Vergaderingen statencommissies Hoe en wat in 2003 R SC r\ SCHOONGENOEG Alleen spelen is geen bal aan giro 55 2000 ZOU JIJ DEZE JAS WILLEN HEBBEN? Provincie Zeeland Milieutijdingen Onderzoek open baar vervoer Vlissingen/ Middelburg Fietspad Delingsdijk Schouwen Milieuklachten De Prairieschool sOfficiële Mededelingen Nyi' gehandicapte kind NSGK. Elk kind speelt mee. Milieu Wijziging Provinciale Milieuverordening Zeeland, ontwerp tranche 6 Saneringsplan Oude Markt/Torenstraat/ Spuistraat en Lange Zelke te Vlissingen Chem-Dry reinigt en houdt uw tapijt als nieuw fe IP nêC*"' /IlfJ Amsterdam www.nsgk.nl Chem-Dry Brooymans Tel.: 0113-229020 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 20/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Door de invoering van het duale bestuursmodel brengen de sta tencommissie is geen advies meer uit aan Gedeputeerde Staten maar aan Provinciale Staten. De werkwijze van de 'nieuwe' commissies is vooral gericht op informatievoorziening en procedureel of voorbereidend van aard. In de vergaderingen zal veel minder dan voorheen wor den gedebatteerd. Dat moet in de vergadering van Provinciale Staten gebeuren. De commissie vergaderingen worden, tenzij anders vermeld, gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg.De vergaderingen zijn openbaar en aan het begin ervan is er spreekrecht voor het publiek. In alle commissies wor den de jaarrekening 2002 met bijlagen, het jaarverslag 2002 en de voorjaarsnota 2003 behan deld. Als er nog andere punten op de agenda komen staan deze, onder voorbehoud van wijzigin gen, per commissie afzonderlijk vermeld. Maandag 19 mei, aanvang 9.30 uur, vergadert de commissie Welzijn. De commissie Verkeer en Vervoer vergadert ook op die dag en wel vanaf 13.30 uur. Na de afhandeling van de financiële zaken wordt de commissie geïn formeerd over de stand van zaken rondom de fast-ferry en de aanleg van een fietspad van Sint- Maartensdijk naar Stavenisse. Woensdag 21 mei is het de beurt aan de commissie Economie. Deze vergadering begint om 15.30 uur. Vrijdag 23 mei, aanvang 9.00 uur, is er een vergadering van de commissie Ruimte, Milieu en Water. De volledige agenda's en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 5001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De agenda's kunnen ook worden geraadpleegd via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Op deze dag vergadert ook de commissie Algemeen Bestuur. Deze vergadering begint om 13.45 uur. In het tachtigste nummer van Milieutijdingen, uitgave april 2003 wordt aandacht besteed aan de derde Regionale Watersysteemrapportage. Deze rapportage beschrijft de toestand van het water in Zeeland over de periode. 1999- 2001. De nadruk ligt daarin op het binnenwater maar er is ook nog ruime aandacht voor de grote buitenwateren. Uit de rapportage blijkt dat de kwali teit van het oppervlaktewater nog niet voldoet aan de doel stellingen. Verder wordt ingegaan op het hydrologisch herstel van de Baarzandse kreek tussen Groede en Kruisdijk (Zeeuwsch-Vlaanderen), de deelstroomgebiedsvisie, de begrenzing van kwetsbare natuur, leidraad nieuwe land goederen, bodemsanering bedrijfsterreinen, Zeeuwse milieuprijs, conferentie Strategie in Energie en het derde deel in de natuurhistori sche reeks van de provincie: Land in zicht! Wie belangstelling heeft voor dit nummer en/of een abonne ment wil op het bfad, kan con tact opnemen met het Informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Per 15 maart 2003 rijdt Connex- xion een nieuwe dienstregeling in opdracht van de provincie Zee land. Onder andere in het stadsgewest Vlissingen/Middelburg is er veel veranderd. De provincie Zeeland en Connexxion willen graag weten wat de reizigers hiervan vinden. Er vindt daarom volgende week een onderzoek plaats onder reizigers op verschillende halten van de stadsdienst. Aan passagiers wordt door een enquêteur een aantal vragen voorgelegd. De mini-enquête vergt slechts enkele minuten. Aan het einde ervan wordt gevraagd of de geënquêteerde thuis gebeld wil worden, om wat dieper in te gaan op de ervaringen met het openbaar vervoer. De resultaten van het onderzoek zijn van groot belang om te bepalen waar nog verbetering nodig is. De provincie en Connexxion hechten veel waarde aan de mening van de reizigers en stellen medewerking aan dit onderzoek zeer op prijs. Ook mensen die sinds 15 maart 2003 hebben besloten om niet meer met de bus te reizen, wor den betrokken bij het onderzoek. Het provinciebestuur is benieuwd naar de redenen hiervoor. Dit onderzoek zal over enkele weken plaatsvinden. Nadere informatie