Streeknieuws 60% KORTING I m m mm jw Duatlon in Oost Souburg Muziek in Zijdemuseum Él Muzikaal neusje van de zalm Het weten waard workshop Familie en Organisatie Open dagen Middellandse zeetuin rMATHEUSE^DVwiT CLIENTEN PRAATTEN MEE I I I IH I lir 3,f -W/ly i OAutoTrack.nl NATIONAAL JEUGDFESTIVAL Walcheren van dag tot dag Avond vierdaagse vee re I 50% KORTING! op ALLES I Alleen deze week: - èf m- m 'Z'T fa-' woensdag 4 juni 2003 pagina 9 STOPT ER MEE! I §A6oü7- NU 1800,- HEINKENSZAND - "De begeleiding van de SPD vinden wij goed. We willen wel méér activiteiten. Misschien kunnen we vaker dan eens in de twee jaar zoiets als vandaag doen." De Sociaal Pedagogische Dienst Zee land hield 27 mei een dag speciaal voor haar cliënten. Zij konden meepraten en meedenken over het reilen en zeilen van de SPD. ...te weinig activiteiten en cursussen... ...SPD staat open voor kritiek... fm m Ti OOST-SOUBURG - De Limburger Nico Weerkamp is maandag aan het werk te zien bij de nationale duatlonwedstrijd in Oost-Souburg. Hij verdedigt er zijn titel: de vorige twee edities wist hij te winnen. MELISKERKE - In het Grand Café van het Zijde museum is elke eerste zaterdag van de maand live muziek te beluisteren. Zaterdag (7 juni) zingt Evelyn Satink er vanaf 14 uur Portugese fado's. Ze wordt be geleid door pianist Menno Radema. VLISSINGEN - Het enige jeugdfestival op het gebied van jeugdkorpsen voltrekt zich ook dit jaar weer in Vlissingen. Tien jonge marchingbands uit alle hoeken van Nederland maken 14 juni hun opwachting. Ze zullen het sportpark aan de Irislaan omtoveren tot een kolkend muzikaal feest. "Wat jeugdkorpsen op zo'n dag laten zien, daar kunnen senioren vaak nog een puntje aan zuigen." DONDERDAG Arnemuiden, Excelsior avondvierdaagse, 5 of 10 km. Havengebouw Vlissingen, raadsvergadering van de raadscommissie Openbaar Bestuur, 19.30 u. Sint Jacobskerk Vlissingen, open voor bezichtiging, 13 u. VRIJDAG Markt Middelburg, Atletiek vereniging Dynamica, hard loopwedstrijd. Aanvang scho lieren: 19.15 u, 1500 m. Teams e.a: 20.00 u, 7500 meter. Voor meer info: 623122 Sint Jacobskerk Vlissingen, open voor bezichtiging, 13 u. Oost-Souburg, kermis, 10 u. Ziekenhuis Walcheren, Vlissingen, Open dag Stroke Unit, afdeling voor CVA-pa- tiënten 15 u. ZATERDAG Vlissingen, Pinkparade, 14-22 u. Zeeuws Biologisch Mu seum Oostkapelle, rondlei ding 'Strandjutten', 14 u. Woord en Daad, Oostkapelle, rommelmarkt bij de Saronkerk, 9-16 u. Nieuw en St. Joosland, muziek vereniging ONDA, rommel markt 9 u. Podium De Piek, Vlissingen, Sonar Solof Friends, 21.30 u. entree: 6 euro. Oost-Souburg, kermis, 10 u. Zeeuwse bibliotheek Middelburg, Kousteensedijk 7, lezing 'De kracht van het denken' met Roel Kavelaars, 10.30 u. Vooraf aanmelden: 06-30200005/ rkavelaars@zeelandnet.nl Zeeland Sport/G.P.C Vlissin gen, voetbaltoernooi op de velden aan de Baskenburg en aan de Irislaan. ZONDAG Oost-Souburg, kermis. 13 u. SoW gemeente Lammeren- burg Vlissingen, Pinkster- dienst'Hoop Van Alle Volken.' Moskee Middelburg, Oost kerkplein 5, culturele middag, o.a modeshow islamitische vrouwenkleding. 14.30 u. MAANDAG Markt Middelburg, Boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, kinderactiviteit (W) onderwaterwereld, 10.30 u. Zeeuws Biologisch Mu seum Oostkapelle, rondlei ding 'Wandelen met de bos wachter', 14 u. Oost- Souburg, Duatlon loop/fiets- wedstrijd, start jeugd: 12.30, dames: 14.u Heren: 15.30 u. Oost-Souburg, kermis, 13 u. DINSDAG Oost-Souburg, ringrijden Aanvang 7.30 u. Oost- Souburg, kermis, 10 u. WOENSDAG Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Met de tuinman mee', 13 u. VEERE - Wandelsport vereniging 't Zand houdt van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juni een avondvierdaagse. De afstanden zijn vijf en tien kilometer. Het inschrijf- en startbureau is 'T Praetuus. De eerste drie avonden is de starttijd 19.00 uur, de laatste avond voor