FITN TRE 11 15 17 'n Bijzondere kijk op... Ster van Walcheren als route voor skaters hfes Nieuwe voorstelling van Het Ei Verkeer verandert door tunnel TRENDHOPPER GOES DEELNEMERS GEZOCHT GRATIS RUIT REPAREREN kijk verder in deze krant Reserveren! 0118-418019 •jfüiHl 'jüfé LftesSatatfaooQ w Wekelijks huis aan huis op Walcheren Van Dishoeckstraat 550 Vlissingen Tel. 0118-415015 DONDERDAG 1 MEI 2003 ADVERTENTIEVERKOOP: 0113 - 274000 REDACTIE: 0113 - 274021 BEZORGKLACHTEN: 0113 - 274000 www.de-faam.nl JAARGANG 103 - NUMMER 18 Roemeense kinderen op vakantie in zeeland. Tentoonstelling over schoenen als objecten van verlangen. A/S sluiten loketten. 'Inspelen op trendy jongeren'. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg is gestopt met het financieren van Abdijpop. Hierdoor zal het festival dit jaar niet doorgaan. Volgens de gemeente was er de afgelopen jaren te weinig belangstelling voor het evenement waarin regionaal talent kon aantreden op een groot podium. MIDDELBURG - Een paar jaar geleden konden skaters eigenlijk nog niet terecht op Walcheren. Inmiddels is er speciaal voor hen een bijna tachtig kilometer tel lende rondrit over het eiland gereed. De nieuwe Ster Van Walcheren-route is te beginnen (en te eindigen) in zowat elke Walcherse kern. (S in itU! l MIDDELBURG - Na de twee bijzonder succesvolle amateurtheaterprojecten, 'A Christmas Carol' in 1997 en in 1999 'Oliver' - beiden met vele uitverkochte voor stellingen in de Middelburgse schouwburg, en zowel voor deelnemers als publiek een bijzondere belevenis die nu nog nagalmt - zal in december van dit jaar ein delijk weer zo'n grootschalige theaterproductie wor den gerealiseerd. Opnieuw onder auspiciën van de Stichting'Het Ei'. GOES - In de eerste week na de ingebruikneming van de Westerscheldetunnel en de opheffing van de (auto) veerdiensten hebben de verkeersstromen in Zee land zich navenant verlegd. Praatavond Hartezorg Knuffels voor Bosnië Workshop poëzie Dag voor mishandelde kinderen info over vraaggestuurde hulp Dansavond in Dauwendaele Dienst 'ik ren, dus ik ben' workshop Stem en Ritme Kracht van denken Heerliji asp Gegrili verse a een g, krieltjes tïi-sSjW.'&Z.: y.y:Si'fc onder de hoogste toren van Vlissingen www.stefanos.nl Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur ïJSlïïtaïil 733 -:S> (advertentie) Dit jaar geen Abdijpop De gemeente heeft een principebesluit gemaakt, ver telt Ed van Rijmersdal van gemeente Middelburg: "Abdijpop oude stijl doen we niet meer." Abdijpop zou dit jaar op de Markt en op het Abdijplein gehouden wor den, maar de aanvraag voor een vernieuwde opzet werd volgens hem te laat inge diend. "De subsidie was al naar Blof geschoven voor een optre den op koninginnedag." Van Rijmersdal sluit niet uit dat het festival volgend jaar wel weer wordt gesubsidieerd. Cor de Jonge van Scoop betreurt het dat met Abdijpop een stukje cultuur verdwijnt. Abdijpop bood voor amateur-muzikanten VLISSINGEN - Een prachtig sfeer plaatje van Vlissingen. Gemaakt dooreen... Middelburger! Willem Kruit: "Ik heb nog niet zolang ge leden een foto gemaakt van Vlissingen, die goed weergeeft wat de stad zo mooi maakt (zelfs voor een Middelburger als ik)De foto, gemaakt vanaf de loodsen- FOTO WILLEM KRUIT steiger, laat de Koopmanshaven zien met hoog water". Regelma tig plaatsen wij op deze plek een foto, gemaakt door één van onze lezers. Heeft u onlangs ook een originele kiek geschoten? Aarzel dan niet maar stuur hem op naai' de redactie van De Faam, postbus 5,4460 AA in Goes. Walcheren wordt gekenmerkt door een zeer afwisselend land schap met rondom het eiland duinen, strand en zee. Het binnengebied van Walcheren heeft een zeer dichte wegens tructuur waarlangs in veel geval len fietspaden lopen. Het verkeersbeleid van het Water schap Zeeuwse