e PoD IUM it s XPOSITIES Reisbureaus steunen 900.000 Nederlanders op voorjaarsvakantie Villa Pardoes Première voor modezaak De Nobelaer Ter Zake REGIONALE Laat de albatros niet verdrinken! woensdag 26 februari 2003 pagina 15 EN-DA RED DE ALBATROS Giro 656500 MIDDELBURG - De damesmodezaak Josiasse aan de MIDDELBURG - De damesmodezaak Josiasse aan de Nieuwe Burg is na ongeveer 40 jaar gestopt met ver koop. De deuren zijn echter niet gesloten. Een nieuwe eigenaar stond te popelen om verder te gaan. Maar de 30-jarige Martijn van Battum houdt er moderne ideeën op na. Met een nieuw interieur, een jonge collectie en nog veel meer plannen is hij vanaf 6 februari fris ge start met modezaak Bliek. MIDDELBURG - Na enkele maanden vertraging in de oplevering van het pand was het 5 februari dan toch eindelijk zover: bakker Jan Schrieks kon de deur van zijn tweede bakkerij in Middelburg openen. MIDDELBURG - De World of TUI Reisbureaus in de Provincie Zeeland hielden in de maanden december en januari een speciale actie voor hun klanten. Alle gezinnen die in deze maanden een vliegvakantie met minimaal één kind boekten uit de zomerbrochures van Arke ontvingen een speciale cd van VOF De Kunst met kinderliedjes van Annie M.G. Schmidt. DOMBURG - De badplaats Domburg had afgelopen iets weg van Cannes. Met veel allure opende het echtpaar Pijnenburg hun geheel gerestylde modezaak 'De Nobelaer' aan de Ooststraat 8. De hele openings activiteit was opgehangen aan het thema 'première' waarbij zelfs de rode loper niet ontbrak. DONDERDAG 27 FEBRUARI Podium 't Beest, Goes; B&D, theatervoorstelling 'Hobbit', 20.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Jochem Myjer, nieuwe cabaretprogramma 'Adéhadé', 20 uur. VRIJDAG 28 FEBRUARI 't Spiegel theater, Middelburg- Zeeuwse avond met toneel groep Ad Hoe, Anja Kopmels en Jopie Minnaard, 20 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; 'She got game too', met onder andere Leonie Jansen en Astrid Seriese, 20 uur. Vestzak99, Vlissingen; Marlijn Oosterhuis, stand-up comedian 'Echt', 20.15 uuiv Café SamSam, Oost-Souburg; R&B en Hip-Hop Lounge, 21 uur. ZATERDAG 1 MAART De Zaete, Yerseke; Theatergroep Hilaria, 'Dolfinarium', 14 en 16 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Klus en Klungel Show, 14 en 16 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Nieuw Nederlands Peil met Abel, Trots en Marcel de Groot, 20 uur. Minilheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Ja loezieën', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Ralph van Raat; pianist, 20.30 uur. Podium 't Beest, Goes; Caesar, support: Dolly Grip, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Gotcha!, 22 uur. ZONDAG 2 MAART Kerk, Ellewoutsdijk; Westkappels Kwartet, 14.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Country Music Hall of Fame V, muziektheater met de Western Experience All Star Band, 20 uur. DINSDAG 4 MAART Stadsschouwburg, Middel burg; Tineke Schouten, 'Top tién 2', 20 uur. WOENSDAG 5 MAART Am bach tscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus. 'Naar dromenland', 15 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Tineke Schouten, 'Top tien 2', 20 uur. Desafinado, Middelburg; Blues sessieband, 21 uur. DONDERDAG 6 MAART Stadsschouwburg, Middel burg; Niet Schieten!, verhalend cabaretprogramma 'Kwaad bloed', 20 uur. Podium 't Beest, Goes; ThEAter EA, theater voorstelling De 90ste minuut', 20.30 uur. www.reddealbatros.nl Jaarlijks verdrinken ruim 100.000 albatrossen door longline visserij. Ze happen naar aas, worden aan de haak geslagen en komen op dramatische wijze aan hun einde. Steun de actie