Start bouw woonwinkelcentrum Negende onfokanaal is uit omgeving verplaatst Verkiezingen Provinciale Staten Informatieavond Koepoortstraat en Boomspiegeladoptieplan Raadsvergadering Een bezoek aan WOP Noord Kapaanvragen Sterke daling Steun voor Stichting Herbouw ontruimingen Molukse Barak woensdag 12 februari 2003 de FAAM 3 'Ik vind het gewoon mooi zo!' Op 12 februari start Woon- goed Middelburg in de Magistraatwijk met de bouw van het woonwinkelcentrum, dat in de verkoop de naam 'Parkstate' heeft gekregen, en de drie urban villa's die ver kocht worden onder de naam 'Magistraat'. Als alles volgens planning verloopt, zullen er in 2004 136 nieuwe woningen in het hart van de Magistraatwijk staan. Speciaal voor de bewoners uit de wijk staat de maquette van het woonwinkelcentrum op 12 februari van elf tot drie uur in de kantine van Palet. Deze ma quette geeft een goede indruk van het uiteindelijke resultaat. Medewerkers van Woongoed en Orisant zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. Geïnteres seerden worden van harte uitge nodigd een kijkje te komen ne men. Natuurlijk zijn ook diege nen die niet in de Magistraatwijk wonen welkom. Parkstate In Parkstate komen 91 wonin gen, waarvan 44 huur- en 47 koopwoningen Tien penthouses bestrijken de bovenste verdie ping. Het bijzondere van de ap partementen is dat ze over de totale breedte van het gebouw lopen. De toekomstige bewo ners kijken dus aan de achter zijde uit over het aangrenzende park en aan de voorzijde over het plein met de winkels en de multifunctionele accommodatie. Rust aan de achterzijde en ac tiviteit aan de voorzijde. Wonen gebeurt in Parkstate op de tweede tot en met de ze vende verdieping. De winkels bevinden zich op de begane grond. Op de eerste verdieping is een parkeerdek en daar zijn ook bergingen voor de bewo ners. Zorgstroom heeft een aan tal ruimtes in het gebouw in ge bruik, waardoor de eventueel benodigde zorg direct voorhan den is. Magistraat De Magistraat bestaat uit drie urban villa's die elk ruimte bie den aan 15 koopappartementen. Deze gebouwen zijn zo gedraaid dat bewoners optimaal kunnen genieten van zon en lichtinval. Alle appartementen zijn bijzonder ruim. Het mooie aan dit project is dat er een grote hoeveelheid voorzienin gen dicht bij elkaar liggen, zoals winkels, zorg en groen. Niet alleen de toekomstige bewoners profite ren daarvan maar de hele wijk. De appartementen zijn inmiddels in de verkoop. Geïnteresseerden in een koopappartement, kunnen contact opnemen met Orisant Makelaardij. Geïnteresseerden in huur, kunnen zich naar alle verwachting vanaf oktober tot en met december 2003 inschrijven bij Woongoed. In januari 2004 gaat Woongoed woningen toewijzen op basis van een aantal selectiecriteria. Mensen die op de hoogte gehouden willen worden van de inschrijvingsprocedure, of meer informatie willen over de huurappartementen, kunnen con tact opnemen met Woongoed Middelburg. Het nieuwe woon winkelcentrum wordt ontwikkeld door Woongoed Middelburg, Kanters Bouwbedrijf, Artica Vast goedontwikkeling BV, in samen werking met de gemeente Middel burg. Hans Widdershoven van Van Aken Architekten tekende het ont werp Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 Een impressie van het woonwinkelcentrum 'Parkstate' in de Magistraatwijk. Landelijk gezien stijgt het aantal ontruimingen. In Middelburg niet, er is zelfs sprake van een sterke daling. Dankzij de samenwerking tus sen Woongoed Middelburg, het Meldpunt Schuldhulpverlening en de Gemeente Middelburg is het aantal ontruimingen in 2002 ten opzichte van 2001 met 44% gedaald. Het totale woningbezit van Woongoed bestaat uit ongeveer 5500 wo ningen. In 2002 zijn er 14 wo ningen ontruimd terwijl dat er in 2001 nog 25 waren De sa menwerking maakt het moge lijk in een veel eerder stadium naar oplossingen te zoeken voor huurders met financiële problemen. Hierdoor kan uit zetting uit de woning vaker voorkomen worden Het college van b&w stelt 2.500 euro beschikbaar aan de Stich ting Herbouw Molukse Barak. De stichting wil het geld gebrui ken om een authentieke Molukse kampbarak uit de ja ren vijftig in het Nederlands Openluchtmuseum te bouwen en in te richten. In 2001 was het vijftig jaar gele den dat 3500 ex-KNIL militairen