Streeknieuws Derde ZLM Don-stadsloop Middelburg Relatie arts-patiënt in regels gevat Het weten waard Hemelvaartsdag- toernooi Swift De Ruyter Jaarmarkt RENNEN DOOR HARTJE MIDDELBURG uuww.de-faam.nl Walcheren van dag tot dag pagina 1", MIDDELBURG - Honderden mannen, vrouwen en kin deren snellen 6 juni door het centrum van Middelburg. Atletiek- en duursportvereniging Dynamica organi seert voor de derde maal de ZLM DON stadsloop. Ini tiatiefnemer Adri Koole verwacht grote belangstelling voor de loop die qua vorm tussen een wedstrijd en een trimloop inzit. "De meeste deelnemers en toeschou wers komen, voor de gezelligheid." ...vroeger was er nog een Trefcenterloop... GOES - Stichting het Klaverblad Zeeland bood vrijdag 16 mei huisartsen en artsen in de zieken- en verzorgingshuizen een aantal spelregels aan. Deze spelregels herinneren zorgverlener en patiënt aan de stelling dat communicatie met wederzijds respect het meeste oplevert. zorg en de ...belden kunnen nun dienstverlening steentje bijdragen aan verbetering van de relatie... OAutoTrack.nl ...bet eerste Jaar was gelijk een enorm succes... B D E L A A T M I E H E G R R T A L V N E O R T I C E E S U E I C I F F O R V D E I O L K R L E P E R C D R P S A E E E A L IJ L R A A E M G S E R P H P E E L P P I K E T T E P G V I D E N A M T N I N E A E R N S H A S A D O V A E R A A E L N M S G L T I K B T R G E S B S E O T E N A E B I B E R M D C D R A A G D L E K I E E I K N G R E P L O U A S O N E R E I V D S R E D N A K E L N E R K K T S M O K N E S S U T THUIS ll\l JE BUURT dp. Running Skating DONDERDAG Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Vroege vogels,' 6 u. Kosten: 1,70 p.p Imkerij Poppendamme, Lentefeest voor de tuinliefhebber. 10-17 u. Nisse, Infocentrum Schaapskooi, Huifkartocht, 13.30 u. VRIJDAG Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Reeën en andere zoogdieren.' 6 u. Kosten: 1,70 p.p Aanmel den via 0118-582620 Vlissingen, de Ruyter-Jaar- markt 9.30 u. Podium De Piek, Vlissingen, Groovability, Drum 'n bass, 21.30 u. Entree: vijf euro. Sint Jacobskerk Vlissingen, open voor bezich tiging, 13 u. Noord- Beveland, Boerencamping- fietstocht 30 km, inschrijven vanaf 10.30 u. Meer info: 01 13-372183 Vrouwen polder Fort de Haakweg, ring- rijden 10 u. Imkerij Poppendamme, Lentefeest voor de tuinliefhebber. 10-17 u. Markt Middelburg, Hemelvaartsfair, van alles te koop op deze markt. 10-17 u. Vlissingen, De Ruyter Jaar markt, 9.30 u. ZATERDAG V.V Serooskerke, sportpark Noordhout, rommelmarkt 9 u. Oost-Souburg, open stelling Kerkgebouw 'de Goede Aarde', 10-16 u. Po dium De Piek Vlissingen, Classic hardrock avond met Guns 'n Roses tribute act en AC/DC soundalike, 22 u. En tree: zeven euro. Oost- Souburg, jaarmarkt 9 u. Vlissingen Bellamypark, Vlaggetjesdag 2003, 10 u. Sint Jacobskerk Vlissingen, open voor bezichtiging, 13 u. •Kultureel Pakhuis Middel burg, Workshop schilderen, 11 u. Kosten: 27,50. Voor op gave: 0118-650632 Markt Middelburg, Hemel-vaarts- fair, van alles te koop op deze markt. 10-17 u. Imkerij Poppendamme, Lentefeest voor de tuinliefhebber. 10-17 u. Koudekerke, in het cen trum ringrijden 8 u. Boon mans Wijnmakerij, Stoofweg Nieuwdorp, 10 u. Zwarte- bessendag, fietstocht van 35 km. Stadsschouwburg Middelburg dansmusical Tijl Uilenspiegel. 19 u. Kaarten: 0900-3300033 De Door douwers Vlissingen VTV ge bouw, Baskenburgplein Bingo 20 u. ZONDAG Oost-Souburg, Zaal Irene, Kanaalstr. 8. Jeugddienst met spreker Ben Schot. Aanvang 14.15 u. Middelburg, Oost- kerk, welkomdienst: 'Knielen, waarom zou ik?' Met muziek door combo Second Chance. Aanvang: 19 u. Soefi Cen trum Middelburg, gebouwde Vier Elementen Breeweg 1Q0, universele eredienst 'Een heid', 10.50 u. MAANDAG Middelburg, burgerzaal van het Stadshuis, lezing 'Vitaal Platteland' door minister C.P Veerman. 19.30 u. Markt Middelburg, Boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Arnemuiden, Excelsior avondvierdaagse, 5 of 10 km, inschrijven: 18 u, 2,50 p.p. 