Ter Zake PoD IUM Een winkelier die liever niet verkoopt (b XPOSITIES Nieuw atelier voor Boone Stroskerks Eetuus blijft van de mensen uit het dorp' REGIONALE Pastrami kip schotel Lentefeest Poppendamme TROPISCH KORAAL IN VIDEOTHEEK Website Rijksweg 57 online Monturencollectie van Het Huis. woensdag 28 mei 2003 pagina 11 AGENDA MIDDELBURG - Enorm kwaad kan hij zich maken over het stempel dat koraalhobbyisten opgedrukt krijgen. Willem Fleurbaay (46) uit Middelburg vindt het hoog tijd om daar iets aan te veranderen. De tijd dat in lan den als Indonesië en op de Fuji-eilanden grote schades werden toegebracht bij het naar boven halen van ko raal, is over. „Je krijgt nu gewoon een boete als je te dicht bij het rif komt," zo schets Fleurbaay de huidige situatie. Dit is een gerecht dat uit de Joods-Amerikaanse keuken komt. De kip is van Amerikaanse komaf, de toegevoegde pastrami is de Joodse invloed. Pastrami is mager rund vlees dat wordt ingewre ven met zout, peper, sui ker en veel groene krui den. ...wij zijn absoluut geen slopers van het rif... MIDDELBURG - Fotografe Liesbeth Boone is een ware kunstenares. Een simpel kiekje maken is er niet bij, tenzij dat de wens van de klant is. Dinsdag (3 juni) nam ze haar nieuwe atelier aan de Penninghoek 3 in ge bruik. Particulieren maar ook bedrijven kunnen hier terecht voor een exclusieve foto (-reportage). €89,- Het Huis Hardy Zien mag gezien worden ...de prijzen liggen hoog omdat ik veel kosten maak... SEROOSKERKE - Hans en Miep van der Heijden kun nen zich vanaf vorige week maandag de uitbaters van het Stroskerks Eetuus noemen. Alhoewel, eigenlijk ook weer niet. De naam is namelijk Gasterij Stroskerke ge worden. De nieuwe benaming moet het restaurant toe gankelijker maken voor toeristen, zo meent Hans van der Heijden. DONDERDAG 29 MEI Café De Concurrent. Vlissingen; Muziekopt reden loulfood, 21 uur. ZATERDAG 31 MEI Stadscentrum, Middelburg; Middelburg Vól Koren, 13 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Tijl Uilenspiegel, 19 uur. 't Beest, Goes; Nuff Said Soundsurfer, 21 uur. ZONDAG 1 JUNI Arsenaaltheater, Vlissingen; Zeeuws dansfestival, 16 uur. Stadscentrum, Middelburg; Middelburg Vól Koren, .13 uur. WOENSDAG 4 JUNI Middelburg, Stadsschouw burg; De dood en het meisje, 19 uur. door Jacco van Maldegem door Anneke Kaiser Na een paar weken wordt het vlees licht gerookt en gekookt. Pastrami wordt dun gesneden het lekkerst, warm of koud. Het is heel goed te combineren met zuurkool of om een salade van te maken. De lekkerste pastrami proefde ik ooit in een eethuis op de Amsterdamse Albert Cuyp, waar de bekende challah's of challes (gevlochten brood) met pastrami worden bedekt. In dit gerecht zit kip en rijst. En on danks de saus blijft het behoor lijk mager. Ingrediënten: kopje witte rijst, anderhalve kop kippenbouillon, 200 gram gesne den pastrami, vier kipfilets, acht plakjes bacon, blikje champignonsoep, 2 dl zure room en wat verse champignons Bereiding: kook de rijst in de bouillon, aan gevuld met een kopje water. Voeg de rijst toe, roeren en afgedekt gedurende 20 minuten koken tot de rijst beetgaar is. Doe een deel van de rijst in een beboterde ovenschotel, leg plakjes pastrami op de rijst, snij de filets in de lengte door, wikkel ze in de ba con, leg ze op de plakjes pastrami en dek het af met opnieuw plak jes pastrami en de rest van de rijst. Mix de in plakjes gesneden champignons met de soep en de zure room, breng op smaak met zout en peper en giet de saus over de rijst. Bak het geheel ge durende een half uur in een voorverwarmde oven van 180 graden. Het is bijzonder lekker met koolsla. MIDDELBURG - Het