voor een vogelveilige vismethode. Modezaak Bliek mikt op sfeer door Daniël Rouw Hel verhaal van Van Battum be- ginl in 1936. Zijn opa en oma startten met een zaak in stoffen. Eind jaren zestig namen zijn ouders de zaak over. In '81 be gonnen ze in Goes door de over name van Magnetti. Zelf nam Van Battum de leiding in 2000 over. Met een win kel in Terneuzen en Goes was zijn ondernemings- honger echter niet gestild. Een winkel in Middelburg zag hij als een nieuwe uitdaging. „In elke stad is het moeilijk om te starten met een nieuwe zaak. Josiasse was een begrip in de regio en de winkel ligt op een prima locatie. Toen de eigenaar er mee stopte leek het mij een unieke kans om hier een vestiging van Bliek te ...Klassiek is niet meer van deze tijd... openen." Het klassieke karakter van de winkel Josiasse heeft Van Battum niet doorgezet. „Klassiek is niet meer van deze tijd. Ik neem mijn moeder als voor beeld. Die draagt ook altijd mo derne kleding. Men sen worden gewoon steeds jonger van geest." De keuze voor modern bete kent overigens niet dat Van Battum zich uitsluitend op jonge klanten richt. „Ik richt me wel op publiek vanaf dertig maar de meeste klanten zijn tus sen de 40 en 55 jaar. Dit betekent overigens dat een oma van tach tig ook bij ons terecht kan. Een brede doelgroep dus." De collectie is voor Van Battum maar een deel van zijn formule. „Naast het kledingaanbod is het personeel erg belangrijk. Ik heb het personeel van meneer Josiasse overgenomen, deze zijn servicegericht ingesteld en ken nen al veel klanten. De verbou wing van de winkel was ook een must. In mijn ogen is het nu een eigentijdse winkel geworden waarmee de huidige klant zich kan identificeren. Want tegen woordig moet je wel wat te bie den hebben." Dit alles zorgt in Van Battums ogen voor de juiste sfeer. „Maar ook de winkelstraat draagt bij aan de uitstraling. Een uniek straatje in Middelburg, met vrijwel allemaal zelfstandi gen. Ik wil dat de winkel deze mooie straat waardig is, zoals dat voorheen ook altijd was." Bakkerij Schrieks opent tweede zaak in Middelburg pand voor de bakkerij annex lunchroom. „Het heeft allemaal wel wat lan ger geduurd dan gepland, maar uiteindelijk zijn we dan nu toch open", vertelt bedrijfsleidster Heieen Teske. „We zitten hier op een prima locatie naast de Aldi met volop parkeergelegenheid en op loopafstand van de winkel straten. Na het winkelen kunnen de mensen hier heerlijk even op adem komen in de lunchroom. Met een kopje kofje en iets lek kers uit de bakkerij." De lunch room bevindt zich op de eerste verdieping en heeft maarliefst 50 zitplaatsen. „Het lunchgedeelte is niet alleen een uitkomst voor het winkelend publiek, maar ook voor zakenlunches of mensen die hier hun pauze door willen brengen." Wie geen gelegenheid heeft om het bedrijf te verlaten kan voor een heerlijke lunch ove rigens ook een beroep doen of de bestelservice van Bakkkerij Schrieks. Heieen Teske deed jarenlang er varing op in de zaak in Middel burg-Zuid en kent de klappen van de zweep. ,,De bakkers winkel is natuurlijk niet nieuw voor me, maar de lunchroom wel. En dat is een hele uitda ging." De bakkerij heeft een mo derne, maar warme uitstraling, waarbij veel aandacht is besteed aan de indeling. Naast het am bachtelijke brood is een over zichtelijke vitrine gevuld met een groot assortiment aan hartige en luxe belegde broodjes en gebak. Bakkerij Schrieks is van maandag tot en met vrijdag van 8 tot 18 uur geopend en op zaterdag van 8 tot 17 uur. Iedere dag is er een nieuwe aanbieding. Na het winkelcentrum in Middelburg-Zuid koos Schrieks voor uitbreiding richting cen trum. Achter de