Dodenherdenking Gein op 't plein in Middelburg Huisvuil Vakantie en reisdocumenten Maand van de vrijheid Kennistest over 30-km zones donderdag 1 mei 2003 de FAAM 3 Wijktafel Binnenstad Kanaalweg dag dicht voor verkeer Gesloten Commissie vergaderingen Nieuwsbrief N57 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! 08.00 tot 16.00 uur. Per e-raai! naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 De informatieavond over de zesde wijktafel, wijktafel Bin nenstad, is niet op woensdag avond 7 mei zoals onlangs op deze pagina werd vermeld. De bijeenkomst is op dinsdag avond 13 mei in de Concert en Gehoorzaal aan de Singel straat. Alle binnenstads bewoners zijn per brief uitge nodigd. Tijdens de informatieavond wordt het belang van de wijktafel Binnenstad toegelicht maar ook wordt een beroep op mensen gedaan zich aan te melden voor de op te richten bewonersgroep. Deze groep gaat in samenwer king met het wijkbeheer van de gemeente de wijktafel van sep tember voorbereiden. Er moeten onderwerpen worden geïnven tariseerd en een agenda worden opgesteld want: het houden van een wijktafel heeft alleen zin als er onderwerpen zijn om te be spreken. Naast de wijktafels Arnemuiden, Dauwendaele, Noord, West en Zuid komt er nu ook een wijk tafel Binnenstad. Binnenstads bewoners konden zich tot nu toe wenden tot wijktafel Noord maar de vraagstukken in de binnen stad zijn zo specifiek dat die niet voldoende aan bod kwamen. Donderdag 8 mei is het stuk Kanaalweg tussen het NS-sta- tion en het tankstation van ne gen uur 's morgens tot vier uur 's middags afgesloten voor alle verkeer. Een enorme kraan plaatst die dag in de bouwput van de par keergarage twee putten voor de afvoer van regenwater. De kraan is zo groot dat het met het oog op de verkeersveiligheid niet verantwoord is de weg open te laten. Tussen het busstation en het Kleverskersejaagpad plaatst de aannemer hekken. Verkeer wordt omgeleid. De gemeentelijke kantoren zijn op bevrijdingsdag, maandag 5 mei, gesloten. De medewerkers van de gemeente staan op dins dag 6 mei vanaf acht uur weer voor u klaar. Op dinsdag 6 mei gaat de ver gadering van de commissie Stadsontwikkeling vanwege een gebrek aan agendapunten niet door. De commissie Maatschappelijke Zaken komt op woensdag 7 mei bijeen. De leden van de commis sie Stadsbeheer praten op maandag 12 mei met elkaar. De commissie Algemeen Bestuur vergadert op dinsdag 13 mei. De gemeenteraad vergadert op maandag 19 mei. Alle vergade ringen beginnen om half acht 's avonds in het Stadhuis. De eerste uitgave van 'N57 Nieuws' wordt deze week huis aan huis verspreid in onder an dere Middelburg en de kernen Arnemuiden, Sint Laurens en Nieuw en Sint Joosland. In de eerste editie staat een lucht foto waarop te zien is hoe de nieuwe weg tussen de \/eersedam en de A58 gaat lo- cen. Op de foto kunt u onder an dere bekijken waar de aansluitin gen en tunnels op het tracé ko men. \/erschillende partijen geven in N57 Nieuws' hun visie op de nieuwe weg. Ook geeft de nrojecleider van het Archeolo gisch Diensten Centrum, Bernard Vleijlink, uitleg over de vondsten die zij hebben gedaan tijdens het nodemonderzoek. De nieuws- orief gaat gemiddeld drie keer per aar verschijnen. n de nieuwsbrief staat dat het nntwerpbestemmingsplan april/mei :er inzage ligt. Dat moet mei/juni zijn. De website www.rijkswegn57.nl is naar verwachting midden mei in de ucht. Op dit moment kunnen nelangstellenden hun vragen of op merkingen sturen naar nfo@rijkswegn57.nl Kinderen zetten zich in voor de 30-km campagne. Hoe lang is de remweg van een auto? In welke Middelburgse wijken zijn 30-km zones ingevoerd? Middelburgers die het ant woord op deze vragen wis ten, konden vorige week woensdag meedoen aan een kennistest over 30-km zones. Op de Markt stond een gele Amerikaanse schoolbus. Be zoekers aan de bus kregen vragen voorgeschoteld over 30-km zones. Wie de test goed invulde, kon een slip cursus of een etentje voor twee winnen. Marc Bijlsma van het verkeer- bureau Traffic Test nam de tests af. 'Vooral de vragen over de remweg van auto's werden slecht beantwoord', weet Bijlsma. 'Mensen besef fen niet dat het heel veel scheelt als je harder rijdt dan toegstaan. Als je 50 rijdt, is je remweg 26 meter. Met een vaart van 30 kilometer per uur is dat de helft.' Campagne De kennistest maakt onder deel uit van de campagne 'Verkeersveiligheid moet be ter: 30 kilometer!'