adres: www.rijksweg57.nl.Via deze weg wil Rijkswaterstaat de mensen een platform bieden waar men sen terechtkunnen met al hun vragen en opmerkingen. Naast de nieuwsbrief 'N57 Nieuws' is dit een van de hoofd communicatiemiddelen om met belangstellenden te communi ceren over de nieuwe rijksweg, de N57. De samenwerkende overheden streven ernaar in 2005 te begin nen met de aanpassing, de nieuwe N57 zal dan in 2008 klaar zijn. Dat is wel eens anders geweest. Enkele jaren geleden, toen de economie op volle toeren draaide en iedereen geld, waren er volgens Fleurbaay veel men sen die 'ook wel even een aqua rium met koraaltjes' aanschaf ten. Het leidde zowel tot proble men in de landen van herkomst als op de afzetmarkten. Nie mand had er verstand van, maar het stond zo leuk," zo omschrijft Fleurbaay de hausse. Hij is blij dat ervan die groep uit eindelijk maar een tien tot vijf tien procent overgebleven is: „Die lui hebben er dan ook echt verstand van." Na enkele minu ten wordt duidelijk dat Fleurbaay ook onder die mensen te reke nen is. Vol passie vertelt hij over zijn koraal, de filters, de aquaria en de temperatuur. Fleurbaay: „Naast een berg tijd kost het vooral ontzettend veel geld." Juist vanwege laatstgenoemd aspect is hij op kleine schaal be gonnen met een winkeltje. De eigenaar verbouwde een opslag- ruimte achter zijn videotheek in de Zusterstraat in Middelburg tot een plek waar hij samen met zijn vrouw veel tijd doorbrengt 'om gezellig te keuvelen en een beetje te kijken'. „Het is niet de bedoe ling om hier veel winst uit te ha len. 1 Iet zou al heel mooi zijn als ik quitte draai," aldus Fleurbaay. Gezien de prijzen die hij vraagt moet dat toch wel mogelijk zijn, want voor minder dan vijftig Wim Fleurbaay: "Door hoge prijzen te vragen denken geïnteresseerden twee keer na voor ze tot koop overgaan". foto ellen de dreu euro is er weinig te koop. Maar dat is schijn. „De prijzen liggen hoog omdat ik veel kosten maak. Als de lichten boven de aquaria branden, verbruik ik al zes kilo wattuur per uur." Bovendien ge bruikt hij zijn prijsstelling om nieuwe klanten af te schrikken. „Het klinkt raar, maar door hoge prijzen te vragen denken geïnteresseerden wel twee maal Er wordt nog druk geklust in het pand. "Onder het betonnen pla fond bleken houten balken te zit ten. Ik wilde de plafonds in oude staat hebben omdat de balken passen bij mijn manier van foto graferen," vertelt ze. Wat haar werk anders maakt, is mogelijk heid van de combinatie van fo tografie en schilderkunst. "Ik maak naast traditionele portret foto's ook zogenoemde art- portretten. De foto's worden met verf bewerkt waardoor er een soort schilderij ontstaat." Bovendien heeft Liesbeth zich de kunst van het visageren eigen ge maakt. "Met behulp van make up en attributen probeer ik de persoonlijkheid van de klant te benadrukken,"zegt ze. "Ik bekijk wat bij hen past en ga aan de slag. Soms herkennen klanten zich zelf niet terug op het uiteinde lijke resultaat, ondanks dat ze geen professioneel fotomodel zijn." De fotografe is aangesloten bij de beroepsorganisatie BIPP (British Institute of Professional Photography). Dit lidmaatschap is een kwaliteitswaarborg voor de klant. "De mensen van de BIPP vinden dat ik een eigen stijl heb die creatiemodern is. Dat is mijn kracht." Op vrijdag 4 juli wordt 'Foto atelier Liesbeth' officieel geo pend door wethouder A.L. van 't Westeinde uil Middelburg. Wie niet kan wachten, kan alvast een kijkje nemen op haar website www.fotoatelierliesbeth.nl. Liesbeth Boone: "Ik probeer de persoonlijkheid van de klant te benadrukkenFOTO JAAP WOLTERBEEK (advertentie) Kwaliteit is het enige dat gezien mag worden bij Het Huis. Maar het oog wil ook wat. Daarom heeft Het Huis al jarenlang een eigen collectie modieuze monturen. Ook dit jaar zijn de modellen weer met de grootst mogelijke zorg geselecteerd. En dat voor een vaste, vriendelijke prijs van 89.