Afscheid Piet Bruinooge Gein op het Plein Wnjkopruimdagen Nieuw Middelburg en Zuid 'Zo' WOrdt Mortiere Een Zeeuws podium voor entertainment en business Internetpunt voor ouderen Hof ter Veste woensdag 28 mei 2003 de FAAM 3 Kantoren gesloten Huisvuil Tarieven sportaccomodaties Weekend gratis parkeren Tijdreis door Zeeland Onthulling kunstwerk Rooiaanvragen Herbestraten Kruitmolenlaan Biocom testen of extra gft-bak? milieu bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie- Reacties zijn welkom! 08.00 tot 16.00 uur. Per e-rnait naar info@middelbtirg.nl of per Meer info: www.middelburg.nl telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht Maximaal Text, vanaf pagina 830 informatienummer (0118) 67 55 55 Honderden Middelburgers en andere bekenden waren vorige week donderdag in het Stadhuis om Piet Bruinooge voor de laat ste keer de hand te schudden. De gemeentelijke kantoren zijn in verband met Hemelvaarts dag op donderdag 29 en vrij dag 30 mei gesloten. Wij staan op maandag 2 juni weer voor u klaar. Op Hemelvaartsdag (donder dag 29 mei) halen de mede werkers van Stadsreiniging geen afval op. Vrijdag 30 mei draaien zij een 'dubbele dienst'. Uw afval moet op vrijdagmorgen 30 mei voor zeven uur worden aange boden. Ook het afval dat u nor maal op vrijdag buiten zet, moet die dag voor zeven uur gereed staan. Omdat Stadsreiniging deze vrijdag een dubbele hoeveel heid huisvuil ophaalt, kan het zijn dat het vuil iets later wordt opgehaald dan u gewend bent. De milieustraten zijn op Hemelvaartsdag gesloten. De tarieven van de sport hallen en wijkcentra in de ge meente Middelburg stijgen per augustus met vijf pro cent. De stijging is voor 3,5 procent gebaseerd op het prijsindex cijfer voor gezinsconsumptie en voor 1,5 procent op een aanpassing in het kosten dekkingspercentage. Het uur tarief voor de groene velden wordt verhoogd met 3,5% in afwachting van de discussie over de sportnota. Komt u met de auto naar de Feesten van Beleving in Middel burg? U bent van harte welkom. Want u kunt van donderdag 29 mei tot en met zondag 1 juni gratis parkeren in heel Middel burg. De parkeergarages Kousteen- sedijk, Achter de Houttuinen en de Geere zijn geopend van acht uur s morgens tot elf uur 's avonds. Kosteloos parkeren in het Hemelvaartsweekend geldt ver der op alle andere parkeerterrei nen en parkeervakken in de stad. Beleef hoe rijke families in de 18e eeuw leefden in de unieke stijlkamers in het 'Van de Perrehuis'. De middeleeuwse kelders van net Zeeuws Archief tonen Doeiende exposities over de 'oemruchte Zeeuwse geschiede nis. Het archiefcafé is een kleine case in het bruisene stadshart. \/oor rondleidingen langs de oronkjuwelen kunt u bellen met net Bureau voor Toerisme Zee and, telefoon 65 99 88. Burgemeester Koos Schouwenaar verraste hem met een koninklijke onder scheiding. Piet Bruinooge gaat per 1 juni aan de slag als bur- Verkoop woonpark Mortiere start... zo Zo veel te vertellen! Kondigt de voorpagina van een gloednieuwe flyer over Mortiere aan. In de flyer allerlei achtergrondinformatie over de woningen, het park en de golfbaan. Misschien heeft u de bouw- borden ook al zien staan? 