Kleuren in de parkeergarages Vorderingen stadskantoor en waterschapskantoor Middelburg sluit aan bij actie voor asielzoekers Verkiezingen voor de provinciale staten Rugbytopper bij Oemoemenoe Loskade krijgt groen dak Kanaalweg dicht voor langzaam verkeer Nader onderzoek Kanaalweg-West WAAR GAAT U MET DE SPUITBUS NAAR TOE? Herziene Rijkswet op het Nederlanderschap Waar gaat u met de spuitbus naar toe? woensdag 26 februari 2003 de FAAM 3 Belastingwijzer huis aan huis bezorgd Vernieuwde website Commissie vergaderingen Werken in Stromenwijk Nieuw raadslid Kapaanvragen Wist u dat bijna 80% van alle blikken verpakkingen reeds gerecycled wordt? Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 ii iiiiimiMiinniini mum hiisbbhwi Vorige week is de Belasting wijzer in heel Middelburg huis aan huis bezorgd. In de Belastingwijzer leest u on der andere over de soorten ge meentelijke belastingen en tarie ven, kwijtschelding en lasten verlichting en gespreid betalen. Geen Belastingwijzer ontvangen of toch nog een vraag over de gemeentelijke belasting? Bel dan met de sectie belastingen via de telefoonnummers: 67 54 75, 67 54 79 of 67 54 77. De vernieuwde website van de gemeente Middelburg is in de lucht. De site is aangepast aan de nieuwe huisstijl van de Gemeente en de menustructuur is gewijzigd. Surfnaarwww.middelburg.nl voor informatie over identiteitsbewij zen, wijkbeheer, nieuwtjes en nog veel meer! Ook in maart vergaderen de commissies en de raad van Middelburg. De commissies Stadsontwikkeling en Maatschappelijke Zaken verga deren op donderdag 13 maart. De commissie Stadsbeheer praat op 17 maart met elkaar. Op 18 maart vergadert de commissie Algemeen Bestuur. De gemeenteraads vergadering valt op maandag 24 maart. De vergadering van de commissie Stadsontwikkeling be gint om vier uur. De overige ver gaderingen beginnen om half acht Alle vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het stadhuis. Firma Traas en Ovaa uit Lewedorp start op maandag 17 maart met het herbestraten van de Volkerakstraat vanaf de Grevelingenstraat tot de Volkerakstraat 151, de Dordtse Kilstraaten de parkeervakken in de Grevelingenstraat. Tijdens de uitvoering is de straat waar gewerkt wordt afgesloten voor verkeer. Met toegankelijkheid voor ambulance en brandweer in de straat wordt rekening gehou den. De gemeente verwacht dat het werk begin juli klaar is. Informatie Als u verdere informatie wenst, kunt u contact opnemen met de heer C Mouthaan van de dienst Stadsbeheer, telefoon 67 53 91Hij is ook belast met het dagelijks toe zicht. Ria van den Boogaart is vo rige week maandag geïnstal leerd als gemeenteraadslid voor de Socialistische Partij. Ze neemt de zetel over van Hans Elzenga, die tot vorige week fractievoorzitter was. Wim Steketee is de nieuwe fractie voorzitter voor de SP. In de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg zijn bepalingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg. Het kapverbod meldt dat het verboden is om zonder vergunning van burge meester en wethouders hout opstanden te vellen. Er zijn een paar uitzonderingen. De vergunning is met nodig voor oopulieren langs wegen, vrucht- oomen, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een Doom met een stamdiameter van maximaal 25 cm gemeten op 1 30m boven het maaiveld, maxi maal drie bomen per locatie. Kijk voor meer informatie over het 'ooien van bomen op www.middelburg nl/kap- verordening. Via de website kunt j ook een rooiaanvraag indienen. Er zijn particuliere aanvragen bin nengekomen voorde kap van een =sdoorn aan 't Zanddorp 10, twee oerken en een den aan Hoge Stelle 59 en een conifeer, een spar en een meidoorn aan de Bur- gemeester Baaslaan/Sint _aurenslaan. nformatie vbor nadere