Provincie Zeeland Zeeland Woonzorgland 149 69 45 79 49 1 WEKEN ÉÉN CONFECTIEMAAT MINDER IN 5 Nieuw verschenen In beroep Philishave Page Vanish Lokale belastingen sOfficiële Mededelingen SCHLECKER HOMESHOPPING www.SCHLECKER.com 1,89 5,79 Milieu Besluit accepteren melding ATOFINA Vlissingen B.V. Besluit accepteren melding ThermPhos International B.V. immi Ferrero Kusjes 175 gram Ferrero Rocher 200 gram penoog: Ferrero Rocher 250 gram Schwarzkopf Shampoo of Conditioner 300 ml diverse «flW Best.Nr.: 070722 soorten Scheerapparaat Double Action HQ 3860 Mon Cheri 150 gram Mon Cheri 250 gram Fa Douche 250 ml diverse soorten Toiletpapier 24 rol Glassex Spray's Keukenreiniger, Badreiniger of Mullireiniger 500 ml perltr.: 2,96 NIEUW EN ONS ASSORTIMENT Oxi reiniger 500 gram 's-Gravenpolder. 's-Gravenstraat 47 - Middelburg. Gortstraat 60-62 - Oost-Souburg. Kanaalstraat 59 Bestel nu per telefoon: 0900-7777444 ZONNESTUDIO'S SPECTACULAIRE AANBIEDING AFSLANKCABINE SPIERSTIMULATOR FITNESS Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 14/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Dat is de nieuwe centrale bood schap van de provincies op de Carrièrebeurs Overheid. Hiermee willen zij graag laten zien wat provincies doen en wat van toekomstige werknemers wordt verwacht. Want al is de rol en taak van de provincie ten op zichte van het rijk en de gemeen te vaak met duidelijk, er gebeurt ontzettend veel bij de provincie. Met de nieuwe slogan maken de provincies op de beurs een eind aan deze onduidelijkheid. Bovendien worden bezoekers ge prikkeld om over de provincie na te denken. Het is voor het eerst dat de provincies op het gebied van de arbeidsmarktcommunica tie een centrale boodschap ver kondigen. Hoewel de provincies de voor gaande jaren ook gezamenlijk op de beurs stonden, had elke pro vincie een eigen standinvulling. Dit jaar hebben ze, in navolging van de publiekscampagnes van het rijk en de gemeenten, voor er gekozen een stap verder te gaan in de krachtenbundeling. Een bundeling van krachten in woord, maar ook in beeld. Een fotograaf heeft van elke provincie een concreet project in beeld ge bracht. Voor Zeeland is dat de Westerschelde Container Ter minal geworden. Alle beelden tezamen geven een goed over zicht van projecten waar provin cies bij betrokken zijn. Ook het profiel van de medewerker die de provincies zoeken komt hierin duidelijk naar voren: iemand die groot wil denken en graag wil doen. De Carrièrebeurs Overheid wordt dit jaar voor de derde keer geor ganiseerd op vrijdag 11 en zater dag 12 april in de Jaarbeurs in Utrecht. Verschillende overheids instanties van gemeentelijk tot Europees niveau zijn op zoek naar actieve 'jonge starters' en 'doorgroeiers'. De Carrièrebeurs Overheid is de enige banenbeurs in Nederland waar nagenoeg alle overheidsinstanties zich presente ren. Voor meer informatie over de Carrièrebeurs Overheid: www.carrierebeursoverheid.nl. De provincie Zeeland stelt lezers van Abdijnieuws graag in de gele genheid om de beurs te bezoe ken. Gratis kaarten kunnen telefo nisch aangevraagd worden: 0118-631233. Zoals ieder jaar moeten we ook dit jaar allemaal weer de lokale belastingen betalen, provincie Zeeland geeft jaarlijks een bro chure uit genaamd Lokale be lastingen, de editie van 2003 is onlangs verschenen. In de fol der worden de belastingen van alle gemeenten met elkaar ver geleken. In totaal wonen er 378.130 mensen in Zeeland en er zijn 186.152 woonruimten. Uit de in de brochure opgeno men gegevens blijkt dat lokale belastingdruk ten opzichte van 2002 gemiddeld is gestegen met veertig euro. Middelburg is net als in 2002 de duurste stad om in te leven, de belasting druk per gezinshuishouden, (opgebouwd uit de gemeente lijke belasting en het water schap) is er bijna 1000 euro per jaar. Hulst, Sluis en Ter- neuzen zijn met 375 Euro per jaar het minst duur om in te wonen. Wie de liefde wil bezegelen met een huwelijk is het meeste geld kwijt in Veere. Daar moet voor een huwelijk op vrijdag om 14.00 uur 346 euro betaald worden aan leges. Wie het goedkoop wil doen moet naar Kapelie gaan, daar bedragen de leger 135 euro. De folder Lokale belastingen 2003 kan worden opgevraagd bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Wonen en zorg, welzijn en dienstverlening