Verkiezingen Eerste Kamer Provincie Zeeland Burgerinitiatieven rjjlAMNESTY Sluiting kantoren 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 r- Portefeuille verdeling Gedeputeerde Staten van Zeeland (2003- 2007) Commissie vergaderingen Opening De Maand van de Vrijheid In beroep Officiële Mededelingen woensdag 23 april 2003 de FAAM 7 De kantoren van de provincie zijn gesloten op woens dag 30 april (Koninginnedag) en maandag 5 mei (bevrijdingsdag). Mr. drs. A.J.G. Poppe- laars, CDA Drs. H. van Waveren, Drs. G.L.C.M. de Kok, M. Kramer, PvdA J. Suurmond, VVD G.R.J. van Heukelom, Milieu Ontwerp-vergunningen Sea Way Refining B.V. Ontwerp-vergunningen Van Hattum en Blankevoort B.V. Egg International Support our fight for human rights Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 17/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij —T~ Op maandag 26 mei 2003 wor den de verkiezingen voor de leden van de Eerste Kamer ge houden. Zoals bekend worden de leden van de Eerste Kamer geko zen door de leden van provinciale staten. Aan de stem van ieder statenlid wordt een bepaald gewicht toe gekend. Dat gewicht verschilt per provincie, omdat de inwoneraan tallen per provincie verschillen. Een statenlid in een dun bevolkte provincie vertegenwoordigt min der inwoners dan een statenlid in een dicht bevolkte provincie. Ongelijke stemmen Het gewicht van iedere stem wordt de stemwaardgenoernd. De stemwaarde wordt berekend door het inwoneraantal van de provincie te delen door het aantal statenleden in honderdvoud. Zeeland heeft 378.163 inwoners en 47 statenleden. Daarmee komt de stemwaarde van Zee land op 80, (378.163:4700 Flevoland heeft hetzelfde aantal statenleden, maar is dunner bevolkt. Daarom heeft Flevoland een stemwaarde van 75. Voor de vaststelling van de ver kiezingsuitslag worden de stem men van de provinciale staten vermenigvuldigd met de provin ciale stemwaarde. De stem van een statenlid in Zeeland wordt vermenigvuldigd met 80. Dat lijkt best veel, maar een stem van een statenlid uit Zuid-Holland wordt vermenigvuldigd met 414. Alleen Flevoland heeft een lagere stemwaarde dan Zeeland. Daardoor telt de stem van een statenlid uit Zeeland wat zwaar der mee dan de stem van een statenlid uit Flevoland. Op 28 mei 2003 om 12.00 uur wordt de uitslag bekend gemaakt in de Schouwzaal van het ministe rie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. (vervanger: De Kok) - Natte en droge infrastructuur - Commissariaat Delta N.V. - Consortium Vitaal Platteland - Landbouw en visserij - IPO bestuur - Ie waarnemer Commissaris van de Koningin - Project Integraal Omgevings plan - Tour de France CDA (vervanger: Van Heukelom) - Ruimtelijke ordening - Volkshuisvesting en stedelijke vernieuwing - Sport - Cultuur (incl. monumentenzorg en archiefinspectie) - Personeelszaken - Coördinatie emancipatie PvdA (vervanger: Poppelaars) - Economische zaken (incl. Zeeland Seaports) - Recreatie en toerisme - Openbaar vervoer - Medische zorg (vervanger: Suurmond) - Waterhuishouding - Waterkeringen - Coördinatie Deltawateren - Natuur en landschap - Landinrichting (vervanger: Kramer) - Financieel beleid - Energiebeleid (incl. aandeelhou der Delta N.V.) - Milieubeleid - Toezicht lagere overheden - Organisatie waterschappen - Juridische zaken (incl. taskforce vermindering regelgeving) - Interne zaken - Informatievoorziening/huisves ting Nieuws - Grensoverschrijdende samen werking (incl. Europese zaken) SGP (vervanger: Van Waveren) - Jeugdzorg - Sociale vraagstukken - Ontwikkelingssamenwerking - Volksgezondheid - Ouderenbeleid - Onderwijs - Zeeuwse Bibliotheek/biblio theekwerk - Communicatie - Bestuurlijke Organisatie Donderdag 24 april vergadert de commissie Verkeer en Vervoer. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en wordt gehou den in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Aan het begin van de vergadring is er spreekrecht voor het publiek. Op de agenda staan de verkiezing van een tijdelijk voorzitter, een toelichting op de actuele beleidsthema's, de verde ling Gebundelde Doeluitkering en Interimregeling Duurzaam Veilig 2003 en enkele ingekomen brie ven. Vrijdag 25 april is het de beurt aan de commissie Ruimte, Milieu en Water. Deze commis sie vergadert ook in het provin ciehuis en wel vanaf 09.00 uur. Ook hier kan het publiek gebruik maken van het spreekrecht. Naast de verkiezing van een tijde lijk voorzitter wordt gesproken over het Ontwerpgebiedsplan West Zeeuwsch-Vlaanderen 'Natuurlijk Vitaal', het voorstel aan Provinciale Staten inzake de meerjarensubsdidie 2003-2005 Stichting Dijk- en