{on\ng}nnec\c\g 2001 ojj LMI Koninginnedag J CL9> woensdag 23 april 2003 pagina 6 VLiSSINGEN Het thema van dit jaar in Aagtekerke is 'Beestenboel'. Vanaf 10 uur is het verzamelen bij Amicitia. Gevolgd door een rondgang door het dorp. Om 10.45 uur is het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. Dan kunnen de kinderspelen op hel Dorpsplein beginnen. De mid dag begint om 13.30 uur met een meerkamp voor teams, 's Avonds is er in Amicitia om 19.30 uur een playbackshow met aansluitend een feest avond. Vanaf het clubgebouw van de tafeltennisvereniging aan de Korenbloemlaat is de start voor het skeeleren en steppen. Aan vang 7 uur. Vanaf 7.45 uur en rond het water van het Arnekanaal zijn er diverse activi teiten van de scouting, het spring kussen op het Havenplein en zijn 't Stadhuys en 't Uusje van Eine opengesteld voor bezichtiging. De paardentram rijdt vanaf 13 uur weer door de straten van Arnemuiden en beginnen de kin derspelen in de Burg. Ilackstraat. Onder begeleiding is er pony rijden vanaf 13.30 uur in de Lionstraat. Om 15 uur start vanaf Het Korfje de fietspuzzellocht. Nieuw dit jaar is om 17 uur de seniorenquiz. Als afsluiting van de dag is er om 20 uur in De Arne een bingoavond. Het ochtendprogramma begint op 30 april om 9 uur met een lawaaioptocht. Om 10 uur aubade bij de molen. Vanaf 10 uur is er een Vanaf 10.30 uur is op het voetval- veld 'Speuren naar sporen', een spannende speurtocht door het Wilde Westen. De cowboys- pellenmiddag begint om 13 uur met onder andere een rodeostier en een wildwest paardrijbaan. De kleine sterren kunnen hun kunsten laten zien in de playbackshow tot zeven jaar om 15 uur. Alle stoere helden kun nen om 16 uur kun kunsten la ten zien op de rodeostier. Vanaf 1 7 uur is er een touwtrek wedstrijd en om 18 uur de playbackshow vanaf zeven jaar. Als afsluiting van de dag is het om 20 uur Westerntime met live optredens. Het Koninginnedagprogramma van Koudekerke begint al op dinsdag 29 april om 14 uur met reveille vanaf de kerktoren en gekostumeerd voetbaltoernooi op een schaak- en dam simuliaan- Overal in de provincie wordt Koninginnedag uitbundig gevierd. om 8 uur worden de klokken geluid en gaan de vlaggen uit. Vanaf het plein in het 'polder- tje' vertrekt om 8.50 uur de op tocht met versierde fietsen. Om 9.55 uur worden de ballonnen opgelaten vanaf het Haven plein. Het Groot Arnemuids Koor zingen van 11 tot 12 uur liederen op het Havenplein. Op de stoep van de Burg. Hackstraat kunnen kinderen van vier tot tien jaar van 11-12 uur straattekenen. Vanaf 11 uur is de survivalbaan geopend, op het sportveld, 's Middags is het van 13.30 tot 14.30 uur inschrijven in café Juliana voor de fietspuzzel- tocht. De touwtrekwedstrijden beginnen om 17 uur, opgave voor 16 uur. In café Juliana wordt de dag afgesloten met een feest avond en een knock-out show, aanvang 20 uur. Het programma op Koninginne dag van Domburg begint om 9 uur met klokgelui en trompetgeschal. FOTO ANTON DINGEMANSE wedstrijd in de ontmoetings ruimte van de Imanuëlkerk. Om 19 uur is er een touwtrek wedstrijd voor jeugdteams op het Dorpsplein. Een kliko estafèlterace start op het Dorps plein om 20.30 uur. Op woens dag 30 april begint om 8.30 uur de dag met de luilakoptocht door het dorp. Ook start dan het voetbaltoernooi op de velden van VCK. Om 10 uur worden de ballonnen opgelaten en het volkslied gezongen. Om 13 uur is er een volksfeest op het Dorps Voor Koningin Beatrix is dit de eerste Koninginnedag zonder haar geliefde echtgenoot Prins Claus. FOTO RVD oe nieuwe generatie: Willem-Alexander en zijn Maxima. FOTO RVD plein. De oranjerit start vanuit sporthal De Couburg om 13.30 uur. Jeugdcircus Hogerop geeft om 14 uur een voorstelling in De Couburg. Miniplayback op het Dorpsplein om 16 uur met op treden van de West Afrikaanse percussieband Djamark. De touwtrekwedstrijden beginnen om 19 uur en om 21 uur een af sluitend optreden van Djamarek. Centrum: In het centrum van Middelburg begint