d Ter zake Póo IUM Deksels brengt Spaanse sfeer XPOSITIES Peper en zout open Heksenketel in Vrouwenpolder vernieuwde winkel Eye Wish Groeneveld REGIONALE Activiteiten ZBM BROER EN ZUS OPENEN RESTAURANT woensdag 16 april 2003 P pagina 15 ENDA I MIDDELBURG - In het pand van voormalig vis restaurant Bij Het Stadhuis in de Middelburgse Lange Noordstraat is onlangs het gloednieuwe restaurant Peper en Zout gevestigd. Na een verbouwing van dik twee maanden ging het onlangs open voor publiek. VROUWENPOLDER - Het nieuwe pannenkoekhuis De Heksenketel in Vrouwenpolder doet zijn naam eer aan. De nieuwe zaak van Edwin en Annetien loosse is inge richt als een heksenhuisje gericht op kinderen. "Het thema lijkt een beetje eng voor de kleintjes, maar ze kijken allemaal hun ogen uit," zo heeft Edwin loosse al in de eerste week kunnen constateren. s R U E L L 1 A M E T B A E T G O O H P E M A R T N T S E K E R L E T A G T 1 1 S E 1 O N E E Z A D 1 G P B E F F X E 1 R 1 L E N L A 1 E U R L D E A E T A N O R L G 1 E R N L P 1 M E O K T A G E D E A E M R R T N A T N A G N N L A E E S N A A 1 E A 1 1 K L T T E L S C L U 1 L D K A A S W 1 G V E T S 1 P E C W A E G R U E D N A M M 0 C L G T N E M U G R A E R M N E R E S 1 L 1 B 0 M E D O T U A E C N A L U B M A MIDDELBURG - Horden landgenoten trotseren ieder jaar duizenden kilometers asfalt om de Spaanse Costa te bereiken. Zon, zee, strand en eten zijn de beloning voor de lange reis. In Zeeland ontbreekt alleen het eten want mooi weer, water en zand zijn er volop. Nils(23) en Nienke(19) de Paepe brengen vanaf 19 april het nog missende deel van Spanje naar Walcheren toe met hun nieuweTapa's restaurant 'Deksels' aan de Korte Geere in Middelburg. "We willen laten zien wat we kunnen." DONDERDAG 17 APRIL Stadsschouwburg, Middel burg; Fred Delfgaauw, theater voorstelling'Kronkels', 20 uur. Hooizolder, Westkapelle; Finale Hoofikoorts, dertien finalisten, 20 uur. Podium 't Beest, Goes; LaMelis, dansvoorstelling 'Krak-KeleeToTo', 20.30 uur. VRIJDAG 18 APRIL Stadsschouwburg, Middel- i burg; i Najib Amhali, reprise 'Free fight', 20 uur. Vestzak99, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Onge likt', 20.15 uur. De Hooizolder, Westkapelle; Holmes Gang, 21 uur. Diverse café's binnenstad, Middelburg; Blues Route, 21.30 uur. ZATERDAG 19 APRIL De Drukkery, Middelburg; Sexteto Temporal, 14 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Celtic Nights met Skolvan en Karan Casey, 20 uur. I Stadsschouwburg, Middel- j burg; Jenny Arean en Willeke Alberti, muzikale programma 'Klarenbeek Verbrugge', 20 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Ja loezieën', 20.30 uur. i Razzmatazz, Oost-Souburg, Foo Foo Band, 21 uur. Podium 't Beest, Goes; The Spirit That Guides Us, Anchor en Me Without You, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Terra Gotha, Diva Destruc tion, Grendel en dj Azaël, 21.30 uur. ZONDAG 20 APRIL Vestzak99, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Onge likt', 15 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Celtic Nights metJalma, Solas 1 enWolfstone, 16 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Hold Tight it's 60's Night!, muziektheater, 20 uur. WOENSDAG 23 APRIL Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Naar Dromenland', 15 uur. Desafinado, Middelburg; The Malford Milligan Band, 21 uur. DONDERDAG 24 APRIL Sint Jacobskerk, Vlissingen; Black Easter, 20.15 uur. De Drukkery. Middelburg; Officiële opening Festival Cul- tureel Gekleurd met slagwe rk - I groep Medicamento, 20.30 uur. i Podium 't Beest, Goes; Productiehuis Rotterdamse Schouwburg, 'Noodlot' van Couperus, 