Provincie Zeeland Collegeprogramma "Alle zeilen bij" 2003-2007 Pj GEVELBEKLEDING J EXTRA VOORDELIG!! Kom naar de kraammarkt! Nieuwsbrief N57 Jan de Jong De Maand van de Vrijheid Sluiting kantoren Nieuw college Gedeputeerde Staten Nieuwsbrief Duurzaam Veilig Verkeer «Officiële Mededelingen donderdag 1 mei 2003 de FAAM 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 18/2003 Afdeling Communnicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Op 23 april heeft Provinciale Staten het collegeprogramma van Gedeputeerde Staten voor de zittingsperiode 2003-2007 vastgesteld. Het programma heef de naam "Alle zeilen bij" gekregen, omdat deze regeringsperiode wordt gekenmerkt door minder rooskleurige vooruitzichten dan in de vorige periode (1999-2003) het geval was. (2003-2007) Besluit accepteren melding Sea Way Chemical Processing B.V. Geplaatst door de vakspecialist! Bel vrijblijvend voor een passende offerte: 0113 - 34 40 80 Kids, Let od! o. KRAAMZORG^^^ENTADMINfSTRATl£ Milieu Abdij Nieuws Vanaf april kan iedereen die geïnteresseerd is op de hoogte blijven van de ontwikkelingen rondom de herinrichting van de N57. De eerste nieuwsbrief is namelijk verschenen. Er zal drie a vier keer per jaar een nieuws brief verschijnen, waarop een abonnement kan worden geno men. De aanpassing van de N57 is een samenwerking tussen Rijkswaterstaat, Provincie Zee land, Waterschap Zeeuwse Eilanden en de gemeenten Veere en Middelburg. Rijkswaterstaat is initiatiefnemer van het project. Procedure bestemmingsplannen In de eerste nieuwsbrief wordt onder andere vermeld dat de gemeenten vertraagd zijn in hun procedure bestemmingsplannen. Hierdoor schuift de periode van de tervisielegging ook op. Het verdere verloop van de procedu re bestemmingsplannen is nog onbekend en wordt nader bekendgemaakt. Verder wordt er onder andere aandacht besteed aan de gevol gen van de herinrichting voor de. betrokkenen, zoals een verande ring in het verkeerstraject, een verandering in uitzicht door de komst van een geluidsscherm en andere rijroutes naar campings en aangepaste fietsroutes. De verschillende meningen van men sen uit betrokken dorpen zoals Nieuw en Sint Joosland, Vrouwenpolder en Serooskerke komen ook aan bod. Archeologie Wanneer er bouwplannen zijn, zoals bij de N57, wordt er gelijk tijdig een archeologisch onder zoek verricht. Er moet immers toch worden gegraven. Er zijn goede aanwijzingen dat er op Walcheren archeologische vind plaatsen zijn. Zo zijn er bij test boringen in Serooskerke onder andere houtskoolresten en scherven van aardewerk gevon den. Hier wordt in N57 Nieuws ook aandacht aan besteed. Informatie De nieuwsbrief N57 kan worden opgevraagd bij het projectbu reau N57, tel nr. 0118-672345 of e-mail: info@rijksweg57.nl. Het aanvragen van een gratis abonnement is hier ook moge lijk. Het projectbureau is even eens de plek om vragen te stel len naar aanleiding van de nieuwsbrief. De Tilburgse percussieband Medicamento opende op donder dag 24 april De Maand van de Vrijheid. De Markt in Middelburg werd omgetoverd tot een plek waar een uur lang ritmische drums, zang en dans de hoofd rol speelde. Met het optreden van Medicamento werd ook het Festival Cultureel Gekleurd geo pend. Dit jaar vindt De Maand van De Vrijheid plaats van 24 april tot en met 23 mei; alle activiteiten staan in het teken van de vier vrijheden (Four Freedoms): Vrijheid van menings uiting, Vrijheid van godsdienst, Vrijwaring van gebrek en Vrij waring van Vrees. Niet minder dan veertig activitei ten staan deze periode door heel Zeeland geprogrammeerd: van de Ethiopische ritmes van Minyeshu Chewata, het bevrij dingsfestival tot aan een theater voorstelling van Rembert en Ayse en de Marokkaanse week op de Hogeschool. Muziek, dans, poëzie, theater en film zijn oververtegenwoordigd in het totale programma van De Maand. Het programma is te vin den op de website van De Maand van de Vrijheid: www.maandvandevrijheid.nl. De Maand van de Vrijheid is een samenwerkingsverband tussen de