Kunst in Kameleon 'n Bijzondere kijk op... de Faam Couscous met friet TRENDHOPPER HH Het Station TUSSENSTAND THE BET Tl 2e Paasdag geopend 13,75 VERVROEGDE AFSLUITING u BIBL/07) l:W. EX. -dia iiyaiii'DGPsJïJ Wekelijks huis aan huis op Walcheren stationsplein 5,4382 nn viissingen. tel. 0118 46 59 09 WOENSDAG 16 APRIL 2003 ADVERTENTIEVERKOOP: 0113 - 274000 REDACTIE: 0113 - 274021 BEZORGKLACHTEN: 0113 - 274000 www.de-faam.nl JAARGANG 103 - NUMMER 16 Tapas-restaurant Deksels brengt Middelburg in mediterrane sferen. Overal op Walcheren bloeit de sleedoorn. Hans Bostelaar loopt na 50 jaar gewoon door. Première: Hoofdrolspelers Van cod Los in Cinecity. MIDDELBURG - Ruim tweehonderd leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) en de Stedelijke Scholengemeenschap Nehalennia uit Middelburg en SG Scheldemond uit Vlissingen hebben in het kader van het jongeren- milieuproject The Bet in de afgelopen maand maart thuis en op school volop energie bespaard. De tussenstand is volgens de Zeeuwse Milieufederatie, Zeeuws coördinator van het project The Bet, veel belovend: de jongeren halen thuis nu al de acht pro cent C02-besparing. MIDDELBURG - Na zes tien maanden baggeren is de Middelburgse binnen gracht weer schoon. De sanering heeft langer ge duurd dan verwacht, maar inmiddels is dan toch het laatste restje slib uit de gracht omhoog ge haald. Ook het opruimen van laad- en losplaatsen en het weghalen van de directiekeet is inmiddels gebeurd. MIDDELBURG - Vijftien café's doen vrijdag (18 april) mee aan de jaarlijkse Bluesroute in Middelburg. Overal wordt blues gepresenteerd, van Chicagoblues in de beste Muddy Water-stijl tot heavy bluesrock, nauw ver want aan de muziek die Stevie Ray Vaughan speelt. van 12.00 - 17.00 uur WOONBOULEVARD GOES MARCONISTRAAT 28 - 0113 - 213 132 Zwarte Pasen in De Piek Paasactiviteiten Vlissingen Diapresentatie Kinderkleding- en speelgoedbeurs ,yn 2e paasdag geopend 11.00- 17.00 uur kijk voor onze advertentie verder in deze krant m Heerlijkjdjkgggui aspergesoep Visrestaurant en Cateringbedrijf "Redsnapperfilet met een romige kreeftensaus op een bedje van verse spinazie vergezeld met aardappelgratin" Gegrilde 2alm met verse asperges mei een garnituur, van krieltjes ép lafysorei Chocc. me i - ro om Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur Reserveren: 0118-418019 onder de hoogste toren van Vlissingen BeDeeBKK!£iisBtan (advertentie) Jongeren besparen succesvol Hoewel de overwinning in zicht komt, hangt het er sterk vanaf of ze in april ook op school richting de acht pro cent gaan. Wanneer de jonge ren gemiddeld op school én thuis acht procent besparing ha len, kunnen zij met trots zeggen de weddenschap met de ge meenten Middelburg en Vlissingen gewonnen te hebben. April wordt de beslissende maand. Begin maart sloten leerlingen uit Middelburg en Vlissingen een 'klimaatverdrag' af met de milieuwethouder van hun ge meenten om vóór I mei 2003 8% C02 uitstoot te kunnen beper ken in hun eigen leefomgeving. Met The Bet willen jongeren be wijzen dat je met eenvoudige maatregelen vrij gemakkelijk 8 procent C02 kunt besparen. Deze besparing heeft alles te maken met het Kyoto-verdrag en het broeikaseffect. Europese lan den spraken in 1997 in Kyoto (Ja pan) af hun C02 uitstoot met 8% te verminderen vóór het jaar 2012. Omdat daar nog maar wei nigvan terecht is gekomen, en ze in Zeeland geen natte voeten wil len krijgen door de zeespiegelrij zing, gaan jongeren nu zelf aan de slag en geven het goede voor beeld! Kijkend naar de totale besparing thuis, is de CSW met 130 actieve leerlingen koploper. Zij hebben in maart zo'n 10.000 kg minder C02 uitgestoten! Gevolgd door Nehalennia en Scheldemond met respectievelijk 4800 en 3500 kg. Kijk je echter naar de gemid delde energiebesparing per leer ling, dan scoren de leerlingen van SG Scheldemond het beste. Zij hebben ten opzichte van hun energiegebruik vóór de actie, ruim 15 C02 bespaard. Op de voet gevolgd door Nehalennia en CSW, met een goede 13%. Veel voorkomende besparingsacties thuis zijn: verwarming graadje lager, spaarlamp gebruiken, dagje zonder vlees, of per fiets in plaats van per scooter naar school. Ook op school zijn leerlingen druk bezig. Dat is aanpoten, want afhankelijk van de grootte van de locatie dienen zij in twee maanden tussen de 1840 en 3680 kg C02 te besparen. In maart hebben ze niet stil gezeten. Op de CSW werden Nederlandse on bespoten appelen verkocht in hun eigen Eco-shop en in de stad werden 'nee/nee' of 'ja/nee' brievenbusstickers uitgedeeld. Daarnaast hebben ze zes docen ten overgehaald om per fiets naar school te komen. Bij Nehalennia werden in 20 lo kalen een viertal TL-buizen aan de raamzijde verwij derd. Aan docenten is ge vraagd thuis een spaarlamp in te draaien, met de aankoopbon als bewijs. Ook hebben leraren een contract getekend om na de les de lichten uit te doen. Momen teel zijn leerlingen bezig een gesprek voor te bereiden met de directie met het ver zoek om groene stroom te gebruiken. Ook in Schelde mond zijn ze hiermee bezig. Daarnaast maken zij werk van de invoering van recycled papier en volgen de lessen zoveel mogelijk zon der licht. OOST-SOUBURG - De openbare basisschool De Kameleon aan het Oranjeplein te Oost-Souburg houdt donderdag 24 april een tentoonstelling over het thema 'Kunst'. Deze tentoonstelling is ter afslui ting van een project over kunst. De kinderen hebben op dat mo ment bijna een maand gewerkt aan dit onderwerp. Eind maart zijn ze gestart met een fantas tische opening met heel veel ver schillende workshops. De kinde ren konden hun creativiteit uit leven bij het maken van schilde rijen, muziek, boetseerwerk, ver haal- en vouwkunst. Ook het'in pakken' van een object a al Christo en de creatie van een ge zamenlijk kunstwerk in de vorm van een Kameleon stonden op het programma. De creaties zijn te bezichtigen van 18 tot 20 uur. MIDDELBURG - Deze bijzon dere boom werd ingestuurd door Maarten Prinsen uit Middelburg. Hij fotografeerde de boom in Ter Hooge. Regelmatig plaatsen wij op deze plaats foto's van lezers. Heeft u onlangs ook zo'n origi nele foto genomen? Aarzel dan niet maar stuur hem op naar de redactie van de Faam, postbus 5, 4460 AA in Goes (of red.faam@whk.wegener.nl) Hou wel rekening met een wachttijd, want het aanbod voor deze ru briek is groot. Wilt u na plaatsing uw foto terug? Zet dan uw naam- en adresgegevens op de achter zijde. ■naaan (advertentie) In verband met Pasen dient kopij voor de editie van woensdag 23 april vervroegd aangeleverd te worden. Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie is woensdag 16 april 17:00 uur advertenties donderdag 17 april 12:00 uur Goede vrijdag 18 april a.s is ons kantoor om 16:00 uur gesloten Gracht Middelburg weer helemaal schoon Een feestelijk moment voor op drachtgever waterschap Zeeuwse Eilanden, project begeleider SGS Environmental Sendee uit 's-Gravenpolder, aan nemer Boskalis uit Rotterdam, de provincie Zeeland en de ge meente Middelburg. Met de af ronding van de sanerings werkzaamheden verdwijnt de Middelburgse binnengracht ui teraard niet uit beeld voor het waterschap. De komende jaren wordt regelmatig de water kwaliteit onderzocht, en één keer per jaar de bodemkwaliteit. De gracht is over een lengte van 1.250 meter gebaggerd. De breedte van de gracht varieert tussen de twintig en dertig me ter. Uit de gracht is zo'n 12.000 vierkante meter verontreinigde bagger gehaald. Dat zijn onge veer 900 vrachtwagens vol. De vrachtwagens die de laad- en los plaatsen aan het Molenwater en bij het politiebureau verlieten, werden aan de buitenkant schoongemaakt. De bagger specie werd vervoerd in water dichte bakken met kleppen aan de bovenkant en afgevoerd naar het depot van Zeeuwgrond in Vlissingen-Oost, In de binnen gracht werden helaas geen ar cheologische vondsten gedaan. Wel kwamen er ontelbare Fietsen, winkelwagens, puin en boom stammen omhoog. Bluesroute in Middelburg De Amerikaanse band Jenny Ken- is te zien in café 't Hart van Middelburg. In 't Fust speelt Bugaboo Tang en de Neder landse bluesband Cuban Heels komt naar 't Hof. Too