De Ramp volgens de media Feest luidt raceseizoen in Boswachters zingen in Kameleon GHUTTERSHOF F I L M W E E K FILMWEEK WEEK old school <m> YHi MATRIX RELOADED 0 shanghai knights 0 pmmcmm dog soldiers soumis Muzikale avond Ons Genoegen Michel Pieters in Arsenaaltheater Week van Platteland uitgesteld Albertina in concert Koorconcert Sint Jacobskerk Boekpresentatie Sebastiaan Spit Woensdag 21 mei 2003 de FAAM 15 vussingen www.cinecity.nl premiere mom m lose a guy m 10 pays JUST CARRIED DARKNESS 0 WAN üOP LOS 0 EXPEDITIE BERENKLAUW NATIONAL SECURITY 00 (Nederlands gesprokeitl O Dl KLEINE IJSBEER 0 JOHNNY 1NGLI3H JUNGLE BOEK 2 (Nederlands gesproken! 0 SNEAK PREVIEW 0 middelburg www. schuttershoftheater, ni IFrep ®n ISerta ABRI los 0j0s goes MIDDELBURG - In het Zeeuws Museum in Middelburg is van 29 mei tot en met 28 september de tentoonstel ling 'De Ramp van 1953 door het oog van de media' te zien. In de bijzondere zomertentoonstelling wordt de landelijke en regionale verslaggeving uit 1953 in een kritisch perspectief geplaatst. WESTKAPELLE - De Walcherse motorcoureurs Ronny van Rooyen en Adriaan Matthijsse staan in de start blokken om het komende seizoen te floreren in de endurance racesport. Het duo zal aantreden op de cir- cuits van Assen, Eemshaven, Hockenheim en Oscherleben. Maar eerst laat het tweetal, geheel vol gens traditie, hun machines aan sponsors, donateurs en vrienden zien. De Boswachters laten met regelmaat van zich horen. Hoewel, het afgelopen jaar was het stil rond het vijftal. „Los van de optredens natuurlijk", lacht zanger Hans Hulsebos. „En de afgelopen weken hebben we gewerkt aan de titelsong van 'De Kameleon'. Donderdag 22 mei t/m woensdag 28 mei Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag en dinsdag 16,15 19.00 uur Zaterdag 16.15 19.00 24.00 uur komedie, Mitch (Luke Wilson) betrapt zijn vrouw met verschillende mensen in bed en vanaf dat moment gaat het fout... Woensdag 20.00 uur komedie, Kate Hudson doet een experiment om te bewijzen dat bepaalde aspecten van vrouwen ervoor zorgen dat mannen het geen tien dagen met ze uithouden, Matthew McConaughey laat zich echter niet zo makkelijk afsche pen... Donderdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13,30 16.15 18.45 20.00 22.00 uur Vrijdag en zaterdag 13.30 16.15 18.45 20.00 22.00 uur 23.00 uur Zaterdag 13.30 16.15 18.45 20.00 22.00 uur23.00 24.00 uur fantasie thriller met Keanu Reeves, na vier jaar wachten het vervolg... Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur niet op maandag 21.45 uur door een jaloerse ex, een hoeveelheid pech wordt een huwelijksreis onverge telijk Dagelijks 21.45 uur Zaterdag 21.45 24.00 uur horrorfilm over een huis met een gruwelijk verleden Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.15 uur militair leider William Stryker leidt een aanval op de X-Men opleiding Dagelijks bol* 16.15 21.45 uur niet op zondag 16.15 en woensdag 21.45 gebaseerd op het verhaal van de bende van Venlo met Angela Schijf, Egbert- Jan Weeber en Tygo Gernardt Dagelijks 13.45 uur Eline en haar apenvriendje proberen stropers te ontmaskeren Maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag en zaterdag 16.15 uur actie-komedie met Jackie Chan en Owen Wilson Dagelijks, alleen niet op woensdag 19.00 uur twee beveiligingsbeambten moeten samen werken om een smokkeloperatie te stoppen Dagelijks 13.45 uur Roberto Benigni brengt het beroemde verhaal van Pinocchio tot leven Dagelijks 13.45 uur Zondag en woensdag 13.45 16.15 uur kleine ijsbeer Lars doet er alles aan om zijn gevangen genomen vrienden te redden Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur komedie met Rowan Atkinson en John Malkovich Dagelijks 13.45 uur Mowgli woont nu in een mensendorp en heeft heimwee. Beer Baloe zoekt hem op, maar dat is vragen om problemen. Zondag 16.15 uur film naar hef gelijknamige boek van Chris van Abkoude Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Woensdag 14.00 uur Nederlands gesproken poppenanimatie voor de allerkleinsten Donderdag 22.00 uur Het Spaanse origineel van Vanilla Sky eveneens met Penelope Cruz in de hoofdrol Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag 20.00 uur Dinsdag 20.00 uur Drie vrouwen worden diepgaand beïnvloed door Virginia Woolfs 'Mrs Dalloway' Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 Maandag 20.00 uur Woensdag s 20.00 uur Nicholas Cage in een briljante