Mobiliteit op maat Statenvergadering Fotowedstrijd "Zeeland mooi genoeg?" DIT BABYHUIDJE HEEFT DRINGEND BESCHERMING NODIG! Provincie Zeeland Alleen spelen is geen bal aan woensdag 21 mei 2003 de FAAM 7 In beroep Boottochten Westerschelde Hoe doet u mee? Waarom deze fotowedstrijd? Voorwaarden insturen foto's giro 55 2000 vfA nederlandse^stichting voor het Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 21/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Op 7 februari 2003 is het defini tieve Provinciale Verkeers- en Vervoersplan Zeeland (PWP) vastgesteld: "Mobiliteit op maat'. Hiermee ligt de visie op het pro vinciale verkeers- en vervoersbe leid voor een langere periode vast. Tevens is er met het plan een beleidsprogramma opge steld, dat elk jaar wordt veran derd. Visie In het eerste deel van het plan wordt uitvoerig de hoofddoelstel ling uitgewerkt. Het PWP heeft als kernwoord: mobiliteit. Er wordt uitgelegd dat het belangrijk is om een optimaal verkeers -en vervoerssysteem te hebben, maar dat de kwaliteit van de ver schillende gebieden en de samenleving gehandhaafd blijft. In het plan wordt dan ook uitgebreid aandacht besteed aan zeven ver schillende gebiedsprofielen. Uitwerking In deel één wordt aangegeven wat de provincie allemaal wil doen op het gebied van verkeer en vervoer. In het tweede deel wordt aangegeven wat de provin cie allemaal kan doen, door mid del van concrete beleidsplannen, vertaald naar de zeven gebieds profielen. Uitvoering en beleidsagenda In deel drie wordt beschreven hoe het beleid kan worden uitge werkt. Er moet veel rekening gehouden worden met de organi satie, de financiën en het monito ren van de beleidsdoelstellingen. Deze zaken worden per punt uit gewerkt in een apart hoofdstuk. In het laatste deel worden de onderwerpen en thema's die voor de komende jaren de agenda zul len bepalen, besproken. Het gaat dan om: verkeersveiligheid; gebiedsaanpakken; mobiliteitsma- nagement; fietsbeleid; openbaar vervoerbeleid; goederenvervoer beleid; knelpunten in de infra structuur; monitoring. Informatie Het Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan Zeeland, "Mobiliteit op maat", kan worden opge vraagd bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, post bus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400, e-mail: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op 3 juni 2003 zal de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belanghebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 14.30 uur wordt het bezwaarschrift van Volksdans vereniging Vodago te Goes behandeld tegen een besluit van GS inzake de afwijzing van het subsidieverzoek voor het organiseren van een "Inter nationale jongerendag". om 15.00 uur wordt het bezwaarschrift van mevrouw J. van Tongeren te Burgh Haam stede behandeld tegen een besluit van GS inzake de ont trekking aan het openbaar ver keer van een gedeelte van de Vroonweg (N651) tussen Haamstede en Renesse in ver band met de aanleg van de Recreatieverdeelweg. om 15.30 uur wordt het bezwaarschrift van de heer P.A. Lubbers te Zierikzee namens zijn moeder behandeld tegen een besluit van GS van 21 februari 2003 inzake de onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Vroonweg (N651) tussen Haam stede en Renesse (Schouwen- Duiveland) in verband met de aanleg van de Recreatieverdeel weg. om 16.00 uur worden de bezwaarschriften van Stichting De Faunabescherming te Amstel veen behandeld tegen een besluiten van GS inzake de ver leende ontheffingen ex artikel 68 van de Flora- en faunawet aan diverse Wildbeheerseenheden (WBE) en Stichting Het Zeeuwse Landschap te Heinkenszand voor het doden,verwonden, vangen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van grauwe- en Canadese ganzen, en daarbij gebruik te maken van het ge weer op bepaalde gronden in de gemeente Terneuzen, Hulst, Sluis, Noord-Beveland Schouwen- Duiveland. Dit ter voorkoming of beperking van schade aan land bouwgewassen. Voor meer informatie over deze zaken kan tijdens kantooruren op werkdagen contact worden op genomen met de secretaris van de adviescommissie bezwaar schriften, mevrouw C.W. Ra- mondt, telefoonnummer 0118- 631377. Maandag 26 mei, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS) in de Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg. De vergadering is openbaar en wie wil kan plaatsnemen op de publieke tribune. De autoveerdiensten zijn