Meldpunt Verkeers onveiligheid Zeeland Verblijfsrecreatie De Faam. daar ja alles Provincie Zeeland Milieutijdingen Mededelingen Het Zeeuwse kleilandschap WÈÊÊÊÊÊaÊÈÊÊÊÊÊÊmm mmmmmmmmmmm Open dag mm mmmmn wmmamam mmam WjÈÊÊÊÊË woensdag 15 januari 2003 de FAAM ■■■■■■Hi mm m mm Milieu Wijziging vergunningen In beroep Ontgronding Hof Ravenstein Bodemverontreiniging Verlorenlandstraat 7-9 te Vlissingen Vergunning bemaling uitbreiding Hotel Westduin te Dishoek Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 3/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Is er bij u in de buurt een kruis punt waar vaak bijna-ongelukken gebeuren? Wordt er in een woon wijk vaak gevaarlijk hard gere den? Of wordt het zicht bij het oversteken belemmerd? Vanaf 6 januari 2003 kunt u dit soort din gen melden bij het Meldpunt Verkeersonveiligheid Zeeland. De Meldpuntmedewerker zorgt er voor dat uw melding terecht komt bij de verantwoordelijke wegbeheerder. Niet alle klachten kunnen meteen opgelost worden. En soms kan een verkeerssitu atie sowieso niet worden veran derd. Wel gaan alle wegbeheer- ders serieus aan de slag met de meldingen. Eenvoudige zaken worden meteen opgelost. Denk aan het snoeien van struiken die het zicht belemmeren. Voor inge wikkelde meldingen, zoals een onveilig kruispunt, is meer tijd nodig. Binnen zes weken ont vangt u altijd een antwoord. Waarom verkeersonveiligheid melden? U kunt gericht aandacht vragen voor gevaarlijke situaties bij u in de buurt. U helpt mee aan het verkeersvei liger maken van uw omgeving. U hoeft niet te zoeken in het doolhof van overheidsorganisa ties om uw melding kwijt te kun nen en u krijgt altijd antwoord. Waar kunt u terecht? Bel gratis 0800-VERKEER (0800- 837 5337), fax naar 0118- 631054 of stuur een mail naar meldpuntverkeer@zeeland.nl. Het Meldpunt Verkeers onveiligheid Zeeland is een initia tief van 3VO en het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). Eird vorig jaar is Milieutijdingen nr. 78 verschenen. In dit nummer staan de volgende artikelen: bodem sanering Kleine Huissenspolder, reductie luchtemissies, enquête duurzaamheid, groenblauwe energie, ver- bli/srecreatie, waterbeheer 21e eeuw, rundvee mineralen management, kansen in de zak, stedelijke ver nieuwing en korte berichten. Het nummer kan worden opgevraagd bij het Informatiecentrum van de provincie. Voor een abonnement op Mileutijdingen is dit eveneens het juiste adres. a hi Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het wijzigen van de vergun ningen Wet milieubeheer van diverse bedrijven. De reden voor deze wijziging is dat op 8 mei 2002 de Regeling Europese Afvalstoffenlijst (Eural) in werking is getreden en het Besluit aanwijzing gevaarlijke afvalstoffen (Baga), de Regeling aanwijzing gevaarlijke afvalstof fen (Raga) en de Regeling aanvul ling aanwijzing gevaarlijke afval stoffen (Raaga) zijn vervallen. Omdat het begrip gevaarlijk afval vaak de reikwijdte van de vergun ning bepaalt, worden de vergun ningen op verzoek van de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer ambtshalve aangepast aan de nieuwe situatie. De beschikkingen en overige stukken kunnen worden ingezien van 17 januari 2003 tot en met 27 februari 2003 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. De beschikkingen en overige stukken van Afvalscheiding Zeeland, Mevr. Bek, Hoondert B.V., milieustraat Nieuwdorp, overslagstation Nieuwdorp, puin- breker en groencompostering Sagro, stortplaats Midden en Noord-Zeeland, Van Gansewinkel Zuid-West Nederland en Zeeuw- grond kunnen ingezien worden in het gemeentehuis van Borse- le, Stenevate 10 te Heinkens- zand, maandag tot en met vrij dag van 8.30-12.30 uur, op don derdagavond van 17-20 uur. De beschikkingen en overige stukken van Autodemontage- bedrijf Otte, Centrale Werkplaats Eindewege, Demontage Werk plaats Zeeland en milieustraat Goes kunnen ingezien worden in het gemeentehuis van Goes, Oostsingel 2 te Goes op werk dagen van 9-12 en 13-18 uur en donderdagavond van 17-20 uur. De beschikkingen