13 15 21 Walcherse rijschoolhouders steunen De Mikke Promotieconcert Koor Lichte Muziek A58 I tiet weten waard Belevingswereld jongeren is groter dan schoolgebouw €25,- [to®aa®0cs]©c? ÜirüDÜ öiiïl €13,50 In verwachting? SPECIAAL VALENTIJNS 4GANGEN DINER Wekelijks huis aan huis op Walcheren WOENSDAG 12 FEBRUARI 2003/ADVERTENTIEVERKOOP: 0113 - 274000/REDACTIE: 0113 - 274021/BEZORGKLACHTEN: 0113 - 274000/UITGEBREID COLOFON ZIE PAGINA 13/JAARGANG 103 - NUMMER 07 De Zeeuwse deelnemers aan het Nationaal Jeugddebat, een initiatief van de Nationale Jeugdraad, zijn bekend. Ze zijn geselecteerd door een jury tijdens het provin ciale jeugddebat, 24 januari j.l. Het jaarlijkse jeugd debat in de Tweede Kamer vindt dit jaar in april of ok tober plaats. De datum is afhankelijk van de kabinets ontwikkelingen. Waarom doen jongeren eigenlijk mee aan een politiek debat, is dat niet iets voor saaie grijze mannen? MIDDELBURG - Nog steeds worden er met olie door drenkte vogels binnengebracht bij vogelopvang De Mikke als gevolg van de lekkende Tricolor. De Walcherse rijschoolhouders sloegen de handen ineen en zetten een hulpactie op touw. Spontaan sloten en kele andere bedrijven zich aan waaronder zelfs een oliehandel. Afgelopen zaterdag overhandigde de rij schoolhouders een cheque van 800 euro aan Vogel opvang De Mikke. MIDDELBURG - Als opmaat voor de activiteiten in het kader van het 5-jarig bestaan in 2004, organiseert het Koor Lichte Muziek A58 onder leiding van Rob van der Meule dit jaar drie promotieconcerten en wel in Middelburg, Kapelle en Halsteren. Het meest exclusieve design uit Milaan. Nu bij Saloncomfort te Mafdegem - België zie pag 6 J <32. 5" Q www.stefanos.nl Reserveren: 0118 -418019 f ^Afc^tatiyniTr\)i,Giïier1r^bedrijf "^ii^rkènsljó"asrtjpefêiiIIons op een be"öje"vah tagliatelli met pesto-knoflook roomsaus" Stationsplein 5. 4382 NN Vlissingcn, tel. 0118 46 59 09 Jan J. Pieterse en Frank van Pamelen brengen vrijdag de Open Dichtshow. Marieke Maas uit Serooskerke begint Cateringservice Serooskerke. Stijlen van heden en verleden smelten samen. Zeeuwse jeugd gaat in debat door Daniël Rouw De onderwerpen die bij het Na tionaal Jeugddebat aan de orde komen, worden door de jonge ren zelf aangedragen. De jonge ren kiezen samen vier landelijke thema's waarover gedebatteerd gaat worden. Per Provincie doen ongeveer twaalf deelnemers mee, in Zeeland zijn dit er der tien. De Veerse Laura van Tol doet aan het debat mee omdat ze politiek niet saai maar juist interessant vindt. "En natuurlijk omdat jon geren veel meer inspraak moeten krijgen, nu wordt alles maar be paald door een paar hoge pie ten." De 17-jarige VWO'ster heeft veel zin in het debat en weet al over welke onderwerpen ze het liefst een discussie aan gaat. "Het huidige studiesysteem, de tweede fase, werkt duidelijk niet. Je wordt in het onderwijs aan je lot overgelaten. The Joint Strike Fighter vindt ik ook een belang rijk discussiepunt. Hoe kan het dat Mat Herben dit allemaal heeft doorgedrukt? En hoe zit het met meer gevangen in een cel? En Irak... waarom blijft Neder land niet neutraal?", Laura bena drukt dat haar wereldje duidelijk groter is dan haar schoolgebouw aan de Elzenlaan in Middelburg. Anna Dieleman, ook 17 jaar jong en VWO-leerlinge, weet niet waarom juist zij geselecteerd is om mee te doen aan de lande lijke strijd. "Ook al hadden we weinig voorbereidingstijd, we hebben toch goede stellingen geformuleerd tijdens de provin ciale wedstrijd, dus dat zal wel de doorslag hebben gegeven. De voorbereiding voor het nationale debat is voor ons beter mogelijk. We krijgen meer tijd en een spe ciaal trainingsprogramma." Naast de trainingsdagen, georga niseerd door de Jeugdraad, be reidt Anna zich voor door de ac tualiteiten te volgen op tv en in de krant. Ook zij heeft wel favo riete gespreksonderwerpen in haar hoofd. "Natuurlijk is de oor log een item. Ook al is Saddam Hussein misschien niet het meest koosjere type, ik vind dat je hier goed over moet debatte ren voordatje als land een stand punt inneemt. Ook het onderwijs vind ik belangrijk, er moet niet te veel meer veranderen. Anders weet niemand waar hij of zij nog mee bezig is. Ik heb trouwens niet in alle onderwerpen inte resse, integendeel. Ik vind bij voorbeeld dat het onderwerp 'veiligheid' niet zoveel in de po litiek centraal moet staan. Daar maak je onnodig frustraties mee Laura van Tol bereidt zich voor op het Nationaal Jeugddebat. los", aldus Anna die alvast een voorsprongetje op het debat neemt. Beide deelnemers vin den dat