Feesten van Beleving Deel taken VVV naar Tourist Shop Beleef het in Middelburg Van verleden tot heden Wijkopruimdag Nieuw Middelburg Werk in Nieuw Middelburg woensdag 14 mei 2003 de FAAM 3 Luid alarm Bruinooge plant laatste boom herinrichting Hulpverleners watersnoodramp Huisvuil Kantoren gesloten De gemeentelijke klachtencommissie Preventief fouilleren Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente. Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info; www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 informatienummer (0118) 67 55 55 Het landelijk proefalarm dat stond gepland voor maandag 4 juni 2003 gaat niet door. In verband met de huidige inter nationale situatie en plannen voor wijziging in de alarmfrequentie is hiertoe besloten. Het nieuwe luid alarm wordt ge houden op maandag 1 september 2003 om 12.00 uur. Vanaf die da tum wordt het alarm iedere eerste maandag van de maand herhaald. Wethouder Piet Bruinooge en de voorzitter van de Vereniging On dernemers Middelburg Henk Boers planten op 20 mei a.s. om 13.00 uur samen de laatste boom in het kader van de herinrichting Binnenstad. Deze laatste boom komt te staan in de Segeerstraat waar nu nog de laatste hand wordt gelegd aan de bestrating. Heeft u zich ingezet tijdens en na de watersnoodramp van 1953? Projectbureau Delta 2003 is op zoek naar mensen die zich heb ben ingezet hetzij op eigen ini tiatief, hetzij via hulporganisaties zoals het Rode Kruis of de krijgs macht. Op donderdag 18 september 2003 is er een bijeenkomst voor hulpver leners uit binnen- en buitenland. Deze bijeenkomst wordt georgani seerd door de projectgroep Hulp verlening watersnood 1953 in opdacht van onder meer de provin cies Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Brabant, rijkwaterstaat en gemeenten uit het rampgebied. De projectgroep vraagt hulpverle ners zich schriftelijk aan te melden met vermelding van naam, geboor tejaar, adres, telefoonnummer en aard van de inzet. Aanmeldingen kunnen ongefrankeerd worden ge stuurd naar Projectbureau Delta 2003, Antwoordnummer 75, 4330 VB in Middelburg, t.a.v. van me vrouw A.M. Vinke. e-mailen kan ook naar het adres; am.vinke- vermaze@zeeland.nl. Op Hemelvaartsdag (donderdag 29 mei) halen de medewerkers van Stadsreiniging geen afval op. Vrijdag 30 mei draaien zij een 'dubbele dienst'. Uw afval moet op vrijdag morgen 30 mei voor zeven uur wor den aangeboden. Ook het afval dat u normaal op vrijdag buiten zet, moet die dag voor zeven uur gereed staan. Omdat Stadsreiniging deze vrijdag een dubbele hoeveelheid huisvuil ophaalt, kan het zijn dat het vuil iets later wordt opgehaald dan u gewend bent. De milieustraten zijn op Hemelvaartsdag gesloten. De gemeentelijke kantoren zijn in verband met Hemelvaartsdag op donderdag 29 en vrijdag 30 mei gesloten. Wij staan op maandag 2 juni weer voor u klaar. De gemeente geeft u verkeerde informatie, u krijgt geen ant woord op uw brief of u vindt dat u onbeleefd behandeld wordt. Voorbeelden van gedragingen van de gemeente waarover u een klacht kunt indienen bij de ge meentelijke klachtencommissie. U kunt uw klacht mondeling indie nen bij de klachtencoórdinator van de gemeente. De coördinator helpt j bij het op schrift stellen van uw dacht. U kunt uw klacht ook zelf schriftelijk indienen. Bij het indienen van een klacht moet u korten dui delijk aangeven over wie u een dacht heeft, wat en wanneer het is gebeurd en waarom u