en overige stukken van milieustraat Vogel waarde, puinbreker AZV en auto bedrijf Polfliet kunnen ingezien worden in het stadskantoor van de gemeente Hulst, bureau Milieu, Grote Markt 21 te Hulst, op werkdagen van 9-12 en 13-15 uur (donderdagmiddag 13-16.30 uur) en zaterdagmorgen van 9-12 uur in het bureau van de regio politie Hulst, Van der Maalstede 52 te Hulst. De beschikkingen en overige stukken van milieustraat Kapelle en Sita kunnen ingezien worden in het gemeentehuis van Ka pelle, op werkdagen gedurende openingstijden en in de avond uren in het gemeentehuis (dag en tijd in overleg met de sector grondgebied afd. Vrom tel. 0113- 333110). De beschikkingen en overige stukken van Autobedrijf Van Zweeden, Autosloopbedrijf Van Veen, Autosloperij HC Stouten, De Jonge Sebra, Hoondert B.V., Maral, Milieustraat Middelburg, Sealake, United Matals, Van Dalen en Zeeuwse Asfalt Onder neming kunnen ingezien worden bij de gemeente Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, Vlissingsestraat 21, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. De beschikking en overige stuk ken van KGA-depot Kortgene kan ingezien worden in het gemeen tehuis van Noord-Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke, op werkdagen van 9-12 uur en 13- 15 uur en (na telefonische afspraak 0113-377362) in de avonduren. De beschikkingen en overige stukken van HOI Kreekraksluizen, Landfarming Kreekraksluizen, milieustraat Kruiningen en Sinke Sloopwerken kunnen ingezien worden in het gemeentehuis van Reimerswaal, Oude Plein 1 te Kruiningen op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefoni sche afspraak 0113-395315) op donderdagavond van 17.30- 20.30 uur. De beschikkingen en overige stukken van Ad Stouten B.V., HOI Roompotsluizen, Milieustraat Zierikzee en Verstraeten Ver- brugge Recycling kunnen inge zien worden in het gemeente huis van Schouwen-Duiveland, Hatfieldpark 3 te Zierikzee, op werkdagen van 9-16 uur en elke donderdag van 9-19.30 uur. De beschikkingen en overige stukken van Autobedrijf Van Ommen, Baggerdepot Baar- zandse Kreek en Milieustraat Oostburg kunnen ingezien wor den in het gemeentehuis van Sluis, Groote Markt 1 te Sluis en Markt 7 te Aardenburg, op werk dagen van 9-12 en 13.30-16.30 uur en donderdagavond volgens afspraak (tel. 0117-475500). De beschikkingen en overige stukken van baggerdepot Dekkerspolder, Dengriza, Puin- breker KWS, Aannemingsbedrijf Sanderse, A.H. Netten, Auto bedrijf H en G Netten, Auto sloperij RIO, Heros, Sagro Reststoffen beheer, Stortplaats Koegorspolder en Watco Re cycling Roosendaal kunnen inge zien worden bij de centrale balie van het stadhuis van de gemeente Terneuzen, Oostelijk Bolwerk 4, op werkdagen van 9- 15 uur en op donderdagavond (na telefonische afspraak 0115- 642264) van 19-22 uur. Nieuws De nieuwe, geheel herziene uitga ve van het populaire naslagwerkje Het Zeeuwse kleilandschap van auteur A. J. Beenhakker is onlangs verschenen. Sinds de eerste druk in 1987 zijn er rond de tienduizend exemplaren van het boekje verspreid. Het vooral bij scholen veel gebruikte boekje gaat in op de ontstaansgeschie denis van Zeeland en schetst in heldere bewoordingen het land schap zoals dat tussen de Romeinse Tijd en deze tijd is ont staan. Kreekruggen, poelgron- den, bedijkingen, buitenplaatsen, kleine en grote nieuwlandpolders, kreken, welen en karrevelden passeren onder meer de revue. Ook is er aandacht voor de ver schillende verschijningsvormen van de Zeeuwse dorpen, zoals ringdorpen, dijkdorpen en straat dorpen. Beenhakker heeft een prettige schrijfstijl en weet inge wikkelde landschappelijke proces sen helder uiteen te zetten. Het boekje telt 52 pagina's en is fullcolour, met foto's van Anton Dingemanse en speciaal vervaar digde kaartjes. Het Zeeuwse kleilandschap is gratis te verkrijgen bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De beschikkingen en overige stukken van Auto-schadebedrijf Adrie van Burgh, Groencom postering Tuttelhoek en milieu straat Sint Maartensdijk kunnen ingezien