en hun gezinnen naar Nederland zijn verscheept Bij aankomst zijn deze gezinnen tijdelijk ge huisvest in barakkenkampen. Later onstonden er over heel Nederland diverse woon oorden. Ook in Middelburg von den gezinnen een onderko men De barak wordt een blij vend onderdeel van de natio nale collectie en presentatie van het museum Bedoeling is dat het leven van de Molukkers in de zo genaamde Duwkampen en woon oorden in de jaren vijftig en hun ver houding met de Nederlandse samen leving wordt getoond. De Stichting Herbouw Molukse Barak verwacht de investerings- en exploita tiekosten te dekken uit diverse fond sen, een bijdrage van de Molukse ge meenschap, het bedrijfsleven en over heden. Op het verzoek van de Stichting heeft het gemeentebestuur positief gerea geerd en de gevraagde donatie van 2.500 euro beschikbaar gesteld. Informatie Voor meer informatie over het project kunt u schrijven naar de Stichting Her bouw Molukse Barak, Postbus 649 6800 AP Arnhem, e-mail: moluksebarak@openluchtmuseum.nl. Kijkookopwww.openluchtmuseum nl. Twee van de vier kranen die de kantoren van het waterschap en de gemeente bouwen. Frank Viergever In de nieuwe Infokanaal aan dacht voor de ontwikkeling van het stuk Kanaalweg tussen het station en de Schroebrug. een interview met de projectleider van het nieuwe kantoor van Rijkswaterstaat en een gesprek met Paul en Menno de Nooijer. Vader en zoon verzorgen de kunst in het meuwe water schapskantoor De negende editie van Info kanaal ligt voor u klaar bij de afde- ling Communicatie aan de Stadhuisstraat 2 Infokanaal ver schijnt eens per kwartaal en bericht over de ontwikkelingen m het Stationsgebied De informatieavond van 18 fe bruari over de verkeerscircu- latie in de Koepoortstraat is verplaatst. De Gemeente wil van de avond een brainstormsessie maken met de omwonenden. Doel van de sessie is het pro bleem helder te krijgen en tot een goede oplossing te komen. De Gemeente wil de oostelijke binnenstad ontlasten van de grote stroom verkeer. Het gaat om het gebied tussen de Koepoortstraat, Molstraat, Molenwater en Veerseweg. Als proef is de verkeersrichting in de Nieuwstraat vorige maand omgedraaid. Om te kijken of de maatregel effect heeft op de verkeerscirculatie in de Koe poortstraat en omgeving worden er auto's geteld Na de brainstormsessie neemt de Gemeente een definitief stand punt in. De nieuwe bijeenkomst wordt in februari of maart gehouden. De precieze datum leest u binnen kort op deze pagina. Voor meer informatie kunt u bellen met Jo Hoogstrate van het Ingenieursbureau, telefoon 67 5214 Eind februari ontvangt u uw oproepkaart voor de verkiezin gen voor de Provinciale Staten van Zeeland. Het kan zijn dat u op 11 maart niet kan stemmen. Dan kunt u iemand anders machtigen. Ook leest u in dit artikel wat u moet doen als u in een ander stembureau wilt gaan stemmen dan op uw oproepkaart staat. Als u niet zelf kunt gaan stemmen, kunt u iemand anders vragen om dat voor u te doen Het makke lijkste is iemand te vragen die op hetzelfde stembureau moet stem men als u, bijvoorbeeld uw echtgeno(o)t(e) of buren. Of u beiden op hetzelfde bureau moet stemmen, kunt u controleren door de adressen van de stembureaus op uw oproepkaarten met elkaar te vergelijken. Op de achterzijde van uw oproep kaart schrijft u achter 'gemach tigde' in blokletters de naam en het adres van degene die voor u gaat stemmen. U zet vervolgens linksonder, onder 'handtekening volmachtgever', uw handteke ning. Degene die voor u gaat stemmen zet zijn of haar handte kening rechtsonder op de kaart, onder 'handtekening gemach tigde'. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij, tegelijk met zijn eigen oproepkaart, de uwe in. Zo wordt uw stem toch uit gebracht, ook al bent u zelf ver hinderd. Als u eind februari nog geen oproepkaart heeft ontvangen en degene die u wilt machtigen, weet niet zeker of hij/zij voor het zelfde stembureau wordt opgeroepen kunt u dit navragen bij de afde ling Burgerzaken van de Ge meente. Het kan gebeuren dat u iemand wilt machtigen die op een ander stembureau moet stemmen. Bij deze verkiezingen kunt u alleen iemand machtigen die ook binnen Zeeland woont. In dit geval moet u uiterlijk 25 februari een volmachtformulier inleveren bij