20.30 uur. OOSTKAPELLE - Tijdens het paasweekend houdt het Zeeuws Biologisch Museum te Oostkapelle verschillende ac tiviteiten. Zondag 20 april, eerste paasdag, geeft het mu seum de rondleiding 'Strand jutten'. De start is vanaf het museum om 14 uur en door tot ongeveer 15.30 uur. Met de Jutter van het museum lekker struinen langs het strand op zoek naar natuurlijke en niet natuurlijke aanspoelsels. De jutter geeft uitleg over de ge vonden voorwerpen. De tweede activiteit van het museum is een speurtocht naar reeën ën andere zoogdie ren. De speurtocht start op tweede paasdag, 21 april, om 6 uur in de ochtend vanaf het ZBM en duurt tot ongeveer 7.30 uur. De boswachter laats zien hoe en waar deze dieren leven. Ook op maandag 23 april kunnen kinderen mee doen met de activiteit de '(W)onderwaterwereld'. Dit is een activiteit die plaats vindt in de watertuin. Met schep netjes, loupes en zoekkaarten kunnen kinderen er achter komen hoeveel leuke beestjes de waterwereld van de heemtuin bewonen. Voor alle activiteiten is het noodzakelijk om van te voren aan te mel den 0118-582620. L DOMBURG Badhotel Domburg, Domburgseweg la, Kunstnaars De Glazen Pui, schilderijen. Dagelijks lot 23 uur. Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, Diverse kunste naars, 'Trekvogel-artisten en overblijvers. De Domburgse tentoon stelling 2003'. Di. t/m zo. van 13-17 uur. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, Nelleke van deWege-Van Sevenhoven, quilts in silk. Gabriële Kliem, 'Cryptic codes'. Di. t/m za. van' 10-17 uur. MIDDELBURG De Drukkery, Markt 51Ludmila Kalmaeva, project 'Plenty to go on'. Zeeuwse Kunstenaars, Zeeuwse stadsgezichten en zeegezichten. Carel Blazer, foto's 'Holland zonder haast' (t/m 19 april). Lex Maes, illustraties. Anne Breel, keramiek. Charlotte Mutsaerts, grafiek. Ma. van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9-21 uur. Za. van 9- 17 uur. Atelier Opaal, Opaal 6, Cor van der Poel; pentekeningen, aquarellen, acryl en olieverfschilderijen, sculpturen van brons, speksteen en keramiek. Corrie Akkermans; olieverfschilderijen, sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel. Ma t/m zo. op afspraak tel. 623050. Café Bommel, Markt 85, Peter Toornstra 'Pure kracht in Zeeuwse dracht', foto's van sportende boertjes en boerinnetjes. Zeeuws Archief, Hofplein 16, 'We dachten dat de wereld verging..', belevingstentoonstelling Watersnoodramp 1953. Ma. t/m za. van 9- 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, J. den Fierder, aquarellen 'Een reis door Walcheren'. Ma. van 17.30-21 uur. Di. t/m vr. van 10-21 uur. Za. van 10-13 uur. Galerie T, Turfkaai 25-27, Marga linnenbrink en Jan van Spronsen, schilderijen. Ger Janssens, bronzen. Do., vr. en za. van 11-16 uur. De Zenkast, Verwerijstraat 28, Marinus van Dijke, 'Het paradijs'. Da gelijks. Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2, Hanny Mallekote, hoedenkunst. Ma. t/m vr. van 8-18 uur. Galerie Icon, Bree 1, 'Stad. land en strand in Zeeland', Zeeuwse topo grafie van oude en moderne kunstenaars. Di. t/m za. van 12-16 uur. De Vleeshal. Markt, Martin Arnold, 'Jeanne'. Di. t/m zo van 13-17 uur. De Kabinetten van de Vleeshal. Zusterstraat 7, Martin Arnold, drie korte experimentele films op monitoren. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Galerie Caesuur, Lange Noordstraat 67, 'Bits Peaces', zvvart-wit prins van foto's met de gevolgen van de bombardementen in 1940 in Middelburg. Dagelijks. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg6, 'Dagroofvogels', videopresentatie, elektrospelen, geprepareerde roofvogels, geluiden en foto's. Ada Dekker, gemengde technieken op doek, acryl en houts kool. Wo. t/m zo. van 12-17 uur. OOST-SOUBURG Watertoren AK.Vlissingsestraat 239, Katinka Lampe, schilderijen. Schilte Portielje, foto's, mixed media. Kea Schipper, computerfotografie. Lizan Freijsen en Clary Stolte, installatie. Do. t/ m zo. van 12-17 uur (vanaf 20 april). VEERE Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, Alfons van Dijck, 'Een Veerse Vlaming' schilderijen. "Noodboerderijen op Walcheren', foto's en bouwtekeningen. Ma. t/mza. van 12-17uur.Zo. van 13-17uur. VLISSINGEN Kunsf ique, Groenewoud 56, Diverse kunstenaars, werken rond het vertrek ran de veerboten van de PSD. Do. t/m za. van 12.30-17 uur. Koopzondag 12.30-17 uur. Zeeuws MaritiemMuzeeum Vlissingen, Nieuwendijk 11, 'Met de boot mee, vervoer over Zeeuwse wateren, 1800-2003', maritieme geschie denis van Zeeland. Bart Sorgedrager, foto's Vlissingen-Breskens en Kruiningen-Perkpolder. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za. en zo. van 13- 17 uur. Biblitheek 't Spui, Spuistraat, amateur-fotografen, veertig foto's van wisselende weersomstandigheden. 'Geen kinderspel', speelgoed en oorlog. Ma. van 10-21 uur. Di. t/m vr. van 10-18 uur. Za. van 10-17 uur. Kunstcentrum deWillem3, Oranjestraat 4, Ko de Jonge, 'Heen weer& weer/heen' afscheid van de veerdiensten. Do. t/m zo. van 12-17 uur (vanaf 20 april). W//AK, Oranjestraat 4, Wolfgang Ellenrieder, installaties video's en schilderijen. Jan Jansen, schoenen/design. Jacques Plouvier, fotogra fie. Ba-ro-nes/Mistrey shop, schoenen en kleding. Do. t/m zo. van 12-17 uur (vanaf 20 april). GOES Galerie Van den Berge, Wijngaardstraat3, Wido Blokland, schilderijen en lambda prints. Do. t/mza. van 13-18 uur. Galerie-atelier De Kaai, J.A. van der Goeskade, Petra de Jager en Marijke Minneboo, beelden. Ad de Jonge, tekeningen. Ma. t/m vr. van 9-16 uur. Antiquariaat Laarmans, Waterstraat 2, mini-expositie, foto's van de Watersnoodramp. Di., do., vr. en za van 12-17 uur. Donorcentrum, 's-Gravenpolderseweg 4a, Adri Karman, natuur- iliustraties. Nico van Welzenes, Zeeuwse landschappen in aquarel Ma., di. en do. van 14-20 uur. Vr. van 12-15.30 uur. Zorgcentrum Gasthuis, Kievitlaan 64, diverse kustenaars (allemaal vrouwen) aquarellen. Dagelijks van 8-18 uur. 's-GRAVENPOLDER Bibliotheek, Magnoliastraat 10, Henk den Haan, olieverfschilderijen. Di. en vr. van 14-17 en 18-20.30 uur. Wo. van 10-12en 14-17uur. HEINKENSZAND Kunstuus, Dorpsstraat 43, Rie Baauw, 'Kijk op Zeeland' olieverf schilderijen. Wo. en do. van 13-18 uur. Vr. van 13-21 uur. Za. van 10- 16 uur. Gemeentehuis, Stenevate 10, Jac. Van Gooi, 'Nog is de wereld mooi', olieverf en aquarel. Ma. t/m vr. van 8.30-12.30 uur. Do. van 17-20 uur. Informatiecentrum Zeeuwse Schaapskudde, Nieuwkamersedijk3, Ad Lijnse. foto's. Di. t/m zo. van 11-16 uur (vanaf 18 april). KAPELLE DeVroone, Vereekesstraat 74, Piet en Nellie Visscher, beelden en schil derijen. Dagelijks van 8.30-22 uur. Gemeentehuis, Kerkplein 1Mary Staa en Ria Jacobi, portretpop, fantasiefiguren en karakterpoppen. Ma. en wo. van 9-16 uur. Di. en vr. van 9-13 uur. Do. van 9-18 uur. KRUININGEN Gemeentehuis Reimerswaal, Oude Plein 1Dieneke Covens, tekenin gen en schilderijen. Ma. t/m do. van 8.30-16.30 uur. Vr. van 8.30-13 uur. WEMELDINGE Museum 't Waskot, Pr. Julianastraat 1'Van kolenas tot Dash', spulletjes uitGrootmoederstijd. Wo. van 13-17 uur. Vr., za. en ma. van 10-17 uur. Marco en Manon Adriaanse. foto pr Het jonge restaurantbedrijf van Marco Adriaanse Manon Adriaanse-van Westen breekt met de t raditie van vrijwel alleen vis, ook dc vleesliefhcbber kan er nu te recht. Peper