't Korfje, Van Cittersweg. DINSDAG Arnemuiden, Excelsior a- vondvierdaagse, 5 of 10 km. De Arne, Arnemuiden, wijk- tafel, 20 u. WOENSDAG Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, wandelmorgen voor 50-plussers, 9 u Zeeuws Biologisch Museum Oostka pelle, rondleiding: 'Met de tuinman mee', 13 u. Arnemuiden, Excelsior avondvierdaagse, 5 of 10 km. Stadsschouwburg Middel burg, 'De Dood en het Meisje' 20 u. Kaarten: 0900-3300033 door Daniël Rouw Vrijdag 6 juni verlaten om kwart over zeven 's avonds als eerste basisschoolleerlingen de start plaats van de stadsloop op de Markt in Middelburg voor de scholierenloop. De teamloop en individuele loop gaat daarna om acht uur van start. Het parcours bestaat uit een ronde door de binnenstad. Vanaf de Markt, door de Lange Delft, via het Abdij richting de Koepoort straat, door de Zuid singel en Vlasmarkt rennen de deelnemers weer te rug naar de Markt. Liet rondje wordt drie keer herhaald en is dan bij elkaar eén afstand van ongeveer 7500 meter. Op het eer ste gezicht lijkt het een eenvou dig evenement. Adri Koole be wijst echter dat een intensieve organisatie achter de stadsloop schuilgaat. Toen Koole dertien jaar geleden rugklachten kreeg besloot hij meer te gaan bewe gen. Hij moest kiezen voor een sport. "Na een paar levensge vaarlijke rondjes op de racefiets besloot ik toch maar te gaan hardlopen. Dat beviel gelijk", al dus de terugblikkende Koole. Al snel belandde hij bij vereniging Dynamica in Middelburg. Hij voelde na tien jaar genieten van allerlei activiteiten dat hij aan de Adri Koole loopt zich vast warm. beurt was om wat te regelen. Maar, dat was het niet alleen. "Ik hoorde steeds vaker zeggen dat er vroeger tenminste nog een Trefcenterloop was en gemopper De actie heet 'Over en weer' en deze naam geeft precies aan waar het om gaat. Middels een handige kleurige waaier, die op ieders bureau gezet aan twee kanten gelezen kan worden en als handleiding bij een gesprek kan dienen, staan zowel voor zorgvrager als zorgverlener een aantal nuttige aandachtspunten zoals: 'Wees eerlijk', 'Geef elkaar de nodige aandacht', 'Accepteer eikaars situatie' en 'Zorg voor een goede vertrouwensrelatie'. Zorgvragers, aanbieders en beleidsmakers hebben een aan tal situaties in de met elkaar be sproken. Hieruit zijn een aantal spelregels en aanbevelingen gekomen. Consu lent Regionaal Patiënten/Consu menten Platform Zeeland Mieke van Marissing: "Het is een hand leiding tot verbetering van de wederzijdse relatie: ons bereik ten signalen dat dit nodig was. Die waren veelal niet goed. Niet geluisterd, geen tijd, geen aan dacht, niet duidelijk, durf geen vragen te stellen. Hoe gaat het na de behandeling, na operatie? Wat staat mij te wachten. Van de an dere kant zeggen hulpverleners 'Wij willen meer begrip voor onze situatie'. Er is een aantal aanbevelingen gedaan dat tot samenstelling van de waaier met de aandachtspunten geleid heeft." De handleiding is samen gesteld door zorgvrager èn zorgverlener. In de Week van de Chronische Zieken heeft Het Klaverblad het initiatief geno men en bracht zorgvragers en zorgverleners bij elkaar om geza menlijk een oplossing te beden ken om de wederzijdse relatie prettig te maken. Om maar eens wat te noemen, zorgverleners krijgen steeds vaker te maken met agressie en zorgvragers heb ben soms te veel ontzag voor de zorgverlener. De patiënt is ook mondiger geworden, beschikt over informatie, laat zich horen en is misschien aangesloten bij een patiëntenvereniging. Het is fijn goed behandeld te worden want men heeft de kennis in huis. Maar wat is er nog meer na de diagnose? Hoe werkt zo'n product nu eigenlijk? We willen meer wisselwerking over en weer, wederzijds begrip voor el kaar. Zowel zorgvrager als hulp verlener handelen vanuit een bepaald patroon. Dit brengt be paalde gedragspatronen met zich mee. Dit leidt er soms toe dat zorgvragers zich snel onder gesneeuwd voe len in de relatie met de zorgverlener. Deze patronen moeten door broken worden, moet uit zijn slachtofferrol. Eigen kracht en overtuiging moeten centraal staan. De hulpverlener moet zich meer inleven in de positie van de patiënt. Zowel hulpvrager als hulpverlener moeten zich meer bewust worden van de manier van omgang. Beiden kunnen hun steentje bijdragen aan een