varia rODIUM E REGIONALE f iPf HAGENDA pagina 11 MIDDELBURG - Europa Kinderhulp verzorgt dit jaar voor het eerst Zeeuwse vakanties voor kinderen uit Roemenië. Van 18 juli tot 8 augustus worden de kinde ren verwacht. De meeste kinderen komen uit weeshui zen uit Maramuresh een provincie in het Noordwesten van Roemenië, en tevens de armste provincie uit het land. In de meeste gevallen hebben de kinderen geen ouders meer of zijn er zoveel problemen in de familie dat er niet meer voor de kinderen gezorgd kan worden. DONDERDAG 1 MEI Podium 't Beest, Goes; Sanne Vogel, 'Ogen vol waanzin', 20.30 uur. Café Rooie Oortjes, Middelburg; Copycat, 23 uur. VRIJDAG 2 MEI De Regenboog, Oost-Souburg; Kindervertelvoorstelling door vertelbureau Lombok, 14 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Kommil Foo, cabaretpro gramma 'Lof der waanzin', 20 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Muhammad Faqir Ensemble, 20.30 uur. ZATERDAG 3 MEI Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Koninklijke oratorium vereni ging Tot Oefening en Uitspan ning, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Linedansfestijn met The Coun try Coast Line Dancers en Country Drive In Formosa en Michiel Peters, 20 uur. De Meiboom, Krabbendijke; Howard Komproe, solo programma 'Dusdat...', 20 uur. Podium 't Beest, Goes; Minyeshu en Chewata, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Engorge, cd-presentatie, sup port Virulent, 22 uur. MAANDAG 5 MEI Bellamypark, Dijktheater, De Piek, Arsenaalplein en Arsenaaltheater, Vlissingen; Bevrijdingsfestival met Dolf Janssen, 16 Down, Silkstone, Guy Forsyth, Kunstbende, Liberty Dance Competition, Vindictiv& Optimus, Kavemen, Jedi Mind Tricks, Loc, Slamming Steez, Spankdemcrew, Keep them Rolling, Riplets, Malick Pathe Sow Le Welnere, Brainpower, Handsome Harry- Company en Liberty Unplugged, 13.30-01 uur. WOENSDAG 7 MEI Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus,'Naar Dromenland', 15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Onno Innemee, reprise 'Live', 20 uur. Desafinado, Middelburg; M5 met Marjon van iwaarden, 21 uur. DONDERDAG 8 MEI Stadsschouwburg, Middelburg; Cosmic Theater, 'Romeo 'n Juliette, a CaribeanXperienz', 20 uur. Podium 't Beest, Goes; 'Kilimanjaro', afstudeer voorstelling van Marion Pankow, 20.30 uur. De directeur van de kinderbe scherming Maramuresh selec teert speciaal voor Europa Kinderhulp de kinderen uit de weeshuizen die het hardst aan vakantie toe zijn. In het Noord oosten van Roemenië selecteert de NGO (non geverrnmental organisation) kinderen uit Moldavië een provincie uit het Noordoosten van Roemenië voornamelijk uit de bergdorpen. De kinderen komen uit zoge noemde multiprobleem-fami- lies. Zoals een-ouder gezinnen, werkloosheid, zieke familieleden enz. In Boekarest selecteert de NGO ook voor Europa Kinder hulp de kinderen. Deze kinderen behoren tot de armste families. Op het platteland hebben ze meestal nog wel een stukje grond waar ze iets op kunnen verbou- Het initiatief voor de zorg boerderij is genomen nadat de ouders van zes jongeren met een verstandelijke handicap op zoek gingen naar een zinvolle dag wen maar in de stad hebben ze echt helemaal niets. Tijdens de vakantieperiode ver zorgt Europa Kinderhulp ook va kanties voor kansarme kinderen uit Nederland. Vaak zijn dat kin deren die al hun hele leven in een kindertehuis wonen in de pro vincie Limburg. Doordat hun ouders niet officieel afstand van hun willen doen zijn zij gedoemd de rest van hun kinderjaren in het kindertehuis te doorbrengen. Tijdens de vakantieperiode is het de bedoeling dat het