Vrolijk, boeiend, pril Vrouwelijke romantiek of sexy: 't kan allemaal TRENDS zet toon aan de voet t Onderste boven bij veel mannen Sportief en retro voor de mannen Mode op 't lijf geschreven Met hak, laag én gekleurd woensdag 12 maart 2003 de FAAM Doordragers lip® JUWELIER VAN DEN BERGE 28 Bloemen op je blote body. In ravissant rood. Of boei end bruin. Lieflijk lila. Wit: waarom niet. 't bloeit alle maal op bij de nieuwe on dermode. Met een van de meest opvallende tenden sen, dat je het allemaal nog kunt mixen ook. BlJ een gebloemde beha een ge streepte slip. Zelfs beha's in twee verschillende des sins of verschillende laag jes stof in afwijkende kleu ren. Wie !t wil kan er vro lijk, boeiend, sexy of pril uitzien. Daarbij houdt het met sets, hetzij harmoniërend of con trasterend, niet op. Ze wor den nu gecombineerd met transparante onderjurkjes en beha-hemdjes, waarbij ook weer naar hartelust gemixed kan worden. Romantisch en sportief samen, uitdagend en decent of barok met punk. Er zit wat je noemt muziek in de ondermode met sprankelen de, soms zelfs felle kleuren. En uiteraard genoeg rustige tinten of het nooit verdwij- mm Ag.| Ma Ondermode kan hoogzo- mer ook bovenmode worden (Viventy). nende wit, dan wel zwart. Techniek staat bij bodyfas- hion én badkleding vaak cen traal, zowel in vormgeving als materiaal. Zo zijn er volop stretchstoffen, die ademen en vocht afvoeren, terwijl zachte en luchtige materialen zorgen voor draagcomfort. Ook is er veel glans met als blikvangers stoffen, die er uitzien ais suède en leer. Voor lingerie is dat een be hoorlijk vernieuwend beeld. Bij broekjes is en blijft de keus groot. Van minimale string tot taille-modellen met naar wens een onzichtbare en comfortabele ondersteu ning. Beha's, bustiers en top jes zijn uitgewerkt met een ruim decolleté, zachtere cups en vaak bandjes, die op ver schillende manieren gedra gen kunnen worden. Heel wat tops hebben een onzicht baar ingebouwde cup en zijn door hun gladde afwerking •JUL ty. :v Fijn bloembladdessin bij deze set (Sassa Moden). ideaal om als bovenkleding te dragen. Wie naar het strand gaat kan vooral kiezen uit heel wat joggingachtige broeken met een top naar keus. De broeken zijn vaak mooi afgewerkt met een con trasterende elastische broek band en kunnen ook 's nachts in bed worden gedra gen met een bijpassend shirt of pyjamajasje. Dat geldt trouwens ook voor mannen. Lingerie voor jongeren is vaak meisjesachtig roman tisch met zachte en frisse kleuren, triangelbehaatjes en ruches, pastelkleurig kant, vrolijke borduursels, streep jes en transparante bloem- dessins. Dat wordt alles bij elkaar een gevarieerd boeket aan 't lijf de komende tijd. Dat het zomer is of wordt willen heel wat mannen we ten. Zo zijn er veel mouwloze shirts voor 't slapen gaan met allerlei prints, letters en cijfers. En al mag het dan on dergoed heten: als de zon hoog aan de hemel staat kan het allemaal best zichtbaar gedragen worden. Zo wordt het onderste boven. Veel van die tops worden ge combineerd met een strakke boxer, een klassiek wijde is ook niet verkeerd. Heel wat mannen bekennen kleur op het lijf of dat nu geel, dan wel roserood is, lila of perzik, maar rustig bruingrijs is ook goed. Sets zijn er volop, voor draagcomfort zorgen mate rialen, die beschermen tegen temperatuurschommelingen. Zo komt het merk DIM met Fresh Dim, dat transpiratie vermindert via een speciale voor de NASA ontwikkelde technologie. Wanneer je het te warm krijgt absorberen microcap sules de warmte en slaan die op. Een beetje koud? Dan komt de warmte weer vrij en dat via een fluwelig aanvoe lende stof, die op