rODIUM Tien jaar kunstenaarsmaterialen bij indigo XPOSITIES Forse uitbreiding intersport Erik van hobbyist tot baas Vlissingse juwelierszaak Honden vinden eigen cheque Themamiddag Passage Aquariumlezing Kapelle in AGENDA ti® Ter Zake WALHALLA VOOR KUNSTENAARS VIERT FEEST REGIONALE woensdag 2 april 2003 pagina 17 MIDDELBURG - Intersport Erik, aan de Nieuwe Burg in Middelburg, breidt flink uit. Naast het vertrouwde en zeer uitgebreide aanbod aan sportartikelen, -kle ding en -schoenen van nationale en internationale top merken, biedt de sportzaak van Erik Huisson alles op het gebied van kamperen en outdoor-sporten. VLISSINGEN - Van een hobby het beroep maken. Veel mensen dromen van een dergelijke toekomst. A. Jakhari is hard op weg om zijn droom te verwezenlij ken. Samen met zijn vrouw runt hij sinds december vorig jaar zijn eigen juwelierswinkel in de Schelde- straat in Vlissingen. Wat begon als een leuk tijdverdrijf groeide langzaam uit tot heuse zaak. MIDDELBURG - De Reddingshonden Werkgroep Zee land kreeg vorige week vijfhonderd euro van Kwik-Fit. Het onlangs geopende Middelburgse filiaal zette een euro per verkochte autoband apart voor de reddings honden. MIDDELBURG - Tien jaar geleden opende Indigo haar deuren aan de Lange Noordstraat in Middelburg. In middels is de zaak uitgegroeid tot een walhalla voor kunstenaars. Niet alleen verfbenodigdheden, maar zo wat alle denkbare kunstenaarsmaterialen zijn voorra dig. Het jubileum wordt gevierd met een flinke kortingsactie. ...er zijn meer kunstenaars die van weinig geld rondkomen dan toppers die bakken met geld verdienen... ..we werken aan een prachtig eindproduct... DONDERDAG 3 APRIL Stadsschouwburg, Middel burg; Hold Tight, It's 60's Night!, muziektheater met hits uit de jaren zestig, 20 uur. Hervormde Kerk, Kapelle; Het Zeeuws Orkest, Bach- concert, 20 uur. Podium 't Beest, Goes; Theater Kwark, 'Stormkracht', 20.30 uur. VRIJDAG 4 APRIL Nederlands Hervormde Kerk, Yerseke; Paasconcert door Martin Mans (orgel), Noortje van Middelkoop (panfluit) en Anke Anderson (harp), 19.45 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Stuffed Puppet Theatre, 'Wolf Schicklgruber, alias Adolf Hitier', 20.15 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Onge likt', 20.15 uur. Stationskoffiehuis, Krabben- dijke; Zuidwest 7, Zeeuwse band, 21.30 uur. ZATERDAG 5 APRIL De Drukkery, Middelburg; Erik With/Out the Woimbey Wonderboys, 15 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Peter Zegveld, muziek theatervoorstelling 'Max de reus', 15 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Vlissingse Oratorium Vereni ging, 19.30 uur. Wilhelminahuis, Wilhelmina- dorp; Uitvoering muziekvereniging De Echo en het shantykoor Het Veerse Scheepstuig, 19.30 uur. Ons Dorpshuis, Kruiningen; Stichting Klein Podium, try- out mini-opera 'Dido en Aeneas', 20 uur. Dorpshuis De Vriendschap, Kats; Comedia della Mare, blijspel 'Wachtmeestervan Bommel', 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Orgelconcert door David Shepherd, 20 uur. Nederlands Hervormde Kerk, 's-Heer Abtskerke; Pianoconcert door Roel Praas, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Kayak, 'Merlin, a musical myth', 20.15 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Onge likt', 20.15 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Marion van den Akker, Quirijn de Lang en René Eckhardt, liederen van Charles Ives, 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Ja loezieën', 20.30 uur. Podium 't Beest, Goes; The Spades, support: Back lash, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Telstar, 22 uur. ZONDAG 6 APRIL Cine City, Vlissingen; Stravinsky, 11.30 uur. Buurthuis De Pit, Goes; Koffieconcert door muziek vereniging Prinses Juliana, 12 uur. De Drukkery, Middelburg; Klezmer- en jazzgroep Mi- moun en jazztrio JEL, 13.