'Zo, ziet u het' begon het enkele weken geleden. Inmiddels staan er vier borden op een rij langs de A58. Het zal niemand in de komende maand ontgaan: de verkoop van Woonpark Mortiere gaat in juni van start. Met een serie immense borden langs de snelweg, grote advertenties, radiocommercials op Omroep Zeeland, een verkoopmanifestatie, een aange paste website en een kleurrijke krant (de flyer), wordt aandacht gevraagd voor deze belangrijke uitbreiding van Middelburg. Uit eindelijk gaat het om een uitbrei- Foto: Liesbeth Boone gemeester van Renkum. Hannie Kool- Blokland neemt zijn taken pakket over. Volgende week een interview met haar op deze pa gina. ding van zo'n negenhonderd nieuwe woningen. De campagne rond Woonpark Mortiere hangt aan het woordje 'zo'. Want 'zo' gaat het gebeuren: dan verrijst hier een woonwijk die 'zo' groen, 'zo' mooi en 'zo' ruim is, dat het er riant wonen is. Alle woningen in de wijk worden zo ontworpen dat ze een grote samen hang hebben, ondanks de samen hang komt er een grote variëteit aan woningen. Kenmerkend aan de wo ningen is de typische Zeeuwse stijl, met bijvoorbeeld buitenwanden uit zwarte houten delen en een archi tectuur in de sfeer van de jaren der tig. Het meest bijzondere in de wijk is toch wel het vele groen. In het hart van de wijk komt een groot centraal park te liggen met bomen, grasvlak tes en waterpartijen. En ook veel stra ten worden omzoomd met flinke bo men. De huizen komen op ruime kavels te staan en aan de rand van de wijk komt een eveneens groene Het is bijna zo ver: zaterdag ze ven juni om elf uur wordt in Arnemuiden het bronzen beeld van een Arnemuidse visleurster onthuld. Het kunstwerk komt voor de hervormde kerk op de Markt te staan. Twee jaar geleden constateerde de wijkbeheergroep dat Arnemuiden helemaal geen openbaar kunst werk heeft. Toenmalig wethouder Visser werd ingeschakeld en ver volgens kwam er een startsubsidie. Een speciale kunstwerkcommissie ging op zoek naar een kunstenaar. Dat werd Gerard Brouwer uit Kat wijk. Die heeft het beeld van 1,30 meter hoog gemaakt. De wijk beheergroep en de kunstwerk commissie zijn zeer te spreken over de visleurster. Om de financiën rond te krijgen, is ook nog een beroep gedaan op de bevolking van Arnemuiden, instellingen, het bedrijfleven en de gemeente. Alles is uiteindelijk in orde gekomen, zo dat het beeld 7 juni kan worden ont huld. Visieuren gebeurde tot in de tweede helft van de vorige eeuw. Visleursters uit Arnemuiden gingen nadat de vissersvloot was binnen gelopen in klederdracht op pad om de vis te leuren in de dorpen van Zeeland en West-Brabant. Volgens betrokkenen lijkt het kunstwerk net echt! Vanaf volgende week kunt u dat met uw eigen ogen zien. golfbaan met negen holes. Wethouder Albert de Vries steekt niet onder stoelen of banken dat hij trots is op de nieuwe wijk die hier gerealiseerd gaat worden. "In de ja ren zeventig hebben we in heel Ne derland eenvormige wijken neerge zet. Met een ontwikkeling als Woon park Mortiere laten we zien, dat we daar veel van geleerd hebben. Dit wordt een wijk waarin mensen we ten waar ze wonen," stelt Albert de Vries enthousiast. "De eerste werk zaamheden voor de woningen zul len nu ook écht dit jaar gaan begin nen. Daar kan ik alleen maar blij om zijn. Het heeft een lange aanlooptijd gehad, maar er staat straks ook iets." Met die woorden van de wethouder willen we hier afsluiten: 'zo' hoort u meer. Belangstellenden kunnen de flyer aanvragen via de geheel ver nieuwde website: www.mortiere.nl. U kunt hem ook afhalen bij de afde ling Communicatie aan de Stadhuis straat 2, telefoonnummer 67 54 50. De opnames van Gein op het Plein van 'Ter land, ter zee en in de lucht' zorgden afgelopen zaterdag voor een overvolle Vandaag regent het pijpenstelen. Opa en oma zijn op bezoek. De kinderen rennen joelend rond de salontafel. 