Eilanden voor het hele binnengebied om op niet doorgaande wegen 60 km als maximum snelheid in te voeren maakt het gebied zeer geschikt voor fietsers, skaters en wande laars. Skateroutes op Walcheren zijn er vele. De meeste zijn beschreven en gepubliceerd in de ANWB gids 'Skating in Zeeland'. Grote delen van deze routes zijn samenge voegd tot de nieuwe De Ster van Walcherenroute. Deze kan vrij wel vanuit elke stad of dorp op het eiland gestart worden. De totale lengte bedraagt 79 km. De route kan ingekort worden om dat zij is samengesteld uit de Schelde route (39 km), De Veersedamroute (22 km) en de Route van Sint Jan ten I-Ieere (31 km). De routes maken vooral ge bruik van bestaande fietspaden langs binnenwegen en water gangen. Open landschap en boomrijke landwegen wisselen elkaar onderweg af. Hiernaast is er bij Vlissingen en op de Veersedam uitzicht op zee en rondom Veere vanaf de route uit zicht op het Veerse Meer en het Veerse Krekengebied. Walcheren kan zich als toeris tisch gebied op de kaart zetten als het sportiefste eiland van Ne derland. Voor skaters, fietsers, trimmers, rolstoelers, en wandelaars biedt het eiland heerlijke ommetjes door een prachtige landschap voor jongeren en 55frtters, een belangrijke, zich uitbreidende groep toeristen voor de toe komst. Onderweg zijn er langs de route diverse hotels, campings, bunga lowparken en terrassen bij Middelburg, Schellach, Seroos- kerke, Oostkapelle, Vrouwen polder, Breezand, Grijpskerke, Domburg, Biggekerke, Dishoek, Westduin, Vlissingen. een chique podium. "Het kon net dat duwtje in de rug zijn dat jong talent nodig heeft, en daar zijn subsidies tenslotte voor." Blof heeft dergelijke steun niet nodig, al vindt De Jonge het leuk dat ze komen. Hij bestrijdt dat er te weinig belangstelling is voor Abdijpop. "Voor een gemiddeld popconcert in Zeeland komen duizend mensen, dat geldt ook voor Abdijpop. Dat is voor een amateur optreden helemaal niet slecht." Hij heeft goede hoop dal Abdijpop volgend jaar weer mee doet, maar betreurt de huidige situatie. Het Zeeland Nazomer Festival, waar Abdijpop deel van uit maakte, zal Abdijpop niet uit de brand helpen. Ruud van Meyel, directeur van het festival, legt uit dat het Zeeland Nazomer Festi val los staat van Abdijpop. "Sinds twee jaar gebruikt Scoop het po dium van Zeeland Nazomer Fes tival voor het popfestival. Het is meereen festival in een festival." Van Meyel vindt het jammer dat het dit jaar niet door gaat, de mogelijkheid om jong Zeeuws talent een mogelijkheid te bie den ontbreekt nu. Hij vindt wel dat er wat meer belangstelling zou mogen zijn: "Duizend man voor een popfestival is te weinig. Het staat niet in verhouding met de subsidies en de infrastruc tuur. Je moet de ambitie hebben om het plein vol te krijgen." Abdijpop, hier het optreden van Surrender in 2002, krijgt dit jaar geen subsidie van de gemeente Middelburg. FOTO LEX DE MEESTER Deze projectstichting, oorspron kelijk onderdeel van het Zeeuws Centrum voor Amateur-theater, is van die koepelorganisatie los gekoppeld en het nieuw ge vormde bestuur heeft met veel elan de organisatie van dit pro ject op zich genomen. Nagenoeg de gehele, zo succes vol gebleken, professionele artis tieke staf van de productie 'Oliver' bleek enthousiast bereid ook dit project onder haar hoede te nemen. Daarmede is de productie onder meer opnieuw verzekerd van de bijzondere en theatrale muziekcomposities van Douwe Eisenga inmiddels met de korte opera 'Kabaal' en 'Requiem'53' landelijk bekend en geprezen), de scherpe toege sneden tekstbewerkingen van Ans Schilders en de inspirerende vormgevingsconcepten en regie van Katinka van den Dool. Dat biedt de deelnemers weer de ga rantie van een plezierig, leer zaam en vruchtvol repetitie proces en straks samen met het publiek