het niet eens oent met de gang van zaken. Als ar stukken zijn over de zaak die u wilt aankaarten, is het handig daar van een kopie mee te sturen of mee :e nemen. Het is van belang dat u de klacht binnen een jaar na de gedraging waarover u klaagt in dient. Voor klachten over gedragin gen die langer dan een jaar gele den gebeurd zijn, bestaat niet de verplichting om deze nog te behan delen. Dver de klachtencommissie en het ndienen van een klacht kunt u een :older opvragen bij de afdeling Dommunicatie aan de Stadhuis straat?, telefoonnummer: 67 54 50. mmmmmmmmsmmm? m mm m mmmm Vijf weken lang is er in Middel burg op muzikaal, culinair, re creatief, maritiem en cultureel gebied van alles te beleven: de Feesten van Beleving. Alle Zeeuwen ontvingen het programmaboekje in de brie venbus. Alle Middelburgers kregen bovendien vier brief kaarten waarmee zij vrienden en familie kunnen uitnodigen om de feesten te komen mee beleven. De Feesten van Beleving zijn een gezamenlijk initiatief van de Ver eniging Ondernemers Middel burg en de gemeente Middelburg in nauwe samenwerking met onder meer JASZ, SEM en de Stichting Kunst- en Cultuurroute. Het idee Het idee achter de Feesten van Be leving is eenvoudig. Bestaande, jaar lijks terugkerende evenementen zo als Jazzfestival, Smaek van Zeeland, braderie, Verleden Heden (defensiedagen aan de Loskade) en de maandelijkse Kunst- en Cultuur route bundelen hun krachten. Daar naast zijn nieuwe initiatieven in de pe riode van 16 mei tot en met 22 juni gestimuleerd en ontwikkeld. Het is zodoende een breed en pro gramma datje wordt voorgeschoteld. Om wat onderdelen te noemen: een straattheaterfestival in de winkel straten, Gein op 't Plein van Ter Land, Ter Zee en in De Lucht op de Markt, Jazz-festival, braderie, Middelburg Vól-Koren (38 zeer di verse koren treden op door heel Middelburg) en Smaek van Zee land. Bovendien is in het Zeeuws Archief, de Vleeshal ook van alles te beleven. Verder kan je stads wandeling maken onder leiding van een gids of de hoogste toren van Middelburg, de Lange Jan (207 tre den), beklimmen. Iets extra's In het Hemelvaartsweekend van donderdag tot en met zondag is het in heel Middelburg gratis parkeren. De Middelburgse detailhandels- en horecagelegenheden zijn samen met allerlei instanties zoals het Zeeuws Archief en Miniatuur Walcheren benaderd om het pu bliek in die periode 'iets extra's' te bieden. ledereen die het programma wil bekijken en het boekje om de een of andere reden niet in de brieven bus heeft ontvangen, kan het boekje afhalen bij de afdeling Com municatie aan de Stadhuisstraat 2. Het boekje is ook verkrijgbaar bij toeristische informatiepunten in heel Zeeland Voorheen defensiedagen, vo rig jaar VOC-spektakel, dit jaar genoemd: Van Verleden tot Heden. Komend weekend staat de Loskade vol leger voertuigen en ander defensie materiaal. Er zijn marine schepen te bezichtigen en ook oude schepen zoals hoog aarzen, klippers, een tjalk en een boeier. Van Verleden tot Heden is het eerste van de Feesten van Be leving die duren van 16 mei tot 22 juni Een lynxhelikopter geeft reddingsdemonstraties. Een an dere echte publiekstrekker is een gloednieuwe crashtender, een reddingsvoertuig voor gebruik op vliegvelden. Er worden veel de monstraties gegeven door de reddingsbrigade, de genie, am bachtslieden en reddingshonden teams. Het publiek kan meevaren met de bootjes van de Genie en de Mariniers. Programma