Een stationsmedewerk(st)er TOON'S Hersenstichting Nederland: belang revalidatie onderschat! Het Station m Giro 860 Interieurverzorgsters RIJWIELSHOP niet ontvangen EEN VAKBEKWAME MONTEUR Hersenstichting Nederland donderdag 1 mei 2003 de FAAM 19 ft Stichting Welzijn Ouderen Middelburg DRINGEND GEVRAAGD: VRIJWILLIGERS "Restaurant In Den £cruy$Keider Afwashulpen (vanaf 15jaar) Zelfstandig werkend kok Leerling kok Hoofdverantwoordelijke bediening Medewerkers bediening Voor ±14 uur per week oproep; Je handgeschreven sollicitatie kun je sturen naar: huisartsen en neurologen verwijzen kinderen met hersenletsel te weinig door MAURITSHOF MAURITSDROMEN zijn avonden vol muziek en entertainment. Tevens een heerlijk buffet aangepast aan het seizoen en thema. De aanvang van rsonee m lil 1011 Vooi de bezorging van warme maaltijden in de wijken Zuid. Dauwendacle, Klarenbeek en 'l Zand/Slromenwijk. Ook mensen die in de vakantieperiode willen bezorgen zijn van harte welkom. Bezorging per eigen auto. tussen de middag. In principe I x per week aar hei kan ook meerdere keren per weck. Inlichtingen en opgave bij: Janke Bak of Jopic Tevel. Tel. nr. 0118 627537 Kaai 25-27 4351 AA Veerc Heeft plaats voor Terras medewerkers (vanaf 15jaar) öchoonmaakhulp voor 3 morgens in de week Wiederwerker bediening (vanaf 17 jaar) Voor sollicitaties 011<3 - 501291 of info(g)struvskeUer.nl Vragen naar Mevr. Van Cranenburgh Vakantiepark Noordzee Residence De Banjaard te Kamperland vraagt per direct voor de afdeling Huishoudelijke Dienst. Wat houdt de functie in Schoonmaak- en controlewerkzaamheden in de verhuurbungalows. Wat zijn je werktijden Maandag en/of vrijdag tussen 9.30 uur en 13.00 uur. De werktijden zijn zeer aantrekkelijk voor dames met schoolgaande kinderen! Wat bieden we Goede verdiensten, plus gratis gebruik van: zwemparadijs (met uw hele gezin) 9 sauna/zonnebank squash/tennisbaan 9 bowlingbaan Interesse Bel dinsdag of donderdag tussen 8.00-16.00 uur naar: 0113 - 885105 (mevr. C. van Aarle). Visrestaurant en Cateringbedrijf Wij zijn op zoek naar (vaste dienst) (seizoen/vaste dienst) (vaste dienst 38 u.) (20-38 u. ervaring is een pre) Voor vragen kun je contact oprnemen niet mevr. C. pronk of dhr. R. Wesseling. telefoon 0118-46 59 09 Je sollicitatie kun je sturen naar Het Station Stationsplein 5 4382 NN Vlissingen tfgftMtüiKBWffa Voor ons BP tankstation Souburg zijn wij op zoek naar: schuddebeurs bv Die zelfstandig flexibel kan werken, klantvriendelijk is en met voorkeur enige kassa ervaring heeft. Wij bieden: een zelfstandige, gezellige baan in een leuk team, waar u alle werkzaamheden kunt verrichten die op een tankstation voorkomen. U kunt uw schriftelijke sollicitatie voor 10 mei richten aan: BP Tankstation Souburg T.a.v. dhr. W. de Kam (stationmanager) P/a Marie Curieweg 1 4389 WB Vlissingen Tel. 0118-491160 TOON'S Rijwielshop is op zoek naar Wil je werken in een gezellig team In een moderne en overzichtelijke werkplaats. Ben je tussen de 18 en 35 jaar? Kun je zelfstandig werken 7 Wil je een goed salaris verdienen? Ervaring is een pré Toon's Rijwielshop Papegaaienburg 18-22 4386 DA Vlissingen Voor meer informatie kun je contact opnemen met Toon, telefoon: 0118-479565 'Van alle kinderen met hersenletsel door bijvoorbeeld een ongeval of ontsteking, komt slechts een klein deel bij ons terecht.' Revalidatiearts Nienke Roux van Sophia Revalidatie Den Haag zegt het stellig: 'Huisartsen en neurolo gen verwijzen kinderen met niet- aangeboren hersenletsel zelden door naar een revalidatiecentrum. Tegen het betreffende kind en de ouders wordt al te vaak gezegd: "Met de tijd komt het wel goed." Het besef dat wij aanvullend veel voor deze kinderen kunnen betekenen, is er te weinig. Terwijl aan bijvoor beeld verminderde concentratie of bewegingsproblemen meestal nog veel te doen is.' Wat is een revalidatie- programma? Een revalidatieprogramma begint met een bezoek aan de revalidatie arts. Daarna wordt samen met an dere deskundigen een plan van aanpak opgesteld. De patiënt kan daarbij ook zelf aangeven welke dingen hij het belangrijkst vindt: voor de ene patiënt is dat weer goed kunnen lopen, terwijl de an dere zijn geheugen wil verbeteren. De therapie die volgt, is gericht op het trainen van die vaardigheden. Veel van de kinderen