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Sedrenn, 15 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Cees Brandt, toneelvoorstel ling 'De luchtacrobaat', 15 uur. DINSDAG 8 APRIL Stadsschouwburg, Middel burg; Rooyackers, Kamps Kamps, cabaret, 20 uur. WOENSDAG 9 APRIL Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Naar dromenland', 15 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Ja loezieën', 20.30 uur. Desafinado, Middelburg; Eric Vloeiman, 21 uur. DONDERDAG 10 APRIL Arsenaaltheater, Vlissingen; Alkemade Bloemen en Reijn Goed, 20.15 uur. HEINKENSZAND 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, Rie Baauw, 'Kijk op Zeeland' olieverf schilderijen. Wo. en do. van 13-18 uur. Vr. van 13-21 uur. Za. van 10-16 uur. DOMBURG Badhotel Domburg, Domburgseweg la, Kunstnaars De Glazen Pui, schil derijen. Dagelijks tot 23 uur. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, Nelleke van de Wege-Van Sevenhoven, quilts in silk. Gabriële Kliem, 'Cryptic codes' (vanaf 29 maart). Di. t/m za. van 10-17 uur. MIDDELBURG De Drukkery, Markt 51, Ludmila Kalmaeva, project 'Plenty to go on'. Zeeuwse Kunstenaars, Zeeuwse stadsgezichten en zeegezichten. Carel Blazer, foto's 'Holland zonder haast'. Ramon de Nennie, 'Both sides now'. Lex Maes, illustraties. Anne Breel, keramiek. Ma. van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9-21 uur. Za. van 9-17 uur. Atelier Opaal, Opaal 6, Cor van der Poel; pentekeningen, aquarellen, acryl en olieverfschilderijen, sculpturen van brons, speksteen en keramiek. Corrie Akkermans; olieverfschilderijen, sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel. Ma t/m zo. op afspraak tel. 623050. Café Bommel, Markt 85, Peter Toornstra Pure kracht in Zeeuwse dracht', foto's van sportende boertjes en boerinnetjes. Zeeuws Archief, Hofplein 16, 'We dachten dat de wereld verging..', belevingstentoonstelling Watersnoodramp 1953. Ma. t/m za. van 9-17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, J. den Herder, aquarellen 'Een reis door Walcheren'. Ma. van 17.30-21 uur. Di. t/m vr. van 10-21 uur. Za. van 10-13 uur. Galerie'T'.lhrfkaai 25-27, Marga Linnenbrink en Jan van Spronsen, schil derijen. Ger Janssens, bronzen. Do., vr. en za. vanl 1-16 uur. Zo. van 13- 17 uur (vanaf 3 april). In Depot, 't Zanddorp 68, Dorian de Dreu, schilderijen en gemengde tech nieken op doek. Zo. en ma. van 14-17 uur. Koffie- en theeschenkerij St. John, St. Janstraat 40, 'Wat voert gij in uw schild?', wapencollectie. Ma. t/m za. 8.30-18 uur. Stichting Kunstuitleen Zeeland, Balans 17, Kees Wijker, diverse werken. Ma. t/m do. van 9-17 uur. De Zenkast, Vei-werijstraat 28, Marinus van Dijke, 'Het paradijs'.Dagelijks. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'Dagroofvogels', video presentatie, elektrospelen, geprepareerde roofvogels, geluiden en foto's. Ada Dekker, gemengde technieken op doek, acrylen houtskool. Wo. t/m zo. van 12-17 uur. OOST-SOUBURG De Watertoren, Vlissingsestraat, Lize Kelderman, Üna Henry en Marco Cops, 'Second skin'. Do. t/m zo. van 12-17 uur (t/m 6 april). VEERE Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, Alfons van Dijck, 'Een Veerse Vlaming' schilderijen. "Noodboerderijen op Walcheren', foto's en bouw tekeningen. Ma. t/m za. van 12-17 uur. Zo. van 13-17 uur (vanaf 6 april). VLISSINGEN Kunst'ique, Groenewoud 56, Diverse kunstenaars, werken rond het vertrek van de veerboten van de PSD. Do. t/m za. van 12.30-17 uur. Koopzondag 12.30-17 uur. W#AK, Oranjestraat 4, Ton Slits, 'Wishful] thinking'. Narcisse Tordoir en David Neirings, 'Tales of the skull'. Do. t m zo. van 12-17 uur (t/m 6 april). Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8, Wim Jurcka, Frans Maas, Dirk Koets, Hans Verhagen, Bram Pihl, PietWöndergem, Zeeuwse schil ders. Vr. t/m zo. van 14-17 uur. Zeeuws Maritiem Muzeeum Vlissingen, Nieuwendijk 11, 'Met de boot mee, vervoer over Zeeuwse wateren, 1800-2003', maritieme geschiede nis van Zeeland. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za. en zo. van 13-17 uur. ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje van Ellesdiek, Marja de Lange-Nieuwenhuyse, schilderijen. Za. 13.30-16.30 uur. GOES Galerie-atelier De Kaai, J.A. van der Goeskade, Petra de Jager en Marijke Minneboo, beelden. Ad de Jonge, tekeningen. Ma. t/mvr. van 9-16 uur. Antiquariaat Laarmans, Waterstraat 2, mini-expositie, foto's van de Watersnoodramp. Di., do., vr. en za van 12-17 uur. Donorcentrum, 's-Gravenpolderseweg 4a, Pieternel van der Gaarden, schilderijen in acryl, olieverf en gemengde technieken. Ma.,di. en do. van 14-20 uur. Vr. van 12-15.30 uur. Zorgcentrum Gasthuis, Kievitlaan 64, diverse kustenaars (allemaal vrou wen) aquarellen. Dagelijks van 8-18 uur. KAPELLE Fruitteeltmuseum, Biezelingseweg 10, 'Lieveheersbeestjes, insecten om te aaien', fotopanelen en objecten. Wo. t/m za. van 13-17 uur. DeVroone, Vereekesstraat 74, Piet en Nellie Visscher, beelden en schilde rijen. Dagelijks van 8.30-22 uur. KRUININGEN Gemeentehuis Reimerswaal, Oude Plein 1, Dieneke Covens, tekeningen en schilderijen. Ma. t/m do. van 8.30-16.30 uur. Vr. van 8.30-13 uur. Intersport Erik verkoopt onder an dere schoenen van Meindi, Lowa en Teva, rugzakken Van Nomad, I.owe Alpine, Deuter en The North Face, kleding van The Nordi Face, Fjallraven, Lafuma en Columbia, slaapzakken van Jonk Dons, Nomad en The North Face en slaap- malten van Therm-a-Rest, Ortlieb en Nomad. Van groot belang voor het welsla gen van een kampeervakantie of outdoor-experience is goede voor lichting en het juiste materiaal. Het personeel van Intersport Erik heeft uitstekende kennis van zaken en spreekt uit eigen ervaring. De klant kan rekenen op professioneel ad vies, gebaseerd op de nieuwste ont wikkelingen en kennis op kampeer en outdoor-sportgebied. Binnen kort wordt de website van Inter sport Erik (wavw.intersporterik.nl) uitgebreid met items over kampe ren en outdoor-sporten. voor nog meer sportieve informatie. OMBMÜHÜÜ door Jacco van Maldegem De grote verscheidenheid aan sieraden en juwelen springt na binnenkomst direct in het oog. Goud en zilver; kettingen, oor bellen, hangertjes en ringen. Al les is verkrijgbaar. Maar, volgens eigen zeggen is goud zijn specia liteit. Op de vraag of de zaak naar wens draait, zegt hij glunderend: "Wij zijn zeker niet ontevreden." Al gauw schuift, na wat klanten te hebben geholpen, zijn vrouw aan: "Mensen vragen zelfs wel eens of het wel echt goud is wat we tegen onze prijzen leveren." Opmerkelijk genoeg is de winkel, Djivi, vernoemd naar de jongste zoon van het echtpaar. "Deze naam bekt lekker," meent de kersverse ondernemer. Kersvers is niet helemaal juist. Hij startte de zaak, toen hij nog aan de Nieuwe Vlissingseweg woonde. Jakhari: "Mijn zelfgemaakte sie raden verkocht ik eerst aan fami lie en vrienden. Vervolgens kwa men daar allerlei bekenden bij, totdat tenslotte wildvreemden aan de deur kwamen met de vraag Zeeuwse sieraden te repa reren." Zijn vrouw vult aan: "Het liep gewoon uit de hand." "Ja, de opdrachten bleven maar bin nenkomen," vertelt de parttime juwelier/goudsmid. Naast de zaak heeft Jakhari na melijk nog een fulltime baan. Overdag staat zijn vrouw in de zaak en 's avonds herstelt en creëert hij, soms tot in de kleine uurtjes, sieraden. "Het opzetten van een bedrijf kost nu eenmaal enige tijd en dus geld. Het geeft zekerheid om nog ander inko men te hebben," verklaart de Vlissinger zijn drukke leven. Op termijn hoopt hij zich wel enkel bezig te houden met het juweliersvak. "Dat is tenslotte echt wat ik wil." De RHWZ, Reddingshonden Werk groep Zeeland, bestaat uit vrijwilli gers die samen met hun speciaal opgeleide honden hulp verlenen bij het opsporen van vermiste perso nen. Overigens moesten de reddingshonden wel iets doen voor het geld dat zij van Kwik-Fit kregen. R Wierikx, director of sales van Kwik- Fit Nederland Groep, deed zich bij de uitreiking voor als slachtofferen ver stopte zich goed voor de vrijwilligers en hun honden. Die wisten op hun beurt Wierikx snel te vinden en kon den daarna de cheque in ontvangst nemen. Radesh Autar is filiaal manager van het Middel-burgse Kwik-Fit filiaal. Hij vertelt: "De ope ning van ons nieuwe filiaal is zeer goed verlopen. Onze klanten hebben ons niet teleurgesteld. We hebben veel banden verkocht en we hopen dat de RHWZ met deze bijdrage