Donderdag 15 mei wordt gestart met de opbouw aan de Loskade. De Meestoof wordt afgezet voor het verkeer maar de woningen blijven via de achterzijde bereikbaar. Vrijdag 16 mei beginnen de demonstraties om ongeveer 10.00 uur. Om 12.00 uur is de officiële opening. Zaterdag begint alles weer met het hijsen van de vlaggen om 10.00 uur. Op deze dag zijn er ook demonstraties en er is een kinderkermis. Om 17.00 uur beloofd de organisatie een specta culaire afsluiting. Wat dat is, wordt nog niet verklapt. De Feesten van Beleving komen eraan. Misschien heb je het setje ansichtkaarten en het programmaboekje al thuis ont vangen. Wat is er aan de hand? Om daar achter te komen praten we met Raquel Jimenez. Zij is communicatieadviseur en was als projectleider nauw betrokken bij Stadspromotie. De Feesten van Beleving hebben daar direct mee te maken. Stadspromotie is een thema waar de Gemeente Middelburg zich tot voor kort nooit echt serieus mee heeft beziggehouden. Sinds 1998 echter is in Middelburg al zo veel in gang gezet dat logischerwijs ook stadspromotie aan de beurt zou komen. Immers: als je het voorzieningenpeil en het gemeen telijk beleid verbetert om als stad nog aantrekkelijker te worden, dan wil je ook dat daar bezoekers op af komen. Bezoekers van buiten de stad, maar ook Middelburgers. Be leid en uitvoering van Stads promotie waren dus onontkoom baar. Jimenez: "Zeg dat wel. De raad en het college vonden dat ge lukkig ook. In het raadsprogramma 2002 - 2006 staat het nadrukkelijk als onderwerp genoemd. Ze rea geerden bij de behandeling van de beleidsvisie als volgt: "Wat kunnen wij hier nog van vinden, als het in de praktijk al wordt opgepakt?". En ze hebben gelijk! Ondernemers hebben het bij stadspromotie ho rende thema omarmt (warmte er varen) en samen met hen is het ini tiatief tot de Feesten van Beleving ontstaan. Ons bestuur heeft dus al kunnen zien dat het werkt." Jimenez wordt nu enthousiast, zit inmiddels op het puntje van haar stoel en steekt verder van wal. "160.000 programmaboekjes vallen bij elk Zeeuws huishouden op de deurmat. In Middelburg wordt daar bij ook nog een pakketje ansicht kaarten bezorgd.' We gaan direct goed van start! De Feesten van Beleving zijn met helemaal nieuw: het is een verzamelnaam voor veel verschillende evenementen die in Middelburg plaatsvinden. Nieuw is echter wel dat al deze evenemen ten nu met elkaar in verband wor den gebracht. Het is een hecht sa menwerkingsverband geworden, van gemeente, ondernemers en de organisatoren van de evenemen ten. Vandaar dit boekje. Vroeger had iedere organisatie zijn eigen krantje of folder. Nu treden we sa men naar buiten met een goed ver zorgd boekje op zakformaat! De promotie van de Feesten van Be leving wordt zo breed mogelijk op gezet. Niet alleen in Zeeland, maar ook in België voeren we campagne. Via free publictiy bij bekende tijd schriften willen we ook de rest van het land uitnodigen voor de Fees ten." De Feesten van Beleving vinden plaats op locaties in de hele stad. Op straat, op pleinen, in winkelstra ten en kerken en natuurlijk in horecagelegenheden. In het programmaboekje staat het alle maal keurig op een rij. Het pro gramma wordt ook op www.middelburg.nl gezet. Maar waarom ook een setje ansicht kaarten voor Middelburgse huis houdens? "Dat idee ontstond gaande weg de rit. Het enorme enthousiasme dat alle betrokkenen hebben werkt namelijk erg stimulerend." Vertelt