de afdeling Burgerzaken aan de Stadhuisstraat 2. Aan uw gemach tigde wordt dan een volmacht- bewijs toegestuurd waarmee uw stem uitgebracht kan worden. Stemmen op ander stembureau Als u niet kunt gaan stemmen op het stembureau dat op uw oproep kaart staat vermeld, kunt u een kiezerspas aanvragen. Met deze pas kunt u op alle stembureaus in Zeeland uw stem uitbrengen. Een kiezerspas kunt u schriftelijk of persoonlijk aanvragen. Voor het schriftelijk aanvragen van een kiezerspas haalt u bij de afde ling Burgerzaken een speciaal for mulier: het verzoekschrift. Dit for mulier vult u in en stuurt u, samen met uw oproepkaart, terug. U moet dit wel ruimschoots van tevoren doen: het verzoekschrift moet ui terlijk 25 februari bij de gemeente binnen zijn. De kiezerspas wordt u na enige tijd toegestuurd. U kunt een kiezerspas tot en met 6 maart ook persoonlijk aanvragen bij de afdeling Burgerzaken. Neem uw oproepkaart mee. Er wordt dan aantekening op gemaakt, waar mee uw oproepkaart in een kiezerspas wordt omgezet. Stemlocaties De stemlokalen zijn hetzelfde ge bleven als bij de Tweede Kamer verkiezingen in januari. Alle stemlocaties zijn toegankelijk voor rolstoelgebruikers. De gemeenteraad vergadert op maandagavond 17 februari in de raadzaal van het Stadhuis. De vergadering begint om half acht en is bij te wonen vanaf de publieke tribune. Mensen die slecht ter been zijn, kunnen van tevoren contact opnemen met de boden van het stadhuis, tefefoon 67 54 03. De stukken liggen bij de afdeling Communicatie aan de Stadhuisstraat 2 voor u ter inzage. 1. Opening en vaststelling agenda. 2 Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad van de ge meente Middelburg, gehouden op 18 november 2002. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Beleidsnota ('Groeiboek') over het scheiden van wonen, zorg, welzijn en diensten. 5. Bezwaar afwijzen plan schadevergoeding de heer Smit. 6. Starten van een vrijstellings procedure ex artikel 19 lid 1 WRO t.b.v. de realisatie van huisvesting van Arduin in combinatie met een 34-tal huurappartementen aan de Koudekerkseweg en het nemen van een voorbereidingsbesluit. 7. Gevolgen nieuwe bouw regelgeving voor leges 8. Overdracht standplaatsen. 9. Jaarrekening 2001 Archipel scholen. 10. Instructie voorde raadsgnffier. 11. Uitstel vaststelling verordening met betrekking tot doelmatigheids- en doeltreffendheidsonderzoeken door college naar eigen bestuur. 12 Wijziging Gemeenschappelijke Regeling O.L A.Z. 13. Verwerving grond en opstallen bij de Beddewijkstraat (the nighttrain) Zelfs in de winter staan er plantjes in de boomspiegel voor het huis van Nijpjes. In de sneeuw is het even niet te zien maar deze winterviolen bloeien de hele winter door. De boomspiegel voor het huis van de heer Nijpjes aan de Veerseweg in Middelburg ziet er altijd goed verzorgd uit. Deze overduidelijke liefhebber van planten en dieren doet dit al jaren uit zichzelf. In 2001 kreeg Nijpjes voor zijn in spanningen de spekcheque van de gemeente Middelburg. Al jarenlang plantte hij in het boomvak, maar dat jaar was het een keer misgegaan Tijdens de jaarlijkse onderhouds- ronde werden de plantjes uit zijn boomspiegel meegenomen in de spuitbeurt. Alle plantjes waren dood. Gelukkig werd het probleem gauw opgelost door de heer Nijpjes te voorzien van nieuwe plantjes. Als extraatje besloot de jury van de spekcheques zijn initiatief ook te belonen meteen spekcheque. 'Dat was leuk, ja', denkt Nijpjes terug. 'Maar dat geld, daar ging het mij helemaal niet om. Ik heb de che que ook nog steeds niet geïnd.' Nijpjes geeft duidelijk aan waarom hij ervoor gekozen heeft het perkje te beplanten 'Anders dient het al leen maar als een uitlaatplaats voor honden en ik vind het gewoon mooi zo! Ik onderhoud mijn tuin aan de voorkant ook goed. Zomers blijven mensen soms staan om het alle maal te bekijken Ze waarderen het enorm als het er allemaal mooi uit ziet.' Wilt u ook voorkomen dat de boom- spiegel voor uw huis als 'drollenvanger' fungeert? Maak er dan ook een 'blikvanger' van. Een 'boomspiegel-adoptieformulier' kunt u krijgen bij het WOP bij u in de buurt. Elders op deze pagina staan de adressen van alle WOP's van de gemeente op een rij. We maken een ronde langs alle