EC I T Y dé uitgaanskrant Theaterprogrammaboekje is uit Concerten met mandoline en gitaar Tibetaanse monniken in veere Zeeuw in Frankrijk CHUTTERSHOF voor FILMWEEK VAN SOP ms 0 expeditie berenklauw LIEVER VERLIEFD 0 FILMWEEK mm los mm Li FISL5 FILMWEEK Jos Tolhoek in Kapelle Stand-up comedy in colours Doe Een Wens bij Cinecity Zeeuws Jeugdorkest in Arsenaal en Stenge 16 Down in 't Schuttershof Premiere Matrix Relaoaded Literaire lezing voor Zeeuwse scholen Ter land, ter zee en in de lucht in Middelburg Europese wereldwinkeldag westkappelse dag Woensdag 14 mei 2003 de FAAM 19 VLISSINGEN www.cinbcity.nl premiere THE matrix reloaded 0 JUST MARRIED 0 mmuBRmm 3 X-MEëti 2 0 NATIONAL SECURITY 0© pmmccmm Nederlands gesproken! O DR1AMCATCHER 4ga DE KLEINE IJSBEER 0 JOHNNY ENGLISH 0 THE HOURS ©O JUNGLE BOEK 2 (Nederlands gesproken! 0 PUTJE BELL O SNEAK PREVIEW MIDDELBURG www. schuttershoftheater, n! THE MAN FROM ELYSIAN FIELDS TUI HOURS GOES /f RILLAND - Het nieuwe programmaboekje voor de cul turele evenementen in Reimerswaal is uit. Seizoen 2003/2004 biedt 31 voorstellingen, een record voor Reimerswaal. Opnieuw prijken bekende namen als Wibi Soerjadi, Stef Bos en lochem Myjer. De artiesten komen graag naar Kruiningen. En niet alleen voor de mosselen... Het gelegenheidsduo Marina Eckhardt en Ron Leendertse geven deze maand enkele concerten. Eckhardt speelt de mandoline, Leendertse de gitaar. GOES - Museum Kempenland in Eindhoven exposeert tot en met 6 juli met foto's van Beppy Everaers. Vanaf begin jaren negentig fotografeert zij industriële bouw werken. Beppy Everaers is een Zeeuwse, maar ze woont in Frankrijk. Donderdag 15 mei t/m woensdag 21 mei Donderdag 9 22.00 uur Vrijdag en zaterdag 13.30 16.15 19.00 20.00 22.00 9 23.00 uur Zaterdag <>24.00 uur Zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.30 16.15 19.00 9 20.00 22.00 uur fantasie thriller met Keanu Reeves Dagelijks 16.15 9 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur door een jaloerse ex, een hoeveelheid pech wordt een huwelijksreis onverge telijk Dagelijks *21.45 uur Zaterdag 9 24.00 uur horrorfilm over een huis met een gruwelijk verleden Zaterdag «24.00 uur film speelt zich af in een wereld waarin niemand gevoel mag hebben Dagelijks 913.45 9 16.15 919.00 9 21.45 uur Zaterdag 9 24.15 uur militair leider William Stryker leidt een aanval op de X-Men opleiding Donderdag 9 16.15 9 21.45 uur Dagelijks 9 21:45 uur gebaseerd op het verhaal van de bende van Venlo met Angela Schijf, Egbert-Jan Weeber en Tygo Gernardt Dagelijks 9 13.45 uur Eline en haar apenvriendje proberen stropers te ontmaskeren Donderdag 9 13.45 919.00 uur Dagelijks 9 19.00 uur actie-komedie met Jackie Chan en Owen Wilson Dagelijks 9 19.00 uur twee beveiligingsbeambten moeten samen werken om een smokkeloperatie te stoppen Dagelijks 9 13.45 uur Roberto Benigni brengt het beroemde verhaal van Pinocchio tot leven Donderdag 9 16.15 919.00 uur Vrijdag, zaterdag, maandag en dinsdag 9 16.15 uur Zaterdag 9 24.00 uur vier vrienden zitten vast tussen een speciaal team van de overheid en een gevaarlijk wezen Dagelijks 9 13.45 uur Zondag en woensdag 9 16.15 uur kleine ijsbeer Lars doet er alles aan om zijn gevangen genomen vrienden te redden Dagelijks 9 13.45 916.15 9 19.00 9 21.45 uur komedie met Rowan Atkinson en John Malkovich Donderdag 9 16.15 9 19.00 uur Vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag en woensdag 916.15 uur film met Nicole Kidman, Meryl Streep en Julianne Moore Dagelijks 9 16.15 uur Anna wordt gedumpt en wil nooit meer iets met mannen te maken hebben maar dan wordt ze verliefd op twee mannen Dagelijks 9 13.45 uur Mowgli woont nu in een mensendorp en heeft heimwee. Beer Baloe zoekt hem op, maar dat is vragen om problemen. Zondag 916.15 uur film naar het gelijknamige