Subsidie voor vervanging loden waterleidingen 'Plant en plaag' geheel herzien Wastafel gaat terug naar oorsprong Creatief plekje op kindermuur WOONBON Zie volgende pagina Overig Walcheren Garages Woensdag 23 april 2003 De Woonmode voor komend seizoen is verras send actief. Bewegelijk, licht, luchtig, vrolijk en romantisch. In huis wordt er van alles meege maakt... er wordt gespeeld, gedeeld en beleefd. De sfeer is ontspannen. Er is rgimte om emoties de vrije loop te laten en lichaam en geest op te laden. In huis wordt er bewuster met elkaar om gegaan, als groep of met z'n tweeën. Eigenlijk zoals in een club. De persoonlijke interactie is belangrijk, daardoor ontstaat een goede sfeer. Dit jaar is de inzet om het extra gezellig te maken, in clubverband! De badkamer verandert zoetjesaan in een relaxruimte. Wat is er dan handiger om alles wat daarvoor nodig is, onder handbereik te hebben? Badkamermeubels zijn er bovendien in zoveel stijlen en materialen dat daarmee gelijk een ei gen sfeer gecreëerd kan worden. Daarmee wordt het heerlijk ontspannen na een drukke dag. Of gewoon in het weekend. Interesse in een woning op deze pagina? Vul de woonbon in: (advertentie) Nieuwe woonmode richt zich op persoonlijke interactie Het Nederlands Perscentrum Wonen presenteert op basis van dit gevoel de Woonmode voorjaar/zomer 2003. Vier woonsferen vormen de Club mix die deze zomer het huis doet swingen. Sexy kleurtjes zetten de toon in Club Tropicana waar natuur én avon tuur in huis worden gehaald. Zwoele bloemendessins verlei den in Club Classic, de woon sfeer die een modern impres sie van het romantische wonen geeft. Plat-op-de-grond meu bels schuiven heen en weer in de Lounge Club, een starter interieur vol vintage design en doe-het-zelf objecten. Slank en sportief is het sfeertje in de Sport Club, de ideale omgeving voor actieve grote en kleine mensen. De tijdgeest dwingt ons nü te genieten en niet af te wachten wat de roerige buitenwereld brengen gaat. Degelijke en vei lige interieurs zijn het ant woord, met luxe, sportieve, creatieve en sexy accessoires als verwennerij. Het verleden blijft achtervolgen in de meeste clubsferen; organische jaren '70 vormen, tuttigheid uit de fifties en flitsend neon uit de tachtiger jaren. Het is juist de mix van technologie, ambacht en eigen creativiteit die anders is. Niets is wat het lijkt. Onder het sausje van retro ligt een zelfbewuste werkelijkheid; wo nen zoals je bent. Loden waterleidingen geven minuscule deeltjes metaal af aan het drinkwater. Hierdoor komt lood in het lichaam te recht. Omdat de hoeveelheid maar gering is, kan dat meestal geen kwaad. Alleen baby's tot 1 jaar kunnen gevolgen onder vinden van water uit loden lei dingen. Niettemin is de norm voor de toegestane hoeveel heid lood in drinkwater in de EG-Drinkwaterrichtlijn aan gescherpt. De Nederlandse wetgeving neemt deze aanscherping over. VROM streeft er naar om voor 2005 alle loden waterleidingen in Nederland te laten vervangen. En dat zijn er nogal wat, want vóór 1960 waren alle drinkwaterleidingen van lood gemaakt. De Waterleidingbedrijven in Nederland zijn verantwoorde lijk voor de vervanging van de loden leidingen tot uw voor deur. De meeste van deze toevoerleidingen of dienst leidingen zijn inmiddels ver vangen. Huiseigenaren zijn zelf verantwoordelijk voor het ver vangen van loden drinkwater leidingen in de woning. Gemid deld kost dat zo'n 1.400 euro, maar VROM stelt een subsidie beschikbaar. Tot 1 januari 2005 is in totaal 6,81 min. beschik baar. In de succesvolle reeks 'milieu vriendelijk tuinieren' van Rood bont Uitgeverij in Zutphen ver scheen begin deze maand de derde, geheel herziene