de tien kilometer om 17.45 uur en voor de vijf kilometer 18.45 uur. Voor meer informatie: 0118- 637572. (advertentie) TOTALE OPHEFFINGSUITVERKOOP T T op alle maten groter dan 3.00 x 2.00 B.V. TAJBRIS 3.50 x 2.50 Veel huiswerk voor de Sociaal Pedagogische Dienst door Ditty Nieuwenhuize In De Stenge in Heinkenszand is de zaal afgeladen. Vanuit heel Zeeland zijn mensen bij elkaar gekomen die gebruik maken van de diensten van de SPD. Dit zijn mensen met een ver standelijke handicap maai' ook lichamelijk gehandicapten en chronisch zieken. De Vlaamse presentator en animator Ronny Dierendonck praat de verschillende onderde len aan elkaar. Nadat de cliënten in groepjes de goede en minder goede punten van de' SPD heb ben besproken, delen ze hun be vindingen met het publiek. "Ik hou nu even mijn mond. Want het gaat om jullie stem vandaag,"zegt Ronny. De cliën ten maken van de gelegenheid gebruik om vooral de minder goede kanten van de SPD te be lichten. Cliënt Marcel, Tholenaar in hart en ziel, vindt dat er in zijn woonplaats te weinig georgani seerd wordt: "In Tholen is nul komma nul te doen voor ons. Er zijn te weinig activiteiten en te weinig cursussen." Hij vindt de reizen die de cliënten wordt aan geboden te duur maar bijna alle andere cliënten zijn juist zeer te vreden over de vakantie mogelijkheden van de SPD. Cliënt Els be treedt het podium om de punten van haar groep toe te lichten. Ze maakt zich zorgen over het nieuwe kabinet. "Wat zijn de plannen voor de zorg? Ik ben zeer tevreden over de SPD. Ze staan open voor kritiek. En als ik hulp nodig heb, komen de be geleiders naar mij toe. Waar vind je dat nog?" Alle aandachts punten worden in een groot boek gebundeld en aangeboden aan directeur Peter Brakman. "Dit is flink wat huiswerk voor ons." Het centrale thema in De Stenge is cliëntenparticipatie. De SPD vindt het belangrijk dat de cliën ten meedenken en mee beslissen. Er zijn drie mogelijk- Gehandicapten en chronisch zieken mochten in De Stenge ook hun zegje doen. FOTO JAAP WOLTERBEEK zicht. De hele dag was perfect in te steken: "Pas als er in Tholen hun ogen. Marcel laat zich niet meer georganiseerd wordt, steek overhalen om ook deze kaart op ik die kaart op." heden om dit vorm te geven; een enquête invullen, in groepjes vergaderen over thema's die de SPD bezighoudt of in een ge sprek tussen cliënt en begeleider thema's bespreken. Tijdens een stemronde gaat mas saal de kaart omhoog voor de laatste moge lijkheid. Dat de stem van de cliënt belangrijk is voor de stichting blijkt wel uit nóg een stemronde. Wat vonden ze eigenlijk van deze dag? Bijna iedereen steekt de kaart omhoog met het blije ge- De start van vorig jaar. FOTO FRANS MEIJER Als op tweede Pinksterdag om 15.30 uur het startschot klinkt, zal Weerkamp flinke strijd moe ten leveren om zijn derde over winning op rij te halen. Naar ver wachting krijgt hij flinke tegen stand van Armand van der Smissen uitTilburg, dievorigjaar hel nationale kampioenschap pakte en een achtste plaats haalde op het WK in Georgia (USA). Ook Sandor Mol (Bleiswijk), Wim Nieuwkerk (Fijnaart), de Nijmegenaar John Aalbers en het aankomende ta lent Paul Musters (Oud Gastel) verschijnen aan de start. Verder betitelt de organisatie ook de uit het Belgische Aaigem afkomstige Loic Helin tot serieuze podium kandidaat. Met de huidige wë- reldkampioen Huub Maas uit Etten Leur, die vorig jaar een dubbel slag maakte door tevens ook de wereldbeker te winnen, wordt nog overleg gepleegd om ook hem aan de startstreep te krijgen. De oud-Souburger Miquel van Tongeren, die weer in Arnemuiden is gaan wonen, zal door een hardnekkige blessure niet aan de start verschijnen. De plaatselijke eer wordt door Jordy Meerman (tegenwoordig wo nend in Middelburg) waargeno men Gewoonlijk is een duatlon een loop en fiets wedstrijd over 10 km hardlopen, 40 km fietsen en 5 km lopen. De formule die het organisatie comité