worden in het gemeen tehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166-668200 tst 13). De beschikkingen en overige stukken van Autosloperij HC Stouten, Baggerdepot West- kapelle en Milieustraat Seroos- kerke kunnen ingezien worden in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30- 19 uur. De beschikkingen en overige stukken van gronddepot Vlis- singen, autobedrijf G. Netten, milieustraat Vlissingen en bag gerdepot Ritthem kunnen inge zien worden bij publiekszaken aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont- werp-besluit, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over het ontwerp-besluit en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp-besluit kunnen tot en met 28 februari 2003 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Het besluit wordt op 1 maart 2003 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor- In de discussienota Ruimte voor vernieuwing verblijfs- recreatie worden de feiten en ontwikkelingen in de toeristische branche op een rij gezet. De feiten en cijfers worden gebruikt om een richting van het toekomstige overheidsbeleid in Zeeland te bepalen. Bij het opmaken van de balans van uitgangspunten van beleid aan de ene kant en de marktont wikkelingen aan de andere kant, kan worden vastgesteld dat er een zeker evenwicht is. Op zich is dat geen reden om niets te doen. Stilstand is immer achter uitgang. Het beleid van de provin cie is de laatste jaren vooral gericht geweest op kwaliteitsver betering en vernieuwing. Bij kwali teitsverbetering valt te denken aan het vergroten van standplaat sen en de landschappelijke inpas sing van bedrijven. Verschuivingen Uit de gegevens blijkt dat er een verschuiving optreedt in de vraag naar soorten van verblijf. Er is meer vraag naar luxe, comfort en ruimte, vooral bij korte vakanties. De kant en klare verblijfsaccom- modaties zijn veruit favoriet bij de toeristen. Om aan deze wens te kunnen blijven voldoen zullen alle zeilen moeten worden bijgezet. Behoud van kwaliteit of verbete ring daarvan is beslist noodzake lijk. Sanering Recreatiebedrijven die niet kun nen inspelen op de toekomstige markt (meer luxe, grotere plaat sen, natuurontwikkeling op en rond de terreinen) gaan mogelijk een moeilijke toekomst tege moet. Als dat leidt tot afbouw van het bedrijf kunnen er onge wenste situaties ontstaan. Het verkopen van kleine stukjes grond waar slechts een recreatie eenheid op staat (uitponden) kan immers leiden tot ongewenste permanente bewoning. Om dit en andere problemen te voorkomen wordt gedacht aan ontwikkeling van een saneringsregeling voor recreatiebedrijven. Opvragen De discussienota Ruimte voor vernieuwing verblijfsrecreatie' kan worden opgevraagd bij het Infor matiecentrum van de provincie Abdij 9, Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op zaterdag 8 maart 2003 houden alle provincies in Nederland een Open Dag, dus ook Zeeland. Op deze dag laat de provincie zien wat het provinciebestuur en de mede werkers doen en betekenen voor de Zeeuwse bevolking. Van 10.00 tot 16.00 uur is iedereen van harte welkom. Vnjwel het gehele Abdijcomplex wordt die dag opengesteld, histori sche vertrekken zijn te bekijken en men kan uitgebreid kennismaken met het werk van de provincie. Op het Abdijplein komt een grote ont vangsttent, waar iedereen een kopje koffie of thee krijgt en waar een folder wordt uitgereikt, waarin precies wordt uitgelegd wat er ach ter de geopende provinciedeuren te zien en te doen valt. Overal zijn exposities ingericht en kan allerlei informatie worden ver kregen. Vertegenwoordigers van de politieke partijen die meedoen aan de Statenverkiezingen van 11 maart 2003 zijn aanwezig in en rond de Statenzaal. Er is professio nele kinderopvang en op tal van plaatsen zijn 'doedingen'. Evenals voorgaande open dagen is er weer de mogelijkheid om gratis met het openbaar vervoer naar het Abdijcomplex te komen. Op 21 januari 2003 zal de beslis- commissie beroepschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belang