zijn onderwerpen van groot maatschappelijk belang. Het aantal mensen dat zorg nodig heeft, met name ouderen, zal de komende jaren alleen maar toenemen. De huisvesting van mensen die zorg nodig hebben is niet meer vanzelfsprekend een verzorgingstehuis. Bij de opstelling van de Regio visie Zorg voor ouderen 2001- 2004 bleek dat de problematiek rondom wonen en zorg voor ouderen een van de belangrijkste knelpunten is. Ouderen willen zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen en zoveel als mogelijk de benodigde zorg thuis ontvangen. Dit stelt hoge eisen aan de wo ningen en de woonomgeving. De omvorming van verzorgings- en verpleeghuizen naar zelfstandig wonen met zorg is een zaak van lange adem. Op het gebied van gehandicaptenzorg en geestelijke gezondheidszorg zijn al de nodi ge ervaringen opgedaan met het kleinschalig wonen. De provincie krijgt regelmatig te maken met plannen van gemeen ten, zorgaanbieders of woning bouwcorporaties. Dat heeft te maken met haar adviestaak in het kader van de Wet ziekenhuis voorzieningen en/of vanuit haar taken op het gebied van ruimtelij ke ordening en woningbouw. Uit ervaring blijkt dat de ingediende plannen sterk variëren: van alles slopen en mensen onder brengen in kleinschalige verzorgingseen heden tot en met alles of nog veel meer terugbouwen op het oude instellingsterrein. Een bijko mend punt is dat het ontbreekt aan regionale afstemming van al deze plannen. Om een overzicht te krijgen van de plannen op het gebied van wonen met zorg èn welke plannen in de'verschillende zorgsectoren er in de maak zijn, heeft Scoop eind 2001 van de provincie opdracht gekregen dit te onderzoeken. Ook heeft de provincie een opdracht verstrekt om te onderzoeken hoe groot de vraag naar woningen met zorg zal zijn en hoe dit zich verhoudt tot het aanbod. In de notitie Zeeland woonzorg- land wordt ingezet op het stimu leren van regionale spreiding, afstemming en het daadwerkelijk realiseren van voldoende zorgwo- ningen. Een regionaal spreidings- plan wordt gezien als een van de instrumenten. Daarnaast wil de provincie een extra woningcontin gent beschikbaar stellen. Dat de ouderen bij al deze zaken als voornaamste doelgroep wor den gezien heeft te maken met het feit dat dit de grootste groep is. De extra aandacht voor deze categorie wil niet zeggen dat andere zorgbehoevenden nu in eens niet meer belangrijk zijn. Het is meer een kwestie van ge talsmatigheid omdat de doel groep ouderen steeds groter wordt. Het realiseren van wonin gen voor de andere groepen vraagt dikwijls meer om maat werk. De conceptnotitie Zeeland Woon zorgland kan worden opgevraagd bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Nieuwsbrief nr. 6 van Delta InZicht is uit. In dit nummer wordt vooral vooruitgekeken. De integrale visie Deltawateren is immers in de drie provincies, Zuid-Holland, Zeeland en Noord- Brabant, geaccepteerd. Het is de bedoeling dat nu een begin wordt gemaakt met het maken van een plan van aanpak. In dit nummer onder andere bijdragen van Th. Van der Weijden van het Hoogheemraadschap West- Brabant over zijn ervaringen met het project, de ontwikkeling van het Volkerak-Zoommeer, de over gang van het Rammegors van zout naar zoet. Nieuwsbrief nr. 6, alsmede een gratis abonnement, kan worden opgevraagd bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: mfocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Deze maand verscheen nr. 34 van de Schelde Nieuwsbrief van het Schelde Informatie- Centrum. Het kwartaalblad houdt overheden en het bedrijfsleven, maar ook belangstellenden op de hoogte van het wel en wee van de Westerschelde en de Schelde. In nummer 34 staat een beschrij ving van het Sigmaplan, het Bel gische Deltaplan en de opvolger van het Deltaplan, Delta InZicht wordt toegelicht. Een artikel over verdronken dorpen in Zeeland en een interview met gedeputeerde L. Coppoolse over het Bestuurlijk Overleg Westerschelde zijn ande re onderwerpen. De vaste rubrieken gaan dit keer over twee herdenkingsmonumen ten, stormvloeden in de Schelde en een kantonnier van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen. De nieuwsbrief kan gedownload worden via www.scheldenet.nl. Aanmelding voor een gratis abon nement is mogelijk door een berichtje aan Schelde Informatie- Centrum, Postbus 