Aanvragen subsidies Kazerne maakt plaats voor theater Middelburg nog groener Onderzoek naar parkeren Mooiste bad van Nederland Speciale verkeerscursus Actiepunten Seniorenraad Laad- en losplaats klaar Parkeren van vrachtwagens Campagne in Nieuw Middelburg woensdag 12 maart 2003 de FAAM 3 Het ROC Westerschelde start in mei met een verkeerscursus voor inwoners van Walcheren die een functiebeperking heb ben en met een eigen voertuig van de openbare weg gebruik maken. Gehandicapten met bijvoorbeeld een scootmobiel of elektrische rolstoel leren in acht lessen de belangrijkste en nieuwste ver keersregels. Verder is er aan dacht voor het omgaan met het eigen voertuig en worden er praktijklessen gegeven in de ge meente waar de deelnemer woont. Interesse? Vraag de bro chure op bij de afdeling Commu nicatie, telefoon 67 54 50. In de brochure zit ook de kaart waar mee u zich voor de lessen kunt aanmelden. Ook kunt u bellen met de heer Herman. Hij is lei der van dit project en werkzaam voor het ROC Westerschelde- college. Zijn telefoonnummer is (0115)64 16 00. De vorig jaar opgerichte Seniorenraad Middelburg heeft een werkplan opgesteld dat aan geeft welke onderwerpen in 2003 onder de loep worden ge nomen en waar mogelijk over zal worden geadviseerd. Het is uiteraard mogelijk dat zich andere onderwerpen aandienen. Die kunnen afhankelijk van be langrijkheid nog meegenomen worden.De Seniorenraad geeft aan dat over de volgende onder werpen in het werkplan zijn op genomen: 1Woonzorgzones, algemeen en in bepaalde gevallen specifiek. 2. Beleidsvoornemens uit de nota ouderenbeleid. 3 Stedelijk sociaal beleid. 4. Vorming brede welzijnsin- stelling, met name t.a.v. van ta ken en raakvlaken met het stede lijk sociaal beleid. 5. Veiligheid, zowel binnen- als buitenshuis. 6. Actiepunten uit het wegens tructuurplan. 7. Inrichting en herstructurering van wijken. 8 Mobiliteitsbeleid, aandacht voor voetgangers (rollator) en fiet sers, maar ook de taxi-en bus voorzieningen. 9. Eén loket voor ouderen. Verder zal gewerkt worden aan een website. Ook zal ingespeeld moeten worden op de dialoog met raadscommissies, de ge meenteraad en andere organisa ties. In de loop van het jaar zal een instructie/opleidings bijeenkomst voor de leden en reserveleden van de Senioren raad worden georganiseerd. Eind 2003 zal de achterban (55+) geïnformeerd worden over de activiteiten van de raad over het jaar 2003. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 wmmmmmmmmmmmmmmMmm De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor2004 ge start. Let op: Uw aanvraag moet voor 1 april binnen zijn. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezond heid of cultuur komen in aanmer king voor subsidie van de ge meente Middelburg. Deze activitei ten moeten passen binnen het be leid van de gemeente. Ter illustra tie van de activiteiten die voor sub sidie in aanmerking komen, kunt u het subsidievoorstel 2003 raadple gen. Dit subsidievoorstel ligt ter in zage bij de afdeling Communicatie (Stadhuisstraat 2). Voor wie? Aan de organisaties die al een subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, zijn inmiddels de aanvraagformulieren voor de subsidie 2004 gestuurd. Ook orga nisaties die nog geen subsidie relatie met de gemeente Middel burg hebben, kunnen voor 2004 fflmMmÊfflfflfflfflfflsumfflBm een subsidie-aanvraag indienen. Alle subsidie-aanvragen voor 2004 moeten vóór 1 april 2003 bij de ge meente (afdeling WVC) zijn inge leverd. Het indienen van een subsidie