Jimenez met een glim lach. "Eerst was er bijvoorbeeld het idee om een flyer te maken om de Feesten te promoten. Al gauw werd het een klein boekje, omdat iedereen vond dat de Feesten wel goed en duidelijk onder de aandacht moest wor den gebracht. Ala, het kleine boekje werd opeens een boekje van 64 pagina"s. Als klap op de vuurpijl kregen we het idee om Middelburg te trakteren. De laat ste jaren is de binnenstad her ingericht, en we dachten dat het een leuk idee zou zijn om Middel burgers te bedanken voor hun geduld... En, tevreden? "Nou en of. Met de Feesten van Beleving maakt Middelburg denk ik een goede stap. In korte tijd is het gelukt om alle betrokkenen op een lijn te krijgen. Er is hier wel sprake van een cultuuromslag. Daar is eerlijk gezegd ook wel wat druk voor uitgeoefend. De ge meente en VOM wilden graag verder en niet blijven hangen in het oude. Samenwerking tussen alle partijen is dan noodzakelijk. De visie Stadspromotie komt daarbij erg goed van pas. We zijn erg blij dat de ondernemers en or ganisatoren van de evenementen daar de meerwaarde van inzien, en er samen met ons iets van wil len maken. Samen pakken we de uitdaging op! Ik ben benieuwd wat de Beleidsvisie Stadspromotie nog meer gaat opleveren". De Tourist Shop Middelburg heeft een aantal taken op zich genomen die voorheen door het voormalige VVV Middel burg werden uitgevoerd. Wan neer is er wat te doen in Middelburg? Kunt u mij een hotel in de binnenstad aanra den? Met dit soort vragen kunnen toeristen vanaf nu te recht bij de Tourist Shop die onderdeel is van Roompot Re creatie. Door de sluiting van VVV Middelburg was het vooral voor toeristen lastig een antwoord op uiteenlopende vragen te krijgen De zogenaamde front-office ta ken die door de Tourist Shop worden overgenomen, bestaan voornamelijk uit het verstrekken van dit soort telefonische, mon delinge en digitale toeristische informatie over Middelburg. Ook rondleidingen in het stadhuis en de stadswandelingen worden voorlopig gecoördineerd door de Tourist Shop. De afspraken zijn voorlopig ge maakt voor de periode tot het einde van dit jaar. Promotie van Middelburg De zogenaamde backoffice ta ken, toeristische marketing, pro motie en bijvoorbeeld de ontwik keling van folders worden door de gemeente zelf opgepakt. Op woensdag 21 mei zal traditie getrouw een opruimdag worden gehouden in Nieuw Middelburg. Bewoners, gemeente, woongoed, politie, stadstoezicht, huize de Veersesingel met de Kettingkas slaan de handen ineen en geven de wijk extra aandacht door schoonmaakactie's, groen- en bestratingsonderhoud. Woongoed verricht opknap- werkzaamheden in de wijk. Ook krijgen we hulp van groep 7/8 van de Openbare Basisschool de Uilenburch. Zij gaan het zwerfvuil in de omgeving van de school op ruimen. Steunt u dit initiatief? Schroom niet u op te geven als vrijwilliger, leder een is welkom en alle hulp is even hard nodig. U kunt zich opgeven als vrijwilliger bij het Wijk- ondersteuningpunt in de Zacharias Jansenstraat (bij de speeltuin) te lefoon: 64 08 34. Het wijk- ondersteuningspunt is geopend op maandag- en donderdagmorgen van 9.30 tot 12.00. U kunt zich ook opgeven bij Anja Jonkman van wijkbeheer, tel: 67 57 88 en bij John Verhage van de wijk- onderhoudsploeg, tel: 67 52 37. Straten De straten die bij de wijkopruim dag zijn betrokken' Julianastraat; Veersesingel (tot aan de