8039, 4330 EA Middelburg, tel. 0118-672293, e-mail: info@scheldenet.nl. Op 15 april 2003 zal de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belang hebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigingen komen de volgende zaken aan de orde: - om 14.30 uur wordt het be zwaarschrift van Het Klem Hoefken te Kuitaart behandeld tegen een besluit van GS inzake het subsidieverzoek in het kader van Vitaal Platteland Zee land voor het project Gezins- en kindvriendelijk plattelandsknoop punt Het klein Hoefken. - om 15.00 uur wordt het be zwaarschrift van Maatschap A.J.P. van de Waart te Goes behandeld tegen een besluit van GS inzake de provinciale weg N289 (grens Noord- Brabant - Goes); het instellen van een gebod tot het volgen van de aangegeven rijrichting nabij Kapelle/Biezelinge. - om 16.00 uur wordt het be zwaarschrift van De Fauna bescherming te Amstelveen behandeld tegen een besluit van GS inzake de verleende ont heffing ex artikel 68 van de Flora- en faunawet aan A. de Glopper te Burgh-Haamstede voor het doden, verwonden, vangen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van kauw en zwarte kraai en daarbij gebruik te maken van het ge weer op bepaalde gronden in de gemeente Schouwen-Duive- land en ter voorkoming of be perking van schade aan diverse land- en tuinbouwgewassen. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, tele foonnummer 0118-631377. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van ATOFINA Vlissingen B.V. De mel ding heeft betrekking op het in plaats van opslag van het tussen- product TNTC in een procestank, het product direct te verladen in een ISO container. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 5 mei 2003 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat. 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 5 mei 2003 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg. Alleen zij die een bezwaar schrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.M. Witkam (tel. 0118-631749). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van ThermPhos International B.V. te Vlissingen. De melding heeft betrekking op de bouw van een gezamenlijke meetkamer voor de sinter- en fosforfabriek. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 7 mei 2003 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publieksza ken van de gemeente Vlis singen aan de Coosje Busken straat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na tele fonische afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15- 20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 7 mei 2003 tegen dit be sluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). SCHLECKER per 100 g 1,19 Alleen bij SCHLECKER HOMESHOPPING Minimale bestelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD 'htimpoo per llr6,30 per 100 g 1,63 perltr: 7,16 per kg 8,98 4 Adv*rt*ntl* galdlg vanaf 26.03.2003 t/m 08.Ö4.2003 zolang do voorraad atrakt. Prijswijzigingen voorbehouden. 20 cl min. zonnen zonder afspraak keuze uit verschillende zonnebanken (met muziek) volledig airconditioned optimale hygiëne ruime parkeergelegenheid verantwoord zonnen sneibruiners kwart jaar afslankcabine 2 x per week 292,- kwart jaar fitness 2 x per week 89,- geen inschrijfgeld! BEWEGINGSBANKEN voor; afslanken spierversteviging figuurcorrectie verbeterde bloedcirculatie verbeterde souplesse verbeterde houding ontspanning Verbetering van de conditie, de stofwisseling en van de doorbloeding van lichaam en huid. Verbetering van het afweersysteem, verlichting voor veel reumatische en gewrichtsklachten. Bestrijding sinaasappelhuid Bestrijding oververmoeidheid en stress! Plaatselijk afslanken d.m.v DIEPTEWARMTE verbetering van de huidstructuur, verhoging van de stofwisselingsfunctie, versnelde afvoer van afvalstoffen. stimulatie, contractie en relaxatie van de spieren verminderen buik- en taille-afmetingen verstevigen van billen en dijen verbetering buste- en schouderlijn comfortabel en gebruiksvriendelijk vormt figuur en houding versterkt het spierstelsel OOK AANWEZIG gewichts-voedingconsulente masseuse Bewegingsstudio Afslankstudio Zonnestudio Fitness-studio Paspoortstraat 22 - 24 4388 BH Oost - Souburg Tel: 0118 475276 Fax: 0118 475636 www.bodyculture-souburg.nl

de Faam | 2003 | | pagina 7