'Was het nou maar alvast voorjaar2005', verzuchtje, terwijl je de kopjes probeert te redden en langzaamaan wanho pig wordt. Voorjaar 2005??? Ja! Want rondom dat tijdstip opent het Zeeuws podium voor evene menten, entertainment en business haar deuren. Op zo'n dag als deze is dat dé oplossing. Het park dat wordt gebouwd naast de woon boulevard op Mortiere wordt een echt family leisure park (familie vrije- tijdspark), naar Engels of Ameri kaans model. ZEP Het park wordt gerealiseerd door TCN Property Projects uit Nieuwe- gein en RECC uit Breukelen in sa- De gemeente is op zoek naar men sen die de Biocom willen uitpro beren. Het gaat om een proef met een composteersysteem dat thuis composteren gemakkelijk en aan trekkelijk maakt. Vijftig huishoudens krijgen de kans de Biocom gedurende 6 maanden uitte testen. De Biocom is zo geconstru eerd dat er geen ratten en muizen in de container kunnen. De bak is ook reukvrij zodat u geen overlast heeft van insecten. Door een groot aantal technische voorzieningen zou de Biocom geschikt moeten zijn voor het thuis composteren van GFT-afval en fijn groen afval. Afval, haal eruit wat erin zit! De gemeente Middelburg doet mee aan dit project omdat thuis compost eren een vorm is van afvalpreventie. Er komt geen of minder GFT-afval vrij. Het voorkomt dat afval moet worden opgehaald en verwerkt. De compost kan in de tuin worden verwerkt. Kortom het is een milieuvriendelijke Een rooiaanvraag is ontvan gen voor een esdoorn aan het Molenwater 55. In de algemene plaatselijke verordening zijn bepalingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middel burg. Het is verboden zonder vergun ning houtopstanden te vellen. De vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groen voorzieningen. En ook niet voor een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 centimeter gemeten op 1 meter 30 boven het maai veld, maximaal drie bomen per locatie. Voor meer informatie of voor het geven van een reactie kunt u terecht bij Harm ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, telefoon 67 53 12 of e-mail harklo@middelburg.nl. Belang hebbenden kunnen tegen de rooiaanvraag, binnen veertien dagen na publicatie hun ziens wijze indienen. markt. Het nieuwe onderdeel 'spij kerbroek hangen' zorgde ook voor veel hilariteit. Aan een ijzeren 'schommelstoelconstructie' hing menwerking met de gemeente Middel burg en het Zeeuwse bedrijfsleven. Zeeland Expo en Entertainment Park, ZEP, gaat het heten. Alles bij elkaar gaat het park 24.000 vierkante meter bestrijken. Gerekend in voetbalvelden zijn dat er vijf! Kinderspeelparadijs ZEP wil families, jongeren en oude ren een dagdeel ontspanning en ver maak gaan bieden. Voor het bedrijfs leven biedt ZEP ruimte voor ontmoe ting, presentaties en congressen. Ook kunnen er beurzen worden georgani seerd. Er komen onder meer een Kinderspeelparadijs, een Entertain ment Center, een Skate Center, een Spa Fitness Center, winkels en horeca. Onderdeel van ZEP wordt een Expo Center van 10.000 vierkante meter waar allerlei evenementen kun nen worden georganiseerd. Daarin komt ook de Music Hall, met een op en kostenbesparende oplossing als men sen hun GFT-afval zelf verwerken. Bent u geïnteresseerd of wilt u meer informa tie? Neem contact op met Hans Hubregtse van de afdeling Stads reiniging, telefoon: 67 53 21. Tweede GFT-bak De gemeente biedt de mogelijkheid om gratis een tweede GFT-container aan te vragen. Dit om te voorkomen dat tuin afval terecht komt in de grijze container. Sorteeranalyses hebben namelijk uitge wezen dat veel huishoudens in de zo mer te weinig hebben aan één GFT-con tainer. Tot nu toe is er al de mogelijkheid om een tweede GFT-container te nemen, maar hiervoor moest tot nu toe een toe slag worden betaald. Gedurende de proef krijgen deze huishoudens de toeslag gerestitueerd. Voor een extra GFT-bak kunt u de bon invullen op www.middelburg.nl, te vinden onder het kopje 'milieu en afval' en klik dan naar het kopje 'stadsreiniging'. Reageren kan tot 6 