jongeren meer geïnteres seerd moeten zijn in politiek. "Als je je mening laat horen en hard genoeg knokt bereik je vanzelf je doel." Laura voegt toe: "Politiek FOTO JAAP W0LTERBEEK hoort bij de maatschappij, dus iedereen in de maatschappij moet zijn mening laten horen. Zeker jongeren." Rinie Vaane spreekt namens de rijschoolhouders en onderne mers die de actie steunen. "Het idee is bedacht door rijschool houder Brasser. Het was eigenlijk zo geregeld, iedereen was direct enthousiast en besloot een euro van iedere rijles van deze week af te staan voor De Mikke. Sommi gen kozen er zelfs voor om meer euro's per les te schenken. De participatie van andere onderne mers en een nog een clubje par ticulieren kwam heel spontaan. Ze hadden via via gehoord van onze inzamelingsactie en don eerden zonder meer ook een be drag. Het effect van een olievlek dus, maar dit keer eens positief." Het bedrag op de cheque telt 800 euro, maar Vaane verwacht dat er nog zeker 150 euro bijkomt om dat nog niet iedereen gestort had. Margot van Dijk is assistent be heerder bij De Mikke en krijgt dagelijks tientallen besmeurde vogels binnen. Met zorgelijke stem spreekt zij van een ramp jaar voor de vogels. "Er is de af gelopen maanden zoveel mis ge gaan en dat, met uitzondering van de hevige storm die ook tal van slachtoffers onder de vogels eiste, allemaal door dingen die door mensen zijn bedacht. De natuur wordt keer op keer ge weld aangedaan met als gevolg duizenden dode dieren. De ramp met de Tricolor is echt niet de enige doodsoorzaak van vele vo gels, maar vergt op dit moment wel onze grootste inspanningen." Ten tijde van het gesprek - afge lopen zaterdag - ligt het gemid delde aantal vogels dat nog wordt aangeboden bij De Mikke op twintig. "Dat is veel minder dan vorige week, maar het is niet ge zegd dat we het aantal af blijft nemen", zegt Van Dijk. "Het ligt er helemaal aan wat die nieuwe olie vlek aanricht." (advertenties) De cheque van de Walcherse rij schoolhouders is meer dan wel kom. Zonder extra inkomsten kan het - normaal gesproken finan cieel gezonde vogelasiel - dit soort calamiteiten niet opvangen. "Een olievogel kost 2 euro per dag, dat lijkt weinig, maar in deze getale loopt dat bedrag enorm op. We maken ons nu al zorgen over de waterrekening. De vogel-wasma chine verbruikt namelijk 250 liter water per 10 minuten. We hebben geen noodpot waar we dit soort dingen uit kunnen betalen. Dus is alle hoop nu op de overheid ge vestigd. Vanmorgen hebben we een gesprek gehad met Poppelaars van de provincie en hij zal ons ver zoek om financiële steun nader bestuderen." Van Dijk is meer dan normaal be gaan met het dierenleed. Al jaren draait ze mee als vrijwilliger op De Mikke en sinds kort vervangt zij haar zieke collega. Dat was wel even een hoop georganiseer want in Van Dijk heeft ook nog een ge wone baan als verpleegkundige. Ik heb onbetaald verlof genomen dat duurt tot 20 februari. De vogel opvang en mijn gewone baan dat was niet te combineren. Ik hoop dat na mijn verlof de grootste druk eraf is en dat ik De Mikke en het verpleeghuis weer beide kan doen." Helaas bood de vrijwillige hulp die uit het hele land is aan geboden weinig soelaas voor Van Dijk en de andere medewerkers van De Mikke. "Het is hartverwar mend dat veel mensen hun week end willen opofferen om ons te helpen, maar in de praktijk heb ben we daar niet zoveel aan. Ik kan niet iemand in een weekendje in werken. En de meeste mensen hebben toch niet meer tijd be schikbaar." Andere vormen van hulp zoals het vogels 'rapen' op de stranden zijn overigens wel nog steeds welkom en nodig. "Zelfs als een vogel stervende is wil ik de mensen vragen ze toch op te ra pen. Zo'n dier moet op een hu mane manier uit z'n lijden verlost worden. En dat kunnen wij hier op De Mikke." Voor de vogels die er wat minder slecht aan toe zijn geeft Van Dijk nadrukkelijk mee voorzichtig te zijn. "Die vogels zijn heel erg gestresst en in paniek. Ze zullen zich proberen te verdedigen en uiteraard zullen ze de schitte ring van de ogen verwarren met vis. Ik adviseer dan ook als je het strand opgaat om vogels te rapen neem dan een handdoek mee en leg die over de vogel." Grindweg 6. Westkapelle, Tel. 0118-561632 vrijdag 14 februari 30+-AVOND m.m.v. THE TALK OF THE TOWN Aanvang: 21.00 uur. Tot 05.00 uur. Kaarten verkrijgbaar: VW's Vlissingen - M.'burg bekende voorverkoopadressen kassa Hooizolder SALONCOMFORT MALDEGEM - KON. ASTRIDLAAN 8A - 9990 MALDEGEM Open aiie weekdagen van 14 -18.30 u. Tijdens het weekend van 10 - 18.30 u. Dinsdag