editie van 'Plant en plaag', gids voor het herkennen, voorkomen en beheersen van ziekten en pla gen in de tuin. Auteurs zijn Jan Nijman (docent plantenziekten AOC Terra College in Frederiksoord) en Arco Goed koop (opzichter Staatsbos beheer). Het voorwoord is van Ivo de Wijs, bekend als dichter en presentator van het VARA radioprogramma Vroege Vo gels. Met 'Plant en plaag' heeft u een praktische gids in handen voor het herkennen, voorkomen en beheersen van de meest voor komende ziekten en plagen in de moes- en siertuin. Uitgangs punt is dat u ziekten en plagen in uw tuin het beste kunt voor komen. Soms zit er echter niets anders op dan beheersen of zelfs bestrijden. In deze gids vindt u hiervoor diverse milieu vriendelijke methoden en mid delen. 'Planten plaag' bevat een heldere beschrijving van 95 ziekten en plagen, alle voorzien van een duidelijke kleurenfoto. Met hierbij informatie wat u er tegen kunt doen: inzetten van natuurlijke vijanden, milieu vriendelijke middelen, planten extracten en technische hulp middelen. Sommige natuur vriendelijke middelen kunt u zelf bereiden. Met de zoek- registers en informatieflappen van het omslag kunt u ziekten, plagen en de geschikte midde len snel vinden. Kortom: 'Plant en plaag' is nu nóg praktischer en overzichtelijker. Voor iedere tuinliefhebber een prima basis Het traditionele badkamer meubel was een chique oplos sing om de sifon en leidingen van de wastafel weg te werken. En handig om allerlei spulletjes op te ruimen. Kastje dicht... Nu de sifon weer gezien mag worden, krijgt het 'badkamer kastje' een eigen, prominente plaats. Al dan niet los van de wastafel. Een combinatie - en huidige trend - is een waskom van bijzonder materiaal op bij voorbeeld een houten tafel, met daarnaast twee bijbehorende, losstaande kastjes. Stilistisch, evenwichtig en de herkomst van de naam 'wastafel' eer aan doend. Denk er bij de inrichting wel aan dat er voldoende ruimte blijft tussen wastafels en meubels. Twintig centimeter elleboogruimte is minimaal. Dat geldt ook voor de ruimte aan beide zijden van de toilet pot. Wie plannen heeft om binnen kort een badkamermeubel aan te schaffen en graag meer in formatie wil, kan een brief kaartje sturen aan de Vereni ging Comfortabel Wonen, Post bus 710, 6710 BS in Ede. De vereniging zorgt er dan voor dat de leden van 'Comfortabel Wonen' gratis en vrijblijvend informatie sturen over hetgeen er op dit moment in de handel is. Meer informatie is ook te vin den op internet: www.wonencompleet.nl. Verder kent de Vereniging Com fortabel Wonen een digitaal woontijdschrift waarop men zich gratis kan abonneren door het e-mailadres op te geven via comwonen@planet.nl. voor duurzaam tuingenot zon der een overdaad aan onge wenste verrassingen van 'moe der natuur'. Het boek is prettig leesbaar, door het formaat makkelijk mee te nemen in de tuin en voorzien van duidelijke foto's en illustra ties en handige tabellen. 'Plant en plaag' kost €11,50. Een kinderkamer vraagt extra veel aandacht. De baby wordt al snel een kleu ter die vervolgens begint aan de schooltijd. Daardoor verandert een kinderkamer in enkele jaren van functie. Naast functionaliteit zijn natuurlijk ook de uitstraling en de sfeer belangrijk. De kamer van een kind vormt toch min of meer de basis van zijn denken en doen. Jonge kinderen tekenen nog wel eens op de muur. Dure materialen voor schijven heeft daarom wei nig zin. Sowieso is milieu vriendelijke muurverf een prima idee. Een ander goed materiaal is vinylbehang. Vinyl is afwasbaar, sterk en minder gevoelig voor be schadigingen. Een schoolbord en een prik bord prikkelen de creativi teit van een kind. Een an dere