SPECTACULAIRE SEKS XPOSITIES Atmosfeer verhuisd r~ Feestelijke opening Boels verhuur Middelburg 'Modelbouw meer dan speelgoed' Oost-Souburg in de tropen Ter Zake showroomuiwerkoop 1 E REGIONALE www.de-faam.nl Brooklyn Skate Night proefperiode bij veere's Genoegen Pinksterdienst Vlissingen woensdag 4 juni 2003 l CLP pagina 17 Brugman <gr KEUKENS BADKAMERS THUIS ll\l JE BUURT MIDDELBURG - Als ze in Zeeland is, krijgt Maxima haar bloemen vaak van Atmosfeer. Maar niet alleen het Ko ninklijk Huis weet de bloemen van Atmosfeer te waar deren. Na iets meer dan twee jaar breidt de bloembinderij dan ook uit. Wie nu bloemen op het Damplein in Middelburg komt halen, moet twee deu ren verderop zijn. Van het kleine Damplein 11 naar het grotere Damplein 15. MIDDELBURG - Nederlands grootste verhuurbedrijf van professionele apparatuur en gereedschap aan par ticulieren en bedrijven Boels opent woensdag (4 juni) de deuren van haar nieuwe superstore aan de Fagotweg 19 in Middelburg. MIDDELBURG - Het was eigenlijk niet de bedoeling, maar het gebeurde toch. Nadat Martin en Cilia van Kempen hun speelgoedwinkel in de Lange Viele ver kochten begon het bij de twee al snel weer te kriebe len. Ze openden daarom eind februari een modelbouw en modeltreinwinkel. Achter de Houttuinen is de stek waar ze nu van hun hobby hun werk maken. I OOST-SOUBURG - Na meer dan een jaar op zoek te zijn geweest naar een geschikte locatie hebben Denny Samson en Mireille Vink 14 april hun, zoals ze zelf zeg gen, tropische specialiteitencentrum Dewi geopend. Boven de deur en de etalage sieren twee Surinaamse vlaggen, maar Samson verzekert dat dit nog verandert. „Het wordt een winkel voor iedereen." VRIJDAG 6 JUNI Café Solskin, Vlissingen; Boekpresentatie 'De Boule vard', 16 uur. Centrum, Middelburg; Jazzfestival, 21 uur. Centrum, Oost Souburg; Kermis. ZATERDAG 7 JUNI Zijdemuseum, Meliskerke; Portugese Fado's, 14 uur. Centrum, Vlissingen; Dance Parade Party, 19 uur. Centrum, Middelburg; Jazzfestival, 14 uur. Paviljoen De Steiger. Hoedekenskerke; Truckshow. Kerkplein, Biggekerke; Ringrijden, 10-17 uur. Centrum, Oost Souburg; Kermis. ZONDAG 8 JUNI Centrum, Middelburg; Jazzfestival, 13.30 uur. Paviljoen De Steiger, Hoedekenskerke; Truckshow. Zeelandhallen, Goes; Oldtimerbeurs, 12-18 uur. Spiegeltheater, Middelburg; Theatervoorstelling20 uur. Grote Markt, Goes; Molentocht met oldtimers, 10 uur. Centrum, Oost Souburg; Kermis. MAANDAG 9 JUNI Zeelandhallen, Goes; Oldtimerbeurs, 12- 18 uur. Centrum, Oost Souburg; Kermis. Zijdemuseum, Meliskerke; Pianomuziek, 14 uur. DINSDAG 10 JUNI Centrum, Oost Souburg; Kermis. Centrum, Oostkapelle: Ringrijden, 8 uur. Centrum, Koudekerke; Ringrijden, 8 uur. Centrum, Kieuwland; Ringrijden. 8 uur. Ringrijden. 8 uur. WOENSDAG 11 JUNI Mini theater Ambachts centrum. Goes; Poppen theater Sim Bolus, 15. uur. Café De Drie. Heinkenszand; The Corner Cats, 19.30 uur. MIDDELBURG SKA, de i skeeler en schaatsvereniging houdt donderdag 19 juni een skatetocht. Start is om 20.00 vanaf de Markt in Middelburg. De afstand is vijftien kilome ter en een valhelm is vei plicht. De route voert door de bin nenstad van Middelburg via de Veersche Poort richting Veere en weer terug naar het startpunt. De hele tocht is on der begeleiding van een mo torrijder en een volgwagen. Ook zal er een geluidswagen aanwezig zijn. Inschrijven kan op de dag zelfvan 19.00 uur op het terras van café Brooklyn, kosten zijn vijf euro. VEERE - Muziekvereniging Veere's Genoegen houdt vanaf september proefperiodes. Mét voldoende aanmeldingen wordt er een samenspelgroep opgestart. Uiterlijke aanmeld- datum is 15 augustus. Elke vrijdagavond zijn er repetities van 19.30 tot en met 22.00 uur, in het Akkoord in Veere. Geïnteresseerden mogen ko men kijken en luisteren. Meer informatie: 0118-591468. VLISSINGEN - De SoW-ge- m een te Lammerenburg houdt aanstaande zondag 8 juni een Pinksterdienst. Het thema van de dienst is: Hoop Van Alle Volken. Uit Almelo komt het koor van de Armen - eens