Provincie Zeeland Cultuur/natuur historische reeks Milieuklachten en meldingen B A p VAN VUIL TAPIJT?! gratis Nokia toestellen debitel' Bijeenkomst 'Zeeland woon- zorgland' Commissie 28 mwOfficiële Mededelingen Lokale belastingen bij een abonnement van €20,- woensdag 9 april 2003 de FAAM 7 Begrenzing kwetsbare natuur Wet Ammoniak en Veehouderij Milieu Ontwerp-besluit wijzi ging vergunningen diverse bedrijven ELASTING DVIESBURO VOOR ARTICULIEREN Belastingzaken Assurantiën Financieringen Hypotheken Voor een perfecte gebitsprothese maandag t/m vrijdag Behandeling volgens afspraak Chem-Dry reinigt en houdt uw tapijt als nieuw Chem-Dry Brooymans Tel.: 0113-229020 IMOKIA dfef, NOKIA &TJ Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 15/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij In 1993 werd het eerste boekje uitgebracht van de cultuurhistori sche reeks van Zeeland. Een reeks met uitgaven die bij elkaar een overzicht vormen van een deel van de geschiedenis van Zeeland. Het uitgangspunt van de reeks was dat zowel inwoners als bezoekers van Zeeland in contact werden gebracht met de Zeeuwse historie. Inmiddels zijn in de reeks negen boekjes ver schenen, aan het tiende deel wordt momenteel gewerkt. Zowel de nieuwe uitgaven als de her drukken worden uitgebracht met harde kaft. Diverse delen hebben al een herdruk achter de rug. Zo is van "Versterckt Zeeland" in november 2001 al de derde druk verschenen en vorig jaar ver scheen de tweede druk van 'Van schandsteen tot straatkapel'. De laatste loot aan de stam is 'Van obelisk tot oorlogsgraf, een uit gave van november 2002. Momenteel wordt gewerkt aan de geschiedenis van de Zeeuwse boerderijen. Andere uitgaven Van de cultuurhistorische reeks zijn de volgende boekjes nog ver krijgbaar: - Hoog van de toren, kerken in Zeeland tot 1900, auteur M.P. de Bruin. - Zeeland in de prehistorie, auteur drs. J. Jongepier. - 3 verschillende boekjes: Zeeuwen te water, sporen van een maritiem verleden; Zilt en zoet, sporen van watergebruik in Zeeland; Zeeuwen tegen het water, sporen van de water staatsgeschiedenis in Zeeland, van de auteur J.J.B. Kuipers. - De Romeinen in Zeeland, onder de hoede van Nehalenma, auteur ir. J.A. Trimpe Burger, derde druk, uitgave januari 2003. 0p 18 maart 2003 hebben Ge deputeerde Staten van Zeeland de begrenzing van kwetsbare natuur binnen de ecologische hoofdstructuur vastgesteld. GS zijn hiertoe verplicht volgens de Wet Ammoniak en Veehouderij. Het besluit is per 9 april 2003 van kracht. Vanaf deze datum ligt het besluit gedurende 6 weken ter visie bij de directie Ruimte, Milieu en Water van Provincie Zeeland, Het Groenewoud 1, Mid delburg. Binnen de kwetsbare natuur en een zone van 250 meter daar omheen, gelden beperkingen voor vestiging en uitbreiding van veehouderijen: - Vestiging of starten van een neventak veehouderij is niet Van schandsteen tot straatka pel, auteurs J.J.B. Kuijpers en P. Sijnke, tweede druk, uitgave november 2002. Zeeland in de Vroege Middel eeuwen, auteur T. Polderman. Natuurhistorie De natuurhistorische reeks is gestart in 2000. De aanleiding hiertoe vormde De toestand van de Zeeuwse natuur, geschreven door A. de Jong. Hierin werd, in navolging van een rapport over de landelijke natuur, een beeld geschetst van de situatie in Zeeland. Vanwege het succes van dit boekje rees de vraag of er met een reeks van natuurhisto rische boekjes kon worden gemaakt. Het positieve antwoord kwam in de vorm van Tussen- dijks, een beschrijving van de Zeeuwse polders. Het Grote Blauw, over de natuur in de Zeeuwse Deltawateren, volgde in 2001 en in januari van dit jaar is Land in zicht! uitgekomen, over de natuur tussen zee en vroon. De delen van de natuurhistori sche reeks zijn rijkelijk geïllus treerd en uitgevoerd met harde kaft. Te koop of bestellen Alle hiervoor genoemde delen zijn te verkrijgen in de boekhandel, maar ook te bestellen bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 5001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zee- land.nl. De prijzen variëren van €3,30 tot €6,80. Een overzicht met uitgebreidere informatie over de reeks en inhoud van de diverse boekjes is gratis te verkrijgen bij het infor matiecentrum. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrij dag van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Om de inhoud en de bedoeling van de provinciale notitie Zeeland Woorizorgland nog eens voor het voetlicht te brengen en de inge brachte reacties daarop door partijen organiseert de provincie een studiemiddag Op vrijdag 25 april 2003 om 13.00 uur in Grand Hotel Arion te Vlissingen. Deze bijeenkomst is vooral be doeld voor gemeenten, woning corporaties, (ouderen)zorgaanbie- ders en welzijnsorganisaties. Zij hebben inmiddels een uitnodiging ontvangen. Het kan zijn dat een instelling of organisatie geen uit nodiging heeft gehad of dat iemand die zich zeer betrokken voelt bij deze zaak toch graag de bijeenkomst wil bijwonen. Dat is mogelijk zolang er nog plaatsen vrij zijn. Informatie hierover wordt gegeven door twee medewerkers van de provincie Zeeland, Henk Nijssen (0118-631718) of Joke van Dijk (0118-631498). Vrijdag 11 april 2003, aanvang 9.45 uur vergadert de commissie 28 Luchtvaartwet. Deze open bare vergadering wordt gehou den in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Op de agenda staat het gebruiks plan 1 juni 2003 tot en met 31 mei 2004 luchtvaartterrein Midden-Zeeland. De commissie wordt gevraagd advies uit te brengen aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat over dit plan. Verder staan op de agenda de terugmelding van de voort gang ambtelijke werkgroep para- springen, terugmelding klachten commissie, ingekomen en uit gaande brieven en mededelingen vliegveldbestuur. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie. mogelijk, behalve wanneer de dieren voor natuurbehoud ge houden worden. - Uitbreiding van een veehouderij is alleen mogelijk als de ammo- makuitstoot van het bedrijf bin nen een vastgesteld individueel emissieplafond blijft. - Kleine melkrundveehouderijen kunnen wel uitbreiden, maar moeten daarbij binnen een alge meen emissieplafond van 800 kg ammoniak per jaar blijven. - Paarden, schapen, volgens bio logische methoden gehouden dieren en dieren gehouden voor natuurbehoud zijn uitgezonderd van de regeling voor uitbrei ding. Doel van de Wet Ammoniak en Veehouderij is de neerslag van ammoniak in Nederland te ver minderen en bovendien de neer slag van ammoniak op kwetsbare natuur extra te verminderen. Door deze wet zal de uitstoot van ammoniak in en direct rond de kwetsbare natuur niet groeien. Indien er sprake is van bedrijfs beëindiging dan zal de uitstoot in en rond kwetsbare natuur in de toekomst afnemen. A::-y i'.f Gedeputeerde Staten van Zee land willen de vergunning Wet milieubeheer van Arrow Ter minals B.V. te Nieuwdorp, Demontage Werkplaats Zeeland B.V. te Goes, A.S.K. Port Repair B.V. te Ritthem, Maaskant Ship yards te Bruinisse, Stichting RES te Axel en het college van Burge meester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland voor het kga-depot te Kortgene wijzi gen. De reden hiervoor is dat het be voegd gezag verplicht is, ingevol ge de Instructie-regeling lozings voorschriften milieubeheer, om in de vergunningen voorschriften op te nemen voor het brengen van bedrijfsafvalwater in een open baar riool. Nieuws Het milieu is een zaak die iedereen aangaat. Soms gaan er dingen mis, soms zijn er klachten of wordt er iets gesignaleerd dat niet door de beugel lijkt te kunnen. Dit soort zaken of zichtbare verontreinigingen mogen niet worden genegeerd. Milieuklachten De milieuklachtentelefoon is be doeld voor klachten over stank, stof, rook, roet of geluid, afkom stig van bijvoorbeeld bedrijfsacti viteiten,landbouwactiviteiten of horecagelegenheden. Bodem- of waterverontreiniging kan even eens bij dit punt worden gemeld. Het milieuklachtennummer is per manent bereikbaar. Als u belt krijgt u een medewerker aan de lijn die de klacht registreert. Na de melding wordt u teruggebeld door een medewerker van de instantie die over de afhandeling gaat: gemeente, provincje,. rijks overheid of waterschap. Deze zal een aantal vragen stellen en ver volgens proberen de oorzaak van de klacht op te sporen en indien mogelijk verhelpen. De milieu- klachtentelefoon is niet bedoeld voor: algemene milieuvragen en klachten over bijvoorbeeld het ophalen van huishoudelijk afval. Hiervoor kunt u bij uw gemeente terecht. Dubieuze stoffen Bij het milieumeldpunt is ook het Meldpunt dubieuze stoffen onder gebracht. Hier kunnen meldingen worden gedaan van vondsten, bij voorbeeld op het strand of langs de zeedijky-die gevaarlijk zijn voor het milieu'Of de volksgezondheid. Daarbij kunt u denken aan: verdovend middelen; injectie