juni. Als u geen internet heeft, kunt u ook een formulier aanvragen bij de afde ling Communicatie, telefoon 67 54 50. Het wegdek van de Kruitmolenlaan staat een grondig onderhoud te wachten. De werkzaamheden zijn: het frezen van de oude asfaltdek- laag, het aanbrengen van een nieuwe asfaltdeklaag en het her- leggen van grote delen van het betontegel trottoir. Voor het verkeer blijft de doorgang open. Op 2 juni begint een leerlingenploeg straatmakers uit de regio Midden Zee land met het herleggen van grote de len van de trottoirs. Het werk wordt vanaf die datum in fases uitgevoerd, te weten: fase 1Kruitmolenlaan van Segeerssingel tot Dauwendael- sestraat, fase 2: Kruitmolenlaan van Dauwendaelsestraat tot Dolfijnstraat; fase 3: Kruitmolenlaan van Dolfijn straat tot Kruitmolenlaan 200; fase 4: Kruitmolenlaan van Kruitmolenlaan 200 tot Torenweg. Naar verwachting zullen de werkzaamheden ongeveer een twaalf weken in beslag nemen. Iedere fase duurt ongeveer drie we ken. Weersinvloeden kunnen even tueel vertraging veroorzaken.Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heer P. Weijmans, bereik baar op telefoonnummer 67 53 31 Hij is belast met de begeleiding van de werkzaamheden. een spijkerbroek waar deelne mers zo lang mogelijk aan moesten blijven hangen boven het water. pervlakte van 7.000 vierkante me ter. Deze hal, voorzien van een extra hoog dak biedt mogelijkheden voor grote popconcerten, I kan plaats bie den aan maar liefst 6.000 bezoe kers. Opzet Het hele park wordt opgezet als ware het één warenhuis, voorzien van een centraal plein, hetZEP-dek. Bij beurzen in het Expo Center geeft het dek al een voorproefje van wat er binnen gebeurt. In de warenhuisachtige opzet lopen de attracties in elkaar over. Het centrum wordt een bovenregionale publieks trekker en kan dienen als slecht- weervoorziening voor toeristen. Door de speciaalzaken die zich er gaan vestigen is 'shoppen' in Ant werpen of Rotterdam voor bijzon dere producten niet meer nodig. Om die reden gaat de gemeente er van- Wethouder Albert de Vries opende afgelopen vrijdag het internetpunt voor ouderen in Hof ter Veste. Het internet punt is opgezet met behulp van enthousiaste vrijwilli gers. 'Als het gaat om welzijn, waar ook dit soort activiteiten onder valt, is geld altijd het probleem,' beaamde de wethouder toen dat onderwerp ter sprake kwam tijdens de opening. Binnen de Stichting Protestantse foto: Mechteld Jansen. De winnaar kreeg een spijkerbroekpakket van 500 euro. De Tros zend Gein op het Plein 25 juli uit. uit dat het centrum juist bezoekers zal aantrekken van buiten die ook de Middelburgse binnenstad zullen be zoeken. Zeillandschap ZEP krijgt van een afstand het uiter lijk van een 'zeillandschap'. Een na der uit te werken landmark zal de evenementen van grote afstand leesbaar aankondigen. ZEP wordt de komende zomer in nauw over leg met de gemeente en het be drijfsleven uitgewerkt. De markt heeft positief op het concept gerea geerd. Met een aantal exploitanten wordt al gesproken over invulling van het plan. Het is nu van belang dat het Zeeuwse bedrijfsleven het initiatief verder oppakt, zodat het een echt Zeeuws podium kan wor den. Als dat lukt kan een open stelling om en nabij Pasen 2005 haalbaar zijn. Ouderenzorg op Walcheren waar Ter Veste onderdeel van is, wordt steeds meer ervaren dat de bezuinigingen op zorg ertoe leiden dat er nooit geld is voor activiteiten. Wethouder De Vries zei daarom ook blij te zijn met de gunstige reactie van het mi nisterie op het integrale plan voor de ouderenzorg zoals dat Middelburg voor ogen staat. 