Aanpak voegwerk en tegels kernwinkelgebied Stadsgewestelijk zwembad bijna klaar Houtvriendelijke hamer voor M burgemeester Schouwenaar Cheque van vijfhonderd euro voor Avond nieuwe inwoners succes Boomfeestdag Reddingshondenwerkgroep Zeeland Commissie vergaderingen Collectes woensdag 2 april 2003 de FAAM 3 Informatie bijeenkomst Beatrixstraat Wegwijs op het Gemeentehuis Aanvraag voor het kappen van bomen De Beatrixstraat krijgt een nieuwe riolering en wordt her straat. Op woensdag 9 april is er een informatiebijeenkomst over de voorgenomen plannen. De bij eenkomst begint om half vijf in de kantine van de dienst Stads beheer aan de Vlissingsestraat 21 (ingang achterom). Bewo ners en belanghebbenden zijn per brief uitgenodigd. Voor meer informatie kunt u bellen met J. Gabriëlse van het Ingenieurs bureau, telefoon 67 53 33. Tachtig leerlingen van de Chris telijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) namen vorige week deel aan het programma Wegwijs op het Gemeentehuis in het Stadhuis van Middelburg. Van half tien in de morgen tot half negen 's avonds gingen de leerlin gen de confrontatie aan met lokale politici, ambtenaren en deskundi gen aan de hand van een actueel vraagstuk: in dit geval het nieuwe Middelburgse jongerencentrum. Het bezoek vond plaats in het ka der van het project Wegwijs op het Gemeentehuis dat het Instituut voor Publiek en Politiek (IPP) - bekend van de Stemwijzer - organiseerde om jongeren kennis te laten maken met de lokale politiek en het gemeentebeleid. Voorde leerlingen was het project onderdeel van het vak maatschappijleer. Zij hadden zich tijdens de lessen voorbereid. Zelf politiek bedrijven Door het zelf te ervaren, 'zelf poli tiek te bedrijven', krijgen leerlingen inzicht in politiek en gemeentelijke besluitvorming. Door gesprekken met ambtenaren en politici komen ze in aanraking met begrippen als macht, democratie, lobby, budget enzovoort. De leerlingen bereidden in groepen projectvoorstellen voor die 's avonds in een Jeugd- gemeenteraadsvergadering in stemming zijn gebracht. Medewer kers van IPP begeleidden de leer lingen gedurende de dag in het Stadhuis. De gemeente Middelburg vindt het belangrijk om medewerking te ver lenen aan Wegwijs op het Ge meentehuis. Het geeft de ge meente de kans om direct met jon geren in contact te komen. Jonge ren zijn immers de stem gerechtigden van morgen. Ander zijds kan Wegwijs jongeren enthou siast maken voor politiek en hen stimuleren zelf actief te worden. De gemeente kan tijdens het project een bepaald beleidsterrein onder de aandacht van jongeren brengen. Op verschillende plaatsen zijn problemen ontstaan aan het straatwerk in de Langeviele en Achter de Houttuinen. Het gaat met name over de granieten te gels in de rijweg. Ten eerste zijn, wellicht heeft u dit zelf ook geconstateerd, tegels los gaan zitten en ten tweede zijn de voegen behoorlijk leeggezogen. Beide problemen worden de ko mende tijd in één keer aangepakt. De werkzaamheden vergen maxi maal drie weken en beginnen maan dag 7 april. Verwacht wordt dat alles klaar is op dinsdag 29 april. In dit werk zit ook de tijd die nodig is om het voegmateriaal uit te laten harden. Werkzaamheden De Langeviele is te lang om in één Kwikfit Middelburg overhandigde vorige week een cheque van 500 euro aan Reddingshonden Werk groep Zeeland. Het bedrijf heeft een maand lang een euro per verkochte autoband voor een goed doel apart gezet. Wethou der Piet Bruinooge mocht bepalen naar welk goed doel het bedrag gaat. Hij heeft gekozen voor de Reddings honden Werkgroep Zeeland. dag te behandelen en wordt daarom in tweeën geknipt. Het eerste stuk van de Langeviele (deel Lange Geere- Beenhouwerssingel) wordt, men is dan ook bezig bij de Langevielebuitenbrug, aange pakt in het eerste