. Met de campagne wijst gemeente Middelburg erop dat bestuur ders zich in 30-km zones aan de maximumsnelheid moeten houden. De campagne startte in februari met de actie 'Staande houden 30km/per uur'. Een week lang hield de politie snelheids controles in 30-km zones. Bij een overtreding voerden kinderen en politie een gesprek met de be stuurders over hun rijgedrag. Een Amerikaanse gele school bus rijdt de komende tijd ook rond in de wijken. De bus rijdt nog op 7, 14 en 21 mei door de 30-km zonegebieden. Waar de bus stopt, delen schoolkinderen gratis campagnekaarten uit. Duurzaam veilig Om een halt toe te roepen aan de toename van het aantal verkeersslachtoffers, heeft de Rijksoverheid het programma Duurzaam Veilig Verkeer (DVV) in het leven geroepen. Doel is het aantal verkeersslachtoffers tot 2010 scherp naar beneden te brengen. In het kader van DVV werden bromfietsen vanaf de cember 1999 verplicht binnen de bebouwde kom op de rijbaan te rijden in plaats van op het fiets pad. Sinds mei 2001 is de regel 'voor rang fietsers van rechts' van kracht. Eind 2002 zijn in de bin nenstad, Nieuw-Middelburg, Arnemuiden, Stromenwijk, 't Zand en de Breewijk 30-km ge bieden ingesteld. De overige wij ken zijn tussen 2004 en 2008 aan de beurt. Dodenherdenking is zondag 4 mei op het Abdijplein in Middel burg. Het programma ziet er als volgt uit: 19.00 uur 19.30 uur 19.45 uur 19.48 uur 19.50 uur 20.00 uur kerkdienst in Nieuwe Kerk verzamelen op Abdijplein begin van de plechtigheid toespraak burgemeester Schouwenaar samenzang 'Blijf bij ons Heer' ondersteund door Christelijke Brassband Onda oplezen van gedichten door scholieren CSW declamatie namen van omgekomen - hoornsignaal - twee minuten stilte -'Last Post' - samenzang eerste en zesde couplet van het Wilhelmus Wilhelmus van Nassouwe ben ik van duitsen bloed Den vaderland getrouwe, blijf ik tot in den dood Een prinse van Oranje ben ik vrij onvereerd Den Koning van Hispanje heb ik altijd geëerd Mijn schild ende betrouwen zij Gij, o god, mijn Heer! Op u zo wil ik bouwen, verlaat mij nimmermeer! Dat ik toch vroom mag blijven, uw dienaar te aller stond De tirannie verdrijven, die mijn hart doorvondt. 20.04 uur 20.15 uur kranslegging einde plechtigheid Arnemuiden De plechtigheid in Arnemuiden is op zaterdag 3 mei en begint om 19.35 uur met een stille tocht vanaf de Markt naar het oorlogs monument op de oude begraafplaats. Om 20.00 uur volgt een hoornsignaal. Na het spelen van 'Last Post' worden er kransen gelegd. Om 20.10 uur houdt burgemees ter Schouwenaar een toespraak. De plechtigheid wordt afgeslo ten met het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wil helmus. Mare Bijlsma (midden) van Traffic Test neemt de kennistest af. Foto's: Gemeente Middelburg Door bevrijdingsdag zijn er wijzigingen in het rooster voor het ophalen van huisvuil. Op bevrijdingsdag. 5 mei, wordt geen huisvuil opgehaald. Dat gebeurt een dag later op dinsdag 6 mei.Het is van belang dat u het huisvuil op dinsdagochtend 6 mei voor zeven uur 's ochtends aanbiedt! De milieustraat is ook op 5 mei gesloten. De vakantieperiode komt er weer aan. Afdeling Burger zaken houdt een oogje in het zeil, opdat u niet met een ver lopen paspoort of identiteits kaart reist. Drie maanden voordat uw paspoort of iden titeitskaart verloopt, ontvangt u van de gemeente een brief dat u een nieuw exemplaar moet aanvragen. Voor het reizen buiten Neder land hebben volwassenen en kinderen een geldig reis document nodig. U kunt kiezen uit het Nederlandse paspoort of de Nederlandse identiteitskaart. U kunt ze ook naast elkaar ge bruiken. Een paspoort is vijfjaar geldig en geschikt als reis document voor alle landen. De identiteitskaart is ook vijf jaar geldig en geschikt als reis document binnen Europa. Kinde ren tot 16 jaar kunnen worden bij geschreven in het paspoort van de ouder(s)/gezaghouder(s). Toestemming gezaghouders Voor een bijschrijving van kinde ren heeft u, ook al is er voor een eerdere bijschrijving al toestem ming gegeven, iedere keer schrif telijk toestemming nodig van de andere ouder/gezaghouder Voor de aanvraag van een eigen paspoort is tot 18 jaar schriftelijke toestemming nodig van beide ouders of gezaghouders. U kunt zelf een verklaring van toestem ming