kinderte huis een fikse schoonmaak/op- knapbeurt krijgt. Tenminste als er voor alle kinderen een vakantieadres gevonden is. Som migen van hen kunnen naar een familielid, andere vinden via Eu ropa Kinderhulp een vakantie adres. besteding voor hun kinderen in de agrarische sector. Reden voor Philadelphia om samen met de betrokken ouders en de familie Dreessen tot de ontwikkeling van Ook andere kinderen uit Neder land, Duitsland en verschillende gebieden uit Frankrijk worden jaarlijks uitgenodigd. Het zijn hoe dan ook kinderen die zonder twijfel hard toe zijn aan vakantie en in de meeste gevallen nog niet veel dingen hebben meege maakt waar ze een leuke herin nering aan kunnen overhouden. Zo zijn er veel problemen thuis bijvoorbeeld als gevolg van ar moede, sterfgeval, scheiding, of alcohol om maar wat voorbeel den te noemen. Het is niet de bedoeling dat gast gezinnen pretparken gaan be zoeken maar juist dingen doen die voor Nederlandse kinderen zo gewoon zijn, zoals bood schappen doen, een keertje naar het bos of strand. Een klaarge maakte boterham of bijvoor beeld een keertje pannenkoeken bakken is voor hen al een groot feest. Wie overweegt zelf een weeskind de vakantie van zijn/haar leven geven kan informatie aanvragen bij Europa Kinderhulp tel: 0111- 450460 of de homepage www.europakinderhulp.nl en verkocht in de eigen winkel. In die winkel worden ook andere ambachtelijk geproduceerde boerderijproducten verkocht. Tevens is er een minicamping en de mogelijkheid tot bed and breakfast. In de nabije toekomst zal ook het onderhoud van het te ontwikkelen natuurpark Ter I-Iooge tot de bedrijfsactiviteiten behoren. De zorgboerderij biedt gehandi capten een dagbesteding vol nuttige werkzaamheden, afge stemd op de mogelijkheden van de medewerker en het aanbod van de zorgboerderij. Verder zijn er stage mogelijkheden voor leerlingen van de Klimopschool uit Middelburg, die voorgezet speciaal onderwijs voor zeer moeilijk lerende kinderen aan biedt. KOUDEKERKE - Zuivelboerderij Pitteperk en Philadelphia Zorg Zeeland gaan gezamenlijk een zorg boerderij in Koudekerke starten. Vorige week onder tekenden de boer en boerin van Pitteperk, Peter en Marjan Dreessen, en Peter Kemp, regiomanager van Philadelphia een intentieverklaring en kon een begin worden gemaakt met de activiteiten. Tijdens de fees telijke gebeurtenis waren een aantal toekomstig me dewerkers van de zorgboerderij samen met hun ouders aanwezig. Daarnaast waren ook belangstellenden van uit de plaatselijke politiek en het Philadelphia netwerk van de partij. SLAGHAREN - Attractiepark Slagharen en De Faam houden ook dit jaar weer een gezamen lijke kleurwedstrijd. De hoofdprijswinnaar krijgt een echt westernpak en een kaart die het hele gezin gratis toegang biedt tot het attractiepark. Ook de nummers twee tot en met tien kunnen met drie gezinsleden naar Slagharen. Wat moet je doen om één van de prijzen te winnen? Bekijk de af beelding eerst heel goed, pak daarna je doos met kleur potloden en maak van de zwart wit tekening een kleurrijk geheel. Wil je liever kleurkrijt of water verf gebruiken? Dat mag ook. Misschien heb je zelfs nog wel een beter idee waardoor de teke ning extra mooi wordt. Glitters, touwtjes, klei en watten, alles mag. Doe in ieder geval goed je best, want de mooiste kleur platen worden beloond. Ga snel aan de slag en stuur je tekening (voorzien van naam, adres en leeftijd) binnen twee weken naar de redactie van de Faam, postbus 5, 4460 AA in Goes. Misschien win jij dan de hoofdprijs en kom je in passende kleding een dag naar Slagharen. Dan kun je een nieuwe publieks trekker, die