wijk- ondersteuningspunten, de zoge naamde WOP's. Na de wijk- ondersteunïngspunten Zuid, Dauwendaele, Anemuiden en West is nu als laatste Noord aan de beurt. De bemensing van wijk- ondersteuningspunt Noord wordt verzorgd door de stichting Stads- toezicht. Wijkbemiddelaar Anja Wilmering en stadstoezichthoudster Thea Dijk werken daardoor nauw samen. Stichting Stadstoezicht ge bruikt het WOP Noord ook als uitvals basis voor de wijken: Nieuw Middel burg; Klarenbeek, St. Laurens; Cen trum en Veersepoort De werkzaam heden van Anja worden voor een groot deel bepaald door de stads- toezichthouders Zij komen vaak met WOP wijken) WOP Arnemuiden - Kleverskerke WOP Dauwendaele - Nieuw en St Joosland - Mortiere WOP Noord - Nieuw Middelburg - Klarenbeek - St. Laurens - Centrum - Veersepoort WOP West - Stromenwijk - 't Zand - Griffioen WOP Zuid - Erasmuswijk - Magistraatwijk - Reijershove - Veldzigt verzoeken om iets na te bellen of uit te zoeken Ook suggesties van bewoners zijn natuurlijk welkom maar zij weten het WOP nog met altijd te vinden. Anja denkt dat dat ook komt doordat het ondersteuningspunt zo achteraf zit aan de Zacharias Jansenstraat. Vanaf de weg is het gebouw hele maal niet te zien. Werkzaamheden Anja vindt het voordeel van werken vanuit stadstoezicht dat er veel in formatie over de wijk via de stads- toezichthouders binnenkomt. Er wordt ook goed samengewerkt met andere organisaties zoals het Asielzoekerscentrum, Stichting Kultureel Werk Middelburg, Woon goed en de wijkvereniging Soms Adresgegevens Langstraat 35 4341 EC Arnemuiden Tel: 60 32 42 fax: 60 10 85 e-mail. wopa@middelburg.nl Vrijlandstraat 65 4337 EC Middelburg Tel/fax: 61 39 50 e-mail: wopd@middelburg.nl Zacharias Jansenstraat 15 A 4332 VC Middelburg Tel/fax: 64 08 34 e-mail. wopn@middelburg.nl is het wel lastig dat de bewoners niet echt betrokken lijken bij het WOP.Thea Dijk, coördinatrice van uit stadstoezicht beaamd dat het soms lastig is dat het WOP niet echt wordt aangestuurd door de bewoners zelf Samenwerking met een groep bewoners zou voorde len kunnen opleveren. Gelukkig werkt het WOP wel nauw samen met de wijkvereniging waardoor de informatievoorziening vanuit de wijk wel goed geregeld is. WOP's Heeft u klachten of goede ideeën voor het WOP in uw wijk? Ga er dan eens kijken. De wijkondersteunings- punten hebben verschillende openingstijden. Hieronder staan ze allemaal nog eens op een rij: Openingstijden di, wo. do 10.30 - 12.00 uur ma t/m do 10.00- 12.00 uur Vaste inloopspreekuren: di en do van 9 30 tot 12.00 uur Een afspraak maken op andere tijden kan ook. Woelige Werf (ingang IJsselstraat) Rijnstraat 12 4335 KB Middelburg Tel/fax 64 11 80 e-mail. wopw@middelburg.nl Palet Reigersbergstraat 2 4336 XA Middelburg Tel/fax. 64 01 11 e-mail. wopz@middelburg.nl ma t/m do 9.00 - 12 00 uur 13 00- 17 00 uur Nieuwe openingstijden! Ma, di en do 9 00- 11 30 uur en do 19 00-2100 In de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg zijn bepalingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg. Het kapverbod meldt dat het verboden is om zonder vergunning van burge meester en wethouders hout opstanden te vellen. Er zijn een paar uitzonderingen. De vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vrucht bomen, kweekgoed en voor uitdunning van groen voorzieningen. Het kappen van een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm gemeten op 1,30m boven het maaiveld mag ook zonder toestemming, maximaal drie bomen per locatie. Kijk voor meer informatie over het rooien van bomen op www.middelburg.nl/kap- verordening. Via de website kunt u ook een rooiaanvraag indienen. Een particuliere kapaanvraag is ontvangen voor een kastanje aan de Kruitmolenlaan 70. De Ge meente heeft een aanvraag inge diend voor de kap van veertien po pulieren en acht essen aan de Van Cittersweg. Informatie Voor nadere informatie of reactie kunt u terecht bij Harm ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 67 53 12 of harklo@middelburg nl Be langhebbenden kunnen tegen de rooiaanvraag, binnen veertien da gen na publicatie, een zienswijze Wijkbemiddelaar Anja Wilmering (rechts) en stadstoezichthoudster Thea Dijk van WOP West werken indienen nauw samen. Foto. Frank Viergever

de Faam | 2003 | | pagina 3