Houttuinen vond de bakker een geschikt De hele opbrengst van deze CD royalties afgestaan van deze CD. komt ten goede van Villa Par- Villa Pardoes is een vakantie does. VOF De Kunst heeft ook alle verblijf in Kaatsheuvel dat alleen toegankelijk is voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. Samen met hun familie kunnen zij hier gratis een week verblijven. Peter Borghart, ma nagervan het World of TUI Reis bureau in Middelburg meldt des- gewaagd: „De actie is een groot succes geworden. Dank zij een groot aantal klanten van de reisbureaus is er een be drag van 600 euro overgemaakt aan Villa Pardoes." Toerisme Recreatie Nederland (TRN) verwacht dat er in totaal zo'n 900.000 Nederlanders op vakantie gaan. Dit geldt voor zo'n 550.000 in de eerste week van de voorjaarsvakantie en voor 350.000 in de tweede week. Tweederde van de vakanties wor den in het buitenland doorge bracht; eenderde in eigen land. In Nederland zijn vooral de bungalowvakanties populair. De voorjaarsvakantie 2003 begint in de regio Noord en Midden op 22 februari tot en met 2 maart. Daarna start de vakantie voor de regio Zuid, van 1 maart tot en met 9 maart. Tijdens de voorjaarsvakantie zijn er vele activiteiten te beleven in ons land. De voorjaarsvakantie is bijvoorbeeld de vakantie waarin het carnaval wordt gevierd. Van 1 t/m 4 maart vindt dit volksfeest voornamelijk in het Zuiden plaats. Ter gelegenheid van de herdenking van de 150ste ver jaardag van Vincent van Gogh verjaardag, vinden er het hele jaar door (inter)nationale ten toonstellingen, evenementen en activiteiten in verschillende de len van Nederland plaats die in het teken van de schilder staan. Hoogtepunten zijn onder andere twee exposities. Een in het Van Gogh Museum in Amsterdam onder de naam De keuze van Vincent. Van Goghs Musée ima ginaire (14 februari-15 juni 2003) en één het Kröller Miiller Mu seum in Otterlo Vincent Hei- ene (14 februari-12 oktober 2003). Meer vrijetijdsactiviteiten zijn te vinden op www.holland.com. Vogelbescherming De hele dag lag zaterdag de rode loper uit en vloeide de cham pagne rijkelijk. Overdreven? Niet als je echt grondig verbouwd hebt en met recht apetrots bent op het resultaat. Eind augustus 2002 ving de verbouwing al aan er is dan ook heel wat werk ver richt. De zaak kent nu een opper vlakte van maar liefst 240 vier kante meter. De niveau verschillen maken de riante ruimte niet alleen gezelliger maar ook overzichtelijk. „Het to tale winkeloppervlak bevindt zich nu op de begane grond", ver telt Hans Pijnenburg. „De winkel is ruim drie keer zo groot gewor den, maar de hoeveelheid kle ding is hetzelfde gebleven. Er is dus volop ruimte om rustig rond te kijken." De mode van De Nobelaer is ex clusief maar voor een zeer di verse doelgroep. „Een deel van onze klanten komt uit de regio, maar er zijn ook veel vrouwen die speciaal uit andere delen van het land komen om bij ons te winkelen." Merken die worden gevoerd zijn o.a. Armani Jeans, DNA Orwell en Strenesse. DOMBURG Badhotel Domburg,Domburgseweg la, Kunstnaars De Glazen Pui, schilderijen. Dagelijks tol 23 uur. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, Nelleke van de Wege-Van Sevenhoven, quilts in silk, (vanaf 1 maart). MIDDELBURG De Drukkery, Markt 51, Ludmila Kalmaeva, project 'Plenty to go on'. KeesWijker, 'Overhet lezen van poëzie' (t/m I maart). Beeld boeken, Zeeuwse Kunstenaars, Zeeuwse stadsgezichten en zeege zichten. Ma. van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9- 21 uur. Za. van 9-17 uur. Atelier Opaal, Opaal 6, Cor van der Poel; pentekeningen, aquarel len, acryl en olieverfschilderijen, sculpturen van brons, speksteen en keramiek. Corrie Akkermans; olieverfschilderijen, sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel. Ma t/m zo. op afspraak tel. 623050. Café Bommel, Markt 85, Peter Toornstra 'Pure kracht in Zeeuwse dracht', foto's van sportende boertjes en boerinnetjes. De Kabinetten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, Johan Kuipers, schilderijen. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Zeeuws Archief, Hofplein 16, 'We dachten dat de wereld verging..', belevingstentoonstelling Watersnoodramp 1953. Ma. t/m za. van 9-17 uur. De Zenkast, Verwer ijst raat 28,1 Ienrie Borsten, 'Staten' versie 1988- 2003. Galerie Icon, Bree 1, 'Erotiek in de kunst', tekeningen en schilde rijen. Anshla Ramphal, werken in acryl. Kees Mol, tekeningen en schilderijen. Ma. t/m za. van 12-16 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk7, 'Afvaart gestaakt', tentoon stelling over de Westerschelde veerdiensten. Ma. van 17.30-21 uur. Di. t/mvr. van 10-21 uur. Za. van 10-13 uur. Galerie'T',Turfkaai 25-27, Reinold Poot Irène Sturbelle en Adolfo Ramón, schilderijen. Do., vr. en za. van 11-16 uur. Zo. van 13-17 uur. SKZ, Balans 17, KeesWijker, diverse beelden. Ma. t/m do. van 9- 17 uur. Zo. van 14-17 uur (vanaf 2 maart). In Depot, 't Zanddorp 68, Dorian de Dreu,schilderijen en ge mengde technieken op doek. Zo. en ma. van 14-17 uur. Koffie- en theeschenkerij St. John, St. Janstraat 40, 'Wat voert gij in uw schild?', wapencollectie. Ma. t/m za. 8.30-18 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Dore van Wijk, schil derijen. 'Dynamiek in de Delta', Zeeuwse natuur door de tijden heen. Di. t/m zo. van 12-17 uur. OOST-SOUBURG De Watertoren, Vlissingsestraat, Lize Kelderman, Una Henry en Marco Cops, 'Second skin'. Do. t/m zo. van 12-17 uur. VLISSINGEN Begijn, Badhuisstraat 1, Saskia Eggink-du Bourck, etsen, zeef drukken en monoprint. Ma. t/m vr. van 9-17 uur. Za. van 12-16 uur. Kunst'ique, Groenewoud 56, Diverse kunstenaars, werken rond het vertrek van de veerboten van de PSD. Do. t/m za. van 12.3017 uur. Koopzondag 12.30-17 uur. 't Spui, Spuistraat 18 kunstenaars, objecten en schilderijen rond het thema 'gentechvrij voedsel'. Ma. van 13-21 uur. Di. t/m vr. van 10-18 uur. Za. van 10-17 uur (t/m 2 maart). W#AK,Oranjestraat 4, Ton Slits, 'Wishfull thinking'. Marcisse Tordoir en David Neirings, 'Tales of the skull'. Do. t/m zo. van 12- 17 uur. Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8, Wim Jurcka, Frans Maas, Dirk Koets, Hans Verhagen, Bram Pihl, Piet Wondergem, Zeeuwse schilders. Vr. t/m zo. van 14-17 uur. HEINKENSZAND 't Kunstuus,Dorpsstraat 43, Jaap Klein, fototentoonstelling 'De dageraad'. Wo. en do. van 13-18 uur. Vr. van 13-21 uur. Za. van 10- .16 uur (t/m 1 maart). samen- vattïna afrastering bijbelse koning houtsoort V T naaste echtgenoot inviteren E> T T 9 tand- karpertje koets pukkel 7 met tegenzin 1 duw vogel T boom met beits bestrijken zintuig 8 rust (Eng. sportterm) aam- borstig- heicf af en toe 3 Ierland T Afrikaanse taal l edelacht bare betrekking hesp smaakknop 2 zoon van Zeus l T mand teer modieus gekleed 6 filmdecor 4 9e_ dupeerde nachtvogel T Nederduits god van de vernietiging maan stand verhoogde toon bergplaats 5 www.puzzelland.com 1 2 3 4 5 6 7 8 9 De Nobelaer in Domburg is ruim drie keer zo groot geworden. YK Stuur uw oplossing voor donder dag 6 maart naar de redactie van de Faam, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in de Faam van woensdag 12 maart bekend gemaakt. ..Av.:-.;: Na Terneuzen en Goes is Bliek Mode nu ook in Middelburg gevestigd FOTO JAAP WOLTERBEEK

de Faam | 2003 | | pagina 15