Orthodoxe kerk. Het Pinksterverhaal zal in het Armeens gelezen worden. Ook is er aandacht voor het werk van Percik. Deze organi satie brengt mensen samen die op gespannen voet met el kaar leven, zoals christenen en moslims. Stuur uw oplossing vöör donder dag 12 juni naar de redactie van de Faam, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in de Faam van woensdag 18 juni bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam van donderdag 21 mei luidt: Rekensom. B. Cammelot-Zondag uit Vlissingen won door het inzenden van de goede oplossing twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Missingen. ♦Zolang de voorre* ia'd strekt Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 (advertenties) voor meer informatie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl koolraap DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a: 'Trekvogel-ar tiestenen overblijvers - de DomburgseTentoonstelling 2003' (met werk van Jackie Bongers, Olie Feenstra, Hansje den Hollander, Els Hollebrandse, Gerda Rutters, Constantijn Molenkamp, Mieke Opstelten, Goke Schintz Versteeg, Conny Umbgrove, Marianne Benkö, Krisztién Horvéth, Marc Bruyneel, Jackie Lorré en Lola di Vito); t/m 15 juni - dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Badhotel Domburg, Domburgseweg la: schilderijen van kunste naars van atelier 'De Glazen Pui' .uit Vlissingen; het hele jaar door - dagelijks tot 23.00 uur. HEINKENSZAND Gemeentehuis, Stenevate 10: 'De Koe' (olieverfschilderijen van Paul Jansen uit Goes); t./m 26 juni - tijdens gebruikelijke openings tijden. Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43: 'Nieuwe Oogst' (aquarellen, tekeningen, keramiek en beelden van Jaqcques Wondergem, Dick de Kok en Erica Wondergem); 4 t/m 28 juni - woensdag en don derdag 13.00-18.00 uur, vrijdag 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur, en zaterdag 10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur. Informatiecentrum Zeeuwse Schaapskudde, Nieuwkamersedijk 3: expositie van fotograaf Ad Lijnse; t/m 30 juni - dinsdag t/m zondag 11.00-16.00 uur. KRUININGEN Gemeentehuis Reimerswaal, Oude Plein 1: tekeningen en schil derijen van Dieneke Covens; t/m 30 juni - maandag t/m donder dag 8.30-16.30 uur en vrijdag 8.30-13.00 uur. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3: 'Zijde, hoeden en design' (met werk van Jackie Habets, Barbara van de Waal, Suzan Wenke, Kun Speel man, Monique Dommanschet, Hanny Mallekote en Tiny Nijhutzen) en 'Zijde, sieraden en design' (met werk van Truike Verdegaal, Filippine de Haan, Katja Prins, Evert Nijland, Mechie Voermans, Eric Hulsman, Okinari Kurokawa en Beppe Kessler); t/m 25 juni. MIDDELBURG Zeeuws Archief.Hofplein 16: 'We dachten dat de wereld verging... Watersnoodramp 1953' (met foto's, filmbeelden, geluids fragmenten, archiefstukken, voorwerpen en persoonlijke getui genissen); t/m 7 juni - maandag t/m zaterdag 9.00-17.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7: 'Zeeuwse plaetjes in een liesje' (werk van leerlingen van kunstenaar Johannes Milhous); t m 28 juni - maandag 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 21.00 uur en zaterdag 10.00-13.00 uur. Galerie 'T'.Turfkaai 25-27: op de parterre schilderijen van Sebastiaan Spit en inde kelder grafiek van De Haagse Etsclub (met extra aandacht voor schilderijen en grafiek van Martin R. Baeyens); t/m 28 juni - donderdag, vrijdag en zaterdag 11.00-16.00 uur. DeDrukkery, Markt 51: werkstukken leerlingen voortgezet onder wijs (gemaakt in het kader van het project 'Naar de werkelijkheid', met als voorbeeld moderne etalagepoppen); 6 juni t/m 5 juli. Galerie Icon.Bree 1: 'Stad en land en strand in Zeeland' (schilde rijen, tekeningen, aquarellen en etsen van Kees Mol, Marie-France Barbier, Ligthart Schenk, Leendert van der Pool, Henk Glerum en George Tamson); t/m 31 augustus - dinsdag t/m zaterdag 12.00- 16.00 uur. Zeeuws Museum: 'De Ramp van '53 door het oog van de media' (een kritische kijk op de verslaggeving van de watersnoodramp in 1953 en de herdenkingen in 2003); t/m 29 september - dage lijks 11.00-17.00 uur (woensdag tot 21 juni) Café de Bommel, Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart wit foto's van Peter Toornstra van sportende boertjes en boerin netjes); t/m 31 december. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118 - 62 30 50. VEERE Museum de Schotse Huizen, Kaai 25/27: 'Een Veerse Vlaming' (werk van Alfons van Dijck, 1894-1979); t/m 15 juni - 'Nood- boerderijen op Walcheren' (foto's en bouwtekeningen van na de inundatie van 1994 gebouwde noodboerderijen); t/m 1 novem ber - maandag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00- 17.00 uur. VLISSINGEN WillemB, Oranjestraat 4: installatie van video, fotografie en schil derij van de DuitserWolfgang Ellenrieder en foto's van Ko de Jonge over het adscheid van de veerdiensten op de Westerschelde; t/m 9 juni - donderdag t/m zondag (en 2e pinksterdag) 12.00-17.00 uur. St.-Jacobskerk: schilderingen van Sjaak Willemsen; 5,6 en 10 juni 13.00-17:00 uur. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 11: 'Vlissingen- Breskens, Kruiningen-Perkpolder' (het laatste jaar van de veren over de Westerschelde, gefotografeerd door Bart Sorgdrager); t m 15 juni - 'Met de boot mee, vervoer over Zeeuwse wateren, 1800- 2003' (over de historie van de beurtvaart in en vanuit Zeeland); t m 1 februari 2004 - maandag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur en za terdag en zondag 13.00-17.00 uur. Hotel Arion, Boulevard Banckert 266: 'Effekieke' (aquarellen, pas tel en gemengde technieken van Marion van der Velde uit Serooskerke); t/m 28 juni. WEMELDINGE Museum 'tWaskot, Prinses Julianastraat 1'Van kolenas tot Dash' (spulletjes uit grootmoederstijd); vaste expositie - woensdag en vrijdag 13.00-17.00 uur. Damplein 15 is een voormalige juwelierszaak is een met veel licht en een hoog plafond. Maar het belangrijkste voor de nieuwe eigenaresse is dat de oppervlakte groter is. "Meer ruimte was no dig en dat biedt deze locatie vol doende", vertelt de tevreden Aline Prevost. Voor de klanten maakt het volgens haar niet veel uit, de winkel is toch in de buurt. "De verhuizing en alles wat er mee samenhangt was wel even stressen", vertelt ze lachend. "Maar dat is het altijd." Prevost is met haar drieëntwintig jaar een van de jongere ondernemers in Middelburg. "Een eigen zaak was altijd al een jeugddroom voor me. Ik houd van snel reali seren. De klanten vinden het ook leuk. Ze vinden het getuigen van lef." Over de verhuizing naar een grotere zaak zegt ze "Het gaat goed, anders kun je dat niet doen, dat is duidelijk." Prevost maakt het hele proces mee: "Ik ga naar Aalsmeer voor een veiling vanmiddag. Ik doe graag alles zelf." metaal griezel verhaal afsluit- middel gezichts orgaan ontdooien Noorse schrijver bezittelijk vnw. uitroep van berusting gemalin van Zeus stimulerend middel directeur indianen- tent bijbelse figuur spier spanning succes nummer Monseig- neur (afk. nacht- vlinder voorzetsel rivier in Siberië Deze opening gaat niet ongemerkt voorbij. Zo kunnen inwoners van Middelburg en omstreken, op woensdag 4, donderdag 5, wijdag 6 en zaterdag 7 juni, gratis profes sionele apparatuur en gereed schap huren. Michiel Meijlof, filiaalmanager Boels Middelbrug: "Boels wil op deze manier ieder een kennis laten maken met haar verhuurservice en haar nieuwe pand aan'de Fagotweg." Hij vervolgt: "Doe-het-zelvers staan vaak voor de meest uiteen lopende klussen. Goed gereed schap is daarbij het halve werk. Sommige werkzaamheden ko men echter maar sporadisch voor, wat de aanschaf van de benodigde machines onnodig duur maakt. Huren is dan de uitkomst, zeker in deze tijd waarin de economie on der druk staat." De vakbekwame medewerkers van Boels Verhuur weten exact hoe iedere machine werkt en leggen dit helder en dui delijk uit aan de huurder. Daar naast worden alle machines altijd getest voordat deze het pand ver laten. Meijlof: "Hierdoor kan de