- per montuur. Zien we u snel? OPTIC I E ms VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 na voordat ze tot koop overgaan. Dat is gunstig voor het welzijn van de beestjes," legt Fleurbaay uit. Zijn klanten moeten ook aan door hem ge stelde criteria voldoen, voordat ze met een aan winst de winkel kunnen verlaten. Fleurbaay: „En bij twijfel ver koop ik niets." Hij heeft altijd de angst dal zijn dieren iets overko men. Iets wat vol gens hem illus treert hoe hij en zijn collega's met de na tuur omgaan. „Wij zijn absoluut geen slopers van het rif. Wij houden juist erg veel van de natuur." Hans en Miep van der Heijden namen het Stroskerks Eetuus over. FOTO ELLEN DE DREU Niet alleen de naam is anders. De menukaart is aangepast, het res taurant is, zoals de gastvrouw het noemt, iets huiselijker ingericht en het echtpaar heeft het snackgedeelte van het bedrijf af gestoten. „In de vorige formule (van de familie Van Mierlo, red.) paste de snackbar goed," denkt Hans van der Heijden. Hij wil echter meer nadruk leggen op het restaurant. „Als er telkens kinderen langs tafeltjes rennen op weg naar een felbegeerd ijsje, zitten de gasten niet prettig." De nieuwe eigenaren hebben expres niet gekozen voor een grote ver bouwing. „Een compleet nieuw interieur jaagt de vaste klanten nu eenmaal weg. We hebben voor subtiele veranderingen ge kozen," legt Miep van der Heijden uit. De nieuwe zaak betekende ook een nieuwe woonomgeving voor de Van der ITeijdens. Hoewel ze uit het midden van het land ko men, is er geen sprake van een schok. „We woonden al in een klein plaatsje, dus het dorpsle ven kenden we al," vertelt Miep POPPENDAMME - Voor de tweeëntwintigste keer wordt het lentefeest weer gehouden. Don derdag 29, vrijdag 30 en zaterdag 31 mei komen tuinliefhebbers weer naar Poppendamme. Er staan op anderhalf hectare 35 kraampjes met van alles wat de tuinliefhebber interesseert. Kin- GOES Uitvaartwinkel Alexandra Markusse, Kreukelmarkt 16: 'Uit het al ledaagse gelicht en belicht' (aquarellen, pentekeningen, gedich ten en foto's van uitvaartbegeleider Ted van den Aarssen uit Middelburg); t/m 31 mei woensdag t/m vrijdag 16.00-17.30 uur en zaterdag 13.00-17.00 uur. Galerie van den Berge, Wijngaardstraat 3: 'In surround' (schilde rijen. werk op papier en lambdaprints van de Duitser Wolfgang Ellemieder); 25 mei t/m 28 juni donderdag t/m zaterdag 13.00- 18.00 uur (dicht op 29 en 30 mei). Boekhandel de Koperen Tuin: jubileumexpositie Fotogroep Goes; 2 t/m 29 juni tijdens winkeluren. Serviceflat de Schakel, 's-Gravenpolderseweg 9: aquarellen en olieverfschilderijen van mevrouw C. Bruijnzeel uit Driewegen; t/m half augustus. HEINKENSZAND Gemeentehuis: 'De Koe' (olieverfschilderijen van Paul Jansen uit Goes); t/m 26 juni tijdens gebruikelijke openingstijden. Informatiecentrum Zeeuwse Schaapskudde, Nieuwkamersedijk 3: expositie van fotograaf Ad Lijnse; t/m 30 juni dinsdag t/m zon dag 11.00-16.00 uur. KATS Rozenkwekerij de Zeeuwse Rozentuin, Katse Groeneweg 3: zomerten(verkoop)toonstelling met sculpturen van Joseph Cals, porseleinen unica van Leen Quist, glasobjecten van Bert Frijns en kleuren en vormen op textiel en papier van Helen Briels; 31 mei tot half september dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur. MIDDELBURG Zeeuws Museum: 'De Ramp van '53 door het oog van de media' (een kritische kijk op de verslaggeving van de watersnoodramp in 1953 en de herdenkingen in 2003); 29 mei t/m 29 september dagelijks 11.00-17.00 uur (woensdag tot 21.00 uur). 