Mortiere Het belang van de wijktafel Binnenstad Kapaanvragen Kennistest over 30-km zones Raadsvergadering Gein op 't plein De gemeentelijke klachtencommissie Zonnewijzer terug in gevel woensdag 16 april 2003 de FAAM Gesloten Spelen Park Voorborch Subsidie nodig? Werkzaamheden Stadskantoor bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.micldelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 informatienummer (0118) 67 55 55 De gemeentelijk kantoren zijn op Goede Vrijdag 18 april en Tweede Paasdag, maandag 21 april, gesloten. De medewerkers van de gemeente staan op dins dag 22 april vanaf acht uur weer voor u klaar. In verband met de feestdagen zijn er ook wijzigingen in het schema voor het ophalen van huisvuil. Op Goede Vrijdag 18 april wordt geen huisvuil opgehaald. Het huisvuil wordt een dag eerder op donder dag 17 april opgehaald. De milieu straat is op Goede Vrijdag open. Op maandag 21 april (Tweede Paasdag) wordt geen huisvuil op gehaald. De medewerkers van Stadsreiniging halen het huisvuil op dinsdag 22 april op. De milieu straat is op Tweede Paasdag ge sloten. Bied het huisvuil op 17 en 22 april voor zeven uur 's morgens aan! De bomen en heesters voor de Veersepoort zijn allemaal in de grond gezet. Voor 1 mei moet ook het speelplaatsje tussen de Kievithof en de Watersnip hof klaar zijn. Op dit moment wordt de grond bewerkt. De speeltoestellen zijn besteld en komen in de laatste week van april binnen. Zodra de toestellen er zijn, worden ze ge plaatst. Vanaf begin mei kan Park Voorborch echt bewandeld worden. Het park krijgt nog deze maand een pad. Ook het gras wordt ingezaaid. Verwacht wordt dat het gras na een week of drie al een keer kan worden gemaaid.Na een paar keer maaien worden de trim- toestellen begin augustus ge plaatst. Bomen en heesters ko men in het najaar. Bij een gemeente komen veel vuldig aanvragen binnen voor subsidie. Als burgers evene menten willen organiseren, een vereniging willen oprichten of een goed doel willen steunen, doen zij soms een beroep op de gemeente. Lang niet in alle ge vallen is daarvoor geld beschik baar. Heeft u er wel eens aan gedacht bij een fonds om geld te vragen? Er zijn verschillende vermogens fondsen in Nederland waartoe ver enigingen of particulieren met een goed initiatief zich kunnen wenden. Informatie over de verschillende fondsen kunt u vinden in het Fondsenboek of op de Fondsendisk van de Vereniging van Fondsen in Nederland (FIN). U kunt boek of diskette bestellen via de website www.verenigingvanfondsen.nl. U kunt ook telefonisch informatie aanvragen bij de FIN via telefoon nummer (070) 3 26 27 53. De aannemer volgt voor de bouw van het stadskantoor en de par keergarage een strakke planning om het kantoor medio volgend jaar op te kunnen leveren. Om op schema te blijven, wordt tot aan de bouwvakvakantie regelma tig op zaterdag gewerkt. De werk tijden op zaterdag zijn van zeven jur in de morgen tot één uur 's middags. De werkzaamheden op zaterdag zijn dezelfde als op de 3ndere werkdagen. Overlast is er dus nauwelijks, aangezien het neien niet meer nodig is. Ook doordeweeks wordt regelma- :ig een uurtje langer gewerkt. Nu de bouw de hoogte in gaat wor den de contouren vanaf de Los- <ade steeds beter zichtbaar. De douw verloopt trapsgewijs, met het loogste punt steevast aan de oost- <ant (bij het tankstation). Sloop loodsen _angs de Kanaalweg is gestart met de sloop van de oude loodsen van Darglass en Kwikfit. Tussen de Schroebrug en de Stationsbrug staan over vijfjaar vier nieuwe kan- :oren. Carglass en Kwikfit zijn be- }in dit jaar al verhuisd naar sedrijventerrein Mortiere. _angs het treinspoor is tussen het Dusstation en het tankstation een Deukenhaag geplant. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht Op deze luchtfoto ziet u een deel van bedrijvenpark 'Mortiere' dat aan de zuidkant van Middelburg verrijst. Rechts van de Schroeweg staan de eerste gebouwen. Na de zomerdrukte start de aanleg van een nieuwe rotonde in de Schroeweg. De route naar het bedrijven terrein loopt straks via deze rotonde. Luchtfoto: Peter Buteijn Particuliere aanvragen zijn ontvangen voor de kap een taxus aan de Koepoortstraat 1 en twee platanen aan de Johan Lesagestraat 12. In de algemene plaatselijke veror dening van Middelburg zijn bepa lingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de gemeente grenzen