Onderzoek Openbaar vervoer stadsgewest Vlissingen/Middelburg Provincie Zeeland Tervisielegging streekplan herziening glastuinbouw Let op wij zijn op 29 mei HEMELVAART EN 9 JUNI PINKSTEREN geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Wij zijn gespecialiseerd in: UW VAKANTIE BEGINT BIJ ONS Sluiting kantoren VOOR AL UW CARAVAN EN KAMPEER De pleziermaaier In beroep iOfficiële Mededelingen Vergaderingen staten commissies mm René Brasser De kantoren van de provincie zijn gesloten op donderdag 29 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 30 mei 2003. Milieu Ontwerp-beschikking grondwateronttrek king aanleg rotonde Schroeweg te Middel burg mmmm Nog voor de wetswijziging je moterrijbewijs halen?? Hf Caravan- en tent onderdelen Kampeerartikelen Service en verkoop truma-kachels, en inbouw in sta-caravans Gasfles verkoop Kampeermeubelen Lichtgewicht buitensport - tenten Familie en bijzettenten Slaapzakken en thermo-matten Rugzakken - wandelstokken Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 22/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij De provincie Zeeland en Connex- xion laten momenteel een onder zoek uitvoeren naar de kwaliteit van het openbaar vervoer in het stadsgewest Vlissingen/Middel burg (inclusief Koudekerke). Doel van dit onderzoek is te pei len wat de reizigers vinden van de veranderingen die per 15 maart j.l. in de stadsdienst zijn doorgevoerd. Afgelopen week zijn reizigers bij verschillende hal tes geenquêteerd. De provincie Zeeland en Connex- xion willen ook graag de mening horen van reizigers die na 15 maart niet meer met de stads dienst hebben gereisd. Die in breng is namelijk ook van groot belang voor het onderzoek. De provincie hecht, mede namens Connexxion, veel waarde aan de medewerking van de Zeeuwse inwoners. De provincie verzoekt de men sen, die het afgelopen jaar (sinds september 2002) met de stads dienst hebben gereisd, maar dit sinds 15 maart 2003 om welke reden dan ook niet meer doen, vóór vrijdag 13 juni a.s. con tact op te nemen met DUFEC, telefoon 013-582 1779 (tussen 9.30 en 17.00 uur) of per e-mail r.croes@dufec.nl (naam en tele foonnummer vermelden), zodat een afspraak gemaakt kan wor den voor een telefonisch inter view. Op 17 juni 2003 houdt de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting tot het horen van belanghebben den in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: - om 14:15 uur wordt het be zwaarschrift van de heer J.W. van Vlierden te Kapelle behandeld tegen een besluit van GS van 3 maart 2003 inzake de bodemver ontreiniging op de locatie Maal stede 4 te Kapelle. - om 14:45 uur wordt het be zwaarschrift van de Nederlandse Enkel Riet Vereniging te Sas van Gent behandeld tegen een besluit van GS van 27 februari 2003 inzake hun subsidieverzoek ten behoeve van de organisatie van een Klarinettistendag Zuid-Neder land 2003. - om 15:15 uur wordt het be zwaarschrift van Bureau voor Toerisme Zeeland te Middelburg behandeld tegen een besluit van GS van 4 maart 2003 inzake het verlenen van een eenmalige sub sidie voor het opzetten van een gezamenlijke toeristisch-recreatie- ve databank Zeeland. - om 15:45 uur wordt het be zwaarschrift van mevrouw M.M. Kole-Mol te Vlake behandeld tegen een besluit van GS van 20 januari 2003 inzake de accepta tie van de melding ex artikel 8.19 tweede lid onder c van de Wet milieubeheer van European Shell Store. - om 15:15 uur wordt het be zwaarschrift van Heros Sluiskil B.V. te Sluiskil behandeld tegen een besluit van GS van 27 febru ari 2003 inzake aanzegging spoedeisende bestuursdwang ten aanzien van de in de inrichting aan de Oostkade 5 te Sluiskil in werking zijnde (mobiele) puin- breker. Voor meer informatie over deze zaken kan tijdens kantooruren op werkdagen contact worden opge nomen met de secretaris van de adviescommissie bezwaarschrif ten, mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118-631377, b.g.g. 0118-631274. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen van Arcadis Ruimtelijke Ontwikkeling BV te Goes namens Consortium Mortiere te Tilburg om een vergunning Grond waterwet. De aanvraag betreft het onttrekken van grondwater ten behoeve van het aanleggen een fietstunnel onder een aan te leggen rotonde aan de Schroe weg ter plaatse van de kruising met de Mannezeesche Water gang te Middelburg. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrok ken belangen. De ontwerp-vergunning ligt van 30 mei tot en met 26 juni 2003 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren en bij de gemeente Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, Vlissingsestraat 21, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 26 juni 2003 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens met bekend te maken. Tot en met 19 juni 2003 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118-631168). Bij de gedach tenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwe zig te zijn en kunnen mondelin ge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ont werp-vergunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot W. Buizer, (tel. 0118- 631168). - Hoogste slagingspercentage van Zeeland (81-85%) - Rijden op de nieuwste motoren 4 - Theorielessen - Autorijles r Aanhanger (EAB) - Motorrijles Iheide catè'gorieën) &aesF _asji - Gratis gebruik van de nieuwste kledinglijn gi - Training Trainig verhoogde rijvaardigheid (eat A) - Opfriscursus lent.A en li) 15 lessen praktijkexamen €575,- Nieuws De sector glastuinbouw is continu in beweging. Als gevolg van herstructurering en functiewijziging moet de glastuinbouw gedeeltelijk verdwijnen uit de traditionele glastuinbouwgebieden (Westiand). Een prima alternatief is dan Zeeland. De streekplanvoorziening voorziet in het vervangen van de ene locatie door de andere. In de Streekplanherziening Glas tuinbouw wordt nauwkeurig beschreven wat de huidige situ atie in Zeeland is en wat er in de toekomst gebeurt. In de provin cie Zeeland is momenteel onge veer 120 hectare glastuinbouw aanwezig. Op termijn zou dit aan tal kunnen toenemen tot 500 a 700 hectare glastuinbouw. Het grootste deel bevindt zich in Ril land, Kapelle, Sirjansland en Sint Annaland. Het is opvallend dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen nauwe lijks glastuinbouw aanwezig is. De omstandigheden voor glas tuinbouw in Zeeland zijn zeer gun stig. De lichtintensiteit is uitste kend en de gemiddelde tempera tuur ligt in Zeeland boven het lan delijk gemiddelde. Bij uitbreiding werd gedacht aan een locatie bij Nieuwdorp, maar dit bracht te veel (financiële) risi co's met zich mee. Na het intrekken van de voorge nomen streekplanherzienmg ten behoeve van de grootschalige glastuinbouwontwikkeling in Nieuwdorp werd het oorspronke lijke plan uit 1997 voortgezet. Eind 2002 werd duidelijk dat er bij de gemeente Borsele geen draagvlak meer was voor mede werking aan de vestiging van glastuinbouw binnen de gemeen tegrenzen. Begin maart 2003 heeft de gemeente Terneuzen de provincie schriftelijk verzocht om een streekplanherziening in gang te zetten, ten behoeve van een glastuinbouwlocatie in de Koe- gorspolder. Dit verzoek komt voort uit het al langer lopend ini tiatief van de (voormalige) ge meente. Het is een herbevesti ging van het bestuurlijk draagvlak na de gemeentelijke herindeling van 1 januari 2003. Eerdere drempels voor glastuinbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen, zoals de grote afstand tot veilingen en de barrière van de