FITNESS CENTRE 11 17 'n Bijzondere kijk op... Alle ruimte om te spelen TRENDHOPPER Hs:ssre öïmiil I H VIJF JAAR MIDDELBURG VOL KOREN Het Station m- 1 r- Wekelijks huis aan huis op Walcheren Van Dishoeckstraat 550 Vlissingen Tel. 0118-415015 WOENSDAG 28 MEI 2003 ADVERTENTIEVERKOOP: 0113 - 274000 REDACTIE: 0113 - 274021 BEZORGKLACHTEN: 0113 - 274000 www.de-faam.nl JAARGANG 103 - NUMMER 22 Voor de laatste keer de hand schudden van Piet Bruinooge. Een winkelier die liever niet verkoopt Derde ZLM Domstadsloop Middelburg. MIDDELBURG - Middelburg vól-koren, het grootste zangfestijn van Zeeland en omstreken, viert dit jaar zijn vijfde verjaardag. Op zaterdag 31 mei en zondag 1 juni treden in de Zeeuwse hoofdstad tussen 13.00 en 17.00 uur niet minder dan 35 koren, ensembles en zang groepen op. Dat betekent 70 optredens, die plaats vin den op door de gehele stad verspreide, boeiende locaties, binnen of in de open lucht. ...zingen is hobby nummer één in Nederland... WESTKAPELLE - Vraagt u zich altijd af wat die toeris ten hier de hele zomer lang nou toch te zoeken heb ben? Wij niet! Zeker niet na het zien van deze prach tige strandfoto van Westkapelle, waar rust en ruimte in deze tijd van het jaar nog nét te vinden zijn. Va-Xin opent 23 mei een fantasie Wo/<f Restaurant SALADES ...ook buiten wordt gezongen... MIDDELBURG - Heerlijk spelen op straat, zonder uit te hoeven kijken voor auto's, bromfietsers of fietsers. Tijdens de Nationale Straatspeeldag krijgen Middelburgse kinderen alle ruimte voor hun spel. RUYTER I JAARMARKT I VLISSINGEN I ;w ah Groots STANDWERKERS- I (k CONCOURS I I en 2000 meter markt VRIJDAG 30 MEI Klomppop in Ovezande. Hemelvaartsdag van 12.00 - 17.00 uur geopend MARCONISTRAAT 28 - 0113 - 213 132 irk WeSkomstdjenst Oostkei Uitnodiging voor 28g Wielerronde TUI! VERVROEGDE AFSLUITING www.stefanos.nl Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur Reserveren: 0118 418019 R^nnn^vww'l EWrhlHKrtfV onder de hoogste toren van Vlissingen iiOilJÜ/il/il UlliJjIi/'I IVj i i.x wsfX 3L jgy§ Middelburgs zangfestijn is jarig door Paula Koster Sinds de eerste Middelburg vól koren is het zangfestijn uitge groeid tot een instituut. Iedere eerste zondag van de maand openen Middelburgse galeries en ateliers hun deu ren voor belang stellenden. Elke zon dag heeft een eigen thema en Middel burg vól-koren is er daarvan een. Het zangfestival bleek al snel zo'n ge weldig succes, dat het in 2002 werd uitgebreid tot een twee daags evenement. Maar liefst 1000 zangers en zangeressen ne men eraan deel. Festivalsecretaris Hans de Kuijper is vanaf het eerste begin bij Middelburg vól-koren betrok ken. 'Om vorm te geven aan het idee voor het festival hebben de organisatoren de gemeente- gidsen van diverse Zeeuwse ge meenten ter hand genomen en contact gezocht met de daarin vermelde koren. Zo belden ze mij als secretaris van het VES en al snel was ik de zogeheten 'thema trekker' van Middelburg vól-ko ren. Deden er in 1999 10 koren mee, nu zijn het er 35.' Zingen is de meest beoefende hobby in Nederland. Tiendui zenden komen wekelijks bijeen om te genieten van de harmonie van samen zingen en het vocaal uiten van hun gevoelens. Daar onder zijn vele kin deren. Zeeland telt maar liefst 450 ko ren; dat betekent 1 koor op iedere 1000 inwoners van de provincie. Belang rijk onderdeel van Middelburg vól-koren vormt, voor het tweede jaar, het kinder- en jeugdkorenfestival. Vijf koren