en donderdag gesloten, Tei 00 32 50 71 04 42 kir Het eerste concert is zondag 16 februari om 15.30 uur in de Con cert- en Gehoorzaal te Middel burg. De andere twee optredens van het koor zijn zondag 27 april in De Vroone te Kapelle en zon dag 12 oktober in De Wittenhorst te Halsteren.Met voor zover nu bekend, nog vijf andere optre dens in Kruiningen, Middelburg, Vlissingen, Roosendaal en op een nog nader te bepalen locatie in de gemeente Reimerswaal is de concertagenda al aardig gevuld. Het koor telt 80 zangers en zangeressen. Met deze omvang en de repertoirekeus neemt A58 zeker in Zuid-West Nederland een unieke plaats in. Zowel koor leider Rob van der Meule als mu zikaal begeleider Bart Orye zijn professionele musici. Zij schrij ven vrijwel alle arrangementen zelf. Bij het maken van de bewer kingen kunnen zij dus uitstekend rekening houden met alle moge lijkheden die het koor heeft. Dat komt bijvoorbeeld tot uitdruk king in de bewerking van Rob van der Meule van 'Pastorale' geschre ven door Boudewijn de Groot en Lennaert Nijgh en in het arrange- ment dat Bart Orye maakte van het bekende lied 'Eres tu', waar mee Spanje in 1973 de tweede plaats behaalde bij het Eurovisie Songfestival. Tijdens de promotieconcerten worden verder stukken gezongen van Abba, Henk Westbroek, Billy Joel, Doe Maar en anderen. De meeste songs worden begeleid door Bart Orye op piano. Toegangskaarten voor de promotieconcerten a 5 euro (2,50 euro voor kinderen) zijn vóór aanvang aan de zalen verkrijg baar. Lau Ceerse een dichter. Het portret van een Middelburger. (advertentie) De nieuwe klasse van Skoda. Ik ben te zien en te berijden bij: Bedrijfsweg 5 AUTO RIJK VRIJBURG vlissingen (0118) 46 22 88 Donderdag 13 februari t/m woensdag 19 februari 2003 HUISARTSEN Stad Middelburg (praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere). Van zaterdag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. 644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 644301. Visites aanvragen voor 10 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Overige huisartsen Middelburg (praktijken van Boejharat, de Doelder, van der Meer, Lankhorst, van de Peppel en de Vries). Van vrijdag 17.00 uur tot zaterdag 8.00 uur: P.F. de Doelder-de Ruiter, Korte Burg 3, tel. 639933. Van zaterdag 8.00 uur tot zondag 8.00 uur: M.A. deVries-Prins, Herenstraat 18, tel. 639933. Van zondag 8.00 tot maandag 8.00 uur: K.R.G.S. Boejharat, Noordweg 419, tel. 639933. Spreekuren zaterdag en zondag van 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 465498. Zondag tot 24 uur E.P. de Feijter, Badhuisstraat 47, tel. 412233. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden, Gezondheids centrum Middelburg-Zuid (praktijken van J.H. Vervloet, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 4, Nieuw- en St. Joosland, tel. 674222. Zondag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 461212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Zaterdag en zondag: G.C.M. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Domburg, Westkapelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke, Aagtekerke en Koudekerke: Van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: F.M. van Eede, Dé Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwense,Valkenisseweg 42, Biggekerke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: H. Steunenberg, Westerbaan 18, West-Souburg, tel. 460104. APOTHEKEN Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren van vrijdag t/m donderdag voor spoedeisende recep ten 24-uurs dienst: Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. 612538. Daarnaast op zaterdag van 10-19 uur: Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30, Vlissingen, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20.00 uur: H. Klompe, tel. 471140. Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur: van Dierendonck, tel. 471140. Middelburg: Van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: T. Adriaansen, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag A. van derWolf, Alexander Gogelweg 14, Vlissingen, tel. 466548. Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aan vragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. DIERENAMBULANCE Voor de regio Walcheren, de Bevelanden en Schouwen- Duiveland: Dierenambulance Dierenbescherming, dagelijks van 08.00 uur tot 22.00 uur, tel. 0118-473256. Koor Lichte Muziek A58. FOTO MARCO DE SWART 9 De wasmachine verbruikt 250 liter water per 10 minuten. FOTO JAAP WOLTERBEEK

de Faam | 2003 | | pagina 1