mogelijkheid is de slaapkamerdeur te schilde ren met schoolborden verf. Dit vinden kinderen fantas tisch. Falckstraat 110 Paauwenburg-Oost Adverlentienr.: 309001 1 Doorstromer starter ouderen etagewoning 1 slaapkamer 3e woonlaag Huurprijs €310,16 Bijkomende kosten 1 1 1,73 stook- en wa tervoorschot. Beschikbaar: medio juni 2003 Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 55 Aantal personen: t/m 2 Eigenaar: l'escaut woonservice V Houtenplein 13 Paauwenburg-Oost Adverlentienr.: 3090131 Starter doorstromer etagewoning 3 slaapkamers 3e woonlaag Huurprijs: 345,71 Bijkomende kosten: €22,38 Beschikbaar: medio juni 2003 Bi|zonderheden: Huishoudens zonder kin deren genieten de voorkeur. Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 23 Aantal personen: t/m 2 Eigenaar: l'escaut woonservice Westerzicht 182 Westerzicht Adverlentienr.: 3090184 Starter doorstromer eengezinswoning 3 slaapkamers Huurprijs: 483,34 Bijkomende kosten: 13,16 Beschikbaar: 2e helft mei Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 18 Bruto gezinsinkomen: vanaf 1 250, Aantal personen: vanaf 2 Eigenaar: W-SW Westerzicht 25 Westerzicht Adverlentienr 3090351 Doorstromer starter eengezinswoning 3 slaapkamers Huurprijs: 492,64 Bijkomende kosten: €13,16 Beschikbaar medio juni 2003 Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 1 8 Bruto gezinsinkomen: vanaf 1473, Aantal personen: vanaf 3 t/m 5 Eigenaar, l'escaut woonservice Westerzicht 32 Westerzicht Advertentienr.: 3090341 Doorstromer starter eengezinswoning 3 slaapkamers Huurprijs: 498,84 Bijkomende kosten: €5,- Beschikbaar begin juli 2003 Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 1 8 Bruto gezinsinkomen: vanaf 1473, Aantal personen: vanaf 3 t/m 5 Eigenaar: l'escaut woonservice Nagelenburgsingel 61 Kern Oost-Souburg Adverlentienr.: 309031 1 Doorstromer starter benedenwoning 2 slaapkamers Huurprijs. 276,05 Bijkomende kosten: 13,49 Beschikbaar, medio mei 2003 Voorwaarden: Leeftijd vanaf 65 Aantal personen l/m 2 Eigenaar: l'escaut woonservice Dedeckerestraat 35 Kern Oost-Souburg Advertentienr.: 3090194 Doorstromer starter eengezinswoning 3 slaapkamers Huurprijs: 357,87 Bijkomende kosten. €5,78 Beschikbaar: le helft juni Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 23 Bruto gezinsinkomen: vanaf 1250, Aantal personen: vanaf 2 Eigenaar: WSW De Plaasfraat 20 Meliskerke Advertentienr.: 3090204 Doorstromer starter eengezinswoning 4 slaapkamers Huurprijs: 397,05 Bijkomende kosten: 5,79 Beschikbaar: le helft juni Bijzonderheden: Meerpersoonshuishoudens genieten de voorkeur. Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 23 Bruto gezinsinkomen: vanaf 1400,- Aantol personen: vanaf 2 Eigenaar: WSW Middelburg Hoge Geere 33 Binnenstad Middelburg Huurprijs: 40,73 Bijkomende kosten: 1 1,33 Beschikbaar: medio mei Bijzonderheden: Parkeerplaats in de par keerkelder. Eigenaar: Woongoed Middelburg Poortershove 72 g Magistraatwijk Huurprijs. 48,77 Beschikbaar: medio mei Eigenaar: Woongoed Middelburg Poortershove 44 M Magistraatwijk Huurprijs: 48,77 Beschikbaar: medio mei Eigenaar: Woongoed Middelburg F.G. Alemansfraat 37 Magistraatwijk Huurprijs. 62,91 Beschikbaar: per direct Eigenaar Woongoed Middelburg Rondeel 20 a Reijershove Huurprijs: 62,91 Beschikbaar: per direct Eigenaar: Woongoed Middelburg Meanderlaan 2 Dauwendaele Huurprijs: 48.77 Beschikbaar: per direct Eigenaar: Woongoed Middelburg Rustenburgplantsoen 26e Dauwendaele Huurprijs 48,77 Beschikbaar per direct Eigenaar Woongoed Middelburg Vüssingen Falckstraat, schuur 32 Paauwenburg Huurprijs: 5,67 Beschikbar medio mei Eigenaar: l'escaut woonservice (mmW&sËi

de Faam | 2003 | | pagina 19