boek van Chris van Abkoude Maandag 9 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Donderdag 9 20.00 uur Moviezone: Spaans origineel van Vanilla Sky Vrijdag 919.30 uur Zaterdag 9 22.00 uur Zondag en woensdag 9 20.00 uur misluke schrijver, Andy Garcia, gaat voor het escortbureau van Mick Jagger werken Vrijdag 9 22.00 uur Zaterdag 9 19.30 uur Maandag *20.00 uur drie vrouwen worden diepgaand beïnvloed door Viginia Woolf 'Mrs Dalloway' Donderdag, vrijdag en dinsdag 9 20.30 uur leraar op houtwerkplaats moet leerling begeleiden, dit blijkt de moordenaar van zijn zoon te zijn BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) Ons Dorpshuis in Kruiningen en Carneggy Hall in New York. Op het eerste oog een wereld van verschil. Maar ze hebben een overeenkomst, een artiest die op beide plaatsen optreedt. Wibi Soerjadi speelt op eigen verzoek dit seizoen twee avonden achter elkaar. De organisator van de ac tiviteiten van Podium Reimerswaal, Jaques Boonman, heeft goede contacten met Soerjadi. "Hij matst ons gewel dig, anders zouden we hem na tuurlijk nooit naar Kruiningen kunnen halen." Stef Bos komt ie dere twee jaar naar Zeeland, dit keer met het programma 'Dich terbij.' Jochem Myjer komt dit seizoen voor de derde keer. Boonman werd al gebeld door zijn impresario voordal hij be gonnen was met het boeken van artiesten. Boonman bedankte het kantoor dat ze aan hem ge dacht hadden. De reactie was dat het niet het bureau was, maar dat jochem aan hem had gedacht. Het gaat de artiesten niet puur om het geld verdienen, maar ook om waar en voor wie je speelt lijkt de organisator hier mee te willen zeggen. Het programma heeft van alles te bieden; muziek, toneel, cabaret en ook zijn er kindervoor stellingen. Hakim speelde vorig jaar Roodkapje uit, op een origi nele manier. De wolf was een lie verd en grootmoeder het kreng. Dit keer is het de beurt aan Klein Duimpje. Kabouter Klusklungel is een andere kindervoorstelling die volgens Boonman volle zalen trekt, 't Echt AntwaarpsTeater is dit jaar voor de tweede keer van de partij. Vaak zijn ze niet te zien in Nederland, ze komen alleen naar Den Bosch, Hulst en Kruiningen. In het programma komen veel try-outs voor. Cabaret met Onno Innemee met 'En Nou?', Nilgün Yerli met 'Held Op Blote Voeten' en Hans Dorrestijn en Martin van Dijk met 'Het Naakte Beslaan.'Voor de artiesten is het leuk om voor een klein publiek hun act te testen, en voor Reimerswaal is het financieel voordelig." Veel voorstellingen zijn voor jongeren tot en met achttien jaar voor vijf euro, dit om het theaterbezoek te stimu leren. Het evenementenprogramma wordt voor een klein deel door de gemeente betaald. In het programmaboekje staan adver tenties, zodat het boekje zichzelf bedruipt. Ook adverteerders die er geen direct belang bij hebben doen mee. Zo is er een mossel- bedrijf dat voornamelijk in Frankrijk verkoopt, maar wel ad verteert om het initiatief te onder steunen. Mossels en Reimerswaal zijn namelijk niet los te koppelen, en als de artiesten komen gaat Boonman altijd mosselen met ze eten. In plaats van een magnet ronmaaltijd in de kleedkamer maken ze nog een stukje Zeeuwse cultuur mee. Na afloop krijgen ze ook een potje met mosselen mee naar huis. Boonman laat een kaartje zien van Annet van Zenga, een muziektheatergroep die dit seizoen in oktober optreedt. "Wat leuk dat we bij jou weer mosse len mogen eten!" De bezoekers komen niet alleen uit heel Zeeland, maar ook uit Brabant. Ze geven de voorkeur aan kleinere zaaltjes. Na afloop drinken de artiesten nog wat aan de bar en praatten even na met het publiek. "Het is kleinschaliger, informeler en in tiemer." Boonman laat wat foto's zien van de mensen die het licht bij de optredens regelen. "Deze vrijwilligers doen enthousiast mee", vertelt Boonman. "Net