Koninginne dag op de Markt om 9 uur met het hijsen van de vlag, het wel komstwoord, een felicitatierede door de burgemeester en een aubade voor het Stadhuis. Op het Abdijplein is het de hele dag ring- rijden. Van 10 tot 12 uur zijn er kinderspelen op de Markt. H. Putte geeft van 11.30 tot 12.30 uur een carillonconcert vanaf de Lange Jan. Op de Markt staan van 12 tot 16 uur diverse toestellen opgesteld waar ieder naar harte lust gebruik van kan maken. Op de Dam geeft Ten Sing Stafa een show van zang en dans vanaf 12.30 uur. Vanaf 14 uur is er een traditioneel Abdijconcert in de Koorkerk. Als afsluiting van de dag is er om 20 uur een werve lend muziekspektakel op de Markt van Danny Vera en Blof. Stromenwijk 't Zand: De wijk- vereniging 't Zand/Slomenwijk houdt op 30 april van 10 tot 13 uur in Wijkgebouw De Vergulde Baars een kindervrijmarkt, kin derspelen en is de speeltuin ge opend. Veldzicht: De activiteiten commissie Veldzigtvertier houdt op 30 april een vrijmarkt. De markt wordt gehouden van 13 tot 17 uur midden in de wijk rond het speelpleintje. De stralen en huizen van Oostkapelle zijn dit jaar weer ver sierd. De jury gaat 29 april om 19 uur op pad met de jurywagen. Het programma van 30 april be gint om 8 uur met het luiden van de klok. Om 8.30 uur reveille vanaf de kerktoren. Vanaf 9 uur is het verzamelen op het plein voor ontmoetingscentrum De Halve Maan voor de optocht. De kinderspelen en mini-zeskamp starten om 10.40 uur. Het middagprogramma begint om 13.30 uur met een zeskamp, lang-de-lijnom 14 uur en voor de kleintje is er in de kantine van de voetbalvereniging om 14 uur een toneelstuk. Prijsuitreiking di verse spelen 17 uur. Zaal Irene: Op woensdag 30 april is er voor de senioren in Zaal komst beginnen de kinderspelen. Om 13.30 uur is er een vierkamp in de Dorpsstraat. Vanaf 16 uur start de gezelligheidsrit voor fietsers, auto's, motoren of bromfietsers. Muziekvereniging Onda verzorgt om 19.15 uur een concert op de muziektent. Ouderwetse stoelen dans om 19.45 uur, touwtrek- wedstrijden 20.15 uur, prijs uitreiking versierde huizen en de gezelligheidsrit 20.45 uur, lampion- optocht 21 uur. Als afsluiting van de gezellige dag is er om 21.30 uur een Oranjebal in Ons Dorpsleven. tijd vanaf 11 jaar en de start van de fietspuzzeltocht in samen werking met Gapinge, Serooskerke en Vrouwenpolder. Vrijmarkt op het grasveld voor Stenen Beer. 16.30 uur: Einde middagprogramma. 20 uur: Oranjebal met prijsuitreiking van het middagprogramma. Bachten Reede: In de zaal van Bachten Reede is er van 19 tot 21.30 uur een samenzang met accordeonbegeleiding,' gratis bingo en loterij. Bossenburg/Westerzicht: Ko ninginnedag in Bossenburg be gint woensdag 30 april om 10 uur met een kinderrommel markt op het basketbalterrein in Westerzicht. Om 10.45 is de prijsuitreiking van de versierde fietsten met aansluitend om 11 uur een optocht met de ver sierde fietsen door de wijk. Vanaf 11 uur tot 17 uur worden de kinderen die in Bossenburg wonen gratis opgehaald met de paardentram. De kinderspelen vangen aan om 12 uur op het terrein van Aldegonde. Om streeks 17 uur wordt de dag of ficieel afgesloten, 's Avonds vanaf 19 kan er in buurthuis Aldegonde weer gedanst wor den. Nollebos: Atletiekvereniging Dynamica houdt op Koningin nedageen Oranjeprestatieloop. De start is om li uur vanaf de parkeerplaats Nollebos onder aan de Boulevard in Vlissingen. Er kan drie en zeven kilometer worden gelopen. Oude Stad: Voorafgaand aan Ko ninginnedag is er een lampion optocht om 21 uur vanaf de Paardenstraat. Koninginnedag begint woensdag 30 april om 13.30 uur met nostalgische spe len zoals hoepelen, steltlopen, touwtjespringen en kruiwagen race. Om 20 uur is er een familiedisco in Speeltuin De Oude Stad. Paauwenburg: In de wijk Paauwenburg wordt dit jaar een spetterend Zuid-Amerikaans feest gehouden. Woensdag 30 april begint om 9.30 uur met een lawaaioptocht en kinderen op versierde fietsen. De kinder theatervoorstelling