Zout kookt met een Franse basis, zoals het duo dat in hun op leiding geleerd heeft. Ervaring heeft het tweetal genoeg. Manon Adriaanse-van Westen werkte on der meer bij gerenommeerde res taurants als de Schaapskooi (Heille), Engels (Rotterdam), de Mug (Middelburg) en de Peper boom (Veere). Op de cv van Marco staan bedrijven als Schuddebeurs (Schuddebeurs), Zomerlust (Axel), Bourgondiër (Vlissingen) en de Ka meel (Middelburg). Alle ingrediënten, afkomstig uit de hele wereld, mogen bij Peper Zout de keuken in, als ze maar vers en lekker zijn. Maar Peper Zout haalt ook veel grondstoffen gewoon hier uit de buurt. Zo prijkt er op de wijnkaart een dessert wijn van de wijnmakers van de Hellenburg uit Oudelandeen op de a la kaartkaart: knoflook mosterd uitZierikzee, ho ning uit Poppendamme, Middelburgs witheer, kersenbier van de Zoete kers uit Serooskerke om maar eens wat te noemen. Het restaurant is geopend voor lunch en diner, woensdag is de we kelijks sluitingsdag. Van 12 tot 14.30 uur kan er geluncht worden en voor het diner is dat van 17.30 tot 21.30 uur. Zaterdag en zondag geen lunch. Onder toeziend oog van vele hek sen, zittend onder een heuse ster renhemel en opgaand in de sprook jesachtige inrichting van De Hek senketel, kunnen klanten een keuze maken uit een uitgebreide lunch- kaart en ruim honderd verschil lende pannenkoeken. Het verhaal achter al die variaties klinkt roman tisch. ":We zaten met zijn tweetjes op een terrasje in Antwerpen en schreven alle ideeën op," vertelt Edwin Joosse die negen jaar lang chef-kok van restaurant Duinoord is geweest. Bij thuiskomst zijn alle hersenspinsels uitgewerkt en ge proefd. Een van de meest extreme gedachten die op de menukaart is De voormalige kapperszaak is grondig verbouwd. FOTO JAAP WOLTERBEEK gekomen is volgens Edwin Joosse toch wel de China Town. "Een pannenkoek met babi-pangang," zegt hij serieus, een lachje onder drukkend. De klant kan echter ook zijn eigen variatie bestellen. De nieuwbakken manager en kok: "Al les is in principe te bereiden." Het echtpaar wil met De Heksen ketel een compleet nieuwe markt aanboren. "Vrouwenpolder ziet zich als een familiebadplaats en kende nog geen pannenkoekhuisje. Onze inrichting sluit aan op de be levingswereld van kinderen en zo doende met de profilering van Vrouwenpolder," zo meent Edwin Joosse. Samen met zijn vrouw kijkt hij wel verder dan alleen de toeris ten. "We gaan hele leuke dingen doen met bijvoorbeeld kinder feestjes." De ondernemers hebben de voormalige kapperszaak gron dig verbouwd en er een stuk aan gebouwd. Het nieuwe gedeelte is het kinderrestaurant geworden compleet met kleine stoeltjes, mini- tafeltjes en de ballenbak. Annetien Joosse vindt vooral dat laatste een echte voltreffer. Ouders moeten volgens haar de kinderen er echt uitslepen. En niet alleen kinderen vinden het leuk. "Stiekem heb ik er zelf ook even languit in gelegen," zo verklapt de gastvrouw. MIDDELBURG - Eye Wish Groeneveld opent zaterdag (19 april) haar compleet vernieuwde winkel aan de Lange Delft in Middelburg. Speciaal voor de ge legenheid krijgen klanten dan een oogverwenbehandeling van een visagiste. Voor elke bezoeker is er bovendien een kleine verrassing. Met de nieuwe winkel komt Eye Wish Groeneveld tegemoet aan de toenemende vraag naar producten en diensten op gebied van oogz.org. De formule biedt ruimte voor een goede oriëntatie. Iedereen kan er terecht voor des- kundige oogmetingen, hypo- allergene oogmake up, oogcrème tegen rimpels en maskers voor vermoeide ogen. Verder levert het bedrijf laserbehandelingen, hoogwaardige monturen en gla zen, lenzen en zonnebrillen. In deze