hierover wordt over twee weken in deze rubriek verstrekt. Veel mensen denken dat een jaarverslag uit niets anders bestaat dan cijfers, een oneindige reeks opsommingen met een conclusie waar niemand meer iets van snapt. Niets is minder waar, in het jaarverslag van Provincie Zeeland van 2002 wordt er op een gewone manier verteld wat het resultaat van het vorige jaar is. De provincie is deze week begonnen met de aanleg van een fietspad langs een deel van de Delingsdijk op Schouwen-Duiveland. Het pad, dat drie meter breed wordt en een asfaltverharding krijgt, komt aan de zuidkant van de dijk. Het begint bij het kruispunt Serooskerke en eindigt bij de Zwaardweg. Tijdens het werk dat tot half juli duurt, worden fietsers omgeleid via de kern Serooskerke, Ridderweg, Hogeweg en Elkerzeescheweg. Autoverkeer kan gebruik blijven maken van de Delingsdijk. Voor het fietspad moet ruim 60.000 kubieke meter grond worden ver zet en er wordt een zandbed van 12.000 kubieke meter gemaakt op een steenfundering van 7.000 ton. De kosten van het werk bedragen ongeveer 500.000 euro. Vorige week werd vooral inge gaan op de cijfermatige kant van het jaarverslag. Deze week meer aandacht voor de realisatie van projecten en de stand van zaken van het beleid. Het bevat veel informatie en er worden de nodi ge verwijzingen gemaakt naar be staande beleidsnota's. Verkeer en Vervoer De tweede brug over de Zand- kreek werd geheel volgens de planning geopend. Door deze voorziening is het fileleed groten deels opgelost. De bestemmings plannen betreffende de aanpas singen aan de N57 (Middelburg- Vrouwenpolder), de N61 (Hoek- Schoondijke) en N62 (Sloeweg, tractaatweg en Tunnel Sluiskil) zijn in het eerste kwartaal van 2003 ter inzage gelegd. De minister van Verkeer en Water staat stemde in met het starten van de Tracé/MER-procedure voor een nieuwe kanaalkruising bij Sluiskil. Hierdoor komt de realisatie van deze verbinding dichterbij. Een Tracé/MER onder zoek beschrijft verschillende alternatieven en de gevolgen van die alternatieven voor onder meer het milieu, de economie, de veiligheid en de ruimtelijke orde ning. Stad en Platteland Met de vaststelling van de nota Zeeuws Perspectief en de toe komstige ontwikkeling van het provinciaal beleid sociale infra structuur werden de eerste stap pen gezet voor een betere af stemming tussen sociale zorg, welzijn en de regiovisie nieuwe stijl. De werkingsduur van de Nota Zeeuws Perspectief werd verlengd. Er zijn veel inspanningen verricht voor de realisatie van een selec tieve afrit van de A58 voor ambu lances ter hoogte van het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes. Dit heeft het doel de spoedeisende ziekenhuiszorg beter bereikbaar te maken voor inwoners van Schouwen-Duiveland. In mei 2003 is de aanbesteding van het project en er is toegezegd dat voor de bouwvakvakantie (onge veer half juli) de afrit een feit moet zijn. Zoet en Zout In oktober is de voorlopige versie van de Deelstroomgebiedsvisie Zeeland uitgekomen. Deze visie moet een globaal inzicht geven in de consequenties van meer ruim te voor water. Er is ook gewerkt aan de Integrale Visie op de Deltawateren. Hierin wordt een zoekrichting beschreven voor de oplossingen van de problemen die op de Deltawateren afkomen en de kansen die daarbij gegre pen kunnen worden. Er wordt in aangegeven hoe de Deltawerken er over dertig jaar uit moeten zien. Het jaarverslag 2002, de Deel stroomgebiedsvisie en de Inte grale Visie op de Deltawateren kunnen worden besteld bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Klachten en meldingen over het milieu kunnen worden gemeld via de Milieuklachtentelefoon, 0118-412323. De milieu klachtentelefoon is bedoeld voor klachten over stank, stof, rook, roet of geluid, afkomstig van bijvoorbeeld bedrijfsactivi teiten, landbouwactiviteiten of horecagelegenheden. Bodem of waterverontreiniging kan eveneens bij dit punt worden gemeld. Gevaarlijke of onhygië nische situaties bij zwemwater gelegenheden kunnen worden gemeld bij de Zwemwater telefoon, 0118-631967. Alle milieuklachtennummers staan vermeld in de folder 'Milieuklachten meldingen over het milieu'. De folder is verkrijgbaar via de gemeenten en het informatiecentrum van de provincie Zeeland. Vanaf donderdag 24 april tot en met vrijdag 31 oktober 2003 is in de Kapittelzaal, Abdij 9, Mid delburg, de fototentoonstelling "De Prairieschool" te bezichtigen. Deze tentoonstelling is ingericht door het Roosevelt Study Center. In vitrines liggen lesmateriaal en voorwerpen uitgestald die ge bruikt werden op de school van het dorp Zeeland in de Ameri kaanse staat