van de atletiek en duur- sportvereniging Dynamcia toe past is geheel afwijkend. Doordat zowel het loopparkoers als het fietsparkoers midden in het dorp liggen, zijn de afstanden hierop aangepast. De meeste wedstrij den worden gehouden in een industriepark of een rustige pol der. Ook maandag 9 juni (tweede Pinksterdag) is er een muzikaal intermezzo in het Zijdemuseum. Pianist Ingen Housz treedt vanaf 14 uur op voor publiek. Zaterdag 5 juli is er boogie-woogiemuziek van combo Joop Kort. Dit gezel schap bestaat uit pianist Joop Kort en Collin Clement op bas gitaar. Het Grand Café in hel Zijdemuseum is altijd gratis toe gankelijk. Het Zijdemuseum is te vinden aan de Dorpsstraat 3 in Meliskerke. MATHEUSE - DE WIT Nieuwe Markt 100 Roosendaal Tel. 0165542848 i wmm *BBB BBi BB (advertentie) Ook voor een occasion met merkgarantie kijk je op AutoTrack.nl De autosite voor heel Nederland Frans Wieland (voorzitter) en Rien Scheele (penningmeester) van de organisatie van het Nationaal Jeugdfestival hebben het draaiboek al liggen. Het festival vindt, na jaren lang in het centrum, weer plaats op het sportpark Irislaan. Wieland: "Dat biedt qua ruimte en facilitei ten veel voordelen, alleen hopen we dat het publiek ons ook weer weet te vinden. Ze lopen nu niet meer per toeval langs. We zijn ook altijd weer afhankelijk van het weer. Bij regen blijven ze binnen en als het mooi weer is liggen ze op het strand. Er komt trouwens al één band met 75 man publiek. Dus die tribune komt wel vol." De organisatie besloot in 1996 voor de eerste keer een muzikale jeugd- evenement te houden. "Je ziet een gat voor de jeugd op het gebied van muziekevenementen en dan doe je eens wat. Als het aanslaat ga je van zelf verder", aldus Scheele. "Muziek is onze hobby. Flet is eigenlijk meer een gezonde verslaving. Als je zelf stopt met musiceren wil je toch iets blijven doen", zegt Wieland. De organisatie is zeer tevreden met het programma van dit jaar. Over dag spelen de jeugdbands weds trij - den. Een mars, een show maar ook een nieuwe vorm: de marsparade. Het laatste hangt tussen een mars en een show in. Scheele "De mars parade is brandnieuw. Het is alleen tijdens het WK voor senioren in Kerkrade vertoond. We zijn echt be nieuwd hoe de jeugd dat oppikt." Tien korpsen uit heel Nederland doen mee aan de wedstrijden. Het jeugdprogramma is waar het om gaat, maar het avond programma is ook de moeite waard. "Dit gedeelte wordt ingevuld met een Taptoe met seniorenkorpsen én de winnaar van de jeugdwedstrijd. Het Nederlandse neusje van de zalm van is daarbij aanwezig. Het bijzondere is de muzikale variëteit. Zo wordt er door de korpsen een showproduct geboden gebaseerd op Frank Sinatra, Stevie Wonder en filmmuziek," onthult Wieland. Scheele voegt verheerlijkt toe: "Wat de Caribean Showband speelt laat zich al raden. Dat swingt vast als een trein. Met mooi weer erbij waan je je op een tropisch eiland." Hoewel het avondprogramma ook leuk is spant de organisatie zich toch in voor de jeugd. Wieland: "Met jeugd werken geeft veel voldoening. Al die jeugd komt uit heel Neder land. Het is voor hen een echt uitje. We hopen dat we, samen met het publiek en de deelnemers, achteraf weer terug kunnen kijken op een geslaagde dag. We helpen met ons evenement graag ook een vooroor deel de wereld uit. Want, het zijn geen humpapa-bands meer. Er zit tegenwoordig echt muziek in." Donderdag 5 juni t/m woensdag 11 juni 2003 HUISARTSEN Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereik baar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestda gen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: (praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere). Van zaterdag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur: J.L.F Wortelboer, Korendijk 36, tel. 644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: S.A van de Flaak, Rouaansekaai 47, tel. 644301. Visites aanvragen voor 10 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-ITidskes, Van der Male en Huisman. Zaterdag en zondag: Dr. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276 Maandag: Dr. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276 TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: I. Vanneste, Eemstraat 3, Oost-Souburg, tel. 461530. APOTHEKEN Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren van vrijdag t/m donderdag voor spoedeisende recep ten 24-uurs dienst: Apotheek Welsinge, J. W. Thibautstraat 45, Middelburg, tel. 623298. Daarnaast op zaterdag van 10-19 uur: Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, tel. 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20.00 uur tot zondag 22.00 uur: T. Adriaanse, tel. 471140. Maandag: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: Van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: E. van den Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost-Souburg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aan vragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10- 12 uur en volgens afspraak. DIERENAMBULANCE Voor de regio Walcheren, de Bevelanden en Schouwen- Duiveland: Dierenambulance Dierenbescherming, dagelijks van 09.00 uur tot 21.00 uur, tel. 0900-7673437. MIDDELBURG - Interakt organi seert twee introductieavonden op donderdag 5 juni en op woensdag 3 september van 19.30 - 22.00 in Hotel Arneville in Middelburg. Er is dan de mogelijkheid voor in schrijven voor een tweedaagse workshop op vrijdag 26 en zater dag 27 september in Hotel en Congrescentrum Bos en Duin in Oostkapelle. Wim Wassinken Mar griet Wentink organiseren deze workshop in Zeeland, volgens de werkwijze van Bert Hellingen Hij ziet een familie of organisatie als een systeem met een eigen dyna miek. Een systeem kan zichtbaar en tastbaar worden gemaakt door personen op te stellen in de ruimte. Als het evenwicht in het systeem verstoord is, moet dit her steld worden en met behulp van de opstelling wordt de oplossing zichtbaar gemaakt. Voor meer in formatie: 0344-634324 of via www.interaktiel.nl. BUTTINGE - Palmen, lavendel- velden, cypressen en bamboe soorten aanwezig op tweedui zend vierkante meter. Van juni tot en met augustus kan het pu bliek de modeltuin van Familie Uilenbroek in Buttinge bekijken. De toegang is drie euro. FOTO ROLAND NIEUWPOORT Oplage: 52 600 Kantoor Postbus 5. 4460 AA Goes Tel.'0113-274000 Fax:0113-274010 Advertentieverkoop: Janita Dalebout (0113) 274060 Linda Heikoop (0113) 274013 (privé (0118)641 569) Mineke Crucq (0113)274017 (privé (0118) 412199). Pieter Karman (bladmanager) (0113)274090 (privé (0113)613 394). (Chet-) redactie Ellen de Dreu-Erkens (0113) 274 021 privé (0118)601112 06-54267132 e-mail:red faam@whk.wegener.nl Redactieadres: Postbus 5, 4460 AA Goes (ax nr.- (0113) 274010 Bezorging: 0113 274 000 Druk; Wegener Nieuwsdruk Breda Druktechniek: oflsetrotatie Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur Advertenties: maandag 12.00 uur Kleintjes: vrijdag 17.00 uur Tel 0113 274 000 De Faam is een uitgave van Wegener Huis-aan-huls Kranten B.V. Op al onze advenentleconlraclen en aanbiedingen daarloe zijn van toepassing de Algemene Advertentie- voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van dc Algemene Advertentievoorwaarden woidt op uw verzoek kosteloos toegezonden Wegener Huis-aan-hulskranten BV is een ondetdecl van iiet Wcgcner-conccrn De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij* opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la- len) informeren over voor n relevante diensten en producten van de titels en dc werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden Als u op deze Informatie geen prijs steil dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-hulskranlen ÜV. t.a.v. de heer A.T. Kooij Hoofd Marketing, postbus 28, 750O.4A Enschede.

de Faam | 2003 | | pagina 9