informatie of reactie <unt u terecht bij Harm ten Kloos- er van de afdeling Groenbeheer, elefoon 67 53 12 of iarklo@middelburg.nl Belang- ïebbenden kunnen tegen de be- reffende rooiaanvraag, binnen /eertien dagen na publicatie, een zienswijze indienen. Zeventien dakplatanen gaan het nieuw aangelegde plein op de Loskade sieren. De bo men worden eind maart ge plant, voorzien van een roos ter waarlangs de takken opzij groeien. Het rooster moet voorkomen dat de takken als ze zwaarder wor den naar beneden gaan hangen. Op deze wijze wordt het plein zomers een heerlijk koele verblijfplaats, 's Winters zitten er geen bladeren aan de bomen en dan heeft de zon vrij spel. Tegelijk met de dakplatanen wordt ook een beukenhaag langs de Kanaalweg aangeplant. Deze haag die vanaf het busstation tot aan het benzinestation richting Arnemuiden loopt, wordt straks drie tot vier meter hoog. Een voorbeeld van hoe de dakplatanen eruit zien. De parkeerkelders aan de Kousteensedijk en de Geere zijn van nieuwe, frisse kleuren voorzien. Ook hebben beide kelders een nieuwe bewegwijzering. De laatste verflaag is vorige week in de kelder aan de Kousteensedijk aangebracht. Per etage zijn voorde pilaren verschil lende kleuren gebruikt. Hierdoor is het voor u en bezoekers van buiten Middelburg makkelijker om de auto terug te vinden. Daar naast ziet de binnenkant er nu veel frisser uit. 'Parkeergarages ogen vaak saai en onvriendelijk' zegt Rinus Hofman van het ge meentelijkingenieursbureau. 'Het nieuwe uiterlijk bewijst dat het anders kan. Het was vroeger zo'n tegenstel ling. Heb je net boodschappen in vrolijk versierde winkels gedaan, vervolgens stap je zo'n grijze, grauwe kelder binnen. Het geeft nu een prettiger en veiliger ge voel om je auto in een Middelburgse parkeergarage te parkeren.' Bewegwijzering Met de schilderbeurt is ook meteen de bewegwijzering vervangen. Voor auto's hangen er blauwe en voor voet gangers gele borden. Op de gele bor den staat duidelijk aangegeven hoe u makkelijk te voet de kelder kan ver laten. Op de wanden staat het cijfer geschilderd van de etage waar u zich bevindt. Ontwerp De kleuren en de nieuwe bewegwijzering zijn bedacht door ontwerpbureau Hans Pilon. Het bu reau is ook betrokken bij de nieuwe parkeergarage van het A-theater en de parkeergarage onder het nieuwe stadskantoor en het waterschaps kantoor. Garages Middelburg heeft drie parkeerga rages: Kousteensedijk (278 plaat sen), Geere (302 plaatsen) en de vorig jaar geopende garage 'Ach ter de Houttuinen' met negentig plaatsen. De parkeergarages zijn geopend van 8.00 tot 23.00 uur maandag tot en met zaterdag. Par keren kost 75 eurocent per uur. -1 IP! mi Vanaf nu is het niet meer toege staan voor fietsers de Kanaalweg ten oosten van de stationsbrug in Middelburg te gebruiken. Met het oog op de verkeersveiligheid is besloten dat zij voortaan via de Segeerssingel en de nieuwe fiets- tunnel het Stationsgebied moe ten passeren. Er zijn al verkeersborden geplaatst aan het begin en het einde van de Kanaalweg. De maatregel is geno men omdat de bouw van de kanto ren van het waterschap en de ge meente in een drukke fase is beland, waarbij veel bouwmaterialen over de Kanaalweg worden aangevoerd. Ook rijden automobilisten soms har der dan de toegestane 30 kilometer per uur, zodat fietsers en brom fietsers in de verdrukking komen. De tijdelijke verkeersregelinstallatie op de Kanaalweg, die tot voor kort tij dens de werkzaamheden aan het stadskantoor werd gebruikt, is ver wijderd. Automobilisten kunnen nu dus van de twee rijbanen gebruik maken. De maximumsnelheid blijft 30 kilometer per uur. Let op in- en uitvoegend bouwverkeer! vuur gelegen.T&A survey heeft De gemeente heeft overeen stemming bereikt met de eigena