van Middelburg. Het is verboden zonder vergun ning houtopstanden te vellen. De vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vrucht bomen, kweekgoed en uitdunning van groen voorzieningen. En ook niet voor een boom met een stamdiameter van maximaal 25 centimeter gemeten op 1 me ter 30 boven het maaiveld, maxi maal drie bomen per locatie. Voor meer informatie of voor het geven van een reactie kunt u te recht bij Harm ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, tele foon 67 53 12 of e-mail harklo@middelburg.nl Belanghebbenden kunnen te gen de rooiaanvraag, binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen. Zo snel mogelijk met een zelf gemaakt voertuig naar de bel. Dat is waar het sinds jaar en dag bij 'Ter Land, Ter zee en In de lucht' om gaat. Op zaterdag 24 mei zijn de opnames van het spel- onderdeel 'Gein op 't plein' op de Middelburgse Markt. En het pro gramma zoekt nog deelnemers! Deelnemers proberen met een zelf gemaakt, bestuurbaar voertuig, waaraan minimaal vier wielen be vestigd zijn, een wedstrijdtraject af te leggen. De start van het traject is boven aan een helling. Aan de bo venkant van het voertuig zijn twee ijzeren ringen bevestigd. De bedoe ling is dat het voertuig zo wordt be stuurd, dat de ring precies over een ijzeren stang aan het einde van het traject schuift, waardoor het voer tuig hangend aan de stang, boven een waterbak, naar de finishbel glijdt. Meedoen De producenten van het pro gramma zoeken nog deelnemers voor 'Gein op 't plein'. Het aan meldingsformulier vindt u op middelburg.nl onder het kopje ac tueel/nieuws. Ook kunt u bellen met Rene Stokvisproducties BV, tele foon 035-53 95 000. Spijkerbroek hangen Spijkerbroek hangen, is een splin ternieuw onderdeel van het pro gramma. Ditspelonderdeel bestaat uit voorrondes en een finale. Deel nemers kunnen zich tussen half tien en half elf 's morgens aanmelden bij de balie van Te Land, Ter Zee en In de lucht' om zich in te schrij ven voor de voorrondes. Om half elf starten de voorrondes. Aan een ijzeren 'schommel constructie' is een spijkerbroek be vestigd, waar de deelnemers zo lang mogelijk aan moeten probe ren te blijven hangen. De beste twaalf deelnemers uit de voorrondes komen die middag in de finale. Tijdens de drie finale rondes, met elk vier deelnemers, gaat het erom wie het langst aan een spijkerbroek boven het water blijft hangen. De winnaar wint een spijkerbroekenpakket van 500 euro. De gemeente geeft u verkeerde informatie, u krijgt geen ant woord op uw brief of u vindt dat u onbeleefd behandeld wordt. Voorbeelden van gedragingen van de gemeente waarover u een klacht kunt indienen bij de ge meentelijke klachtencommissie. Onder de gemeente wordt verstaan de mensen die er werken, de ver schillende gemeentelijke diensten, de gemeenteraad, het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester. U kunt bij de ge meentelijke klachtencommissie niet klagen over de politie. U kunt ook geen klacht indienen als u op een andere manier, zoals door het in dienen van een bezwaarschrift of het instellen van beroep, 'verhaal kunt halen'. Verder mag de ge meente zich niet bemoeien met zaken waarin een rechter een uit spraak heeft gedaan. Klacht indienen U kunt uw klacht mondeling indie nen bij de klachtencoördinator van de gemeente. De coördinator helpt u bij het op schrift stellen van uw klacht. U kunt deze ook zelf schrif telijk indienen. Bij het indienen van een klacht moet u kort en duidelijk aangeven over wie u een klacht heeft, wat en wan neer het is gebeurd en waarom u het niet eens bent met de gang van zaken. Als er stukken zijn over de zaak die u wilt aankaarten, is het handig daarvan een kopie mee te sturen of mee te nemen. Het is van belang dat u de klacht binnen een jaar na de gedraging waarover u klaagt, indient. Voor klachten overgedragingen die lan ger dan een jaar geleden gebeurd zijn, bestaat niet de verplichting om deze nog te behandelen. Hoe verder Als uw klacht voor behandeling in aanmerking komt, komt de klachtencommissie in actie. De commissie bestaat uit onafhanke lijke personen, die de gemeente bij de behandeling van klachten advi seren. De klachtencoördinator is secreta ris van die commissie. Hij stuurt uw klacht namens de commissie eerst door aan de dienst waarover uw klacht gaat. Deze dienst kan ver volgens naar aanleiding van uw klacht