mengelmoes van letters zijn ai de onderstaande woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omge keerd of schuin. Enkele letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden gelezen de oplossing van deze puzzel. Alibi Emailleur Moedig Ambulanceauto Gewest Parel Angina Hoogte Piste Argument Kinderfiets Plaaggeest Braziliaan Klepel Prof Calamiteit Landen Rekest Canon Lasteren Tram Commandeur Latei Uittrap Demobiliseren Lokaal Vlegel Dierenasiel Luxe Waterman Stuur uw oplossing voor donder dag 24 april naar de redactie van de Faam, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in de Faam van donderdag 1 mei bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam van woensdag 2 april luidt: heftruck. S.C. Driessen-Joosse uit Zoute- lande won door het inzenden van de goede oplossing twee vrij kaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. door Daniël Rouw Op de voordeur prijkt nog een pam flet met de tekst 'Flier komt binnen kort Tapa's Restaurant Deksels'. Broer en zus de Paepe verdringen elkaar op een steiger in hun te ope nen restaurant. Ze leggen de laat ste hand aan het nieuwe plafond. De open keuken, vrolijke kleuren en donkere meubels geven het Spaanse lintje van hel restaurant weer. Zaterdag 19 april gaat de zaak open en vol gens Nils moet er flink doorgewerkt worden. Nils en Nienke hadden al langer het plan een eigen zaak te openen. Nils: "We hebben allebei een paar jaar erva ring in de horeca en zitten zelf boor devol ideeën. En als broer en zus weten we wat we aan elkaar heb ben." Nienke vult aan: "Aangezien onze familie erg gericht is op Spanje, liepen we al lang rond met het idee voor eenTapa's restaurant." Nils: "We wilden perse iets nieuws starten. Overal draait het uit op biefstuk met friet, that's it. Dat vin den we te saai." Tapa's is het gerecht waar het om gaat draaien in Deksels. Nils legt pit: "Tapa's zijn eigenlijk kleine ge rechtjes. Alles gaat in aparte schaaltjes. Ie dereen kan dus een ei gen gerecht samenstellen. De grootte van het gerecht kan varië ren van één schaaltje tot een voile tafel. Iemand die trek heeft bij een drankje tot een ander die uitgebreid :..de tapa's zijn aangepast aan de Nederlandse smaak... Nieuwsgierigen nemen alvast een kijkje in het nieuwe interieur. foto ellen de dreü wilt dineren kan bij ons terecht." Nienke: "Dat is zo leuk aan het res taurant. Mensen kunnen lunchen, op het terras van Tapa's proeven of met een groep van zes aanschui ven." Nils: "I-Iet bijzondere is dat je een hele leuke sfeer krijgt als je met een hele groep uit verschillende schaaltjes eet." Hij bekrachtigt de ruime keuze door de menukaart te voorschijn te halen. "DeTapa's zijn aangepast aan de Ne derlandse smaak en we hebben ook veel vege tarische gerechten. Want meestal is daarin alleen een salade te krij gen. Eigenlijk geldt: van alles kun je Tapa's maken, als het maar in een schaaltje past," zegt Nils glimla chend. Nils en Nienke de Paepe zijn er helemaal klaar voor, nu de klan ten nog. "Veel mensen stappen nu al nieuwsgierig binnen. We hebben al veel leuke reacties gehad. En we zijn jong en kennen veel mensen. Mond-tot-mondreclame werkt toch het beste," aldus Nienke. Nils: "We hebben goede verwachtingen. Als je ziet hoe het in an dere steden aan slaat. Die zitten elke avond vol. Al gaan we daar niet gelijk vanuit." Vrijdag is er een besloten receptie en zater dag zal Deksels voor het grote pu bliek opengaan. Feestelijke acties zijn dan niet ge pland. "DeTapa's zijn zelf al speciaal genoeg", verzekert het jonge mana gement. ...biefstuk met friet vinden we te saai...

de Faam | 2003 | | pagina 15