dubbelrol Donderdag en vrijdag 20.30 uur soldaten vinden een gewonde Special Forces kapitein en de overblijfselen van zijn team. Ze komen er achter dat er weerwolven actief zijn in het gebied... Maandag, dinsdag en woensdag 20.30 uur Met George Clooney. Op ruimtestation Prometheus gebeuren onverklaarbare dingen. I IT BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) Radio is in die tijd het belangrijk ste medium. In de eerste dagen na de overstroming zit dan ook heel Nederland aan de radio ge kluisterd. De kranten reageren snel op de gebeurtenissen en sturen journalisten naar het rampgebied. Sommige kranten weten op I februari, de dag na de ramp, een speciale editie uit te brengen. Omdat de televisie nog in de kinderschoenen staat, heeft de dagbladpers de primeur van de eerste beelden. Bekende foto grafen, zoals Cas Oorthuys en Ed van der Elsken, zijn de eersten die de ramp op de gevoelige plaat vastleggen. In de tentoonstelling zijn foto's, fragmenten van film- en televisiejournaals en radio rapportages opgenomen, ge maakt in de eerste week na de Ramp. De bezoeker kan door oude boeken en tijdschriften bladeren en beelden worden groot geprojecteerd. Elke woensdagavond wordt de film 'De afsluiting van hetVeerse Gat' van Bert Haanstra getoond. Voor scholieren is er een speciaal edu catief programma samengesteld. Het Zeeuws Museum houdt ter afsluiting op 19 september een symposium, waarin de media- verslaggeving vanuit verschil lende invalshoeken wordt be licht. W.F. van Heemskerck Düker maakte deze foto in de eerste week na de Ramp. FOTO W.F. van Heemskerck Düker Van Rooyen en Matthijsse ver heugen zich samen met manager Piet Stroo op die feestavond, vrij dag 23 mei in Kasteel van Batavia te Westkapelle. Het is telkens weer een ontmoeting met vrien den en sponsors, er worden ge gevens en wensen uitgewisseld en het wordt erberegezellig', laat Ronny van Rooyen welen. De racemotoren worden gepresen teerd, er is een verloting en de bezoekers kunnen deelnemen aan een prijsvraag met prijzen. Uiteraard - zo voegt Van Rooyen er zakelijk aan toe - is het de be doeling van die avond om spon sors binnen le halen. De beide Walcherse motorduivels hebben ruimschoots naam ge maakt in de racewereld. De Ducati van hel team werden ten toongesteld op de RAI op uitno digingvan de bandenleverancier en de Aprillia kreeg een promi nente plaats op de motorbeurs in Utrecht. Voor de sponsoring dit jaar zor gen Café 't Troaljewerk in Westkapelle, Agip Benelux in Rot terdam, AOC in Vlissingen, Auto schade Bosselaar in Koudekerke, Baas Elektro in Nieuw en Sint loosland, Garage Francke in Meliskerke, Taverne Dionysos in Zoutelande, Kasteel van Batavia in Westkapelle, Rijwieleshop Westkapelle, Trim Line Lewedorp, ZWAB VLI 27 (Piet Davidse), WP Benelux in Uden, Restaurant Rhodos in Middel burg, de Club van 25 en de Club van 50. De eerstvolgende wedstrijd wordt verreden in Eemshaven op 30 mei en de laatste is half sep tember op het circuit van Hockenheim. door Willem Gunneman Over optreden hebben De Bos wachters allesbehalve te klagen. De band uit het Overijsselse Kampen timmert behoorlijk aan de weg. „Het is nog steeds gewel dig om mee te maken", vertelt Hans Hulsebos. „Zeker wanneer je je realiseert wat er na de release van 'ITet Bananenlied' op ons afgekomen is. Zeker in de beginperiode waren we avond aan avond onder weg. Het is nu gelukkig allemaal wat meer op elkaar afgestemd. We zij n profes- sioneler geworden. Natuurlijk zijn en blijven we de band die voortdurend blijft zoeken naar uitdagingen. We zijn niet van die types die stil gaan zitten wach ten." Binnenkort verschijnt er een live-album. Opgenomen op twee avonden onder leiding van Michiel Hoogenboezem. De eer ste avond in Smithy's Palace in De Boswachters zingen de titelsong van de Kameleonfilm die dit najaar verschijnt. FOTO EVA POSTHUMA Eesveen en de tweede avond in de feesttent in Kampen tijdens Sail. Het is een prachtig feest ge worden. En echt een album dat weergeeft hoe we zijn. Recht door zee en zonder poespas. We zijn en blijven gewoon een lek kere rock- en feestband. Niet van dat softe maar lekker stevig en natuurlijk oer-Hollands." Inmiddels ligt er een tweede hit- in-wording klaar voor De Bos wachters. De titelsong bij de film 'De Kameleon'. Het nummer heet 'Wind in mijn haren'. „Het is een lekker nummer dat door de ma kers is uitgekozen. Vinden we echt een