zo als de mensen van de kaartjes- controle, de kassaverkoop en nog vele anderen. Als we een vergade ring hebben, is het net alsof we een grote familie zijn. Het loopt gewoon als een trein." In het programmaboekje staat een bon waar kaarten mee te be stellen zijn. .Als deze bon voor 31 juli opge stuurd is, krijgen de bezoekers een korting op de toegangs kaarten. Geïnteresseerden kun nen een boekje opvragen hij Jaques Boonman vïa0113-551552 In de'gemeente Reimerswaal zal het voor 20 mei in de bus vallen. Voor meer informatie: www. pod i uin reimerswaaln 1 GÖSSOWKSSWS swkcosoocc# Eckhardt studeert aan het con servatorium in Tilburg en brengt haar examenprogramma op de mandoline ten gehore. Als ze in juli afstudeert is ze de enige Zeeuw met lesbevoegdheid voor het instrument. Leendertse speelt de gitaar en geeft daarnaast les aan diverse muziekscholen in Nederland en VEERE - Negen Tibetaanse Dzogchen-monniken geven vrijdag (16 mei) een beeld van hun dagelijks leven. De voorstelling sacred Tibet, verhaald door de oudste kloosteroorde van Tibet, biedt een kijkje in de boeddhistische cyclus van zang en muziek, rituelen, het maken van sculpturen en de sacrale lamadansen. België Net zoals Eckhardt begon hij zijn muzikale carrière bij Benny Ludemann. De muziek- podia zijn een aantal kleinere kerken, dit vanwege de goede akoestiek. Het eerste concert was vorige week in de Hervormde Kerk in Ritthem. In de Her vormde Kerk in Sint Laurens wordt op 16 mei vanaf 20.00 uur het tweede concert gegeven. 1-Iet laatste concert in deze reeks is 28 mei in de Hervormde Kerk in Yerseke, aanvang is om 19.30 uur. De entree is zes euro en dat is inclusief een kop koffie of thee na afloop. Volgens het museum Kempen- land is haar werk vooral bijzon-, der omdat zij de lelijke architec tuur van bijvoorbeeld een fa briek weet om te zetten in een foto waar de mooie lijnen in naar voren komen. Everaers heeft oog voor detail. Zij fotografeert wat ze ziet, zonder al te veel aandacht te besteden aan het registreren zelf. Om de kleuren te intensive ren zal ze hoogstens een polarisatiefilter gebruiken. Begin jaren tachtig weet de fotografie haar te boeien, juist omdat het moeizaam lukt. Ze schaft profes sionele apparatuur aan en trekt veel landen door om met foto reportages terug te komen. In 1987 geeft zij haar eerste solo expositie in Domburg, waar zij haar foto's toont onder de titel Kade A 119, wat een verwijzing is naar haar geboortehuis in Veere. Deze expositie is een succes en in 1990 wordt Beppy lid van het Internationaal Fotocollectief LSDE. Ze exposeert op diverse plaatsen en hetzelfde jaar haalt zij een tweede prijs bij de foto wedstrijd De Groene Kustweg. Een jaar later ontvangt zij cle Louis Paul Boon-prijs bij een fotowedstrijd. Haar carrière neemt een vlucht en ze exposeert ook in Frankrijk, waar ze vanaf 1999 woont. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 13 van dit blad. KAPELLE - los Tolhoek exposeert tot en met 6 juni in de hal van het gemeentehuis in Kapelle. Tolhoek ging na zijn middelbare school opleiding studeren aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Breda. Hierna werd hij industrieel ontwerper en docent. In zijn vrije tijd tekent en schildert hij en Tolhoek maakt daarbij gebruik van di verse technieken. Zijn belangstelling gaat vooral uil naar de natuur, maar ook naar gebeurtenissen als natuurgeweld of het milieu. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingsuren van het gemeen tehuis. GOES - De stand-up comedians Rachid Larouz en Burt Lamaker tre den vrijdag 23 mei op in jongerencentrum Colours in Goes. Larouz begon zijn carrière in Marokko, waar hij als acteur een paar theaters tukken speelde. In Nederland studeert hij economie en als geen an der denkt hij dat alle comedy shows subsidie krijgen. Burg Lamaker is comedian van het eerste uur. Na een paar jaar lid te zijn geweest van theatergroep Lakei keert hij terug hij zijn eerste liefde. Het op treden begint om 21.00 uur, kaarten zijn te koop in het jongeren centrum. VLISSINGEN - De Doe Een Wens Stichting is van vrijdag tot en met zondag aanwezig in Cinecity in Vlissingen. De stichting staat er met een stand vol informatie. Tevens kunnen bezoekers meedoen met een prijsvraag waarmee bioscoopkaartjes te winnen zijn. De Doe Een Wens Stichting vervult de liefste wens van kinderen tussen de drie ën achttien jaar met een levensbedreigende ziekte. Met dolfijnen zwemmen of een dagje prinses zijn, de Doe Een Wens Stichting zorgt ervoor dat het kan. Zo kan het kind en zijn gezin een dag genieten. VLISSINGEN - Het Zeeuws Jeugd Orkest (ZJO) treedt zaterdag (17 mei) op in het Arsenaaltheater inVlissingen. Op het programma staan werken van Handel, Schubert, Bach, Mussorgski en Pachelbel. Hel optreden begint om 20.00 uur. Zondagmiddag 25 mei wordt het op treden nog eens herhaald, maar dan vanaf 14.15 uur in De Stenge in Heinkenszand. MIDDELBURG - De Zwolse band 16 Down speelt zondag (18 mei) in Café 't Schuttershof in Middelburg. Het trio, dal voortkwam uit het welbekende Prodigal Sons, wist in 2001 nog een hit te scoren met het nummer Subtile Movements. De bandleden halen inspiratie uit col lega's als Radiohead, Smashing Pumpkins en Soulwax. Het concert in 't Schuttershof begint om 17.00 uur. CINECITY - In dit vervolg op The Matrix hebben de machines een verschrikkelijke doorbraak bereikt. Ze hebben de locatie ontdekt van Zion. Zion is de laatste stad der mensen die dicht bij hel cen trum van de aarde verborgen ligt. De machines zijn van plan om zich in 72 uur een weg naar Zion te graven en deze stad vervolgens met behulp van duizenden Stentineis te vernietigen. De laatste hoop voor de mensen ligt bij het opsporen van de Sleutelmaker, een man die toegang heeft tot alle deuren van de machinewereld en uit de Matrix verwijderd moet worden. In het kader van 'De maand van de vrijheid' trekt Vamba Sherif van 13 tot en met 15 mei met een literaire lezing langs diverse scholen. Hij geeft alle leerlingen een exemplaar van zijn nieuwe novelle 'Het raadsel van de woestijn.' Het boekje gaat over een Afrikaanse jongen in de woestijn van Koeweit. Hij belandt bij een familie in Irak en maakt zo het leven van een gezin mee. Het langsllopende amusementsprogramma in Nederland houdt za terdag 24 mei in Middelburg "Gein Op 't Plein.' Bert Kuizinga en Nance doen de presentatie. Nieuw is de jury, waar dit maal een bekende Nederlander samen met Johan Vlemmix de voertuigen beoordeelt Het publiek speelt ook een rol, zij mogen mee doen met 'Spijker broek hangen.' Deelnemers kunnen zich tussen 9.30 en 10.30 aan melden. Het is de bedoeling zo lang mogelijk aan de spijkerbroek te blijven hangen. De winnaar wint een spijkerbroekenpakket. Deel nemers worden verzocht in een leuke creatie mee te doen. MIDDELBURG - De koffie staat klaar, 17 mei. De wereldwinkel staat deze dag in het teken van koffie. De koffieprijs is op de wereldmarkt zo laag, dat de producent nauwelijks uit de kosten komt. Het doel is dat er veel mensen Max Havelaar koffie komen kopen, aldus de Wereldwinkel. Ook zijn er nieuwe producten te proeven. WESTKAPELLE - Onder de naam 'Wasschappel Boeit!' wordt er dit jaar voor de vierde keer een Westkappelse dag gehouden. Om 9.00 uur trekken een omroeper en een trommelaar door het dorp om ie dereen te waarschuwen. Later die dag is er een film en zijn er de monstraties en exposities in het Polderhuis. Om 20.00 is de dag afsluiting met verschillende podiumactiviteiten. Stichting Polderhuis hoopt dat velen in klederdracht zullen komen. Marina Eckhardt

de Faam | 2003 | | pagina 19