Westerschelde, zijn minder of met meer aan de orde. Dit komt o.a. door de komst van de Westerschelde- tunnel. Tervisielegging De streekplanherziening ligt ter visie tot 6 juni 2003 op de vol gende plaatsen: de provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groenewoud 1 in Middelburg; het gemeentehuis van de gemeente Terneuzen en het gemeentehuis van de ge meente Borsele. Schriftelijke bedenkingen kunnen tot het einde van de tervisieleggingsperiode worden gezonden aan Gedepu teerde Staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Na afloop van de periode wordt een bijeenkomst georganiseerd voor de indieners en belangstel lenden. De plaats en het tijdstip van deze bijeenkomst wordt later bekendgemaakt in Abdijnieuws. Het kan opgevraagd worden bij het informatiecentrum van de provincie. Door de invoering van het duale bestuursmodel brengen de sta tencommissie geen advies meer uit aan Gedeputeerde Staten (GS) maar aan Provinciale Staten (PS). De werkwijze van de 'nieuwe' commissies is vooral gericht op informatievoorziening en procedu reel of voorbereidend van aard. In de vergaderingen zal veel min der dan voorheen worden gede batteerd. Dat moet in de verga dering van Provinciale Staten gebeuren. De commissievergade ringen worden, tenzij anders ver meld, gehouden in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. De ver gaderingen zijn openbaar en aan het begin ervan is er spreekrecht voor het publiek. Maandag 2 juni 2003, aanvang 13.30 uur, vergadert de commis sie Economie en Mobiliteit. In de vergadering worden o.a. de volgende onderwerpen behan deld: een nota met voorstel aan PS over de gemeenschappelijke regeling Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch- Vlaanderen, de Jaarrekening 2002 van Zeeland Seaports en de begroting voor 2004 en de stand van zaken rondom de fast- ferry. Dinsdag 3 juni 2003 begint de vergadering van de commissie Sociale en Bestuurlijke Zaken om 19.00 uur. Er wordt onder meer gesproken over de inciden tele subsidies voor het cultureel erfgoed en de voorjaarsnota 2003. Het komende half jaar zal deze commissie 's avonds verga deren. Het is een experiment om te kijken of er meer Zeeuwse inwoners komen luisteren en meepraten bij de politieke be raadslagingen. Woensdag 4 juni 2003 is het de beurt aan de commissie Eco logie en Water. Deze vergade ring begint om 13.30. Hierin wordt onder andere gesproken over de Regionale Watersysteem rapportage 1999/2001. Vrijdag 6 juni 2003, aanvang 9.00 uur, vergadert de commis sie Ruimte. Er wordt o.a. ge sproken over het ontwerp Ge- biedsplan West Zeeuwsch- Vlaanderen "Natuurlijk .vitaal". De volledige agenda's en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De agenda's kunnen ook worden geraadpleegd via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Deze compacte grasmaaier van Toro kunt u op 3 ver schillende manieren gebruiken, en dat is uniek: als recy- cler, met een geïntegreerde grasvanger, of met directe grasuitworp aan de achterzijde. Maar wat u ook kiest, de Toro Rider geeft u alle maaiplezier. Moeiteloos passeert u smalle doorgangen en neemt u bochtige lussen. U zit comfortabel op een doordacht vormgegeven en tegelijk robuuste tuinonderhoudmachine. Met veel knap bedach te oplossingen om u meer maaiplezier te geven. Met de Toro Rider ontdekt u het plezier van grasmaaien. Het 3-in-1 maai- systeem: Recycler" Grasvanger Achterlosser Onze dealers geven u graag een demon stratie! uw Toro Dealer. Van den berg Machines Goes B.V. Albert Plesmanweg 5 - Goes Tel.: (0113)21 28 20 www.bergmachines.nl Toro' Rider1: de pleziermaaier met professionele techniek verkeersschool 0118-471950/417464 www.reiiebrasser.nl Voor uw auto- en motorrijlessen

de Faam | 2003 | | pagina 7