geweldige eer. We heb ben als kind de boeken over de varende tweeling Klinkhamer verslonden. Dat we nu de titel song mogen zingen is hartstikke leuke." De Boswachters zijn niet de enige bekende Nederlanders die hun medewerking aan de unieke speelfilm verlenen. Niemand minder dan radiomaker en stemmenimilator Edwin Evers sprak het Polygoon-journaal in. Op de soundtrack zijn naast De Boswachters ook nummers van Acda De Munnik, Han van Eijck en de Eurokids te vinden. De film is komend najaar te zien in de bioscopen. De opnamen werden gemaakt in en rond het Friese Terherne. Het Friese plaatsje waar eveneens het 'Kameleondorp' is te vinden. Een bruisend museum in het teken van de tweeling Hielke en Sietze Klinkhamer, Gerben Zondervan en de andere hoofdrolspelers in de kinderboekenreeks. Een reeks die eindelijk verfilmd is. KAPELLE - Eenmaal per jaar presenteert muziekvereniging Ons Ge noegen uit Kapelle zich met de nagenoeg voltallige vereniging tij dens de muzikale avond. Aanstaande zaterdag, 24 mei, is het weer zóver. Belangstellenden zijn vanaf 19.30 uur welkom in de Vroone te Kapelle om ruim honderdtachtig muzikanten in actie te zien. 'Van toen tot nu' is dit jaar het thema dat het evenement in het kader van het 95- jarig jubileum van de vereniging heeft meegekregen. Een titel die deze avond overigens niet alleen betrekking heeft op het uit te voeren re pertoire. Diverse orkesten treden voor het voetlicht. Er vinden optredens plaats van de diverse hlokfiuitgroepen, 2 samenspelgroepen (beginnende/ gevorderde leerlingen), de geheel verjongde nieuwe drumband, het jeugdorkest en uiteraard het harmonieorkest. In de pauze is er een verloting ten bate van het instrumentenfonds. VLISSINGEN - Michel Pieters treedt vrijdag, 23 mei, op in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Flij zingt zelfgeschreven teksten en covers. Het optreden is een try-out voor een nog uit te brengen al bum. Op het programma behalve gastoptredens ook een Elvis-act. Speciaal voor de Week van de Zee schreef Pieters een eigen nummer dat ook ten gehore wordt gebracht. Aanvang 19 uur. Michel Pieters. FOTO PR GOES - De Week van het Platteland, die gehouden zou worden van 20 tot en met 29 juni, is vanwege de vogelpest uitgesteld. In de loop van juni wordt bekeken of de activiteiten in de derde week van sep tember (12 tot en met 21 september) wel kunnen doorgaan. De si tuatie met de vogelpest en de gevolgen ervan zijn nog zo onduide lijk, dat het LTO-bestuur heeft gekozen voor uitstel van de Week van het Platteland. Alhoewel het aantal uitbraken zowel in Nederland als België de afgelopen weken fors is teruggelopen, is nog niet te over zien wanneer het sein 'epidemie onder controle' kan worden gege ven. In de Week van hel Platteland worden plaatselijk en regionaal hon derden grote en kleine, veelal agrarisch getinte, evenementen en bij eenkomsten gehouden om de aandacht te vestigen op het leven, werken en recreëren op het platteland. Vanuit de land- en tuinbouw organisaties wordt ingespeeld op de toenemende belangstelling in dorpen en steden voor het buitengebied. OVEZANDE - De bekende Zeeuwse zangeres Albertina treedt dit weekend maar liefst twee keer op. Eerst zaterdag in Café De Drie in Heinkenszand, dan op zondag in café De Zak in Ovezande. Albertina is momenteel druk bezig met de opnamen van haar eerste cd. Het is nog niet bekend of die tijdens de concerten al te koop is. Het optre den in Café De Zak begint om 18.30 uur. VLISSINGEN - In de Sint Jacobskerk in Vlissingen wordt zaterdag (24 mei) een kooravond gehouden. De opbrengst is bestemd voor de Stichting Kimon, die zich over de hele wereld inzet voor verkondi ging van het evangelie onder kinderen. Het Marnixkoor, Musica Juventa en De Jonge Zangers verlenen muzikale medewerking. Jan Wisse bespeelt hel orgel. Tijdens de avond wordt een cd-opname gemaakt. MIDDELBURG - Sebastiaan Spit exposeert van 29 mei tot en met 28 juni in Galerie T in Middelburg. Tijdens de Middelburgse kunst- en cultuurroute op zondag 1 juni signeert Sebasitan Spit hij daar ook zijn nieuwste kunstboek. De cover van het boek toont een schilderij met de contouren van een flatgebouw aan de boulevard in Vlissingen. De achterkant laat foto's zien die door cle auteur zelf gemaakt zijn. Vrijdag 6 juni is er een lezing, waarbij Spil een presentatie verzorgt over abstracte schilderkunst.

de Faam | 2003 | | pagina 15