krekenbehoud ten behoeve van schaapskudde in West Zeeuwsch-Vlaanderen en een nota inzake opmerkingen van statenlid J.J. van Ginkel (vergade ring Provinciale Staten 7 februari) over de waterkeringszorg. De volledige agenda's en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Medezeggenschap, inspraak, referendum. Het zijn mogelijkheden voor mensen om mee te praten over het beleid van een bedrijf of overheid. Door het vaststellen van de Verordening burgerinitiatiefvoorstellen Zeeland 2003 wordt er een nieuwe mogelijkheid voor medezeggenschap ingevoerd. ledig uitgewerkt plan moet wor den voorgelegd aan de Staten. Een algemeen verzoek om over een bepaalde kwestie in een regio te discussieren is in princi pe al voldoende. Voorstellen De voorstellen mogen met gaan over zaken die met tot de be voegdheden van Provinciale Staten behoren of onderwerpen waarover al een besluit is geno men. Verder is bepaald dat het geen vragen mogen zijn over bestaand beleid, klachten of bezwaren in de zin van de Algemene wet be stuursrecht. Medestanders Wie wil dat een bepaalde zaak op de politieke agenda van de pro vincie komt moet heel wat mede standers hebben: Het burger initiatief moet worden onder steund door minimaal duizend ini tiatiefgerechtigden. Behandeling Als Provinciale Staten het ver zoek om plaatsing op de agenda toewijzen wordt de initiatiefnemer door de Commissaris der Ko ningin uitgenodigd om tijdens de vergadering het voorstel toe te lichten. Zodra Provinciale Staten een besluit hebben genomen over het voorstel zal dit via Abdijnieuws en op de website van de provincie bekend worden ge maakt. Verordening Door het vaststellen van een ver ordening voor burgerinitiatieven hebben Provinciale Staten op 20 maart een nieuwe mogelijkheid gecreëerd om de betrokkenheid van burgers bij het besturen van de provincie te vergroten. Voor dat die verordening van kracht is moet er nog een andere procedu re worden doorlopen. Gedepu teerde Staten hebben op 15 april besloten dat de verordening kan worden onderworpen aan een raadgevend correctief referen dum. Iedere kiesgerechtigde in Zeeland kan dan binnen drie weken een verzoek daarvoor indienen bij de woongemeente. Als er geen gebruik wordt gemaakt van deze mogelijkheid zal de verordening op 1 juli 2003 van kracht zijn. Vanaf die datum kan iedere burger die kiesgerech tigd is voor de leden van Provin ciale Staten eigen voorstellen indienen bij de Commissaris van de Koningin, drs. W.T. van Gel der, met het verzoek om behan deling daarvan in Provinciale Staten. Invloed Met de komst van het burgerini tiatief krijgen burgers het recht om zaken op de politieke agenda te plaatsen. Hierdoor kan de mening van de bevolking een rol spelen bij de politieke besluitvor ming. Als aan bepaalde voor waarden is voldaan moeten Pro vinciale Staten het onderwerp op de agenda zetten en behandelen. Het is met zo dat er een bijna vol- Op donderdag 24 april wordt 's avonds om 20.00 uur (het tijdstip is vervroegd, in de informatiebrochu re staat 21.00 uur) op de Markt in Middelburg het startsein gegeven van De Maand van de Vrijheid met een optreden van de Tilburgse slagwerkgroep Medicamento. Het muzikale spektakel geldt overigens ook als opening van het Festival Cultureel Gekleurd, een onder deel van De Maand van de Vrijheid. Vooraf aan dit optreden wordt door wethouder dhr. De Vries van Middelburg om 19.50 uur de glazen pui van boekhandel De Drvkkery gepresenteerd aan het publiek. Het project dat inmiddels zijn vierde jaar beleeft is een samenwerkingsverband tussen de provincie zee land, het Festival Cultureel Gekleurd (COS Zeeland), het Bevrijdingsfestival Zeeland, Het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ), SCOOP en.de Four Freedoms Awards. In Abdijnieuws van volgende week wordt uitgebreider ingegaan op het programma van De Maand van de Vrijheid, die duurt tot en met 23 mei. De toegang tijdens de opening op 24 april is gratis en het optre den en de onthulling van de glazen wand vinden plaats in de open lucht. Voor meer informatie: www.maandvandevriiheid.nl. De informatiebrochure is verkijgbaar bij diverse publiekspunten zoals bibliotheken en VW's. Op 6 mei 2003 zal de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belang hebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 13.30 uur wordt het bezwaar schrift van De Rechter advocaten te Terneuzen behandeld tegen een besluit van GS van 7 oktober 2002 inzake de Wet bodembe scherming betreffende de bodemverontreiniging op de loca tie Graaf Jansdijk A 125 te West- dorpe. om 14.00 uur wordt het bezwaar schrift van