maken. U vindt de verklaring ook op www.middelburg.nl Aanvraag U moet een paspoort altijd per soonlijk aanvragen bij de afde ling Burgerzaken. Kinderen die moeten worden bijgeschreven, moeten ook bij de aanvraag aan wezig zijn. Bij het ophalen van de bijschrijving hoeven kinderen niet mee te komen. Uw kind moet wel meekomen als het een eigen paspoort in ontvangst moet ne men. Voor de aanvraag van uw pas poort moet u meenemen: een ander geldig identiteitsbewijs; alle eerder aan u afgegeven reis documenten; eventuele beno digde schriftelijke toestemmin gen van ouder(s)/voogd(en) en (een kopie van een) geldig iden titeitsbewijs van diegene die toe stemming geeft, in geval van bijschrijving; een officiële pasfoto van uzelf en van bij te schrijven kinderen en geld. Het aanvragen van een pas poort, het bijschrijven van kinde ren en de aanvraag van een identiteitskaart duurt vijf werkda gen. Tarieven Een paspoort kost 35,58 euro. Voor een Nederlandse Identi teitskaart betaalt u 28,73 euro. Het bijschrijven van uw kind in een nieuw paspoort kost 7,38 euro en in een bestaand pas poort 17,22 euro Informatie Kijk voor meer informatie op www.middelburg.nl onder het kopje 'leven, reizen en papie ren'. Of bel naar de afdeling Burgerzaken, telefoon 67 50 00. Op zaterdag 24 mei zijn de opnames van 'Ter land. ter zee en in de lucht' op de Markt. Foto. Rene Stokvis Produkties Zo snel mogelijk met een zelf gemaakt voertuig naar de bel. Dat is waar het sinds jaar en dag bij 'Ter Land, Ter zee en In de lucht' om gaat. Op zaterdag 24 mei zijn de opnames van spel- onderdeel 'Gein op 't plein' op de Middelburgse Markt. Deelnemers proberen met een zelfgemaakt, bestuurbaar voer tuig, waaraan minimaal vier wie len bevestigd zijn, een wedstrijd traject af te leggen. De start van het traject is boven aan een hel ling. Aan de bovenkant van het voertuig zijn twee ijzeren ringen bevestigd. De bedoeling is dat het voertuig zo wordt bestuurd, dat de ring precies over een ijzeren stang aan het einde van het tra ject schuift, waardoor het voer tuig hangend aan de stang, bo ven een waterbak, naar de finishbel glijdt. Spijkerbroek hangen Spijkerbroek hangen, is een splinternieuw onderdeel van het programma. Dit spelonderdeel bestaat uit voorrondes en een finale. Deelnemers kunnen zich tussen half tien en half elf 's morgens aanmelden bij de ba lie van 'Te Land, Ter Zee en In de lucht' om zich in te schrijven voor de voorrondes. Om half elf starten de voor rondes. Aan een ijzeren 'schommelconstructie' is een spijkerbroek bevestigd, waar de deelnemers zo lang mogelijk aan moeten proberen te blijven han gen. De beste twaalf deelnemers uit de voorrondes komen die mid dag in de finale. Tijdens de drie finalerondes, met elk vier deel nemers, gaat het erom wie het langst aan een spijkerbroek bo ven het water blijft hangen. De winnaar wint een spijkerbroeken pakket van 500 euro De vrijheid vieren en er tegelij kertijd aan werken dat anderen ook kunnen leven in een wereld zonder angst en gebrek. Dat is waar het in de 'Maand van de vrijheid' om draait. Wethouder Albert de Vries opende 'de maand' door afgelopen donder dag de speciale glazen pui van de 'De Drvkkery' aan de Markt te onthullen. In De Drvkkery is extra aandacht voor boeken en muziek die te ma ken hebben met vrijheid en verdraagzaamheid. Er is de hele maand een voorstelling te zien over vijf jaar werken in Bosnië. Ook is er een tentoonstelling van fotograaf Jan Malawauw over Bali en zijn er gedichten en tekeningen gemaakt door Molukse Nederlanders. Op 26 april is er een Molukse middag met zang en dans. AMA' s Afterparty Op 23 mei is de slot manifestatie in de stads schouwburg. Meer dan twee honderd Alleenstaande Minder jarige Asielzoekers presenteren zich door middel van dans, mu ziek, theater, fotografie, poëzie, schilderen en het maken van beelden. De AMA's komen on der andere uit landen als An gola, Afghanistan, Somalië, Irak en Soedan. De middag begint om vier uur. Ook gaan enkele Middelburgse basisscholen met het thema 'vrijheid' aan de slag. Het Schuttershoftheater draait films die aansluiten op het thema. Kijkt u voor het complete Zeeuwse programma op www.maandvandevrijheid.nl Wethouder Albert de Vries voor de glazen pui van De Drvkkery. Foto Frank Viergever Foto: Frank Viergever

de Faam | 2003 | | pagina 3