hip for the Room zet Schuttershof op zijn kop en de Mark Marshall Band speelt in American. Crosshead the Southside Horns (foto) zijn van de party in Brooklyn en in De Bommel is een optreden van Guitar Ray en The Rythm Dukes. Café De Weerlt heeft de Schouwse band Kings of Cool op het podium, terwijl de Limbur gers Dr. Rythm optreden in La Pampa. De Malle Molen is vrijdagavond domein van Gino the Bulldoze Blues Band, terwijl Champagne Charlie traditiege trouw te zien is in Desafmado. De Herberg is gastheer voor The Blue Move en in De Mug is het genieten van de Dicky Greenwood Band. Seventy Seven wist de broers Mark en Ralph Schraven te strikken, die bege leid worden door hun band Edged in Blue. Het nieuwe café No.18 (voorheen Miller Time) heeft The Ride op de planken staan. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de deelnemende café's. Crosshead. FOTO FOTOSTUDIO ERIC DE GELDER B—I III'I IIWl «HIHIIlUHBaaaaa—BBBC3—IH— MIDDELBURG - In het kader van het Festival Cultureel Gekleurd Zeeland houdt Mimount Bousakla op 28 april een lezing in de aula van de Zeeuwse Bibli otheek. Aanvang 20 uur. Mimount schreef wekelijkse co lumns in de Vlaamse krant De Morgen. Haar columns zijn onlangs ge bundeld en verschenen onder de titel 'Couscous met frieten'. In die stukjes stelt ze op bijna luchtige toon de falende integratie van de allochtonen in België aan de kaak. Ze schrijft over jonge vrou wen die door hun vaders naar Marokko worden ontvoerd om daar te worden uitgehuwelijkt en over wat Marokkanen van Belgen vinden. Mimount geeft haar lezing als motto 'Tips om het leven simpel te houden'. .4 m VLISSINGEN - Volgens de organisator Wim de Nooijer van hel Terra Gotha festival viert De Piek dit jaar een 'zwarte Pasen'. Za terdag (19 april) beleeft het festival zijn vijfde editie. Deze keer treden Diva Destruction uit Amerika en het Nederlandse Grendel op. DJ Azael vermaakt het publiek tussen de concerten door met hits uit het gothic-genre. 's Middags is er Weer een gothic pick nick op het Bellamyplein. Bij slecht weer wordt uitgeweken naai de café's op het plein. Diva Destruction. VLISSINGEN - De Vereniging Winkelcentrum Vlissingen (VWV) houdt ook dit jaar weer paasactiviteiten voor de jeugd in het win kelcentrum. Deze keer zijn de activiteiten groter dan voorheen, naast paashazen is er dit jaar ook een paaspuzzel voor de jeugd met prachtige prijzen, waaronder een filmfeest bij Cinecity voor de hele klas of een kinderfeest in Het Arsenaal. De jeugd kan vanaf woensdag 16 april bij de deelnemende wankels paaseieren zoe ken mét hierop een letter en met deze letters kunnen zij een woord maken. Ook dienen zij op het formulier dat vanaf woensdag 9 april verkrijgbaar is 3 stempels te verzamelen die zij krijgen bij aan koop bij de deelnemende winkels. Het formulier kan zaterdag 19 april) tussen 14 en 15.45 uur tijdens de paasactiviteiten in het win kelcentrum worden ingeleverd. De paasactiviteiten vinden plaats op de Kleine Markt bij regen Lange Zelke) en worden verzorgd door Kip Co met paashazen, muziek, schminken en ballonnen. De prijsuitreiking is om 16 uur. KOUDEKERKE - In het verenigingsgebouw De Couwburg te Koudekerke wordt donderdag 17 april een diapresentatie door de heer J. Looise gehouden. De presentatie begint om 13.30 uur en laat de omgeving van Vlissingen en de rest van Walcheren zien. DOMBURG - Peuterspeelzaal Hummelhonk in Domburg houdt zaterdag 19 april een kinderkleding- en speelgoedbeurs. De beurs is geopend van 10 tot 12 uur. Deelnameformulieren kunnen wor den afgehaald bij de peuterspeelzaal, basisschool De Golfslag en Cl 000. (advertenties) SUPERBOUCLÉTAPIJT 'EURO' In grijs, blauw of terra .Actionback 400 cm breed MEENEEMPRIJS per strekkende meter mm Gtldig tlm 19-04-03 ofidang de Morncd ankt www.kwantum.nl Telefoon 0118-41618K 233 Telefoon 0118-4170S') te fkik iêkï Telefoon 0118-449098 Presidcnl Roosevelllaan 772 Vlissingen De waterkwaliteit van de binnengracht wordt voorlopig nog goed in de gaten gehouden FOTO ELLEN DE DREU

de Faam | 2003 | | pagina 1