RODEOSTIER w li Feestje in Arsenaal Open dag basisschool De Piek zoekt dj's Hofman over watersnood Verkeersveiligheid Middelburg moet beter Oranjeclubs opgelet! FITNESS CENTRE SPORT LIFE NIEUWE CD NO FRONTIERS 3 HALEN 2 BETALEN! m Oruml 'Ju/y |y®isiiïi[ftjjüi)l! vanaf 295,00 Avond nieuwe inwoners succes. VLISSINGEN - Ruim vier jaar nadat hun cd 'No Front iers' uitkwam brengt de gelijknamige folkformatie uit Goes haar tweede cd 'Whisper of the trees' uit. De pre sentatie is zondag 13 april in het Arsenaaltherater in Vlissingen; de belangstelling is zo groot dat sterk aan een tweede concert gedacht wordt. Het middagconcert is uitverkocht en bij voldoende belangstelling wordt het feest 's avonds nog eens herhaald. ...we weten wat we kunnen met ons Ierse folkrepertoire... ...hopen dat de cd een opstapje is naar nog meer optredens OOST-SOUBURG - Archipelschool De Tweemaster en de Stichting Kinderopvang Walcheren houden 10 april open huis. Tussen 08.30 en 15.30 uur kunnen belang stellenden in het gezamenlijke gebouw aan de Priester straat 4, gaan kijken wat beide te bieden hebben. VLISSINGEN - Vlissingen staat op maandag 5 mei na tuurlijk weer helemaal in het teken van het Bevrijdingsfestival. De Piek haakt in met een Liberty Dance Competition, waarbij Zeeuwse dj's kunnen la ten zien wat zij presteren. De beste dj draait 's avonds een show bij het Dijktheater. MIDDELBURG - Kinderboekenschrijver Wim Hofman leest woensdagmiddag 9 april voor uit eigen werk. Hij doet dat op de voorlees-, teken- en belevingsmiddag bij de watersnoodtentoonstelling in het Zeeuws Ar chief. Snoepreisje naar St. Maarten. Tien jaar kunstenaarsmaterialen Pij Indigo. MIDDELBURG - Maandag is het startsein gegeven voor de campagne 'verkeersveiligheid moet beter: 30 kilo meter'. Hiermee wil de gemeente Middelburg bestuur ders aanzetten om de maximum snelheid in de 30- kilometerzones niet te overschrijden. BI0f steunt Uganda Kledingbeurs Keetschoppertjes Fort Rammekens open Van Dishoeckstraat 550 Vlissingen Tel. 0118-415015 Varkensfilet overbökken met champignons, uit fa paprika tomaat EVENT, FUN ENTERTAINMENT msB&SSSÊlB&tgm door Léon Janssens ■"Whisper of the trees' is de tweede cd van No Frontiers, een trio dat gevormd wordt door David Egter, Kees van Vredegem en Joyce van Bavel. Ze zijn er een tijd mee bezig gewest maar nu is het af: "Veel mensen zitten al lang op onze nieuwe cd te wach ten," vertelt Joyce, "Het idee ach ter 'Whisper of the trees' zijn ge luiden uit de natuur die dwingen tot luisteren. Toch is er afwisse ling, ballades en nummers met tempo. Het totaal straalt een be paalde rust uit." De voorbereiding nam veel tijd in beslag: "Nieuwe nummers werden gezocht, de arrangemen ten werden omge zet en uit gesponnen totdat ze geschikt waren voor ons drie. Kij ken of het klopt en vaak opnieuw doen," zegt David. De bandleden verzetten veel werk en spendeerden heel wat uurtjes aan hun nieuwe cd: „In oktober zijn we de studio inge gaan en het resultaat mag er zijn." Op de cd met twaalf nummers doen ne gen gasten mee. Bij voorbeeld het Zeeuws Orkest en de bassist van de band van Rob de Nijs. Veel van de gasten zijn ook aanwezig in het Arsenaaltheater, wanneer de cd gepresenteerd wordt. "We hebben een andere opzet dan bij de eerste cd omdat we er andere plannen mee hebben. De eerste cd is zeer enthousiast ont vangen. Nu zijn we in vier jaar ge groeid. Qua muzi kale presentatie zijn we kritischer geworden. We streven er naar om de beste kwa liteit neer te zetten, we hebben de lat hoger gelegd," vult Kees van Vredegem aan. David heeft zich bepaalde technieken voor het gitaarspel eigen gemaakt en Joyce groeide als zangeres. „De beheersing van haar stem is be ter geworden en zij is vooral be ter geworden in de vertolking van de nummers. Met haar warme stem zingt zij alsof het recht uit haar hart komt. Belang rijk is ook dat we nummers zoe ken die goed bij de groep passen en daar de juiste keuze uit ma ken. We hebben meer inzicht ge kregen in het Ierse folkrepertoire waar veel van onze muziek van daan komt en we weten wat wij daar mee kun nen doen." Wie iets van deze muziek kent en Joyce voor het eerst hoort zin gen, wat een prachtige stem, denkt onwillekeurig aan Mary Black en