan Motorpshyco, Mogwai, zelfs Coldplay of Mercury Rev. Muziek- krant OOR had lovende kritieken voor het tweede album van de band dat 'On tips of wings we walk' als titel meekreeg. ,,Dit klinkt als hun derde album. Ze moeten er onderweg per ongeluk eentje overgeslagen hebben." Hoewel de mannen van Incense op de cd ingetogener klinken, staan ze op het podium veelal een energieke en explosieve show weg te geven. VJ Stalker heeft daar met zijn visuele effecten ook de hand in. DJ Wilfried sluit aansluitend de avond af met het draaien van dansbare plaatjes. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 15 van dit blad. CINECITY - Om alvast in de stemming te komen voor het festival Film by the Sea is er dinsdag 17 juni een speciale voorstelling in Cinecity. Gekozen is voorde film La Historia Öficial, een Argentijnse film van Luis Puenzo uit 1985 en bekroond met een Oscar voor de beste buitenlandse film. Naast Italië is het focus dit jaar gericht op de Latijnsamerikaanse cinema; met name Argentijnse films worden in dit onderdeel opgenomen. La Historia Oficial, een film die nog steeds veel emoties oproept, gaat over de zwarte bladzijde uit de Argentijnse geschiedenis ten tijde van het bewind van Fidela De film is opnieuw in ons land uitgebracht door Art Film Support, het bedrijfje van Film by the Sea festival directeur Leo Hannewijk. Aan vang 19 uur. CINECITY - Eén telefoontje kan je leven veranderen. Dat blijkt wel in de film Phonebooth, die deze week in première gaat in Cinecity. Want voor Stu Sheperd (Colin Farrell) kan het zelfs het einde van zijn leven betekenen. Stu is een snelle PR jongen die vast zit in een telefooncel in hartje New York. Hij heeft de hoorn opgepakt van een telefoon die overging en wordt ver volgens bedreigd dooreen scherp schutter, die hem onder schot houdt. Als hij ophangt betekent dat zijn dood. Stu kan geen kant op en wordt vervolgens door het slimme spel van de moordenaar in een onmogelijke situatie gedre ven. Een zware opdracht, want elke misstap kan fataal zijn... Phonebooth. FOTO PR CINECITY - Verdergaat deze week View FromTheTop in première in Cinecity in Vlissingen. In deze film droomt Donna (Gwyneth Paltrow), een doorsnee meisje uit de provincie, van een carrière als stewar dess en een leven vol glitter en glamour. Samen met haar vriendin Christine (Christina Applegate) besluit ze zich aan ie melden voor deopleidingvan een prestigieuze, internationale vliegmaatschappij. Tijdens de zware opleiding blinkt Donna uit door haar strakke disci pline en betoverende schoonheid. Christine daarentegen, heeft het moeilijk. Donna probeert Christine er echter door heen te slepen. Na haar examen wordt Donna door de idiote instructeur John (Mike Myers) op onbetekenende binnenlandse vluchtjes geplaatst. De fel begeerde internationale vluchten gaan aan haai- neus voorbij en baai- wereld stort in. Heen en weer geslingerd door ordinaire intriges en onvervalste jaloezie loopt Donna's vlucht ernstige vertraging op. Haar droomvlucht naar Parijs lijkt verder weg dan ooit. Dan ontdekt Donna dat haar vriendin Christine indertijd haar eindexamen met die van Donna heeft verwisseld. Wanneer Donna na haar succesvolle herexamen moet kiezen tussen de liefde van haar leven en een droomcarrière als first class international stewardess wordt het tijd om de koningin van de stewardessenwereld, Sally (Candice Bergen) te raadplegen. Want moetje alles opgeven om je droom waar te ma ken? Of wordt ze toch gelukkiger als ze haar hart volgt... Deze film is geschikt voor mensen vanaf zes jaar. lncense:soms ingetogen dan weer explosief. FOTO RON TETTEROO De Stichting Kamermuziek Zee land heeft een serie concerten gepland waarin musici met een internationale reputatie optre den. De uit Rusland afkomstige, in Amsterdam wonende alt violist en dirigent Daniël Raiskin is de artistieke leider van het fes tival. Uit Nederland komt het Osiris Trio, de jonge violiste Janine Jansen en klarinetlist Arjan Woudenberg. De gast- musici uit het buitenland zijn de Italiaanse pianist Enrico Pace, de violisten Arvo Leibur uit Estland en Jan Bjoranger uit Noorwegen, de Zweedse cellist Torleif Thedéen en een Duits strijk kwartet, het Pettersen Quartett. De reeks Burgcrzaalconcerten is omgeven door verschillende an dere activiteiten. Zo is er zater dag 21 juni om 14.30 een infor meel concert in De Drukkery. Eerder diezelfde middag is er tus sen 12.00 en 14.00 uur een mu zikale vrijmarkt, waar jongeren hun instrument kunnen bespe len. Om jongeren bij hel MuziekFeest te betrekken, is er woensdag 25 juni opnieuw een caféconcert in het Schuttershof. De concerten beginnen om 20.00 uur. Chuck is de succes- volle producent van «BBPllr^ - onder meer The pljP T Dating Game, in Ne- Wm ^-éÊmÊÈi derl and dat van Op Goed Ge- j| luk. Op een dag wordt hij benaderd door de |f CIA om voor deze jL Amerikaanse geheime Re. dienst tegenstanders fEp*.., fM - te liquideren. Als pre- i g sentator van de spel- >||fJfE} show The Newlywed VjglR Game. gaal hij met t b pasgetrouwde show- ÊÈL:. winnaars mee naar a plaatsen als het 'exoti- jR sche' Helsinki en het 'romantische' West- Berlijn. Een ideale dekmantel voor zijn levensge vaarlijke opdrachten. Dan lopen zijn beide levens vreselijk uit de hand. I lij haalt zich fikse liefdes problemen op de hals, krijgt enorme kritiek van het Ameri- Voor Chuck Barris loopt het leven vreselijk uit de hand. FOTO: PR kaanse tv-volk, dat vindt dat hij de ether bevuilt, en hij ontdekt dat een verrader een prijs op zijn hoofd heeft gezet. In allebei zijn levens moet Chuck alles op alles zetten om een ramp te vermijden. Lina heeft haar vader in jaren niet gezien. En hoe hard Martha haar best ook doet, bet kind wil niet eten. Lina wil naar haar vader. Martha belooft haar hem op te sporen, ook al weet ze weinig meer dan dat hij Giuseppe heet. Als Martha na een paar dagen terug komt in het restaurant, blijkt dat er een Italiaanse hulpkok. Mario genaamd, is aangesteld. Ze kan in hem niets anders zien dan een ri vaal en begint een stille strijd te gen hem: wie kan het beste Itali aans koken. De verhouding tussen de twee koks verbetert als Mario er in slaagt Lina aan het eten te krijgen. De relatie lussen tante en nichtje blijft echter moeizaam. Als Giuseppe uiteindelijk opgespoord wordt en overkomt om zijn doch tertje te halen, wordt het voor Martha lijd de zaken voor zichzelf op een rijtje te zetten. Martha ziet in hulpkok Mario een rivaal. FOTO: PR

de Faam | 2003 | | pagina 19