je vast al op de teke ning hebt ontdekt, begroeten. Dit jaar bestaat Attractiepark Slagharen namelijk veertig jaar. Dat wordt gevierd met de Free Fall, een attractie waarin een vrije val van veertig meter hoogte de hoofdrol speelt. Als dat iets te heftig voor je is, is er nog niets aan de hand. Attractiepark Slag haren heeft namelijk ook Westernvillage en Kids Country; twee overdekte speelparadijzen voor kinderen. De echte avontu riers vinden daar naast draaimo lens een kleinere uitvoering van de schommelboot en in het mid den van het complex is een klim- en klautertoestel gebouwd voor de actievelingen. ARNEMUIDEN Museum Arnemuiden, Visserij, geschiedenis. Watersnood 1953 in Arnemuiden, wisselexpositie. Wo. en zo. van 13.30-16.30 uur. DOMBURG Badhotel Domburg, Domburgseweg la, Kunstnaars De Glazen Pui, schilderijen. Dagelijks tot 23 uur.Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, Diverse kunstenaars, 'Trekvogel- artisten en overblijvers. De Domburgse tentoonstelling 2003'. Di. t/m zo. van 13-17 uur. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, Diverse kunstenaars, 'Zijde, hoe den en design' en 'Zijde, sieraden en design'. Di. t/m za. van 10- 17 uur (vanaf 2 mei). MIDDELBURG De Drukkery, Markt 51, Ludmila Kalmaeva, project 'Plenty to go on'. Zeeuwse Kunstenaars, Zeeuwse stadsgezichten en zeegezichten. LexMaés, illustraties. Anne Breel, keramiek (t/m 3 mei). Charlotte Mutsaerts, grafiek. Jan Malawauw, foto's van kinderen uit het kin dertehuis in Giri Asih. Ma. van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9-21 uur. Za. van 9-17 uur. Atelier Opaal, Opaal 6, Cor van der Poel; pentekeningen, aqua rellen, acryl en olieverfschilderijen, sculpturen van brons, spek steen enkeramiek. Corrie Akkermans; olieverfschilderijen, sculp turen van brons, speksteen, keramiek en mergel. Ma t/m zo. op afspraak tel. 623050. Café Bommel, Markt 85, PeterToornstra 'Pure kracht in Zeeuwse dracht', foto's van sportende boertjes en boerinnetjes. Zeeuws Archief, Hofplein 16, 'We dachten dat de wereld verging..', belevingstentoonstellingWatersnoodramp 1953. Ma. t/m za. van 9-17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, J. den Herder, aquarel len 'Een reis door Walcheren'. Ma. van 17.30-21 uur. Di. t/m vr. van 10-21 uur. Za. van 10-13 uur. DeZenkast, Verwerijstraat 28, Marinus van Dijke, 'Het paradijs'. Dagelijks. Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2, Iianny Mallekote, hoeden- kunst. Ma. t/m vr. van 8-18 uur. Galerie Icon. Bree 1, 'Stad, land en strand in Zeeland', Zeeuwse topografie van oude en moderne kunstenaars. Di. t/m za. van 12-16 uur. De Vleeshal, Markt, Martin Arnold, 'Jeanne'. Di. t/m zo van 13-17 uur. De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Martin Arnold, drie korte experimentele films op monitoren. Di. t/m zo. van 13- 17 uur. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Josje Bosman, toe gepaste sculpturen en sieraden in glas en metaal. Marijke Renes, schilderijen. Do., za. en zo. van 14-16.30 uur. Kunst Vorm, Breestraat 35, Anneke Schenk, 'Boekrollen'. Di., wo. en za. van 13-17.30 uur (vanaf 4 mei). OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'Dagroofvogels', videopresentatie, elektrospelen, geprepareerde roofvogels, ge luiden en foto's. Ada Dekker, gemengde technieken op doek, acryl en houtskool. Bijzondere mammoetvondsten, afkomstig van de bodem van de Noordzee en de Westerschelde. Wo. t/m zo. van 12-17 uur. OOST-SOUBURG Watertoren AK,Vlissingsestraat 239, Katinka Lampe, schilderijen. Schilte Portielje, foto's, mixed media. Kea Schipper, computer fotografie. Lizan