De patiënt verbetering van zulke relaties. Daar is iedereen bij gebaat." Vorig week vrijdag werd Over en Weer op ludieke wijze aangebo den bij de ziekenhuizen in Zee land. De afbeeldingen op de kleurige waaier zijn ontworpen door Paula, Ciska en Sandra, cliënten van De Glazen Pui in Vlissingen, onderdeel van de Stichting Arduin. In een ge huurde en kleurig versierde bus reed het gezelschap een rondje langs de Zeeuwse ziekenhuizen waar van de afbeeldingen grote ingelijste posters aangeboden werden. Het ziekenhuis in Vlissingen had de primeur waarna via een retourtje Wester- scheldetunnel de ziekenhuizen van Terneuzen en Goes aange daan werden. De spelregels wer den aangeboden aan Hans No- teboom, directeur Stichting het Klaverblad Zeeland, en de Zeeuwse gedeputeerde medi sche zorg drs. G.L.C.M. de Kok, de voorzitters van de medische staf en de voorlichter van de zie kenhuizen. "Na de overdracht werden op alle drie de locaties ballonnen met één kaartje met de spelregels er aan, opgelaten", zegt Van Marissing. "In totaal zijn er 3200 waaiers voor op het bureau gemaakt. Wij gaan ook kijken wat het doet bij patiënten en hulpver leners. Voor de toekomst is dit een hele goede actie, Over en Weer." Meer informatie is verkrijgbaar via Stichting Het Klaverblad Zee land, 0113-249325. Bij Zeeuwse ziekenhuizen, hier het Oosterscheldeziekenhuis in Goes, werden ballonnnen opgelaten om de introductie van de waaier te benadrukken. FOTO TANNIE DE JONGE (advertenties) Ook voor een occasion met merkgarantie kijk je op AutoTrack.nl Do autosite mor heel Nederland omdat ze in Vlissingen wel een loopwedstrijd organiseren en in Middelburg niet. Ik ben toen op zoek gegaan naar een sponsor om een stadsloop te organiseren, mijn baas wilde dit wel. Al snel kreeg ik van de gemeente toe stemming voor mijn plan. Toen hebben we de stoute schoenen maar aangetrokken. Het eerste jaar was het met ruim tweehonderd deelnemers met een een groot suc ces. Een vervolg kon daarom niet uitblijven." Nu het Middelburgse centrum voor de derde keer het decor voor een stadsloop is, weet Koole inmiddels wat organiseren is. "Ik heb grote waardering gekregen voor andere mensen die zich in zetten voor een vereniging. Als je ziet wat een tijd en energie het opslokt." Koole heeft het er graag voor over. Al heeft hij vaak met onverwachte zaken te kampen. "We stonden vorig jaar voor 'de FOTO JAAPWOLTERBEEK loop' de dranghekken uit te la den naast het Stadhuis en toen verliet de burgemeester net zijn kantoor. Hij vroeg wat er ging ge beuren. Een half uur later stond Schouwenaar aan de start en liep dus de stadsloop mee. We wisten wel dat hij sportief was, maar dat was toch wel een verassing." Zo zijn er tal van dingen waar Koole van tevoren geen grip op heeft. Dat zorgt voor een aar dig wat druk. "Maar", licht de ge dreven organisator toe, "zodra de stadsloop klaar is valt die druk meteen weer weg. Hopelijk is het weer een ge slaagde avond met veel publiek. Want, dat is het leuke van zo'n stadsloop. Anders kunnen we net zo goed een paar rondjes door de polder rennen." Voorinschrijving voor de stads loop kan voor 30 mei op de internetsite www.dynamica- sport.nl of door te bellen met (Adri Koole) 0118-591654. In deze mengelmoes van letters zijn al de onderstaande woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omge keerd of schuin. Enkele letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden gelezen de oplossing van deze puzzel. Anders Brandladder Citroenvla Crepe Diensttrap Eikel Endogamie Gaard Geheimtaal Gesepareerd Haksel Kampen Kanteel Kelner Knagen Koers Kruimelveger Leidsman Leverbaar Officieus Piste Plein Reisgenot Sectie Trapper Troebel Tussenkomst Vegetarier Vieren Vrijheidsbeeld Stuur uw oplossing voor donder dag 5 juni naar de redactie van de Faam, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in de Faam van woensdag 11 juni bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam van donderdag 14 mei luidt: Barbier. C. Dunnes uit Oost-Souburg won door het inzenden van de goede oplossing twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. Donderdag 29 mei t/m woensdag 4 juni 2003 HUISARTSEN Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereik baar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestda gen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: (praktijken van A.R. Angkotta, A.R Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere). Van zaterdag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur: F.J Heere, J.H Huyssenstraat 15, tel 644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. 