Celtic Mist. No Frontiers is een nummer van Mary Black en lang was zij hét voorbeeld voor Joyce van Bavel: "De stem van Joyce is bij ons, in combina tie met de tweede stemmen van Davis en mij, de hoofdzaak," weet Kees van Vredegem. Om te vervolgen: "We hopen dat deze cd 'Whisper of the trees' een opstapje is naar meer optredens, ook verder in het land." Informa tie over cd 'Whisper of the trees' bij Kees van Vredegem telefoon 0113-230809. Kaarten zijn verkrijgbaar via Uit In Zeeland. Kinderen van groep acht verzor gen zelf de rondleidingen en ge ven uitleg over het programma en de activiteiten. Zoveel moge lijk wordt de normale school agenda afgewerkt zodat in feite een lesprogramma gevolgd kan worden. Het gebouw zelf straalt sfeer en karakter uit. Het is een veilige omgeving waarin kinderen de gehele dag met plezier kunnen werken en spelen. De Tweemaster is een relatief kleine basisschool voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Bij de naschoolse opvang De Matrozen kunnen dagelijks twintig kinde ren naar hartelust spelen en knutselen. Bezoekers kunnen dat 10 april allemaal zien, de ge hele dag zijn er medewerkers present om vragen te beant woorden. Liberty Dance werd vorig jaar al georganiseerd door De Piek. Dit jaar is de opzet uitgebreider. Er zijn dj's en vj's op het podium in het Dijktheater (tussen het Arse naal en de sluizen) en op het Arsenaaalplein zijn scratchende dj's aan het werk te zien. De Piek is voor dit evenement nog op zoek naar dance-dj's. Die kunnen materiaal insturen, waarna het podium een keus maakt. De zes beste dj's mogen 's middags draaien in De Piek, de enige echte winnaar staat vanaf 19 uur achter de draaitafel van het Dijktheater. Mixen (aan leveren op MD of CD) moeten uiterlijk op 18 april binnen zijn om in aanmerking te komen voor de contest. Ze kunnen wor den opgestuurd naar: Uit in Vlissingen, postbus 5105, 4380 KC in Vlissingen (onder vermel ding van Liberty Dance Competition). De middag, speciaal bedoeld voor kinderen van zes tot twaalf jaar, begint om 13 uur met de speurroute 'Reis door het verhaal van 1953' door de tentoonstel ling over de Watersnoodramp. Daarna leest de Zeeuwse kinderboekenschrijverWim Hof man voor uit eigen werk. Let op: ouders mogen hier niet bij zijn! Speciaal voor hen is er een film met rondleiding door het Van der Perrehuis, de oude rechtbank waar nu het Zeeuws Archief ge vestigd is. Ouders en kinderen die de belevingsmiddag willen meema ken moeten zich uiterlijk dins dag 8 april 2003 vóór 12 uur op geven bij de receptie van het Zeeuws Archief (tel. 0118- 678800), want de ruimte is be perkt. Deelname is gratis. Het eerste deel van de cam pagne, ingeluid door verkeers wethouder Luitwieler, duurt tot en met 4 april en heet 'staande houden 30 km/uur'. Hardrijders worden aangehouden en school kinderen gaan ermee in gesprek. Vijf basisscholen uit Middelburg en Arnemuiden doen er aan mee. Er wordt ook een gele Ame rikaanse schoolbus ingezet, die rijdt 9 en 16 april en 7, 14 en 21 mei met schoolkinderen door de 30-kilometer zones. Dan worden gratis campagnekaarten uitge deeld. Op 23 april staat de bus op de Middelburgse markt en 30 juni wordt de campagne afgesloten. De winnaars van de kennistest FOTO JAAP WOLTERBEEK WALCHEREN - In De Faam van woensdag 23 april wordt een programma-overzicht met alleWalcherse activitei ten rondom Koninginnedag opgenomen. Wilt u met uw vereniging vermeld worden, stuur dan uw programma voor maandag 14 april naar de redactie van De Faam, Jolanda Hage, pstbus 5,4460 AA in Goes. Inzenden per e- mail kan natuurlijk ook: red.faam@whk.wegener.nl worden dan gehuldigd en twee bestuurders die zich netjes aan de juiste snelheid hebben ge houden, worden eveneens in het zonnetje gezet. Om een halt toe te roepen aan de toename van het aantal verkeersslachtoffers, heeft de Rijksoverheid het programma Duurzaam Veilig Verkeer in het leven geroepen. Doel is om het aantal verkeersslachtoffers sterk naar beneden te brengen. Eind vorig jaar zijn in de binnenstad van Middelburg, in Nieuw- Middelburg, Arnemuiden, de Stromenwijk, 't Zand en de Breewijk 30-kilometer zones in gesteld. De overige wijken en kernen zijn tussen 2004 en 2008 aan de beurt. (advertentie) Vlissingen - Peuterspeelzaal De Keetschoppertjes aan de Kempenaerstraat in Paauwenburg houdt zaterdag 12 april een kinderkledingbeurs waarvan een gedeelte van de opbrengst ten goede komt aan de peuterspeelzaal. Op deze beurs wordt zomer kleding aangeboden in de maten 74 tot en met 176. Er wordt ge streefd naar kwalitatief goede kleding. Voor het inleveren van kle ding en verdere informatie kunt u contact opnemen met de peuterspeelzaal. RITTHEM - Afgelopen vrijdag heeft Fort Rammekens in Ritthem zijn deuren voor het publiek weer geopend. In het fort is een ex positie te zien over de geschiedenis van het fort. Ook toont de Glazen Pui van Arduin keramiek. Vanaf eind juni starten de rond leidingen in en rond het fort weer. September is Fortenmaand, er vinden dan verschillende activiteiten plaats zoals muziek, thea ter, voordrachten en kinderactiviteiten. Het fort is geopend van dinsdag tot en met zondag van 13 tot 17 uur. VEERE - Vanaf 1 april zal voor Walcheren de Centrale Huisartsen Post in Vlissingen van start gaan. Op het platteland Walcheren hebben de meeste huisartsen voor een andere invulling van de diensten gekozen. Vanaf deze datum gaan de huisartsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede- Hidskes, Van der Male en Huisman gezamenlijk als waarneem- groep 'De Veerse huisartsen' de diensten verdelen. De zes plattelands praktijken gaan de krachten bundelen. Op deze ma nier hopen ze de kleinschalige en persoonlijke huisartsenzorg in de avond-, nacht- en weekenddienst te kunnen blijven bieden. Voor dingende medische zaken kan gewoon de eigen huisarts worden gebeld, dan wordt er automatisch doorgeschakeld met de dienstdoende huisarts. MIDDELBURG - In het kader van het Jaar van de Boerderij opent gedeputeerde drs. G.L.C.M. de Kok op vrij dag 4 april om 15 uur in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg twee tentoonstellingen. Op de begane grond is de expositie 'Kapitale hofsteden. Zeeuwse boerderijen door de eeuwen heen' te zien. Samengesteld door dr. P.J. van Cruyningen, die ruim dertig foto's en tekeningen selec teerden van boerderijen in Zeeland vanaf de Middeleeuwen tot en met nu. Op de tweede verdieping is de foto-expositie 'Op de boerderij bij de familie Maljaars uit Oostkapelle' van fotograafW Helm te bezichtigen. Een jaar lang legde Helm de werkzaamhe den in en om de boerderij van de familie Maljaars op beeld vast. De tentoonstelling zijn nog te zien tot en met zaterdag 3 mei. MIDDELBURG - In kindercentrum Kameleon, Jvan Reigersberg straat 2 te Middelburg wordt zaterdag 5 april van 10 tot 11 uur een zomerkledingbeurs gehouden. Kleding vanaf maat 86 kan vrijdag tussen 13 en 14 uur worden ingeleverd. Een derde van de opbrengst is bestemd voor de speelzaal. Voor inlichtingen 0118- 611054. MIDDELBURG - De vereniging KJBB (kinderen uit de Japanse bezetting en de bersiap 1941-1949) houdt zaterdag 5 april vanaf 11 uur in Ontmoetingscentrum Dauwendaele in Middelburg een ontmoetingsdag. Esther Captain houdt een inleiding over wat de oorlog met mensen doet en wat doen zij ermee. In de lunchpauze kan er gebruik worden gemaakt van een Indische maaltijd. Op gave 0111-401492. De middag staat in het teken muziek. De Zeeuwse band 'Friends' zal Molukse en Indische liederen ten gehore brengen. MIDDELBURG - In het Kultureel Pakhuis te Middelburg wordt vanaf donderdag 10 april een cursus massage gegeven. De cursus is een manier om in contact te komen met het lichaam en ver trouwen te krijgen in wat het te zeggen heeft. Docent Benny Soplantila legt in vier donderdagavonden de massage vaardigheden uit. Aanvang 19 uur. Voor opgave 0118-650632 of info@trance-en-theater.nl MIDDELBURG - Brassband Zeeland (BBZ) is uitgenodigd om deel te nemen aan het jaarlijks topconcours van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Muziekverenigingen op 24 mei in Arnhem. Het resultaat behaalde ze vorig jaar op het KNFM con cours in Middelburg. Dit betekende niet alleen promotie van de ereafdeling naar de vaandelafdeling, maar bleek achteraf ook zo danig goed te zijn dat deze uitnodiging volgde. (advertentie) No Frontiers met van links naar rechts David Egter, Joyce van Bavel en Kees van Vredegem. FOTO RIEN LOUS

de Faam | 2003 | | pagina 1