ren van Carglass en Kwikfitover huurbeëindiging. Dit voorjaar be gint de sloop van deze twee ge bouwen aan de Kanaalweg- West. Carglass heeft zich in een nieuw gebouw in Mortiere geves tigd, Kwikfit volgt in maart. In de tweede helft van dit jaar be gint de bouw van nieuwe kantoor gebouwen aan de Kanaalweg- West. Het gespecialiseerde bedrijf T&A Survey heeft daarom in op dracht van de gemeente Middel burg een historisch onderzoek uit gevoerd naar Niet Gesprongen Explosieven (NGE) in dit gebied. In de Tweede Wereldoorlog heeft het stationsgebied namelijk bij beschie tingen en bombardementen onder luchtfoto's uit 1944 met speciale 3D- computertechnologie geïnterpre teerd. Verder is archiefonderzoek gedaan bij onder andere het Zeeuws Archief, Royal Air Force, US Air Force en het Nederlands In stituut voor Oorlogsdocumentatie in Amsterdam. Er is literatuur onderzoek verricht en met oogge tuigen gesproken. De conclusie is dat het zeer waarschijnlijk is dat in het gebied enkele NGE liggen. Met een speciale sonde wordt nu nader geofysisch onderzoek uitgevoerd bij de aangeduide locaties. De bodem wordt met apparatuur in kaart ge bracht zodat bekeken kan worden wat er precies aanwezig is. Bij de (toekomstige) bouw van de kanto ren kan daar rekening mee worden gehouden. M milieu Wist u dat bijna 80 procent van het blik al gerycled wordt? Ook u kunt eraan bijdragen dit percen tage zo hoog te houden of zelfs te verhogen. Alle lege spuitbussen kunt u gewoon in uw afvalbak werpen. De spuitbus zelf is immers slechts een verpak king. Zit er nog een restje van een product in dat Klein Chemisch Af val is, dan kunt u het in uw Klein Chemisch Afval (KCA)-box meege ven. Dit is alleen het geval als op de spuit bus het logo met de doorgekruiste afvalbak staat, net zoals op andere verpakkingsmaterialen met een KCA-inhoud. Of een spuitbus bij het Klein Chemisch Afval hoort of met het huishoudelijk restafval kan worden weggegooid, hangt dus helemaal af van de inhoud van de spuitbus. Milieubox Bij elk huishouden hoort een milieu box. De chemokar stopt vier keer jaar bij u in de buurt om uw box te legen. Op de achterzijde van uw afval- kalender staat waar en wanneer de wagen in uw wijk stopt. U kunt uw Klein Chemisch Afval natuurlijk ook bij de milieustraat aan de Waldammeweg afgeven. MET KCA-L0G0 Voor 75 eurocent per uur parkeert u in een veilige en prettig ogende parkeergarage Foto. Frank Viergever Met ingang van 1 april 2003 treedt de herziene Rijkswet op het Nederlanderschap in werking. De belangrijkste wijzigingen op een rijtje. De optieregeling, waarbij een aan tal categorieën aanvragers de Ne derlandse nationaliteit kan (her)krijgen door een verklaring af te leggen, is verruimd. Sommige aanvragers van de Nederlandse nationaliteit moeten vanaf 1 april 2003 een naturalisatietoets afleg gen. Daarbij wordt hun kennis van de Nederlandse taal en maatschap pij getoetst. De aanvraag om de Ne derlandse nationaliteit kan pas wor den ingediend als men onafgebro ken vijf jaar of langer legaal in Ne derland verblijft. In principe moeten vreemdelingen die de Nederlandse nationaliteit krijgen, hun oorspronke lijke nationaliteit opgeven. De her ziene wet maakt hierop uitzonderingen.Ook het omge draaide geldt: een meerderjarige Nederlander die een andere natio naliteit krijgt, verliest in principe zijn Nederlanderschap. De herziene wet noemt echter gevalllen waarin een Nederlander zijn nationaliteit kan behouden; Er is meer aandacht voor de rechtspostie van minderjarigen bij het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit. Het plegen van fraude bij het verkrijgen van het Nederlanderschap kan leiden tot het intrekken van het Nederlander schap. Heeft u vragen over de wijzi gingen? Bel