Michigan. Ook is op statistieken te zien hoe de schooltjes in de dorpen groeiden. Daarnaast is één vitrine gewijd aan boeken en ansichtkaarten over Het Kleine Huis op de Prairie en de familie Ingalls. De 35 foto's tonen karakteristie ke schoolgebouwtjes. Hiervan zijn er op de prairie in het Ameri kaanse westen duizenden ge bouwd in de periode van 1880 tot 1940. Ze werden gebouwd met materiaal dat in de buurt te vinden was. Deze schooltjes bestonden uit één lokaal en waren sober ingericht. Met aller lei versieringen en verbeteringen gaven de geïsoleerde bewoners in het westen aan dat ze onder wijs en cultuur belangrijk vonden. Vrijwel alle schooltjes zijn vervan gen of er is niet veel meer dan een bouwval van over. Slechts twee procent van de bouwsels is nog terug te vinden. De foto's zijn afkomstig van John Martin Campbell, een antropo loog en fotograaf uit New Mexico, die de opnamen in de jaren 1990 maakte. De school- voorwerpen zijn voor de tentoon stelling beschikbaar gesteld door het Dekker House Museum in Zeeland te Michigan. De tentoonstelling is te bezichti gen van maandag t/m vrijdag van 11.00-12.30 en 13.30-16.30 uur, de toegang is gratis. SHiH Ui Gedeputeerde Staten van Zee land zijn voornemens de Provin ciale Milieuverordening Zeeland te wijzigen. Op 8 april 2003 heb ben zij daartoe de ontwerp tran che 6 van de Provinciale Milieu verordening Zeeland vastgesteld. Het ontwerp is opgesteld con form een interprovinciaal model. De twaalf provincies streven er naar dit gelijktijdig in te voeren. Het is noodzakelijk de verorde ning nu aan te passen vanwege wijzigingen in de Wet milieube heer (afval). Tegelijkertijd zijn andere aanpassingen meegeno men. De volgende onderwerpen komen in tranche 6 aan bod: Provinciale Commissie Milieu beheer en Waterhuishouding: wijziging naamgeving; Afvalstoffen: wetswijziging waarbij delen van de verorde ning van rechtswege vervallen; Secundaire grondstoffen: aan passingen in verband met vol ledige in werkingtreding Bouw stoffenbesluit; Milieu-effectrapportage: vlieg veld Midden-Zeeland; aanpas sing mer-plicht; Onderwater flora en fauna: aanpassing in verband met wij ziging Duiksportverordening; Milieubeschermingsgebieden: de begrenzingen en uitbreiding van de gebieden, de gedrags regels en geluidsnormen; regels grondwaterbescher mingsgebieden; Bodemsanering: door praktijk gewenste wijzigingen. MÊmmmsmm Het ontwerp ligt van 16 mei 2003 tot en met 13 juni 2003 ter inzage bij de Directie, Ruimte, Milieu, en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kant- rooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw mr. C. Gebuis, tel: 0118-631914 (niet op woens dag) of tot mevrouw A. de Pijper tel: 0118-631958, bij de ge meentesecretarieën van alle Zeeuwse gemeenten, op werk dagen tijdens de openingsuren, en bij alle openbare Zeeuwse bibliotheken tijdens de ope ningsuren. Een ieder kan tot en met 13 juni 2003 schriftelijk of mondeling zijn zienswijze kenbaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus 165, 4330 AD Middelburg (0118-631914 of 0118-631958). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port en een saneringsplan ontvan gen van BAM NBM Vastgoed B.V. te Bunnik met betrekking tot de bodemverontreiniging op de ont wikkelingslocatie Oude Markt/ T orenstraat/Spuistraat/Lange Zelke te Vlissingen. Deze locatie maakt deel uit van het Centrum plan van Vlissingen. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming) De ontwerp-beschikking ligt van 15 mei tot en met 12 juni 2003 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631722. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw S.M. van Baal (tel. 0118-631722). Dubbele garantie voor optimaal resultaat Reinigt op natuurlijke basis, veilig voor mens en milieu Verlengt levensduur van tapijt en meubelstoffen Zorgt dat tapijt binnen een uur weer droog is Reinigt aan huis of kantoor Speciale behandeling voor Perzen en Berbers Houdt tapijt langer schoon met vuilwerende protector Tevens reiniging van meubels 1 v >'i'- v.' h:-. i ilSjili v - "X l|p ''Vsiffc'fï'', XJ ~r Y nederlandse stichting voor het In Azië komen jaarlijks 2 miljoen honden en katten op een gruwelijke manier aan hun einde. Hun vacht wordt verwerkt in kleding, kattenspeeltjes, haaraccesoires en poezenbeeldjes. DNA-onderzoek toont aan dat hondenbont te koop is in Nederlandse winkels. Help Bont voor Dieren in haar strijd tegen de bonthandel en vraag een gratis actiepakket aan tegen X& huisdierenbont. Bont voor Dieren, telefoon (020) 676 66 00 of stuur een mail naar info@bontvoordieren.nl °OR^

de Faam | 2003 | | pagina 15