nog meer goed werk kan verrichten". Djivi, sinds vorig jaar december in de Scheldestraat in Vlissingen. FOTO JAAP WOLTERBEEK KAPELLE - Christelijk-maal- schappelijke vrouwenbeweging Passage houdt donderdag 3 april een themamiddag in De Vroone te Kapelle. Voor leden en belang stellenden wordt er die middag gesproken over biotechnologie en gentechnologie, over het ver schil lussen genetische manipu latie en veredeling of fokkerij en wat deze ontwikkelingen beteke nen voor Derde Wereldlanden. Na afloop van de lezing is er de mogelijk tot discussie. De mid dag begint om 13.15 uur KAPELLE - H. Custers zal vrijdag 4 april om 20 uur een aquarium lezing houden in hel verenigingsgebouw van aquariumvereniging De Vuur- neon te Kapelle. In deze lezing zullen de mooiste aquaria van Nederland worden getoond mid dels een diapresentatie. Verder zullen ook zaken als verlichting, planten, filtering en de verschil lende vissen met hun eigen ver zorging aan de orde-komen. Na afloop, maar ook tijdens de le zing is er mogelijk tot het stellen van vragen welke op een zeer deskundige wijze zullen worden beantwoord. Intersport Erik breidt uit door een voormalige opslagruimte bij de zaak te betrekken. Op het daardoor ontstane extra winkeloppervlak worden in de winter wintersport- artikelen uitgestald, terwijl de spotlights in de voorjaar- en zomer maanden gericht zijn op kamperen en diverse outdoor-sporten. Met de zomer in aantocht heeft Intersport Erik weer een groot en zeer divers aanbod van compacte lichtgewichttenten, slaap- en rug zakken, lichtgewicht kookgerei, ser vies en bestek, slaapmatten, func tionele kleding, berg- en wandel schoenen met daarbij (heel belang rijk) de juiste sokken, wandelstok ken, kompassen, messen en nog veel meer attributen die bijdragen aan comfort en veiligheid tijdens een verblijf'in the wild'. Het mag duidelijk zijn: voor het juiste mate riaal kan de Zeeuwse kampeerder en outdoor-sporter uitstekend te recht in Middelburg. Joost Roest is al vanaf het begin de eigenaar van Indigo. In hel begin concentreerde hij zich vooral op de leken- en kunstschildermaterialen, maar tegenwoordig is het assortiment flink uitgebreid. Zo kwam er een paar jaar gele den een lijsten makerij bij en zijn er nu qok materialen te koop die nodig zijn bij het beeldhouwen. "We hebben hier voor elk wat wils",'vertelt Joost Roest, doelend op de prijzen die hij in zijn zaak hanteert. "Omdat we heel goed op de hoogte zijn van wat er aan kwaliteit op de markt is kunnen we scherp inkopen. Zo kunnen we sommige dingen aanbieden voor minder geld dan andere hobby-winkels. Het loont altijd de moeite om even naar binnen te lopen en je wensen kenbaar te maken. Perslot van rekening zijn er nog steeds meer kunstenaars die met weinig geld moeten rondkomen dan toppers die veel verdienen". In het verleden waren er ook workshops in de winkel. "Maar omdat we hier weinig ruimte hebben zijn we er even mee ge stopt", geeft Roest aan. Wel is het de bedoe ling dit op termijn weer op te pakken. Hij is bijzonder trots op de am bachtelijke lijstenmakerij die deel uitmaakt van het bedrijf. "Staaflijsten zetten we zelf in el kaar, we kleuren bij en kunnen ook schilderijen restaureren en opfrissen. Alle lijsten worden Loes Beenhakker, Anne Breel en Joost Roest van indigo. door ons op maat gemaakt. Zo kunnen we met de kunstenaar werken aan een pracht van een eindproduct." Om het jubileum te vieren zijn er de ko mende weken kortingsacties. Joost Roest: "Klanten krijgen tien procent korting op het hele assor timent. Dat is dus ook op de lijsten, die we normaal gespro ken buiten kor tingsacties hou den. Verder zijn er producten te FOTO JAAP WOLTERBEEK koop waar kortingen tot vijfen twintig procent gegeven worden." Verder begint de lijstenmakerij vandaag, 2 april, met een oprui ming. Van restmateriaal worden lijsten van standaardmaten ge maakt die voor een zachte prijs van de hand gaan. Deze actie loopt door zolang de voorraad strekt. Een lekker bedrag voor de Reddingshonden Werkgroep. FOTO PR

de Faam | 2003 | | pagina 17