uit Zeeland en daarbuiten nemen er aan deel. Hel programma van dit onderdeel van het zangfestijn is uitgesproken feestelijk. De Kuijper: 'Met het oog op de link tussen een 'miniatuur' Middel burg vól-koren en Miniatuur Walcheren openen de kinderen zaterdag a.s. juist op deze locatie hun festival, om 12.00 uur. Zij zingen een lied onder begelei ding van een accordeonspeler. Dan hebben zij al een uur door Miniatuur Walcheren mogen struinen. Ook de speeltoestellen staan tot hun beschikking. Ver der plaatsen zij nog een minia tuur billboard van Middelburg vól-koren. Vanaf 13.30 uur zijn de kinderstemmen te beluisteren in de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat. De instrumentale begeleiding wordt verzorgd door het combo van De Notenkrakers, genaamd Second Chance. De presentatie is in han den van Jenny van Kampen en Suus Lichtendahl. Toevalliger wijs staat Middelburg a.s. zater dag ook in het teken van hel straattheaterfestival. Na afloop van het kinderzangprogramma krijgen de kinderen volop de ge legenheid te genieten van tal van kindervoorstellingen.' Kenmerkend voor Middelburg vól-koren is de grote diversiteit aan genres. Gregoriaans en gospel, barbershop en klassiek, pop- en volksmuziek, madrigalen en shanty, allemaal zijn ze vertegenwoordigd. Het oudste koor bestaat bijna 100, het jongste nog geen jaar. Het grootste telt 80 leden, het klein ste 2. De deelnemers komen uit alle delen van Zeeland, maar ook uit Zuid-Holland en Brabant. Allen streven ernaar in hun genre aan de top mee te draaien. Een aantal koren heeft zelfs de no dige buiten'andse ervaring. Naast traditionele locaties als de Koorkerk, de Rooms Katholieke en de Doopsgezinde Kerk, De Drvkkery en de Concertzaal, zijn er dit jaar enkele nieuwe locaties door de organisatie toegevoegd. Op zondag wordt nadrukkelijk een link gelegd met de Kunst- en Cultuurroute, door concerten te organiseren bij deelnemers Antiekhandel De Pagter en So ciëteit De Vergenoeging. Ook het Zeeuws Museum, waar dan juist Het strand bij Westkapelle. FOTO N. FLIPSE-ROELSE De strandfoto werd ingestuurd door mevrouw N. Flipse-Roelse uit Westkapelle. Wie heel goed kijkt, ziet aan de horizon over het water twee witte punten. Dat zijn de veerboten die tot voor kort tussen Vlissingen en Breskens voeren, laat mevrouw Flipse- Roelse weten. Elke week plaatsen wij op deze plek een bijzondere foto, ge maakt door een lezer. Heeft u 'Kijkverder in deze krant koe u Het lüokfyn op z'n best beleefd. Beursplein 5 4381 CA Vlissingen Voor informatie en reserveringen bel: 0118-414766 onlangs ook zo'n mooie of origi nele kiek geschoten? Aarzel dan niet maar stuur hem op naar de redactie van De Faam, postbus 5, 4460 AA in Goes. Wie weet staat uw foto dan volgende week op deze plaats. (advertenties) Visrestaurant en Cateringbedrijf Denk aan onze voor de komende feestdagen. Stationsplein 5,4382 NN Vlissingen, tel. 0118 46 59 09 Bezoekers genieten van een openluchtconcert op het Abdijplein tijdens het festival van vorig jaar. FOTO PR de nieuwe expositie is geopend, stelt een zaal beschikbaar. Zijn bovengenoemde locaties allen binnen gesitueerd, ook bui ten wordt er gezon gen: zaterdag op de Vismarkt, zondag op het Abdijplein. Op het Abdijplein vindt zondag, rond 16.30 uur,' de afsluiting van het festival plaats met enkele korte optredens. Daarna staat het podium voor ieder koor, en semble of zanggroep open. Middelburg vól-koren