verzoek geeft geen garantie op het verkrijgen van subsidie. Het indie nen van een subsidie-aanvraag betekent dat deze wordt opgeno men in de subsidieprocedure 2004. Tijdens de procedure zal worden bekeken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. Wilt u meer we ten over de voorwaarden waaron der subsidie wordt verstrekt? Heeft u vragen over de subsidie procedure 2004? Wilt u voor 2004 een subsidieverzoek indienen? Voor informatie kunt u contact op nemen met de dienst Maatschap pelijke Zaken, afdeling Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, tele foon 675679. U kunt hier ook de Algemene Subsidieverordening Welzijn en/of de (financiële) richtlij nen opvragen. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft een laad- en losplaats aan het Molenwater ingericht. Het baggerslib uit de Middelburgse binnengracht wordt van daaruit overgeladen in vrachtwagens. De vrachtwagens brengen het slib via de Noordpoortstraat en Klein Vlaanderen naar het slibdepot Foto: Frank Viergever Zeeuwgrond in Vlissingen-Oost. De laad- en losplaats bevond zich tot vorige week bij het poli tiebureau. De bagger- werkzaamheden aan de gracht liggen volledig op schema en zijn naar verwachting half april afge rond. Het baggerwerk in de Middelburgse binnengracht is half april afgerond. Gemeente en politie ontvangen regelmatig klachten van bewo ners over geparkeerde vrachtwa gens. Het gaat dan met name om vrachtwagens die chauffeurs in de buurt van hun woning, binnen de bebouwde kom, parkeren. Het 'overnachten' van vrachtwagens in een woonwijk is niet toegestaan en zorgt op veel plaatsen voor parkeeroverlast en (uit)zichtvervuiling. Ook het starten en warmdraaien van de vrachtwa gens in de vroege morgen geeft overlast. Een tijdelijk verbodsbord wordt ge plaatst aan de Schenge, langs de toegangsweg naar de Gezonde Zaak. De gemeente en politie heb ben klachten ontvangen over gepar keerde vrachtwagens in deze straat. Dit tijdelijke bord dient om de chauf feurs te herinneren aan het verbod op parkeren binnen de bebouwde kom. In de gemeente Middelburg mogen vrachtwagens die langer zijn dan 6 meter en/of hoger dan 2,4 meter dat niet binnen de bebouwde kom van maandag tot en met vrijdag van 18.00 tot 08.00 uur en de hele za terdag en zondag. Dit verbod geldt voor alle kernen van de gemeente. Het verbod geldt niet buiten de be bouwde kom en de industrieterrei nen Arnestein en Ramsburg. Daar mogen vrachtwagens dus wél 'over nachten'. Verder geldt het verbod niet voor het parkeren van lijnbussen en toeristenbussen op daarvoor aan gewezen terreinen. De gemeente vindt dat een woon omgeving zonder overlast van ge parkeerde vrachtwagens boven het 'gemak' gaat van de vrachtwagen chauffeurs die vlakbij hun woning wil len parkeren. Net als hun collega's moeten de chauffeurs een andere plek zoeken, bijvoorbeeld op indus trieterrein Arnestein of Ramsburg of op het eigen terrein van hun bedrijf. Borden Het vrachtwagenparkeerverbod is een algemeen geldend verbod. Het is dus niet nodig om daarvoor op straat borden te plaatsen. Op plaat sen waar vrachtwagens regelmatig in strijd met het verbod geparkeerd staan, kunnen attentieborden wel nuttig zijn. Als chauffeurs niet op de hoogte zijn van het verbod of als ze denken dat parkeren op een be paalde locatie wel is toegestaan, worden zij er door middel van verbodsborden op gewezen dat ze in overtreding zijn. Door deze borden te plaatsen is het afgelopen jaar bijvoorbeeld niet meer geparkeerd in de Koninginnel- aan (bij Camping Middelburg) Het tijdelijke informatiebord wordt daar binnenkort verwijderd maar dat be tekent niet dat er nu wel mag wor den geparkeerd! De gemeente vraagt alle vrachtwagenchauffeurs (en transportbedrijven) om hun mede werking, zodat de woonomgeving geen overlast ondervindt. De pas gestarte Campagne Nieuw Middelburg moet bereiken dat de binding met de buurt en de binding tussen de bewoners in de wijk Nieuw Middelburg on derling beter wordt. Bewoners en organisaties proberen dit te bereiken door creatieve initia tieven te nemen die de leefbaarheid in de straat, de buurt en de wijk be vorderen. De campagne dient er vooral voor om mensen te mobili seren, instanties te prikkelen en po litieke belangstelling te wekken voor verbetering van deze leefbaarheid. Stichting Kultureel Werk (SKWM), wijkbeheer Middelburg, Woongoed, Stichting Stadstoezicht en de wijk- vereniging in Nieuw Middelburg hebben de reeds bedachte activitei ten in een basisprogramma gevat. Bedoeling is dat mensen aanhaken bij deze bestaande ideeën of zelf met initiatieven komen voor activi teiten in de wijk. Basisprogramma Het basisprogramma bestaat uit onder meer. een nationale straat speeldag; een 'Beste Buur Verkie zing'; een Stratenwedstrijd; activi teiten rondom dierendag; sport dagen; een wijkopruimdag en een wijkrommelmarkt. Dit is een greep uit de onderdelen opgenomen in het basis programma. Mensen die zelf goede ideeën hebben, kunnen die inbrengen bij de organisatie van de campagne. Deze nieuwe ideeën kunnen eventueel worden uitgevoerd in een neven programma. Bent u geïnteresseerd om mee te werken of wilt u meer weten over de activiteiten maar heeft u de campagnekrant nog niet ontvan gen? Bel dan met Carla van de Schraaf, telefoon 62 90 04 of wijk beheer van de gemeente Middel burg, telefoon 67 55 20. Op deze luchtfoto is goed te zien dat de Generaal Berghuijskazerne aan de Zuidsingel gesloopt is. De kazerne maakt plaats voor een schitterend nieuw A-theater met een ondergrondse parkeergarage. In het theater komen onder andere twee theaterzalen en twee filmzalen. Op dit moment wordt hard gewerkt aan het definitief ontwerp. Rond half juni is dit gereed en uiteraard wordt het dan gepresenteerd. Tegen die tijd op deze pagina meer informatie over de presentatie en het ontwerp. F vvpnn Op woensdag 26 maart is het Na tionale Boomfeestdag. Wethouder Luitwieler plant samen met leer lingen van de Leeuwenburch en de Cypressenhof om tien uur de eer ste boom bij de Brede school in de Magistraatwijk. Hierna worden er nog 36 bomen en 2.000 stuks haagplantsoen geplant. Als dit 'groen' in de grond staat, spreekt wethouder Luitwieler de kin deren op school toe over het werk van de afdeling Groenbeheer. Alle kinderen die hebben deelgenomen aan deze boomfeestdag krijgen een certificaat. Boomfeestdag Ruim 75 van de Nederlandse ge meenten doet mee aan de Boom feestdag. Meer dan honderddui zend kinderen planten die dag bo men en struiken, maken werkstuk ken of lopen een bomenroute. Kortom, ze zijn bezig met het groen in hun omgeving. Bomen in de Kunst Het thema van dit jaar is 'Bomen in de Kunst'. Er groeien veel bij zondere bomen in de wereld, supergrote en hele kleine, enorm zware en zeer oude. Zo staat de zwaarste boom, de Reuzensequoia, van 200 ton in Californië. De allerhoogste boom is 132 meter hoog en groeit in Australië.Boomkwekers maken op kunstzinnige wijze diverse kunstmatige boomvormen. Zo is er de bolvorm van de Bolacacia, de zuilvorm van de Haagbeuk of de