weekend van april, van donderdag 10 april tot en met dinsdag 15 april. Het tweede stuk van de Langeviele (deel Lange Geere - Plein 1940) is het weekend van donderdag 25 april tot dins dag 29 april aan de beurt. De bereikbaarheid is voor het autoverkeer gedurende ge noemde periode in de betref fende straat gestremd. Voor het autoverkeer is het grootste probleem de De overhandiging ging gepaard met actie. P. Wierikx, Director of Sales van de KwikFit Nederland groep en wethouder Piet Bruinoogen verstopte zich met de cheque in het stadhuis. De hon den van de reddingsbrigade moesten de cheque opsporen. Reddingshondenwerkgroep Reddingshonden Werkgroep Zee land bestaat uit gemotiveerde vrij- bereikbaarheid van de Molen berg, de Beenhouwerssingel en de Langeviele vanwege de lan gere duur van de werkzaamhe den daar. Om dit leed zoveel mogelijk te verzachten mogen automobilis ten de volgende route's vice versa rijden. Voor de Beenhouwerssingel de route Kalverstraat-Lange Geere, voor de Molenberg de route via de Seisbinnenbrug en voor de Langeviele de route via Plein 1940 of de Lange Geere. De be staande bebording wordt tijde lijk aangepast of afgeplakt. Meer informatie kunt u krijgen bij de heer Pekaar, telefoon 67 52 10 of de heer Baarends, te lefoon 67 5 212 van het ge meentelijk Ingenieursbureau. Foto: KwikFit willigers die op professionele wijze hulp verlenen bij het lokaliseren van vermisten. Samen met daar toe opgeleide reddingshonden en speciale apparatuur, lokaliseren ze de plaats van vermiste personen. Deze verdwenen mensen kunnen bedolven zijn onder sneeuw, puin of vermist in vlaktes. Ook verdron ken mensen worden opgespoord. Zoekacties vinden plaats in bin nen- en buitenland. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur, Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 Ook in april vergaderen de commissies en de gemeente raad van Middelburg. Op dinsdag 8 april vergadert de commissie Stadsontwikkeling. De commissie Maatschappelijk Zaken komt op woensdag 9 april bijeen. Op maandag 14 april praat de commissie Stads beheer met elkaar. Op dinsdag 15 april vergadert de commis sie Algemeen Bestuur. De gemeenteraadsvergadering valt op dinsdag 22 april. Alle vergaderingen beginnen om half acht in de raadszaal van het stadhuis. U bent van harte welkom. Verschillende instanties gaan in april langs de deur om geld in te zamelen voor hun goede doel. De Nederlandse Hartstichting collecteert van 7 tot en met 12 april. Van 14 tot en met 19 april wordt er geld opgehaald voor Vogel- en Egelopvang De Mikke. Het Nationaal Fonds Kinderhulp collecteert van 21 tot en met 26 april. Een kapaanvraag is ontvan gen voor één prunus aan de Lange Noordstraat 55. In de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg zijn bepalingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg. Het is verboden zonder vergun ning van burgemeester en wet houders houtopstanden te vel len. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groen voorzieningen en ook niet voor een boom met een stam- diameter van maximaal 25 cm gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie. Voor meer informatie of voor het geven van een reactie kunt u terecht bij Harm ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, telefoon 67 53 12 of e-mail: harklo@middelburg.nl. Belang hebbenden kunnen tegen de betreffende rooiaanvraag, bin nen 14 dagen na publicatie, een zienswijze indienen. De buitenkant van het nieuwe zwembad dat tussen Middelburg en Vlissingen wordt gebouwd ziet er indrukwekkend uit. Maar waar het echt om gaat is de binnenkant. Op 15 mei kunnen de verenigingen alvast een kijkje nemen in het bad. Dan wordt ook de naam van het bad bekend gemaakt. Deze zomer kunt u uw eerste baantje trekken in het nieuwe zwembad. De exacte openingsdatum is nog niet bekend. Foto: Peter Buteijn. Burgemeester Koos Schouwenaar kan de gemeenteraadsvergadering voortaan leiden met een houtvriendelijke hamer. Vo rige week ontving hij een hamer van FSC-hout van het Wereld Natuur Fonds en Forest Stewardship Council Nederland. 