provincie Zeeland, het Festi val Cultureel Gekleurd (COS Zeeland), het Bevrijdingsfestival Zeeland, Het Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland (RPCZ), Scoop en de Four Free doms Awards. Het collegeprogramma heeft door de dualisering een ander karakter gekregen dan voor heen. Zowel provinciale staten (PS) als gedeputeerde staten (GS) hebben een eigen agenda opgesteld, die het uitgangspunt vormt van hun werkzaamheden. Het college van GS hebben voor zichzelf een aantal accenten gelegd binnen het programma van PS, maar er wordt gewaakt voor al teveel overlap. Dat zou namelijk de duale verhoudingen en het voeren van discussies tussen beide partijen weinig recht doen. De kantoren van de provincie zijn gesloten op maandag 5 mei (bevrijdingsdag). Milieu en economie GS houden vast aan het ingezet te beleid van de vorige jaren. Dit houdt onder andere in dat er zowel aandacht is voor de ont wikkeling van de grote haventer reinen, als ook voor de kleinere, schonere en rustigere bedrijvig heid in de groen-blauwe oase ofwel op het platteland. Duurzaamheid blijft uitgangspunt van het milieubeleid. Windenergie (duurzame energie) kan volgens GS worden gereali seerd op de al aangewezen loca ties, zoals Neeltje Jans, Vlissin- gen-Oost en de Kanaalzone. Op het gebied van recreatie en toe risme wil het college van GS stappen zetten om het imago van de Zeeuwse watersport te verbeteren. Verder wil zij onder andere kijken of de aantrekkelijk heid van de provincie verder kan worden vergroot door aanleg, herstel en weer ingebruikname van fiets- en wandelpaden. Stad en platteland Rondom de ruimtelijk ontwikke ling verdienen Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen bijzondere aandacht in verband met de ont wikkeling van de werkgelegen heid en de vergrijzing van de bevolking. Op het gebied van vervoer staat onder andere in het programma, dat GS de aan besteding van het openbaar ver voer willen evalueren, waarbij zij ook aandacht willen besteden aan de wensen van de klant. Op het gebied van verkeersveilig heid krijgen de gevolgen van de infrastructuur ten behoeve van de WCT en wat dit voor de ver keersveiligheid voor gevolgen kan hebben, de aandacht. Vrijwilligerswerk wordt door het college als maatschappelijk belangrijke activiteit gezien. Zij zullen verdere ondersteuning bie den. Rondom cultuur zullen zij onder meer de amateurkunst en de cultuurparticipatie bevorde ren. Met betrekking tot zorg wil len GS inzetten op een integraal ouderenbeleid en zij pleiten voor het behoud van ziekenhuisvoor zieningen. Zoet en zout water De verdere verdieping van de Westerschelde is geen onder werp van gesprek zolang er geen volledige duidelijkheid bestaat over de gevolgen van de tweede verdieping. Voor wat betreft de natuurcompensatie voor de meest recente verdie ping heeft het college van GS als uitgangspunt dat deze zo dicht mogelijk bij de Wester schelde moeten worden gereali seerd. Wat landbouw en visserij betreft, blijven GS de biologi sche landbouw steunen en ach ten zij het van belang onderzoek naar de verdere mogelijkheden van viskweek en de toeleveren de en verwerkende industrie te onderzoeken. GS hechten groot belang aan de beeldkwaliteit van de omgeving en het behoud van de typisch Zeeuwse landschap pen. Informatie Het bovenstaande overzicht is verre van volledig. Het is een kort overzicht uit het totale pro gramma van het college van gedeputeerde staten. Het totale programma kan worden geraad pleegd op de website van de provincie: www.zeeland.nl óf worden opgevraagd bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op woensdag 23 april is het nieuwe college van gedeputeer de staten benoemd. In het colle ge zitten vier nieuwe gedepu teerden: de heren Van Waveren (CDA), Kramer (PVDA), Suur- mond (WD) en Van Heukelom (SGP). De twee oudgedienden Poppelaars (CDA) en De Kok (PVDA) hebben andere portefeuil les gekregen en in die zin begin nen zij ook aan iets nieuws. Portefeuilleverdeling Drs. W.T. van Gelder is voor zitter