gebruiker direct aan de slag, zon der tijd te verspillen aan het uit proberen of instellen van de appa ratuur." Boels is toonaangevend in het verhuren van professionele apparatuur en gereedschappen. Met de opening van de superstore in Middelburg telt Boels inmiddels 70 superstores en ruim 140 verhuurpunten in Nederland, Bel gië en Duitsland. Doordat Boels beschikt over een zeer uitgebreid assortiment verhuurartikelen en een landelijk netwerk is levering, waar en wanneer dan ook, op korte termijn mogelijk. Boels le vert o.a. aan bouwbedrijven, in dustriële ondernemingen, de evenementensector en particulie ren. natuurver schijnsel oculeren foto boels De Middelburgse rondvaartboot meert overvol aan. Martin en Cilia van Kempen staan erop te kijken. "Toeristen zijn voor ons belangrijke klanten", onthullen de twee eigenaren van de pas geopende modelbouwwinkel. "Zelfs als het slecht weer is, dan kunnen ze lekker knutselen in die vakantiewoningen." Het echtpaar Van Kempen heeft sinds kort de draad weer opge pakt met hun assortiment in kleine bouwpakketten en miniatuur treinen. "De klanten bleven ons bellen nadat we ge stopt waren. Dat deed ons beslis sen om toch verder te gaan. In middels zijn alle oude klanten weer terug. Lr zijn ook zo veel mensen die met deze hobby be zig zijn. Veel meer dan je in eer ste instantie denkt." Het assorti ment biedt het grootste wereld merk op het gebied van treinen. Een bewuste keuze. Cilia: "Dit merk timmert het hardst aan de weg. Steeds weer nieuwe dingen. Andere merken houden het toch een beetje bij het oude." Het echtpaar Van Kempen is tevre den over hun nieuwe winkel. Het is hier veel rustiger dan in de speelgoedwinkel. Dat vinden de klanten ook fijn. Die komen toch rustig wat uitzoeken. In de vorige winkel renden de kinderen in en uit. Al mis ik dat ook wel eens. Maar het belangrijkste is dat we hier gewoon op het gemak kun nen doen wat wij leuk vinden." De nieuwe vestiging in Middelburg www.puzzelland.com Martin en Cilia van Kempen:1 Toeristen zijn voor ons belangrijke klanten1 FOTO jaap WOLTERBEEK „Hoofdzakelijk richten we ons op de Surinaamse, Antilliaanse en Aziatische keuken," vertelt Samson. Het lijkt een brede op zet en haast onmogelijk om dan alles in huis te hebben. Hel ondernemerspaar heeft juist voor dit segment gekozen op ba sis van de bevolking van Oost- Souburg. Vink: „Er wonen veel nationaliteiten hier en tropisch is tropisch." Denny Samson en Mireille Vink. foto jaap wolterbeek of zin om lang in de keuken te staan en zijn massaal gaan wok ken," zo is de 35-jarige Vink van mening, „Een wokgerecht staat binnen vijftien minuten op tafel en is toch lekker." Ze willen op korte termijn hun producten rechtstreeks vanuit Indonesië importeren. Volgens Vink scheelt dat heel wat qua prijs. „Op bami, rijst, groenten en kruiden scheelt dat veel cent jes, maar je moet contacten heb ben." „Heb je die niet," zo gaat Samson verder, „dan ga je echt de boot in." Kortom de twee heb ben nog veel werk te verzetten, al zien ze daar niet tegen op. Samson: „Je weet waarvoor je het doet. Ja toch?" Heel even ging het gerucht in Oost-Souburg dat het dorp een coffeeshop zou krijgen. Vink denkt te weten hoe die roddel tot stand is gekomen. „Dit pand heeft lang leeg gestaan en toen kwam die schildering op de ra men." Ze wijst naar een palm boom in de hoek van de etalage ruit. „Maar ja, een palmboom is iets tropisch en dat past wel bij onze winkel," zegt Samson. Een korte rondgang door Dewi recht vaardigt de woorden van de 38- jarige eigenaar. Van gemberbier tot rijst en tropische groenten, van alles is er te vinden. De twee willen zich niet beper ken tot enkel de supermarkt. Het achterste deel van het pand aan het Oranjeplein is nu nog afge schermd door witte lakens, maar daar moet een open keuken ko men. Wanneer dat klaar is, gaan Samson en Vink naast de afhaal- service ook 'direct de catering in'. „Dat is een gat in de markt. Vooral jongeren hebben geen tijd

de Faam | 2003 | | pagina 17