644301. Visites aanvragen voor 10 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). DeVeerse Huisartsen: Praktijken van Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman. Donder dag 29 mei: Dr. Ubels, en dr. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Za terdag en zondag: Dr. Spekhorst, Schuurmanstraat 24 in Westkapelle, tel. 581271. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag: D.G.M Matthijs, Seisweg 1, Middelburg. Tel: 641376. APOTHEKEN Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Donder dag 29 en vrijdag 30 mei voor spoedeisende recepten 24-uurs dienst: Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. 612538. Buiten deze uren van vrijdag t/m donderdag voor spoedeisende recepten 24-uurs dienst: Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 470717. Daarnaast op zaterdag van 10-19 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middelburg, tel. 612134. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Donderdag 29 mei: H. Klompe, tel. 471140. Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20.00 uur: H. Hament, tel. 471140. Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Woensdag en donderdag: Oostenbrug, Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 581443. Zaterdag en zondag: C. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 611011 Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aan vragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10- 12 uur en volgens afspraak. DIERENAMBULANCE Voor de regio Walcheren, de Bevelanden en Schouwen- Duiveland: Dierenambulance Dierenbescherming, dagelijks van 09.00 uur tot 21.00 uur, tel. 0900-7673437. MIDDELBURG - Voor de korfbal liefhebbers is het inmiddels een begrip geworden, het hemelvaartsdagtoernooi. De strijd om de toernooiwinst gaat donderdag 29 mei tussen 132 ploegen in 266 wedstrijden. Dc terreinen van Sportpark de Voorborch zijn toegankelijk vanaf 8.00 uur. 's Avonds is er een disco in het clubhuis van k.v Swift. VLISSINGEN - De markt die vol gens de organisatie van alle mar ken thuis is. Vrijdag30 mei begint het om 9.30 wanneer wethouder Van der Maden de Ruyter Jaar markt officieel opent. Dit jaar is er een 'Standwerkers concours. Twintig deelnemers proberen hun producten te verkopen, in strijd om de Michiel de Ruyter- wisselbeker. Voor de kinderen is er een draaimolen en een spring kussen. Oplage: 52.600 Kantoor Postbus 5, 4460 AA Goes Tel.: 0113-274000 Fax:0113-274010 Advertentieverkoop: Janita Dalebout (0113) 274060. Linda Heikoop (0113) 274013 (privé (0118)641 569). Mineke Crucq (0113) 274017 (privé (0118) 412199). Pieter Karman (bladmanager) (0113) 274090 (privé (0113)613 394). (Chef-) redactie Ellen de Dreu-Erkens (0113) 274 021 privé (0118)601112 06-54267132 e-mail:red. faam ©whk.wegener.nl Redactieadres: Postbus 5, 4460 AA Goes fax nr.: (0113)274010 Bezorging: 0113 274 000 Druk: Wegener Nieuwsdruk Breda Druktechniek: offsetrotatie Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur Advertenties: maandag 12.00 uur Kleintjes: vrijdag 17.00 uur Tel.: 0113 274 000 De Faam is een uitgave van Wegener Huis-aan-huls Kranten B.V. Op al 0112c advertentiecontracten en .aanbiedingen daanoc zijn van toepassing dc Algemene Advertentie voorwaarden htiis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegencr-concern. Dc door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te Ha ten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze infontiatic geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. de heerA.T. Kooi) Hoofd Marketing postbus 28.7500 AA Enschede. Kinderdijk 68 - Middelburg telefoon 0118-627779

de Faam | 2003 | | pagina 17