ZILT (Zeeuwse Orga nisatie voor Muziekimprovisatie Workshops) te Veere behandeld tegen een besluit van GS inzake de afwijzing van het subsidiever zoek voor een weekend work shop muziekimprovisatie. om 14.30 uur wordt het bezwaar schrift van de heer L. Walhout te Stavenisse behandeld tegen een besluit van GS inzake weigering van de afgifte van een verklaring van geen bezwaar ingevolge arti kel 19 WRO voor het bouwen van een bedrijfswoning aan de Oudelandsedijk 3 te Stavenisse. om 15.00 uur worden de be zwaarschriften van De Fauna bescherming te Amstelveen, Stichting AMIVEDI te Middelburg Stichting Duif te Vlissingen en Rechten voor al wat leeft te Alkmaar behandeld tegen een besluit van 7 januari 2003 inzake de aanwijzing ex artikel 67 van de Flora en faunawet waarbij bepaalde groepen personen zijn aangewezen om met name genoemde diersoorten te doden, om 16.00 uur worden de be zwaarschriften van de heer/ mevrouw Van Elzakker te Tholen behandeld tegen een besluit van GS van 3 maart 2003 inzake de verleende ontheffing ex artikel 68 van de Flora- en faunawet aan WBE Tholen - St. Philipsland te St. Annaland voor het doden, ver wonden, vangen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van reeen en daarbij gebruik te maken van het geweer op be paalde gronden in de gemeente Tholen en ter voorkoming of beperking van schade aan fruit boomgaarden en kwekerijen. Voor meer informatie over deze zaken kan tijdens kantooruren op werkdagen contact worden opge nomen. de secretaris, mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118-631377. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren van Sea Way Refining B.V. voor het ombouwen van de be staande installatie voor de pro ductie van een bleekmiddelacti- vator (tetra-acetylethyleendiami- de (TAED)) tot een installatie voor de verwerking van cadmi- umhoudend polyethyleen (PEPP). De inrichting is gelegen aan de Europaweg-Zuid, Haven 9890 (voormalig Hoechst-terrein) te Vlissingen. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en Rijks waterstaat, directie Zeeland wil len de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 24 april 2003 tot en met 21 mei ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur en bij Rijkswaterstaat directie Zee land (kamer 312), Koestraat 30 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 22 mei 2003 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun- ning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan Rijkswaterstaat, directie Zeeland, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zee land. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 14 mei 2003 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont werp-vergunningen) (tel: 0118- 631071). Bij de gedachtenwisse- ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunnmg(en) en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs met kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunnmg(en) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren van aannemingsbedrijf Van Hattum en Blankevoort B.V. te Rotterdam voor het produceren van betonelementen voor water bouwkundige werken. De te pro duceren betonelementen zijn in eerste instantie bedoeld voor de aan te leggen Westerschelde Container Combinatie (WCT). De inrichting is gelegen aan de Belgieweg-West 7 te Nieuwdorp (gemeente Borsele). De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en Rijks waterstaat, directie Zeeland (namens de Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat) willen de vergunningen verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 24 april tot en met 21 mei 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, bij Rijkswaterstaat directie Zeeland (kamer 312), Koe straat 30 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 13-16 uur, in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Hein- kenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur en bij de afdeling publiekszaken van de ge meente Vlissingen, Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 22 mei 2003 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan de Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, doch te worden ge zonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 14 mei 2003 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont- werp-vergunnmg(en) (tel: 0118- 631769). Bij de gedachtenwisse- ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunmng(en) en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunningen) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Geef om vrijheid

de Faam | 2003 | | pagina 7