de huid comfortabel aanvoelt. Nauwsluitende, trendy set, die tijdens het dra gen voelt als een tweede huid (Hom). Vrouwelijke romantiek aan de voeten in tal van kleu ren. Dat kan de komende maanden volop, want een behoorlijk deel van de nieu we schoencollecties is let terlijk op deze leest ge schoeid. Slankere vormen, veel bandjes in allerlei breedtes en opengewerkte modellen zijn er voorbeel den van, evenals de meer afgeronde neuzen. dat su- perspitse is er bij die neus trouwens ook een beetje af, terwijl als we aan lopen denken de hakken iets vrien delijker zijn geworden. dus niet meer zo hoog. Voor wie laag prefereert zijn er ballerina's te kust en te keur. Loafers zien we ook, meestal met dunne zool met voor beiden alle mogelijke modekleuren. Laarsjes wor den zeker aan het begin van het seizoen nog wel gebracht, maar dan meestal enkelhoog, in tal van tinten en zeker niet altijd in leer. Als 't gaat zomeren komen charmante sandalettes om de hoek kijken. Veel aandacht is er ook voor muilen in allerlei materialen. Soms met een la ge sleehak van kurk en een brede band vol vrolijke bloe men, kraaltjes en combinaties ervan. Na een periode, waar in sportief schoeisel domi neerde is deze vrouwelijke touch te meer opvallend, al blijven liefhebsters van het sportieve royaal aan haar trekken komen. Hetzij via be- Links decoratief bewerkt leer in grijsbeige tint met vierkan te neus en wreefbandje (More More). Kruisbandjes zijn er ook heel wat, zoals bij het ro de model midden met actu ele, niet al te hoge hak (Ma- ripé). Rechts een halfopen model in veel geziene wes ternsfeer (Mare O'Polo). kende sportmerken, hetzij met variaties er op. In de sportieve hoek links vooreen schoen in 'geschuurd' wit met doorlopende zool over neus en hak. Clarks noemt ze Wal- labbees. Jong het linnen bootje er boven met de afbeelding van Che Chavara (Zoo), van hetzelfde merk een sportschoen met twee strepen. Rechts onder de zomer in op een sleehak van kurk en vrolijk gekleurde band met kralen (Mare). Bij de mannen zien we be hoorlijk veel sportinvloeden, inclusief de retro's. Dus zeg maar de sneakers in klassieke stijl, die thans 'opnieuw' wor den gemaakt, zodat je er niet meer de zolder van je (groot)vader op na hoeft te zoeken. Ook in de meer sportief ge kledere hoek is er veel retro met de bekende suède boots (de dessert boots) van Clarks als voorbeeld. De citymodel len hebben slankere leesten, opvallende details zijn over de neus en hiel doorlopende zolen en naar buiten gestikte naden. Er is redelijk wat vlechtwerk voor de mannen- voet, die ook weer aan de sandaal kan! Veel merken ko men er mee en dan niet in de geitenwollen sokken sfeer, maar met een actuele vrij- etijdslook of een tikkie meer gekleed. De broques-liefheb- bers zullen altijd wel aan hun trekken blijven komen bij hun specifieke outfit, maar die weten doorsnee genomen hun weg wel te vinden. In het Schoenencentrum te Nieuwe- gein, trefpunt voor de vak- handel, hebben we van al dat schoenennieuws wat op de foto gezet. Veel voor de mannenvoet is op de sportieve leest ge schoeid met links op een lichte rubberzooi camel- kleurig suède en een trek- koord {Tommy Hilfiger). Helemaal retro de suède 'dessert boot' van Clarks, rechts een kruising tussen een bootschoen en een sneaker (Mare O'Polo). Voor mannen, die graag sokloos in hun schoenen stappen zijn er bijvoorbeeld modellen (onder) met 'ade mende' inzetten en die kun je kopen tot maat 50 (Mare). De sandaal is in opkomst, met ook wat gekledere mo dellen, zoals deze van Dr. Livingstone. Lange Delft 40 Middelburg tel. 0118 -613353

de Faam | 2003 | | pagina 28