spuiten; olie; munitie en ander oorlogsmateriaal. De brandweer, in samenwerking met de gemeen te of Rijkswaterstaat, zullen actie ondernemen om de melding te onderzoeken en zonodig de aan getroffen dubieuze stoffen op te ruimen. Milieudelicten Wie getuige is van een milieu delict kan hiervan melding maken bij het algemene nummer voor milieuklachten. Bij milieudelicten moet worden gedacht aan: het dumpen van afval in bermen en sloten; het illegaal dempen/ graven van sloten; lozen van olie e.d. Vliegtuiglawaai Voor overlast heeft van vliegtui gen, bijvoorbeeld straaljagers van de luchtmacht of vliegtuigen van vliegveld Midden Zeeland kan rechtstreeks een klacht worden ingediend via nr. 06-0226033 voor militaire luchtvaart zoals straaljagers/helikopters/lesvlieg- tuigen. Voor telefonische klachten over vliegverkeer van het vlieg veld Midden-Zeeland is het tele foonnummer 0113-670018. Zwemwater Hoewel het zwemseizoen buiten nog niet is begonnen kunnen er al wel onveilige situaties zijn of zichtbare problemen met de waterkwaliteit. Voor vragen of klachten met betrekking tot zwemwater in zwembaden of oppervlaktewater is de zwemwa tertelefoon het meldpunt. Dit meldpunt is gehuisvest bij de directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland Het nummer is 0118-631967 (bereikbaar tijdens kantooruren). Gemelde klachten via dit nummer kunnen helpen de zwemwater kwaliteit te verbeteren en de vei ligheid te vergroten. De zwemwa tertelefoon dient ook voor actu ele informatie over de kwaliteit en veiligheid van zwemgelegenhe- den. Deze informatie heeft be trekking op het Veerse Meer, het Zoommeer, de Oosterschelde, de Westerschelde, de Noordzee en zwembaden en sauna's in Zee land. Regelmatige controles zor gen voor actuele en betrouwbare gegevens. Klachtenfolder Alle milieuklachtennummers staan vermeld in de folder Milieu- klachten meldingen over het milieu. Deze is mede tot stand gekomen na consultatie van een bij de provincie Zeeland ingesteld publiekspanel rondom milieu en bedrijvigheid in Zeeland. De fol der is verkrijgbaar via de ge meenten en het Informatie centrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. In de uitgave Lokale belastin gen 2003 stonden nog geen gegevens van de gemeentelij ke belastingen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Daardoor werd de indruk gewekt dat het goedkoop wonen zou zijn in deze regio. Of dat inderdaad het geval is zal blijken als de tarieven van de gemeentelijke belastingen bekend zijn/wor den verwerkt in de tabellen. De folder wordt dan herzien en zal over een aantal weken opnieuw worden uitgebracht. smxssamsmii Het ontwerp-besluit en overige stukken kunnen op verzoek (tele foon 0118-631958) worden ingezien bij de Directie ruimte, milieu en water. Een ieder kan tot en met 25 april schriftelijk bedenkingen tegen het ontwerp-besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw A. de Pijper (tel. 0118-631958). ~~u Wescerzicht 301 4385 BA Vlissingen Tel. 0118 - 463853 /478659 Fax 01 18 -467273 Wij maken ook al uw reparaties Ziekenfonds vergoedingen en Particulieren Zusterplein 15 - Middelburg 0118-639875 Dit is echt weer iets voor debitel. T- Ja, ze maken je het kiezen zo wel erg makkelijk! Dubbele garantie voor optimaal resultaat Reinigt op natuurlijke basis, veilig voor mens en milieu 9 Verlengt levensduur van tapijt en meubelstoffen 9 Zorgt dat tapijt binnen een uur weer droog is 9 Reinigt aan huis of kantoor 9 Speciale behandeling voor Perzen en Berbers 9 Houdt tapijt langer schoon met vuilwerende protector 9 Tevens reiniging van meubels *T 3S10i W/ 6610 m tSfhlt«l'90 .ibonnmiont 90 belminuten vtföl Zó.- pet maand •Nu geen aansluitkosten c v/.v. 52.50 debitel 90 abonnement 90 belminuten voor 20.- pet maand Nu geen aansluitkosten tw.v.ê'32.50 de zekerheid van de juiste keuze Voor de debitel shop bij u in de buurt bel 0900-shopdebitel (0900-74673324835) 0,01 per minuut vanaf het vaste net. DEN BOSCH Markt 5 EINDHOVEN WC Woensel 37b UDEN Gallery 8 •l.c.m. een nieuw 2 jarig debitel 90 abonnement, mfot'meoi in Be winkel neut de ssllevr.jrwiutden Bij aanvraag van een abonnement diem u een geldige fcigitimuiw te overhandigen plus een bam-.'glroalaoMft ui een geldige lnml:-/giropss. Aanbiedingen geldig van 6 t/m 19 april .'003 ol zolang de voorraad strekt. Prjmrijügingen. druk- en zetfouten voorbehouden.

de Faam | 2003 | | pagina 7