'Door deze landelijke belang stelling wordt hopelijk meer mo gelijk. Ook op het gebied van Welzijn', aldus de wethouder. De wijkopruimdag in Nieuw Middelburg woensdag 21 mei was een geslaagde dag. In Zuid worden de straten op 4 juni schoongeveegd. In samenwerking met Politie, de Toezichthouders, de Wijk- onderhoudsploeg, Huize de Veersesingel (de Kettingkas), Woongoed Middelburg en vrijwil lige bewoners is de wijk Nieuw Middelburg onder handen geno men. Groep 7/8 van de Uilenburch leverden de nodige ondersteuning. Er is druk ge veegd, geschoffeld en geboend. Sommige vrijwilligers waren on vermoeibaar. De wijkopruimdag werd geopend door wijk wethouder Bruinooge. Hij deed dit door op zijn laatste werkdag voor de gemeente Middelburg met een bakfiets en ratel door de straten van Nieuw Middelburg te rijden. Opvallend was het enthousiasme van de scholieren. Zij waren zeer gemotiveerd hun handen uit de mouwen te steken. Zwerfvuil is voor veel bewoners een grote ergernis. Bewoners van Huize de Veersesingel hebben met de bak fiets heel wat zakjes met vuil af gevoerd en nog veel meer ver dienstelijk werk gedaan. De be woners zelf hebben zo hier en daar opgeruimd of de tuin eens flink aangepakt. Ook konden be woners klein grof vuil aanbieden bij een vuilnisauto van de ge meente. Hier is wederom mas saal gebruik van gemaakt. Nieuw Middelburg is weer spik en span! Doel De opruimdagen zijn niet alleen bedoeld om de wijk eens goed aan kantte hebben, maartevens als goed voorbeeld van de ge meente. Bewoners, gemeente en diverse maatschappelijke organi saties worden betrokken bij een De kinderen van groep 7/8 van de Uilenburch hielpen enthousiast bij de wijkopruimdag in Nieuw Middelburg foto: Wijkbeheer goed woon- en leef/speelmilieu. Jongeren, leerlingen van de school, worden er bewust bij betrokken. Rondslingerend afval, zoals blikjes, papier en frietbakjes worden vaak neergegooid uit gemakzucht. Om deze mentaliteit te veranderen, geldt nog steeds: "jong geleerd is oud ge daan". Middelburg Zuid Op woensdag 4 juni is er een opruim- dag in Middelburg Zuid De wijk krijgt hulp van groep 7 van basisschool de Leewenburch. Zij gaan het zwerfvuil in de omgeving van de school en het Meiveld opruimen. Steunt u deze dag? Schroom dan niet u op te ge ven als vrijwilliger, ledereen is wel kom van 8 tot 80 jaar en alle hulp is even hard nodig. U kunt zich opge ven als vrijwilliger bij het Wijk- ondersteuningpunt in "Palet", tele foon: 64 01 11. Het wijk- ondersteunmgspunt is geopend op maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 tot 11.30 uur. U kunt zich ook opgeven bij Anja Jonkman van Wijkbeheer, telefoon: 67 57 88. Het gaat in Zuid om de volgende straten: Schepenenlaan, Park de Moucheron, Olivier Corbaultstraat, Johan Costenobelstraat, P.D. van Campenstraat, H. De Hasestraat, Lesagestraat, J.H. Huyssenstraat. Alle bewoners van bovengenoemde straten krijgen een week van te vo ren een bewonersbrief in de bus met het complete programma van de dag. Andere wijken Ook in andere wijken van Middel burg wordt dit jaar een wijkopruim dag georganiseerd. De wijktafels geven aan welke wijk aan de beurt is. Dit wordt vervolgens gepubliceerd in de Faam U kunt alvast in uw agenda noteren: 25 juni, wijkopruim dag in West en 24 september oprui men in Dauwendaele. Wilt u meer weten over wijkbeheer of overwijkopruimdagen, neem dan contact op met Anja Jonkman van de afdeling Wijkbeheer van de ge meente, telefoon 67 57 88. Veel in formatie vindt u ook op de website: www.middelburg.nl onder het kopje wijkbeheer. Daar leest u ook de vergaderdata van de wijktafels Met een druk op de knop opent wethouder Albert de Vries het nieuwe internetpunt in Hotter Veste. Foto Mechteld Jansen

de Faam | 2003 | | pagina 3