hebbenden. De zitting wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen wordt om 15.00 uur het beroepschrift van Hekkelman Terheggen Rieter advocaten en notarissen te Arnhem behandeld. Zij maken bezwaar tegen een besluit van de gemeente Ter- neuzen waarbij afwijzend is be slist over de onttrekking aan het openbaar verkeer van wegen op vakantiepark De Braakman. Voor meer informatie over deze zaak kan contact worden opgeno men met mevrouw C.W. Ra- mondt, secretaris van de com missie, tel. 0118-631377. De klachtencommissie van de provincie Zeeland houdt op 21 januari 2003 een zitting tot het horen van belanghebbenden. De zitting wordt gehouden in het pro vinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen wordt om 16.00 uur het klaagschrift behandeld van de heer P.A. Lubbers te Zierikzee. Hij maakt bezwaar tegen de wijze waarop het rapport 'Amovering Vroonweg' is samengesteld en de eis tot instandhouding van een noodweg. Voor meer informatie over deze zaak kan contact worden opgeno men met de heer mr. J.J. Ver steeg, secretaris van de klach tencommissie, tel. 0118- 631488. ziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot Mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). Gedeputeerde staten van Zee land willen de door G.W. van Montfrans-Hartman te Broek in Waterland aangevraagde ver gunning ingevolge de Ontgron- dingenwet voor het uitvoeren van ontgrondingswerkzaamheden ten behoeve van de aanleg van een gracht en een vijver op per celen, gelegen aan de Raven- steinweg 2 te Grijpskerke (Hof Ravenstein), verlenen met voor schriften ter bescherming van de bij de ontgronding betrokken be langen. De aanvraag, de ontwerp-be- schikking en de overige stukken liggen van 16 januari tot en met 13 februari 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, alsmede in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30- 19 uur. Na 13 februari 2003 tot einde beroepstermijn liggen de stukken op genoemde plaatsen ter inza ge op werkdagen tijdens kantoor uren. Tot en met 13 februari 2003 kan een ieder gemotiveerde beden kingen tegen de ontwerp beschikking indienen bij gedepu teerde staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kun nen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode over de ontwerp-beschikking van ge dachten wil wisselen of mon deling bedenkingen wil inbren gen, kan een telefonische af spraak maken (0118-631786). De aanvrager wordt in de gele genheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Verlorenlandstraat 7-9 te Vlis singen ernstig is, maar dat de sanering niet urgent is (artikel 29 en 37 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 15 janu ari tot en met 26 februari 2003 ter inzage bij de directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Vlissingen bij pu bliekszaken aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 26 februari 2003 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 27 febru ari 2003 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is ge daan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw S.M. van Baal (tel. 0118-631722). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Bouwbedrijf Flipse te Koudekerke een vergun ning Grondwaterwet met voor schriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrok ken belangen verleend voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van de aanleg van een kelder onder een voorgenomen uitbreiding van Hotel Westduin aan de Galgeweg te Dishoek. De vergunning ligt van 16 januari 2003 tot en met 26 februari 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Dom burg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdag avond van 17.30-19 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-vergunnmg, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunning kunnen tot en met 26 februari 2003 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 27 fe bruari 2003 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot E.J. Lere (tel. 0118- 631189).

de Faam | 2003 | | pagina 7