acht fantastische en sfeervolle familievoorstellingen van niveau in de eindejaars periode tussen Kerst en Oudjaar. Vier voorstellingen (waaronder de première) in het nieuwe thea ter 'de Mythe' in Goes en nog eens vier in de Middelburgse schouwburg met onder meer live begeleiding door een, uit de zich voor die discipline aanmeldende amateur-musici, te formeren, orkest. Er is weer gekozen voor een ge heel eigen bewerking; nu van het bekende jeugdboek 'Momo en de tijdspaarders' van de Duitse auteur Michael Ende. Een span nend, avontuurlijk, maar ook ontwapenend verhaal voor jong en oud waarin het eigentijdse thema onthaasting centraal staat. De organisatie is voor deze voor stelling op zoek naar theater makers, spelers, muzikanten, decorbouwers, zangers, kostuummakers en anderen die hun steentje willen bijdragen. Uitgangspunt is dat zoveel mo gelijk enthousiaste beoefenaars van de amateurkunst in de dis ciplines (spel, muziek, zang en dans) in verschillende leeftijds groepen (vanaf negen jaar) aan dit project gaan deelnemen. Maar ook voor backstage bege leiding en voor aanmaak decors en kostuums zijn veel enthousiastelingen nodig. De audities zullen op drie data in de maand mei en verdeeld over Goes en Middelburg plaatsvin den. De repetitieperiode loopt vanaf begin september tot aan de uitvoeringen op 26 tot en met 30 december 2003. Deelnemers moeten rekening houden met twee repetitieavonden per week, een aantal zaterdagen en acht voorstellingen in vijf dagen, deels twee per dag matinee en avond). Wie meer wil weten over het pro- ject kan terecht op de informatieavond in de Middelburgse Schouwburg, 9 mei om 20 uur. Dinsdag 13 mei is er nog een bijeenkomst in het Sint Willibrordcollege in Goes. Het aanmeldingsformulier is ook te vinden op de website www.stichtinghetei.tk Momo, heet de nieuwe voorstelling van stichting Het Ei. FOTO PR Het verkeer op de Sloeweg werken. De wegen naar de voor- (N254) vanaf Goes nam met 96 procent toe en dat vanaf Walcheren met 42 procent. In West-Zeeuws-Vlaanderen was op de N61 van IJzendijke richting tunnel een groei van 25 procent en op de N680 IJzendijke-Sluis- kil een daling met 8 procent. In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen nam het verkeer op de N61 Hulst- Kanaalzone met 8 procent af en op de zuidelijkere N258 was juist een groei met 8 procent te zien. Het verkeer dat hel Kanaal van Gent naar Terneuzen kruiste nam over het sluizencomplex bij Terneuzen toe met 27 procent en over de brug bij Sluiskil met 25 procent. Gemiddeld kreeg de Westerscheldetunnel ruim 12.000 voertuigen per dag te ver- malige veerpleinen werden aan zienlijk rustiger. Naar Breskens nam de verkeersintensiteit met 31 procent af, naar Vlissingen met 3 procent en naar Perk- polder en met 57 procent. Op Kruiningen zijn geen tellingen gedaan. De Liefskenshoeklun- nel kreeg 5 procent minder ver keer te verwerken. Overigens wordt dit percentage als een vrij constante gezien in relatie tot verkeersbewegingen. Dal geldt ook voor de verkeersafwikkeling elders in de provincie, zoals de Zeelandbrug en de weg over de stormvloedkering, die respectie velijk 7 en 5 procent meer (vracht)auto's te verwerken kre gen. De verhouding tussen per sonenauto's en vrachtverkeer bleef in heel Zeeland vrijwel ge lijk aan de situatie voor de tun nel. De metingen van rijkswater staat en de provincie Zeeland zijn gehouden op de werkdagen 17 tot en met 21 maart. Na een maand, gerekend vanaf de ingebruikneming van de tunnel, wordt nagegaan hoe de verkeersstromen zich verder hebben ontwikkeld. advertentie) (advertentie) HANG/LEGKAST 'ALIDA' Beuken *2 deuren/3 laden Afm. 175x97x50 cm (hxbxd) www.kwantum.nl MIDDELBURG - Hartezorg Midden-Zeeland houdt dinsdag 6 mei een praatavond in de Zeeuwse Bibliotheek. Op deze avond