dan met de afdeling Burgerzaken via telefoon 67 50 00 Zowel van het stadskantoor als het waterschapskantoor is de fundering gereed. Op dit moment wordt de begane grondvloer van het Stadskantoor gelegd. Iets la ter dan was gepland omdat er deze winter tot nu toe al veertien dagen vorstverlet werden geno teerd. De begane grond van het Water schapskantoor volgt wat later. Dit gebouw heeft een veel ingewikkel der constructie en vergt daarom wat meer tijd. Als de begane grondvloer van het Stadskantoor klaar is, wordt meteen begonnen met de opbouw van de eerste verdieping. Het eer ste deel bestaat niet uit prefab pa nelen maar wordt opgebouwd met zogenoemd 'in het werk gestort be ton'. Dat is wat bewerkelijker maar wel steviger. Vanaf de tweede ver dieping wordt wel gewerkt met prefab onderdelen. Planning Zoals de planning er nu uitziet, zal het skelet van het stadskantoor voor de bouwvakantie staan. Dat van het waterschapskantoor na de vakantie. Oplevering van de ge bouwen is medio 2004. Een en ander is natuurlijk wel weers- en calamiteitenafhankelijk Bijvoorbeeld bij windkracht acht of hoger kan geen gebruik worden gemaakt van de kranen. Op dit moment zijn zo'n zeventig mensen dagelijks bezig aan de bouw van beide kantoren. Vanaf volgende week beginnen ook de werkzaamheden voor elektra en werktuigbouwkunde. De bouw- ploeg breidt zich dan langzaam uit tot ruim honderd werknemers. Aanvaarbeveiliging Vanaf deze week start de vervan- ging van de huidige roestige aanvaarbeveiliging in het kanaal door Walcheren voor de definitieve. De staande kolommen in het wa ter zijn leeggepompt en gevuld met zand. In de kop zit een laag beton. Over deze kolommen wordt een soort 'hoed' geplaatst waarin ronde gaten zitten. In deze gaten komen de horizontale buizen die over de gehele breedte voor de gebouwen komen te liggen. De werkzaamhe den nemen in totaal anderhalve maand in beslag. De huidige roestige aanvaarbeveiliging maakt plaats voor de nieuwe definitieve constructie. De gemeente Middelburg sluit zich aan bij de actie van de ge meente Rheden om asielzoekers die al jaren in Nederland wonen definitief toe te laten. Dat heeft het college van burge meester en wethouders beslo ten. De gemeente Middelburg maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het terugkeerbeleid dat van toe passing is op asielzoekers die al ja ren in Middelburg wonen. Daarom roept het college de landelijke poli tiek op in het nieuwe regeerakkoord de eenmalige maatregel op te nemen.De burgemeester van Rheden, de heer T.J. Koek, is bedenker en initiatiefnemer van de humanitaire actie. Hij heeft alle bur gemeesters van Nederland ge vraagd een oproep te ondertekenen en te versturen naar alle fractievoor zitters van de Tweede Kamer. Deze week worden de kandidatenlijsten voor de pro vinciale verkiezingen huisaan- huis verspreid. Naast de na men waarop u uw stem kunt uitbrengen, staat er een uitleg over het gebruik van de stern- machine. Heeft u geen oproepkaart ontvan gen, maar woonde u op de da tum van de kandidaatstelling -27 januari - wel in Middelburg? Of kunt u de kaart op 11 maart niet vinden? Ga dan met uw paspoort of rijbewijs naar uw stembureau. Zo kunt u zonder oproepkaart toch uw stem uitbrengen. Als u niet weet voor welk stem bureau u bent opgeroepen, kunt u hiernaar informeren bij de afde ling Burgerzaken informeren op te lefoonnummer 67 54 41 of 67 55 00. De stembureaus zijn open van 7.30 tot 21.00 uur Een belangrijke dag voor rugbyvereniging Oemoemenoe. Op hun veld stonden Nederland en België zaterdag tegenover elkaar. Met een schop tegen de rugby opende burgemeester Koos Schouwenaar de wedstrijd Uitslag: Nederland 25 - België 32 foto: Frank"Viergever

de Faam | 2003 | | pagina 3