proberen in overleg met u tot een oplossing te komen. Binnen drie weken moet de betrokken dienst een reactie over uw klacht aan de klachtencommissie zenden. Daarin wordt aangegeven wat de uitkomst is van het met u gevoerde overleg. U ontvangt een afschrift van die reactie met het verzoek daarop binnen twee weken te rea geren. Als u laat weten dat de zaak naar tevredenheid is opgelost, wordt de zaak gesloten. Hoorzitting Als het onderlinge overleg geen resultaat oplevert, houdt de klachtencommissie een hoorzitting, waarin u en degene waarover u klaagt een toelichting kunnen ge ven. Omdat partijen tegelijk worden gehoord, kunt u ook reageren op wat de ander zegt. De klachtencommissie stuurt ver volgens een rapport van bevindin gen met advies en eventuele aan bevelingen aan burgemeester en wethouders. Die nemen naar aan leiding van het advies een beslis sing over uw klacht. Over dat be sluiten de motieven daarvoor wordt u schriftelijk geïnformeerd. Vragen Als u na het lezen van deze uitleg nog vragen hebt, neem dan con tact op met de klachtencoördinator van de gemeente Middelburg, Johan Groenenberg via telefoon nummer 67 54 33 of stuur hem een brief: Gemeente Middelburg, post bus 6000,4330 LA in Middelburg. 'Het is eigenlijk heel simpel! Er gebeurt zo veel in de binnen stad. We hebben daarover wel overleg met ondernemers maar niet structureel met de bewo ners in de binnenstad. Wij heb ben in andere wijken gezien dat het problemen kan voorkomen als zaken op voorhand worden besproken.' Middelburg krijgt een zesde wijk tafel. Naast de wijktafels Arnemuiden, Dauwendaele, Noord, West en Zuid komt er ook één voor de Binnenstad. De be woners van dit gebied konden zich tot nu toe wenden tot wijk tafel Noord maar de problemen van de binnenstadsbewoners zijn zo specifiek dat die niet vol doende aan bod kwamen. De aanstelling van Piet Bruinooge als burgemeester in de gemeente Renkum is nog niet helemaal of ficieel maar het moet gek lopen als de aanbeveling van de ge meenteraad alsnog terzijde wordt gelegd door de minister. Half mei wordt de beslissing verwacht. Ondanks zijn op handen zijnde afscheid kan Bruinooge met en thousiasme vertellen over dit nieuwe Middelburgse plan. 'Hoewel problemen natuurlijk niet allemaal kunnen worden voorkomen, scheelt het vaak al veel als zaken op voorhand wor den besproken', verklaard hij de plannen voor deze zesde wijk tafel met verve. 'Mensen kiezen bewust voor wonen-in de bin nenstad. Dat is specifiek pu bliek. In de binnenstad betrekje bijna per definitie een oud huis. Je zit er dicht op elkaar en de woningen zijn over het alge meen ook niet goedkoop. Je kiest er dus' voor omdat je graag in het hart van een stad woont, van oude panden houdt, graag dicht bij winkels en uitgaans gelegenheden woont.' Wonen in de binnenstad brengt ook nade len met zich mee. Bruinooge: 'Denk maar aan het parkeren. Ook evenementen die zich voor het grootste deel in de binnen stad afspelen, kunnen voor overlast zorgen. Dat zijn zaken waar we met de bewoners over willen overleggen. Als je de stad meer gaat promoten en meer evenementen wilt organiseren moet je daar over praten.' Bewonersavond Op woensdagavond 7 mei is er een bewonersavond over de zesde wijktafel in de Bolwerk- zaal van de Stadsschouwburg. De bewoners van de binnen stad krijgen hiervoor nog een uitnodiging. Op die avond wordt het belang van de wijktafel Bin nenstad toegelicht maar ook wordt een beroep op mensen gedaan zich aan te melden voor de op te richten bewonersgroep. Deze groep gaat in samenwerking met het wijkbeheer van de ge meente de wijktafel van septem ber voorbereiden. Er moeten on derwerpen worden geïnventari seerd en een agenda worden op gesteld want: het houden van een wijktafel heeft alleen zin als er on derwerpen zijn om te bespreken. Na een afwezigheid van twee maanden hangt de zonnewij zer van het stadhuis weer op zijn plek. De wijzer is gecon troleerd op houtrot en van een nieuwe verflaag voor- zien. De zonnewijzer, normaal te zien in de topgevel van de Vleeshal, stamt uit 1729 en is van de hand van stadsbouwmeester Jan de Munck. Tijdens de res tauratie van het stadhuis begin twin tigste eeuw is de zonnewijzer ver wijderd. Hij kwam pas na diverse om zwervingen in 1995 weer terug op zijn oorspronkelijke plaats. De laat ste gebruiker was de voormalige Am bachtsschool aan het Molenwater. De zonnewijzer, hier te zien in de gemeentelijke werkplaats, hangt weer op het stadhuis. De gemeenteraad vergadert op dinsdagavond 22 april in de raadzaal van het stadhuis. De vergadering begint om half acht en is bij te wonen vanaf de publieke tribune. Mensen die slecht ter been zijn, kunnen van tevoren contact opnemen met de boden van het stadhuis, te lefoon 67 54 03. De agenda is onder voorbehoud. 