kunnen deelnemers van gedachten te wisselen over de proble men die mensen met hartziekten kunnen ondervinden. Er is een ringleiding aanwezig en de praatavond staat onder leiding van mevrouw Maas-Griffioen. Aanvang: 19.30 uur. Kousteensedijk 7, Middelburg, zaal 1. MIDDELBURG - In het thema van De Maand van de Vrijheid is er zaterdag 17 mei een landelijke inzamelactie 'Vrede werkt aan stekelijk'. Deze actie is bestemd voor Bosnische kinderen en vol wassenen. Kinderen die deze actie willen steunen kunnen een knuffel en een euro of meer komen brengen. Van elke euro be landt 97 cent op de plaats van bestemming. Er worden twee vredesparken gebouwd in Sarajevo en Tuzla. Hier komt onder andere een speeltuin en kruidentuin in terecht. Knuffels gaan ook naar Irak. Op zaterdag 17 mei van 12.00 uur tot 17 uur. De inzamelpunten zijn in Middelburg: de Markt, in Goes de Markt, in Vlissingen: walstraat, hoek Lange Zelke en in Oostburg: Wereldwinkel. Vanaf 22 april tot en met 17 mei is het ook mogelijk knuffels en euro's in te leveren bij de Drvkkery op de Markt te Middelburg. Of via bankrekening 302.400.400 ten name van stichting Motherhood onder vermelding van 17 mei, Zeeland. MIDDELBURG - In Kultureel Pakhuis te Middelburg is zaterdag 17 mei een workshop Poëzie en Landschap te volgen. Je leert spelen met taal en experimenteren met vormen. De workshop wordt begeleidt door Anneke Schenk, beeldend kunstenaar, dichter en docent beeldende en literaire vorming. Prijs: twintig euro, inclusief consumpties. Aanvang 10.00 uur, Brakstraat 18 te Middelburg. Opgave: 0118-650631 of via info@trance-en-theater.nl MIDDELBURG - Voor alle misbruikte, mishandelde en gedode kinderen wordt 3 mei een herdenkingsdag gehouden. Elk jaar worden er wereldwijd miljoenen kinderen van seksueel, fysiek en geestelijk geweld. Op 3 mei vanaf 11.00 uur liggen er duizen den witte ballonnen gereed tijdens de Rommelmarkt op de Vis markt in Middelburg. Hier zijn ballonnen op te halen die u kunt ophangen aan uw balkon, auto, deur etc. MIDDELBURG - In de Schouwburg te Middelburg is zaterdag 3 mei een voorlichtings- en studiedag over vraaggestuurde hulp aan psychisch gehandicapten. Bedoeling is dat deelnemers la ter als maatje psychisch gehandicapte vrouwen kunnen steu nen. Vrijwilligers worden door stichting WIL getraind. Hulp wordt geboden vanuit een christelijke visie. De middag begint om 13.30 uur en duurt tot 16.30 uur. MIDDELBURG - Dansschool Bras houdt zaterdag 26 april een dansavond in wijkcentrum Dauwendaele. De uit omgeving Rot terdam komende band Benelux zal die avond het publiek ver maken. Aanvang is rond 20.30 uur. Het is slim om tijdig aanwe zig te zijn want er wordt een grote opkomst verwacht. OOST-SOUBURG - In kerkgebouw De Goede Aarde is zondag 27 april een speciale dienst. Het thema is 'ik ren, dus ik ben'. Ieder een heeft het maar druk, druk druk. Kan het ook anders? Het combo Second Chance begeleidt de dienst en voor kinderen is er een activiteit. Aanvang: 9.30 uur Voor meer informatie: ds Aarnoud van der Deijl, 0118-465039 of kijk op www.feelatlTome.cjb.net MIDDELBURG - In het Kultureel Pakhuis is zondag 11 mei een workshop Stem en Ritme te volgen. Ervaar wat je allemaal met je stem kunt doen, speel met ritme. Ervaring is geen vereiste. De workshop wordt begeleidt door muziekdocente Jenny van Kam pen. Prijs: twintig euro, inclusief consumpties. Aanvang: 14.00 uur Brakstraat 18 te Middelburg. Opgave: 0118-650632 of via info@trance-en-theater.nl MIDDELBURG - Mensen denken de hele dag. Hoe dat ons leven bepaalt, is te leren in de lezing met discussie die zaterdag (3 mei) door Roel Kavelaars wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Kavelaars is enneagram coach. Meer informa tie: 06 - 30200005. il A.'...

de Faam | 2003 | | pagina 1