'Het FSC-keurmerk is het enige keurmerk dat garandeert dat hout uit goed beheerde bossen komt', zei een vertegenwoordi ger van WNF bij de overhandiging, 'Voor het be houd van de bossen hoop ik dan ook dat uw gemeente bij besluiten hiermee rekening houdt'. Burgemeester Schouwenaar zei dat de gemeente niet primair verantwoordelijk is voor de bos sen op de wereld, maar hoopt op deze manier in ieder geval het goede voorbeeld te geven. Het lijkt erop dat Schouwenaar zijn nieuwe voorzittershamer niet veel zal gaan gebruiken. 'Raadsvergadering van de ge meente Middelburg verlopen al tijd op een nette manier. Er is dus geen reden om ze met de hamer tot de orde te roepen. Toch leg ik de 'm als symbool bij vergaderingen naast mij neeraldus de burgemeester. Campagne Naast de Middelburgse burge meester, kregen ook de overige 488 burgemeesters van Neder land de hamer. De overhandiging was het startsein van een grote campagne die tot doel heeft het FSC-keurmerk be kend te maken in Nederland. Door hiervoor te kiezen draagt u een steentje bij aan het behoud van de bossen. Door de bekendheid van het FSC-keurmerk te vergroten, hopen de producenten van houtproducten en het WNF dat de afname van FSC-gecertificeerd jn nieuwe hamer in ontvangst van hout zal toenemen. Bossen blij ven zo bespaard. Onmisbaar Bomen zijn onmisbaar. Ze heb ben grote invloed op het klimaat, zuiveren de lucht, voorkomen grote temperatuurwisselingen en zijn de sleutel in de strijd tegen bodemerosie en overstromin gen. Het gros van alle dieren- en Wereld Natuur Fonds. Foto: Frank Viergever plantensoorten is voor hun voortbestaan afhankelijk van uit gestrekte bossen. Bovendien zijn honderden miljoenen men sen voor hun levensonderhoud afhankelijk van bossen. Ze ha len er groenten, grondstoffen en brandstof uit. Jaarlijks verdwijnt 150.000 vierkante kilometer na tuurlijk bos. Dat is bijna drie keer Nederland. De maquettes die op de avond Vorige week donderdag was er in het stadhuis een avond voor de nieuwe inwoners van de ge meente Middelburg. Dik honderd nieuwe Middel burgers kwamen langs. Velen waren enthousiast over het ini tiatief van de gemeente om de nieuwe inwoners op een infor mele manier welkom te heten in Middelburg. •uwe inwoners staan krijgen veel Na een welkomstwoord door burgemeester Schouwenaar hielden de vier wethouders een korte presentatie over hun por tefeuilles. Daarna konden de nieuwe stadsgenoten een be zoek brengen aan de informatiemarkt en de VVV ver zorgde rondleidingen door het stadhuis. Bij de kramen kregen de nieuwe Middelburgers informa- Foto: Frank Viergever tie over de taken van de gemeente zoals openbare orde, veiligheid, onderwijs en wijkbeheer. Veel be langstelling was er voor de lo pende projecten, waaronder Mortiere en Stationsgebied. Een bezoeker merkte op: 'Ik ben al vaak verhuisd, maar dit is de eer ste keer dat ik persoonlijk door de gemeente wordt uitgenodigd. Ik heb echt het gevoel welkom te zijn in Middelburg.' De Magistraatwijk ziet er een stuk groener uit. Dat is het resultaat van een ochtendje bomen en hagen plantten bij Palet. Wethouder Luitwieler en leerlingen van de basisscholen Leeuwenburch en Cypressenhof plantten tijdens de Boomfeestdag 36 bomen en 2.000 stuks haagplantsoen. Na het werk gingen de kinderen terug naar school waar Luitwieler de kinderen uitleg gaf over het werk van de afdeling Groenbeheer. Ook kregen de kinderen een deelnamecertificaat. Foto: Frank Viergever

de Faam | 2003 | | pagina 3