worden ook na de eerste intensieve revalidatie- periode nog geruime tijd begeleid. En wat daarna? Roux: 'Waar ook nog veel aan ver beterd moet worden, zijn scholing en woongelegenheid voor jonge volwassenen met niet-aangeboren hersenletsel. Als het hersenletsel zo ernstig is dat het halen van een diploma niet lukt, ook niet op het speciaal onderwijs, dan heb je ver volgens niets. Voor deze kinderen zijn geen speciale voorzieningen. Ze komen als zestien-, zeventien jarige automatisch op een dagacti viteitencentrum terecht, tussen mensen die meestal veel ouder zijn... Verder bestaan er voor kin deren met hersenletsel nauwelijks mogelijkheden om begeleid op zichzelf te wonen. Voor deze pro blematiek zou ik heel graag meer aandacht willen.' Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en revalidatie zijn uiterst belangrijk om hersenletsel te behandelen. Verder is goede voorlichting van belang, om begrip te kweken en onwetend heid weg te nemen: ook al is her- Enige cijfers: In Nederland krijgen 2,7 op de 100.000 kinderen per jaar een herseninfarct of hersenbloe ding. Elk jaar komen zo'n 1.000 kin deren na een verkeersonge val in het ziekenhuis terecht. De helft van deze kinderen heeft hoofdletsel. senletsel niet altijd te zien, dat wil helaas niet zeggen dat het er niet is. Word daarom donateur van de Hersenstichting of doe een gift. Iedere bijdrage, groot of klein, is welkom in de strijd tegen hersen- aandoeningen. Ons bezit van het CBF-keurmerk garandeert een verantwoorde besteding van uw bijdrage. f corMOon» Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl X C/V VÉRCADE*C^X Kom en ontdek het West- Zeeuws- Vlaamse landschap. Party- en vergadercentrum bij uitstek voor: Trouwfeesten Familiefeesten vanaf 10 personen Recepties Jubilea** Brunch Themafeesten Bijeenkomsten voor bedrijven Iedere ZONDAG van 11.00 uur tot 14.00 uur BRUNCH Genieten van een gevarieerd koud- en warm buffet met vis en vlees en een dessertbuffet als afsluiting. Er is vermaak voor ieder kind. De prijs voor de brunch 15,- Kinderen van 4 tot 12 jaar 9,- Kinderen van 0 t/m 3 jaar gratis. 17 mei 2003 Mauritsdromen met muziek van Dirk van de Voorde 28 juni 2003 Mauritsdromen met muziek van Dirk van de Voorde 20 sept. 2003 Mauritsdromen met muziek van Dirk van de Voorde 11 okt. 2003 Mauritsdromen met muziek van Dirk van de Voorde 22 nov. 2003 Mauritsdromen met muziek van Dirk van de Voorde 13 dec. 2003 Mauritsdromen met muziek van Dirk van de Voorde deze avonden is 19.30 uur. De prijs voor Mauritsdromen 2003 29,- Kinderen tot 12 jaar 12,- Kinderen van 0 t/m 3 jaar gratis. Gaarne tijdig reserveren Voor verdere inlichtingen: 0117-306666 Vanuit Belgie: 0031-117-306666 Frank Marianne Buysse-Doens 9 Mauritsweg 5 4515 LA IJzendijke Mauritshof@zeelandnet.nl Vraag vrijblijvend inlichtingen over de verschillende mogelijkheden Op onderstaande adressen kunt u hem ophalen: Meermarkt Dekker Dorpsplein 17 Aagtekerke Golff Supermarkt Langstraat 57 Arnemuiden C-1000 Voordeelmarkt Singel 6 Domburg Attentmarkt Sanderse Kerkring 17 Grypskerke Golff Badhuisstraat 6 Koudekerke Meermarkt Boone Torenstraat 5 Meliskerke Spar Oosterscheldestraat 53 Middelburg Bureau voor Toerisme Nw. Burg 40 Middelburg Primera Anthony Burger K. Delft 7 Middelburg Tourist Shop Markt 65C Middelburg De Drukkerij Markt 51 Middelburg Loek's Boekhandel L Delft 7 Middelburg Carfo Stationsstraat 5 Middelburg Tobaco Pottebakkerssingel 2 Middelburg Primera v/h Westeinde Winkelcentrum Dauwendaele Vrijlandstraat 87 Middelburg Golff Welsinge J.W. Thibautstraat 35 Middelburg Golff Supermarkt Vrylandstraat 51 Middelburg Aldi Euromarkt 8 Middelburg Jumbo Supermarkt Sir. W Churchfjlaan 49 Middelburg Bakkerij Steketee Euromarkt 6 Middelburg P. de Visser en Zn. Dorpsstraat 20 Oostkapelle Openbare Bibliotheek Kanaalstraat 58 Oost Souburg Bruna Souburg Kanaalstraat 45 Oost Souburg Meermarkt Serooskerke Torenstraat 41 Serooskerke Wal Bliek Meesterbakkers Markt 24 Veere Albert Heijn A. Dekenstraat 16 Vlissingen Bruna Geijsen Walstraat 101 4381 GG Vlissingen Cinema Group BV Spuikomweg 1 Vlissingen Golff Paauwenburgweg 63 Vlissingen Melse Supermarkt Dorpsdyk 31 Vrouwenpolder Spar Markt Koestraat 14 Westkapelle Meermarkt v.d. Berg Langstraat 30 Zoutelande

de Faam | 2003 | | pagina 19