is het product van samen werking tussen Stichting Kunst- en Cultuurroute Mid delburg, het provin ciaal orgaan voor vocale muziek SAKO, SCOOP (in de persoon van consulent amateurmuziek Jenny van Kampen) en de Zeeuwse Zangersbond 'Zang Veredelt'. De organisatie werd mogelijk door financiële ondersteuning door de Provincie Zeeland, de Ge meente Middelburg, SAKO, De Drvkkery, het Zeeuws Museum en Miniatuur Walcheren. Het festivalprogramma is zeer uitgebreid. Het is verkrijgbaar bij De Drvkkery, maar ook te vinden op www.middelburg.nl. De straatspeeldag is een lande lijk evenement van de verkeersveiligheidorganisatie 3VO. In Middelburg worden dag en activiteiten georganiseerd door de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg (SKWM). De W. Arondeusstraat, Sint Piete'rstraat, Prins Mauritsstraat, Noordweg, Trompstraat, Bogardstraat, van Citterstraat (Sint Laurens) en de Landluststraat zijn de hele dag afgesloten voor verkeer. De actie is een protest tegen de toenemende verkeersonvei ligheid in de buurt. Van 13.00 tot 17.00 uur zijn de straten (of een gedeelte hiervan), voor alle ver keer afgesloten en kunnen de kinderen veilig op straat spelen. De Straatspeeldag gaat van start om 14.00uur. De straten zijn i1 30 MEI I ..vrijdag na Hemelvaartsdag Tegen inlevering van deze coupon: I 1 KRENTENBROOD vocm€ 1s50 I OP=OP 1 I-I mooi versierd met ballonnen en slingers en er zijn allerlei straat spelletjes te doen. De Bogardstraat gaat terug naar de tijd van OT en Sien. Spelletjes als touwspringen, blik gooien passen hier natuurlijk helemaal bij. De middag wordt geopend met een poppenkastvoorstelling waarin de wethouder een gastrol gaal vervullen. De Landluststraat is volledig in countrystijl: shoot de can, ring the bottle, bierpul schuiven, boomstam zagen enz. De wet houder mag zich uitleven op het spel hoefijzer werpen. Muziek- en dansworkshops worden gege ven in de Trompstraat; line dance, volksdansen en krijgs dansen, jamsessie op olie tonnen. Ook is er hard gewerkt aan de bouw van een skateschans. Het thema 'milieu' staat op het pro gramma in de Sint Pietersstraat met poepruimen, straatvegen met takkenbossen, afwasrace, blikvangen en een 'kauwgom- plakpaal'. De dienst Stadsreiniging is aan wezig met een vuilniswagen en veegwagen. Aan de Noordweg zal de wethou der al fietsend op een hobbelfiets de straat door gaan. Verder nog stoepkrijten, springkussen, schminken, verkeersborden en schilderen. Maar naast het vieren van "een lekker dagje spelen op straat", wordt er ook actie gevoerd. Het bezoek van de wethouder wordt gebruikt om aandacht te krijgen voor de knelpunten in de buurt of straat. Men overhandigt de wethouder een lijst met alle knelpunten met de vraag of de gemeente maat- regelingen wilt nemen. Deelname aan de Straatspeeldag kost niets en voor kinderen is er gratis limonade en lekkers. advertentie MIDDELBURG - In de Oostkerk is zondag (1 juni) weer een wel- komstdienst. Voorganger is Wim Bevelander en de muziek wordt verzorgt door combo Second Chance. Het thema van de dienst is: 'Knielen, waarom zou ik?' De dienst begint om 19.00 uur, maar vanaf 18.45 uur is er al samenzang. WESTKAPELLE - Cyclosportieven, veteranen, en recreanten wor den uitgenodigd om mee te doen aan de 28e wielerronde van Westkapelle. Vanaf de Markt in Westkapelle start woensdag de tocht. De cyclosportieven vertrekken om 20.15 en zij rijden 61 ki lometer. Het vertrek voor de