platte rechthoekige vorm van de Leilinde. Naast deze vormen is er ook een verschil in natuurlijke groeiwijzen van de boomkronen te onderscheiden, zoals ronde, piramidevormige en ovale boomkronen.Bomen zijn dan ook een inspiratiebron voor kinderen en kunstenaars. En een ieder doet het op zijn eigen manier: met verf, pen, potlood of met een fototoe stel. De boomfeestdag wordt georgani seerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag. De coördinatie van de boomfeestdag in de gemeente Middelburg is in handen van Dick Sakko van de afdeling Groen beheer, telefoon 67 53 13. Voor eventuele vragen of opmerkingen over deze boomfeestdag kunt u bij hem terecht. De laatste jaren zijn in het centrum verschillende verkeersmaatrege len genomen en in gang gezet. Wat denken gebruikers en bewo ners daar van? Via een telefonische steekproef en mondelinge interviews wil de ge meente daar meer duidelijkheid over krijgen. Het telefonische onderzoek zal plaatsvinden van 17 maart tot en met 4 april. Mocht u gebeld wor den dan zouden wij het zeer op prijs stellen als u uw medewerking verleent. De ervaring leert dat de enquête gemiddeld tien minuten duurt. Aanvullend worden monde linge interviews gehouden met winkeliers en horecaonder nemers. Het resultaat van het onderzoek, inclusief de adviezen over te ne men maatregelen, wordt zoals het er nu naar uit ziet op 30 juni be handeld In de raadscommissie SB en later door de gemeenteraad. Wat vindt u van het parkeren in Middelburg? Die vraag kunt u tussen 17 maart en 4 april verwachten. Foto: Frank Viergever "Het mooie aan het complex is het oog voor detail" vindt Albert de vries "Voordat dit bad gebouwd werd heb ik verschillende nieuwe ba den in het land bezocht. Als je die baden afzet tegen het mooie bad dat we hier bouwen, weet ik het zeker: Wij krijgen het mooiste bad van het land!" Aan het woord is Albert de Vries, wethouder sport en accommoda ties. Vorige week bezocht hij het nieuwe bad dat tussen Middelburg en Vlissingen verrijst. "Kijk, de te geltjes zitten er al in!" De Vries neemt trots een kijkje in het instructiebad. "We zijn al een eind op weg, zoals je ziet. De oplevering van het bad staat ge pland voor halverwege dit jaar. We zijn dus nog druk bezig met het instructiebad een verenigingsbad, wedstrijdbad, glijbaan, health- en fitness-studio en restaurant. Het mooie aan het complex is het oog voor detail. Zelfs zoiets als een simpele strip is tot in de puntjes verzorgd", zegt de wet houder. De buitenkant van het bad ziet er indrukwekkend uit. Maar waar het echt om gaat is de binnenkant. Op 15 mei kun nen de verenigingen alvast een kijkje in het bad nemen. Dan wordt ook de naam van het bad bekend gemaakt. Naast het bad worden vol doende parkeerplaatsen aange legd. Fietsers vanuit Middelburg en Vlissingen zullen voorname lijk over de Nieuwe Vlissingseweg rijden. 'Ge meente Vlissingen onderzoekt nog of het mogelijk is een fiets pad aan te leggen die het com plex aansluit op het fietspad langs de Vlissingse Watergang. We willen dat de bussen uit de richtingen Vlissingen en Middel burg het terrein opdraaien, om bezoekers voor het gebouw af te zetten. Hierover zijn we in onder handeling met busmaatschappij Connexxion'. De bouw van het zwembad laat de bestuurder niet onberoerd. 'Het is prachtig om aan een bad mee te werken waarvan je nu al weet dat duizenden mensen daar leren zwemen en veel ple zier gaan beleven. Het wordt een belangrijke voorziening voor Walcheren'.

de Faam | 2003 | | pagina 3