Veerseweg); Beatrixstraat; J. Catsstraat; Bernhardstraat; Kon. Emmastraat,. Kon. Wilhelmina- straat; Margrietstraat; klein stukje Beatrixstraat; Marijkeplein; Pr Hendrikstraat, Irenestraat; Pr. W. Alexanderstraat; Jasmijnstraat. Pr. W. Alexanderplein; Leliestraat; Zach. Jansenstraat, Van Epen- park; Pr. J. Frisostraat; Pr. Mauritsstraat; Oranjelaan; Kon. Wilhelminastraat. Alle bewoners van bovenge noemde straten krijgen een week van te voren een bewonersbrief in de bus met het complete pro gramma van de dag. Wijkopruim- dagen worden georganiseerd om vooral samen met bewoners van een wijk zaken te ondernemen. Bewoners weten uit ervaring waar de knelpunten zitten. Door sa menwerking met andere maat schappelijke instellingen en kin deren van een school verbetert de leefbaarheid en dat komt de wijk ten goede. Het resultaat, een schone opgeruimde wijk. Andere wijken Ook in andere wijken wordt dit jaar een wijkopruimdag georga niseerd: wijk Noord 21 mei; wijk Zuid 4 juni; West 25 juni en Dauwendaele op 24 september. Wilt u meer weten over wijk beheer of over wijkopruimdagen, neem dan contact op met afde ling Wijkbeheer van de gemeente met Anja Jonkman, telefoon 67 57 88. U kunt ons ook terug vinden op de website: www middelburg.nl. De Prinses Beatrixstraat en een gedeelte van de Prinses Margriet straat worden herstraat en voorzien van een nieuwe riolering. De werk zaamheden beginen maandag 19 mei. Nadat de huidige bestrating is verwij derd vervangt de aannemer de riole ring. Daar waar het nodig is worden de huisaansluitingen op het riool ver nieuwd. Dan plaatst de aannemer straatkolken en wordt een weg- fundering van gebroken puin aange bracht waarop de nieuwe bestrating komt te liggen. De werkzaamheden worden in vijf fa sen uitgevoerd: 1. Veerseweg t/m kruising Pr. Beatrixstraat/ Pr. Margrietstraat; 2. Kruising Pr Beatrixstraat/ Pr. Margrietstraat t/m kruising Pr. Beatrixstraat/ Pr. Irenestraat; 3. Kruising Pr. Beatrixstraat/ Pr. Irenestraat t/m kruising Pr. Beatrixstraat/ Pr. Bernhardstraat, 4 Kruising Pr. Beatrixstraat/ Pr. Margrietstraat t/m Pr. Beatrixstraat nr. 55; 5. Pr. Beatrixstraat nr. 55 tot de Nassaulaan. Tijdens de werkzaamheden wor den de straten afgesloten voor het verkeer Toegang tot de woningen blijft te voet mogelijk. Direct omwo nenden zijn per brief ingelicht. In de bouwvakvakantie (22 juli tot en met 9 augustus) is de straat/ puinbaan bereidbaar. De werk zaamheden zullen als het weer meezit half oktober 2003 afgerond zijn. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer Joost Gabriëlse van de dienst Stads beheer, bereikbaar onder telefoon nummer 675 333. Hij is ook belast met het dagelijks toezicht. Het college van burgemeester en wethouders wil preventief fouilleren in Middelburg moge lijk maken. De Algemene Plaat selijke Verordening (APV) moet hiervoor worden aangepast. De gemeenteraad moet het plan nog goedkeuren. Na wijziging van de APV kan de burgemeester veiligheidsrisico gebieden aanwijzen. Zo'n gebied kan worden aangewezen als de openbare orde wordt verstoord door de aanwezigheid van wa pens of als er 'ernstig gevreesd wordt voor een ordeverstoring'. Een gebied kan ten hoogste twaalf weken als veiligheidsrisicogebied geregistreerd staan. In zo'n gebied kan preventief worden gefouil leerd. kunnen vervoermiddelen worden onderzocht en kunnen tassen worden doorzocht. Inpressie van verleden tot heden Foto: Firi den Hoedt reklame ontwerp studio V -/>! MH V

de Faam | 2003 | | pagina 3