1.Opening en vaststelling agenda 2.Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 17 februari 2003 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Wijziging Beheers- verordening gemeentelijke be graafplaatsen en crematorium en wijziging verordening lijkbezorgingsrechten Middel burg 1998 5. Bekostiging uitbreiden tijde lijke huisvesting b.s. De Beverburch 6. Beschikbaar stellen krediet huisvesting scholen voor v.o.; deelproject S.W. Churchilllaan (CSW) 7. Voordracht herbenoeming be stuurslid Archipelscholen 8. Ontwerpbegroting 2003 Archipelscholen 9. 1e begrotingswijziging 2003 O.L.A.Z. inhoudende verhoging verwerkingstarieven 2003 10. Opiniërende bespreking beleidsvisie stadspromotie 11. Efficiency-onderzoek Zeeuwse Bibliotheek en ontsluiting literaire nalatenschap Hans Warren. 12. Vaststellen vier herziene exploi tatie-opzetten. 13. Vaststellen exploitatie-opzetten 'Stromenpoort' en 'Overloper' en beschikbaar stellen krediet 14.Starten van vrijstellings procedure ex.artikel 19, Iid1 WRO t.b.v. de realisatie van een brandweerkazerne aan de Stromenweg te Middelburg 15. Huur- en exploitatie-overeen komst, subsidie-overeenkomst en geldleningsovereenkomst met Optisport Vlissingen-Middelburg B.V. inzake exploitatie stads gewestelijk zwembad 16. Aanvraag gemeentegarantie tafeltennisvereniging 't Zand 17. Besloten raads- en commissie vergaderingen 18. Initiatiefvoorstel van de fractie van D66 inzake inwonersinitiatief Piet Bruinooge: 'Een paar honderd meter van de drukte van de markt, kan je hier heerlijk zitten en kunnen kinderen vrijuit spelen. Dit is een van de aantrekkelijke kanten van wonen in de binnenstad. Foto: Frank Viergever Hoe lang is de remweg van een auto? In welke Middelburgse wij ken zijn 30-km zones ingevoerd? Middelburgers die het antwoord op deze vragen weten, kunnen op woensdag 23 april meedoen aan een kennistest over 30-km zones. Tussen twee en vier uur staat er een gele Amerikaanse schoolbus op de Markt. In de bus krijgt u tien vragen over 30-km zones in Middelburg. Wanneer u de test goed invult, kunt u een slipcursus of een etentje voor twee winnen. Vorige maand hield de politie snelheidscontroles in de 30-km zo nes. De agenten hebben de kentekenplaten genoteerd van de automobilisten die zich wel aan de maximumsnelheid hielden. Ook de eigenaren van de voertuigen die bij de kentekenplaten horen, dingen mee naar de prijzen. Winnaars ont vangen automatisch bericht. Campagne De kennistest maakt onderdeel uit van de campagne 'Verkeersveiligheid moet beter: 30 kilometer!'. Met de campagne wijst de gemeente Middel burg erop dat het belangrijk is dat be stuurders zich houden aan de maxi mum snelheid van 30 km per uur. Vorige maand startte de campagne met de actie 'Staande houden 30 km/ uur'. Een week lang hield de politie snelheidscontroles in 30 km-zones. Bij een overtreding voerden kinde ren en politie een gesprek met de be stuurder over het rijgedrag. De hierboven genoemde gele Amerikaanse schoolbus rijdt de ko mende tijd ook rond in de wijken. De bus rijdt nog op 7,14 en 21 mei door de 30-km zonegebieden. Waar de bus stopt, delen school kinderen gratis campagnekaarten uit. Duurzaam veilig Om een halt toe te roepen aan de toename van het aantal verkeersslachtoffers, heeft de Rijksoverheid het programma Duurzaam Veilig Verkeer (DW) in het leven geroepen. Doel is het aantal verkeersslachtoffers tot 2010 scherp naar beneden te brengen. In het kader van DVV werden bromfietsers vanaf decem ber 1999 verplicht binnen de be bouwde kom op de rijbaan te rij den in plaats van op het fietspad. Sinds mei 2001 is de regel 'voor rang fietsers van rechts' van kracht. Eind 2002 zijn in de bin nenstad, Nieuw Middelburg, Arnemuiden, Stromenwijk, 'tZand en de Breewijk 30-km gebieden in gesteld. De overige wijken en ker nen zijn tussen 2004 en 2008 aan de beurt. De kinderen van de Cederhof in de Stromenwijk zijn enthousiast over de campagne.

de Faam | 2003 | | pagina 3