begint om 10 uur. Om 11 uur is de bekendmaking van de prins en prinses van Paauwenburg, prijs uitreiking versierde fietsen, in schrijven voor de spelletjes en een oranjeborrel in het Majoraat. De vrijmarkt voor het Open Hof begint om 13 uur. De spelletjes en een speurtocht door de wijk sen 10.30 en 12.30 uur aan di verse spelen deelnemen. Vanaf 13 uur is er een playbackshow en een kinderrommelmarkt. Wooncentrurn Theo van Doesburg: Van 14 tot 17 uur is er voor de senioren country- en stijldansen in het woonzorg centrum. Iedereen kan mee dansen. Voorafgaand aan Koninginnedag is er maandag 28 april een op tocht met versierde fietsen. De start is om 14 uur vanaf Het Polderhuis. Woensdag 30 april begint om 8.30 uur met het wak ker maken van het dorp dooreen Blikke-Puzze-rit. Om 9.45 uur is de officiële opening bij het Kas teel van Batavia. Om de feeste lijkheden van de dag te openen is er om 10 uur voor de kleintje een ballonnenwedstrijd. Voor de jongste kinderen is er om 10.45 uur een peuleroptreden inWestkapelle Herrijst. De kin deren van de groepen vier tot en met acht is er van 11-12.30 uur een Truusje Trap Race in de Nieuwe Dijkstraat. Vanaf 13 uur is er in de Zuidstraat een Oranjemarkt. Voor de kinderen van drie lot en met zeven jaar zijn er om 14 uur in Westkapelle Herrijst weer leuke spelletjes. Ook om 14 uur wordt het spec taculaire 5 voor 8 weer gespeeld op diverse plaatsen. De playbackshow begint om 17 uur bij Kasteel Batavia, aansluitend is er als afsluiting een feestelijke avond. Koninginnedag in Zoutelande be gint al op dinsdag 29 april, wanneer de 'Nacht van Zoutelande' gevierd wordt. Er is dan een drive-in show, Oosterse danseres en een verrassingsact. Het programma duurt tol een uur of één 's nachts. Woensdag 30 april staat voor Zoute lande in het teken van de piraterij. Om 9.45 uur begint het programma met het ophalen van ballonnen bij Zaal Middendorp in de Smids straat. Een kwartier later worden de ballonnen opgelaten vanaf de dijk. Het traditionele zingen van het Wil helmus, waarbij de vlag gehesen wordt, is om 10.10 uur. Hierna volgt een optocht door het dorp, onder muzikale begeleiding van muziek vereniging Luctor et Emergo. Om 11 uur is er de voorstelling 'Michaels Droomballon' voor kin deren in een tent in de Langstraat en om 13 uur begint daar ook de rommeltjesmarkt van de jeugd. On derdeel van de rommel markt is een grote loterij en een optreden van de Goese dweilband De Sjokkers. Koninginnedag op het Damplein in Middelburg Irene een samenzang met muzi kale begeleiding. Aanvang 14 uur. In Ritthem begint de dag om 8.50 uur met het luiden van de klok., 8.55 uur reveille, geblazen vanaf de kerktoren. De kinderen van de basscholen worden om 9 uur verkleed in de Dorpsstraat ver wacht. Daar start de lawaai optocht door hel dorp. Na terug Ochtenprogramma: 8.30 uur: Muziekaubade vanaf de Dom. 9.30 uur: Aubade stadhuis en aansluitend ballonnen oplaten op het Oranjeplein. 10.30 uur: Start van de kinderspelen in de Gedempte Haven. 12 uur: Prijs uitreiking mooist verklede meisje/jongen. Middagprogramma: Gekostu meerd programma voor de leef start om 13.30 uur. Prijsuitreiking spellen en speurtocht 16.30 uur. Om 20 uur is er disco voor de groepen zes, zeven en acht in de kelder van hel Open Hof. De Lampionoptocht vertrekt om 20.15 uur door de wijk en het Oranjebal in het Open Hof vangt aan om 21 uur. Singel: Om 10 uur wordt er ver trokken met versierde fietsen vanaf het Van Nispenplein. Daarna kunnen de kinderen lus- FOTO JACO DE DREU Kinderen tussen zes en twaalf jaar kunnen om 13 uur in de Langstraat terecht voor een piratcnzeskamp. Om 16.30 uur is er een mini- playbackshow, waarbij ook de prij zen van dezeskamp uitgereikt wor den. Om 19 uur begint de kinder disco in de tent, speciaal voor kin deren tot en met twaalf jaar. Aan sluitend wordt bekend gemaakt wie de verkleedwedstrijd gewonnen heeft. Om 22 uur is het feest voor Zoutelande afgelopen.

de Faam | 2003 | | pagina 6