'S-GRAVENPOLDER Bibliotheek: expositie van Gerry van Pelt-van derVlugt; t/m 4 juni tijdens gebruikelijke openingsuren. van der Heijden. Bovendien zijn ze naar eigen zeggen warm ont vangen in Serooskerke. Ze heb ben lang getwijfeld over de naam, maar uiteindelijk toch be sloten het restaurant om te do pen tot Gasterij Stroskerke. „Bel gen en Duitsers begrijpen het woord gasterij en in combinatie met het dialect is het een prima naam," zegt de 49-jarige kok, ter wijl zijn vrouw nog snel even wat glazen schoonmaakt. Miep van der Heijden erkent dat de plaatselijk bevolking de oude naam nog lang zal gebruiken, maar zo stelt Hans van der Heijden: „Dat is niet erg, want het café is vooral van hen. Het maakt bij wijze van spreken nau welijks uit wie de eigenaar is. Dit café vervult als enige een sociale functie in het dorp." Een van de eerste vragen die hij gesteld kreeg, was dan ook of de vereni gingen uit het dorp het café als thuisbasis konden blijven ge bruiken. Dat was voor de uitbaters geen moeilijke vraag, want, zo benadrukt Hans van der Heijden, die zijn altijd welkom. deren kunnen stokbrood bakken of meedoen met de wedstrijd 'Wie bouwt de snelste raketauto op duurzame energie?' Aanvang is 10.00 uur, het eindigt om 17.00 uur. De entree is twee euro, voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar een euro. Poppendamseweg 3, RAM Privé: je houdt rekening met een bepaalde tegenslag en dat blijkt heel verstandig. Topdag: maandag. Liefde: volledig bereid tot overgave. Geld: op safe spelen. STIER Privé: je staat te veel op je strepen, dat kost je een opdracht. Liefde: romantisch gestemd. Topdag: zondag. Geld: niemand vertrouwen! TWEELINGEN Privé: je bent sterker dan je denkt bij het conflict waar je mee te ma ken krijgt. Liefde: laat je volledig gaan. Topdag: donderdag. Geld: gunstig voor alle zaken. KREEFT Privé: een compliment geeft je een goede stimulans. Liefde: je krijgt een heel verleidelijk aanbod... Topdag: zaterdag. Geld: goed onderhandelen voor je tot aankoop overgaat. LEEUW Privé: even dimmen, je gaat net iets te hard, dat kan problemen ge ven. Liefde: verrassing op een avond. Topdag: vrijdag. Geld: meer overleggen met anderen. MAAGD Privé: vertrouw op je instinct, maar loop in geen geval te hard van stapel. Liefde: een warm liefdesgevoel voert je naar de top. Topdag: dinsdag. Geld: Je kunt nu iets met winst verkopen. WEEGSCHAAL Privé: concentreren op je werk, dat is nu even heel belangrijk. Liefde: een uitspraak kan je in moeilijkheden brengen. Topdag: woensdag. Geld: dat gaat zo'n beetje. SCHORPIOEN Privé: je komt langzaam op het punt waar je al eerder had willen zijn. Liefde: als je 't vertrouwt, laat je je helemaal gaan. Topdag: zondag. Geld: beter opletten. BOOGSCHUTTER Privé: energie genoeg, maar pas op dat je er niet doelloos mee om gaat. Liefde: je kunt in een pikante situatie belanden. Topdag: donderdag. Geld: geen riskante beleggingen doen. STEENBOK Privé: je hebt een goede kijk op je eigen functioneren, maar zien an deren dat ook zo? Liefde: een versierpoging valt in het water. Topdag: zaterdag. Geld: beter narekenen. WATERMAN Privé: maak gebruik van de mogelijkheden die er nu zijn voor nieuwe contacten. Liefde: je loopt over van lustgevoelens. Topdag: zondag. Geld: je hebt het goed ingeschat. VISSEN Privé: het leven lacht je toe, je zit vol plannen en energie. Topdag: zaterdag. Liefde: een kleine onenigheid is snel vergeten. Geld: de krappe tijden zijn voorbij.

de Faam | 2003 | | pagina 11