opgeheven en iedereen duikt de tunnel in op weg naar de overkant. De Westerschelde blijft volledig buiten beeld. Tijdens de Week van de Zee van 16 tot en met 26 mei ver andert dat. Het Schelde Informatie Centrum biedt boottochten aan, die een beeld geven van alles wat zich op de rivier afspeelt. Afgelopen week waren er een aantal vaarten, komend weekend zijn de laatste tochten. Programma: Zaterdag 24 mei: vanuit Terneuzen, vaartocht middendeel Westerschelde. Vertrek 10.00 uur Zondag 25 mei: vanuit Vlissingen, vaartocht Westelijk deel van de Westerschelde. Vertrek 16.00 uur De tochten duren ongeveer 2 uur en kosten 5,- voor volwassenen en €3,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Opgeven voor deze tochten kan door te e-mailen naar info@schelde- net.nl of via de website www.scheldenet.nl. Telefonisch aanmelden kan op nummer: 0118-672293. Na de opening van de vergade ring wordt eerst de agenda vast gesteld. Als daar geen op- of aanmerkingen op zijn komen de notulen van de vorige vergade ring aan bod en wordt vervolgens verder gegaan met de ingeko men stukken. Bij de ingekomen stukken zijn er drie van Gedepu teerde Staten (GS): de jaarstuk ken 2002 NV Westerschelde- tunnel, diverse aangelegenheden in verband met de benoeming van het nieuwe college van GS en projectvoorstellen Extern ICT Beleid. Verkiezingen Eerste Kamer Zoals bekend worden de leden van de Eerste Kamer gekozen door de leden van provinciale sta ten. De uitslag wordt bekend gemaakt op 28 mei 2003 om 12.00 in de Schouwzaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Vragensessie Tot nu toe is er een vraag inge diend door de statenfractie van Groen Links. De vraag heeft be trekking op de berichtgeving inzake het rapport over de uit komsten van een werkgelegen- heidsonderzoek in de Zeeuwse haven. Aangezien er tot een half uur voor de vergadering nog vragen kunnen worden ingediend is het mogelijk dat het niet bij één vraag blijft. Voorstellen De herstructurering van de jeugd zorg is een van de dertien voor stellen. GS stellen voor om in te stemmen met de dekking van de incidentele frictiekosten ten be drage van één miljoen euro. Deze kosten ontstaan door hogere loonkosten, baangarantie en sala risgarantie van werknemers die door de samenvoeging in het for matieschema geen functie meer hebben, algemene salarisgaran ties en materiële kosten. Een ander voorstel gaat over de het rapport van de Commissie van Onderzoek inzake de finan ciële problematiek bij de Stich ting Cultureel Erfgoed. De com missie geeft zeven aanbevelingen die niet uitsluitend betrekking hebben op SCEZ. Het gaat dan bijvoorbeeld om de notitie van GS over het toezicht op gesubsi dieerde instellingen. Verder wordt de nieuwe commis siestructuur besproken. Het is de bedoeling dat vanaf juni wordt gewerkt volgens de nieuwe struc tuur. De commissievergaderingen worden gehouden ter voorberei ding op de besluitvorming in Provinciale Staten. De commis sieleden laten zich informeren door het publiek, vragen aanvul lende informatie, overleggen met GS en wisselen onderling van gedachten. De informatie uit de commissievergadering wordt betrokken bij de besluitvorming in de statenvergadering. Er worden vijf commissie ingesteld, te weten Economie en Mobiliteit; Ruimte; Ecologie en Water; Sociale en Bestuurlijke zaken; Commissie van onderzoek. Om een bredere publieke belang stelling te krijgen zal worden geëxperimenteerd met avondver gaderingen. Voorgesteld wordt om de commissie Sociale en Bestuurlijke zaken als eerste hier mee te laten beginnen. Het aan- vangstijdstip van een avondverga dering is 19.00 uur. De andere voorstellen betreffen de 8e wijziging begroting Provin cie 2003; meerjarensubsidie Stichting Dijk- en Krekenbehoud voor de schaapskudde in West- Zeeuwsch-Vlaanderen; uitvoering beleid ontwikkelingssamenwer king/internationale samenwer king; subsidie waterschap Zeeuwse Eilanden voor de aanleg van twee steigers in het Veerse Meer, subsidie voor Nederlandse deelname aan het project Nave Nortrail-The North Sea Costal; vervoerskosten medisch kinder dagverblijf; inrichting Staten- griffie, voorstel wijziging Ver ordening Ambtelijke bijstand en fractieondersteuning; voorstel wij ziging Verordening Burger initiatiefvoorstellen Zeeland 2003 en wijziging Reglement van orde provinciale statencommissies Zeeland 2003. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie is ook te verkrijgen via de website van de provincie: www.zeeland.nl. Pas omgeploegde akkers en fruit bomen die volop in bloei staan. Historische stadskernen en moderne architectuur. Volgeladen containerschepen op de Wester schelde, actieve watersport op het Veerse Meer, beschermde plassen waar vogels broeden en de natuur vrij spel heeft. Industrie en glastuinbouw als mysterieuze lichtstad of stoorzender in de duisternis? Dijken en duinen, stille kreken en strandgangers genie tend van zon en zee. Al deze dingen samen bepalen hoe Zeeland eruit ziet. Maar wat is mooi en wat is lelijk, dat er vaart iedereen anders. Niet alleen wat u ziet, ook uw persoonlijke beleving bepaalt wat u kwaliteit vindt. De provincie noemt dit 'beeldkwaliteit' en daagt u uit mee te denken over de 'Zeeuwse beeldkwaliteit' van morgen. Hoe moet Zeeland er in de toe komst uitzien? En hoe niet? ledereen in Zeeland wordt uitgenodigd mee te doen aan een fotowed strijd. Speciaal voor deze activiteit werkt de provincie met zes regio's, Schouwen-Duiveland, Tholen, Walcheren, de Bevelanden, West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De argumenten om mee te doen? Per regio worden veertig foto's met bijschriften door een deskundige jury geselecteerd en in een tentoonstelling verwerkt. U hebt dus een goede kans dat uw foto vanaf half september in uw eigen regio ten toon wordt gesteld! Verder is het een manier om uw mening kenbaar te maken aan de beleidsmakers van de provincie Zeeland. En, uw foto kan worden beloond met een rondvlucht boven Zeeland! De uitslag wordt in oktober 2003 bekend gemaakt. Per regio zijn er twee winnaars. In totaal zijn er dus maximaal 12 winnaars. Stuur uw foto's uit eigen regio dus gauw op! De inzendings termijn sluit op 30 juni 2003. De provincie gaat beleid maken voor beeldkwaliteit. Maar dat willen de leden van Provinciale Staten en het college van Gedeputeerde Staten niet alleen doen. De provincie wil graag uw reactie als inwoner van Zeeland, want het gaat immers om de dagelijkse leef omgeving van iedereen. Wat vindt u persoonlijk mooi én wat vindt u lelijk en waarom? De gemeenten en maatschappelijke organisaties wor den ook betrokken in de brede discussie. Wat doet de provincie met uw reactie? De geselecteerde foto's worden uitvergroot en tentoongesteld en de meegestuurde motivaties samen gevat. De uitkomsten worden voorgelegd aan de gemeenten en de maatschappelijke organisaties. Uw inbreng en die van de gemeenten en organisaties vormen voor de provincie een belangrijke bron van informatie om de uiteindelijke beleidsnota beeldkwaliteit te maken. De provincie gaat hiermee in november aan de slag. Elke inzending moet bestaan uit: twee foto's: één van een volgens u mooie plek en één van een vol gens u lelijke plek; glanzend in zwart/wit of kleur; formaat 10x15 cm; digitale foto's op cd, minimaal 300 dpi; Vermeld achterop de foto's ook de naam van de gefoto grafeerde plek, uw eigen naam en het volledige postadres; Vergeet u niet de bon mee te sturen! Uw foto's én motivatie kunt u sturen naar: Provincie Zeeland Fotowedstrijd Beeldkwaliteit Antwoordnummer 55 4330 VB Middelburg. Over de inzendingen en de jurering wordt niet gecorrespondeerd. De foto's blijven eigendom van de provincie Zeeland. Meer informatie kunt u vinden op de website: www.zeeland.nl/beeldkwaliteit. Ik stuur mijn twee foto's toe voor de fotowedstrijd Beeldkwaliteit Naam: Straat en huisnummer: Postcode:Woonplaats: Ik heb een foto gemaakt van deze mooie plek in: omdat (motivatie): Ik heb een foto gemaakt van deze lelijke plek in: omdat (motivatie): Provincie Zeeland In Aiiê komen jaarlijks 2 miljoen honden en kanen op een gruwelijke manier aan hun einde. Hun vacht wordt verwerkt in kleding, kattenspeeltjes, haaraccesoires en poetenbeeldjes. DNA-ondertoek toont aan dat hondenbont te koop is in Neder- PAMT A X landse winkels. Help Bont voor Dieren in haar strijd tegen de bonthandel en vraag een gratis actiepakket aan tegen huisdierenbont. Bont voor Dieren, telefoon (020)676 6600 of stuur een mail naar info@bontvoordieren.nl OR° Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 het niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat Europees )aar van mensen met een handicap - willen we nog speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, méér klaarspelen. Doet u mee? Amsterdam www.nsgk.nl gehandicapte kind NSGK. Elk kind speelt mee.

de Faam | 2003 | | pagina 7