en Commissaris van de Koningin (1° waarnemer is A.J.G. Poppelaars). Hij heeft als taken de openbare orde en veiligheid en rampenbestrijding. Mr.drs. A.J.G. Poppelaars, CDA (vervanger: G.L.C.M. de Kok): natte en droge infrastruc tuur; Commissariaat Delta N.V.; Consortium Vitaal Platteland; Landbouw en visserij; IPO bestuur; V waarnemer Commissaris van de Koningin; Project Integraal Omgevingsplan en de Tour de France. Drs. H. van Waveren, CDA (vervanger: G.R.J. van Heukelom): ruimtelijke orde ning; volkshuisvesting en stedelij ke vernieuwing; sport; cultuur (incl. monumentenzorg en archiefinspectie); personeelsza ken en coördinatie emancipatie. Drs. G.L.C.M. de Kok, PVDA (vervanger: A.J.G. Poppe laars): economische zaken (incl. •Zeeland Seaports); recreatie en toerisme; openbaar vervoer en medische zorg. Dhr. M. Kramer, PVDA (ver vanger: J. Suurmond): water huishouding; waterkeringen; coördinatie Deltawateren; natuur en landschap en landinrichting. J. Suurmond, WD (vervan ger: M. Kramer): financieel beleid, energiebeleid, milieube leid, toezicht lagere overheden, organisatie waterschappen; juri dische zaken (incl. taskforce ver mindering regelgeving); interne zaken; informatievoorziening/huisves ting en grensoverschrijdende samenwerking (incl. Europese zaken). Dhr. G.R.J. van Heukelom, SGP (vervanger: H. van Waveren): jeugdzorg; sociale vraagstukken; ontwikkelingssa menwerking; volksgezondheid; ouderenbeleid; onderwijs; Zeeuwse Bibliotheek/bibliotheek werk; communicatie en de be stuurlijke organisatie. In de eerste nieuwsbrief van Duurzaam Veilig Verkeer van 2003 worden verschillende initia tieven en ideeën getoond die betrekking hebben op de veilig heid van de wegen en het ver keer in West Zeeuwsch- Vlaanderen. Eén van de initiatie ven is het opzetten van een bus dienst naar discotheek Joy. Iedere zaterdag haalt de disco bus in heel West Zeeuwsch- Vlaanderen jongeren op om ze veilig bij Disco Joy in Cadzand- Bad af te zetten. Verder wordt er onder andere informatie gegeven over de inrichting van wegen en straten, zoals de N58, de N675 Roofack-Groede en de N674 Cadzand-Zuidzande- Oostburg. De nieuwsbrief is op te vragen bij het projectbureau Duurzaam Veilig Verkeer, telefoon 0118- 631069 of 0118-631522. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Sea Way Chemical Processing B.V. te Vlissmgen-Oost. De melding heeft betrekking op het plaatsen van een Romneyloods voor de opslag van grote reserve onderdelen. •Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 3 juni 2003 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 juni 2003 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 018- 631071). Voor verfraaiing van uw woning! Alle soorten gevelbekleding in hout en kunststof in de maanden maart en april Noordstraat 33 4421 JS Kapelle Tel./faxO113 - 34 40 80 Mobiel06-53318948 Ook jij loopt, als jonge of aanstaande moeder, rond met een buik vol vragen. Veel van die vragen kunnen we beantwoorden tijdens de Kraammarkt. De Kraammarkt is een om het jaar terugkerend evenement voor jonge en aanstaande ouders. Op de Kraammarkt tref je allerlei organisaties, instellingen en bedrijven die zich tot jullie richten. De Kraammarkt is gezellig, informatief en Gratis toegankelijk Kraammarkt Goes Dinsdag 20 mei 2003 in "de Hollandse Hoeve" van 9.30 coc 20 00 uur. De Hollandse Hoeve liet aan de Kattendijksedijk 27 (vlakbij Sportpum Zeeland] Kraammarkt Terneuzen Woensdag 21 mei 2003 in "de Grote Kerk" van 9.30 tot 17.30 uur De Grote Kerk vind je aan de Noordstraat 62. Neem je pop of beer mee naar het poppenbureau Dan wordt hij - net als een eclue baby op het consultatiebureau - gewogen en gemeten. Je kunt je laten schminken door een clown! En er is een professionele Kinder-Foto-Studio op de Kraammarkt Hier kun je alleen - of samen met je pop of beer - op de foto. Eén afdruk van 13x18 cm. is gratis! Dc Hol tKraarr Woens in "dc De G Organisatie: Bedoek: www.kraamzorgzeeland.til of bel: 0113 - 22 40 62

de Faam | 2003 | | pagina 7