veteranen en recreanten is om 20.17 uur, ook van de Markt. De veteranen gaan voor de 44 kilometer, de recreanten voor de 35 kilometer. Er mogen maximaal honderd coureurs starten, daarom moeten deelnemers zich opgeven voor dinsdag 1 juli bij A.Toutenhoofd, Noordkerkepad 11, 4361 C.H in Westkapelle. VLISSINGEN - Hogeschool Zeeland ontvangt op 23 mei een be drag van 38000 euro. Dit geld krijgen ze van de SVEO, een stich ting die de doelstelling heeft economische studies te stimuleren. Omdat boekhouden en de bedrijfseconomische wetenschappen onder de HZ vallen, gaat het geld daarheen. De SVEO wordt opge heven, maar met dit overgebleven geld hoopt de stichting de op leiding PusHZ te ondersteunen. VLISSINGEN - Bus Beloyar, een sjamaan uit Siberië, geeft donder dag 22 mei een workshop over jongeren in deze tijd. Volgens de organisatie is het sjamanisme meer dan veertigduizend jaar oud en de oorsprong van alle religies. De bijeenkomst wordt gehou den bij de bewoners van de Foyer de Jeunesse, waar jongeren be geleid wonen. Alle jongeren van 18 tot en met 23 jaar mogen ko men. Aanvang is om 19.30 uur, Walstraat 15 in Vlissingen. .1 I MIDDELBURG - Fiombureau Middelburg verhuist naar Breda, waar zij samen met Fiombureau Dordrecht een nieuw bureau opent. De verhuizing vindt plaats in week 24 en in deze week is de Fiom dan ook niet bereikbaar. In Middelburg blijft wel een steunpunt, dat voorlopig gevestigd is aan de Bellinkstraat 6-8 in Middelburg. Hier zal een maatschappelijk werkster aanwezig zijn, en bij afwezigheid wordt de telefoon doorgeschakeld naar het bureau in Breda. Fiom geeft steun aan mensen die te maken heb ben met een ongewenste zwangerschap of juist met ongewilde kinderloosheid. Ook geeft de Fiom advies, hulp en ondersteuning aan afstandsouders, adoptieouders en geadopteerden. MIDDELBURG - De Middelburgse Turn Vereniging MTV houdt volgende week weer een avondvierdaagse. Vanaf maandag (2 juni) zijn de wandelaars 's avonds te vinden in de omgeving van de provinciehoofdstad. Startplaats is sporthal De Zandkuil aan de Breeweg. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van vijf, tien en vijftien kilometer. De eerste drie avonden begint de sportieve wandeling om 18.30 uur, de laatste avond beginnen de vijf kilo meter-lopers een kwartiertje later, zodat iedereen ongeveer tege lijk aankomt op de Markt voor een feestelijk onthaal. Hier treden ook de korpsen Juliana en Johan Friso aan voor een muzikale ont vangst van de wandelaars. Inschrijven kan op maandag (2 juni) bij de sporthal (vanaf 18 uur). Volgens de wandelcommissie van MTV wordt de Middelburgse avondvierdaagse dit jaar voor de zes tigste keer gehouden. Helemaal zeker is ze daar overigens niet van. W.R. Sweere, secretaris van de organiserende commissie: "Eén van onze oudste en meest trouwe wandelaars weet zich te herinneren dat de eerste avondvierdaagse in 1944 gelopen werd. Volgens haar is er vervolgens elk jaar vervolg aan gegeven". Als er lezers zijn die zich nog iets kunnen herinneren van deze eerste avondvierdaagse of misschien nog in het bezit zijn van foto's, kunnen die zich mel den bij de redactie van deze krant: 0113 - 274 021. In verband met Pinksteren dient kopij voor de editie van woensdag 11 juni vervroegd aangeleverd te worden. Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie is woensdag 4 juni 17:00 uur advertenties donderdag 5 juni 12:00 uur

de Faam | 2003 | | pagina 1