Freijsen en Clary Stolte, installatie. Do. t/m zo. van 12-17 uur. VEERE Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, Alfons van Dijck, 'Een Veerse Vlaming' schilderijen. "Noodboerderijen op Walcheren', foto's en bouwtekeningen. Ma. t/m za. van 12-17 uur. Zo. van 13-17 uur. VLISSINGEN Kunst'ique, Groenewoud 56, Diverse kunstenaars, werken rond het vertrek van de veerboten van de PSD. Do. t/m za. van 12.30- 17 uur. Koopzondag 12.30-17 uur. Zeeuws Maritiem Muzeeum Vlissingen, Nieuwendijk 11'Met de boot mee, vervoer over Zeeuwse wateren, 1800-2003', maritieme geschiedenis van Zeeland. Bart Sorgedrager, foto's Vlissingen- Breskens en Kruiningen-Perkpolder. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za. en zo. van 13-17 uur. Biblitheek 't Spui, Spuistraat, amateur-fotografen, veertig foto's van wisselende weersomstandigheden. 'Geen kinderspel', speel goed en oorlog. Ma. van 10-21 uur. Di. t/mvr. van 10-18 uur. Za. van 10-17 uur. Kunstcentrum deWi!lem3, Oranjestraat 4, Ko de Jonge, 'Heen weer weer/heen' afscheid van de veerdiensten. MirandaTraas, fotografie. Do. t/m zo. van 12-17 uur. W#AK, Oranjestraat 4, Wolfgang Ellenrieder, installaties video's en schilderijen. Jan Jansen, schoenen/design. Jacques Plouvier, fotografie. Ba-ro-nes/Mistrey shop, schoenen en kleding. Do. t m zo. van 12-17 uur. St. Jacobskerk. SjaakWillemsen, schilderijen. Do., vr. en za. van 13-17 uur. GOES Galerie Van den Berge, Wijngaardstraat 3, Wido Blokland, schil derijen en lambda prints. Do. t/m za. van 13-18 uur. Antiquariaat Laarmans, Waterstraat 2, mini-expositie, foto's van de Watersnoodramp. Di., do., vr. en za van 12-17 uur. Donorcentrum, 's-Gravenpolderseweg4a, Adri Karman, natuur- il lustra ties. Nico van Welzenes, Zeeuwse landschappen in aqua rel Ma., di. en do. van 14-20 uur. Vr. van 12-15.30 uur. HEINKENSZAND 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, Rie Baauw, 'Kijk op Zeeland' olieverf schilderijen. Wo. en do. van 13-18 uur. Vr. van 13-21 uur. Za. van 10-16 uur (t/m 3 mei). Gemeentehuis. Stenevate 10, Jac. Van Gooi, 'Nog is de wereld mooi', olieverf en aquarel. Ma. t/m vr. van 8.30-12.30 uur. Do. van 17-20 uur. Informatiecentrum Zeeuwse Schaapskudde, Nieuwkamersedijk 3, Ad Lijnse, foto's. Di. t/m zo. van 11-16 uur. KAPELLE DeVroone, Vereekesstraat 74, Pieten NellieVisscher, beelden en schilderijen. Dagelijks van 8.30-22 uur. Gemeentehuis, Kerkplein 1Mary Staa en Ria Jacobi, portretpop, fantasiefiguren en karakterpoppen. Ma. en wo. van 9-16 uur. Di. en vr. van 9-13 uur. Do. van 9-18 uur. Fruitteeltmuseum, Biezelingseweg 10, 'Fruitwereld', de wereld van de fruitteelt in gewone en ongewone foto's. Wo. t/m za. van 13-17 uur. KRUININGEN Gemeentehuis Reimerswaal, Oude Plein 1, Dieneke Covens, te keningen en schilderijen. Ma. t/m do. van 8.30-16.30 uur. Vr. van 8.30-13 uur. WEMELDINGE Museum 't Waskot, Pr. Julianastraat 1, 'Van kolenas tot Dash', spulletjes uit Grootmoederstijd. Wo. van 13-17 uur.Vr., za. en ma. van 10-17 uur. deze eerste zorgboerderij voor mensen met een (verstandelijke) handicap op Walcheren te ko men. Pitteperk, gelegen aan de Breeweg te Koudekerke onder de rook van Middelburg, is een mid delgrote melkveehouderij (circa tachtig koeien) die tevens akker bouw bedrijft. Er wordt op am bachtelijke wijze kaas gemaakt De intentieverklaring wordt ondertekend door Peter Kemp, regiomanager van Philadelphia en de familie Dreessen. foto PR Roemeense kinderen op vakantie in zeeland Zorgboerderij voor gehandicapten Kleur mee met de Faam en win 'n gezinskaart voor Slagharen XPOSITIES PHiiadelpKiii

de Faam | 2003 | | pagina 11