"Patat-chocoladedieet met vitamines werkt niet" Huidverzorging Gratis figuur-analyse! 0118-633601 SPINNING EEN CONFECTIEMAAT MINDER IN 5 WEKEN fitness thuis moer liefste, jitterwfiiilaiiï 10% korting op alle 10 x kaarten geen inschrijfgeld bij een fitnessabonnement eigenlijk voornemens? Fitness Cardio fitness Body workout B.B.B Steps Tai-Bo Streetdance Thai-boksen Superbruiner Massage woensdag 15 januari 2003 de FAAM 12 Vitamines en mineralen zijn lekker 'verpakt': in aardbeien, eieren, champignons. In vis, vlees, fruit, rijst. In groenten, noten, aardappelen. Heeft een mens naast de voeding nog vitamines en mineralen uit een potje nodig? "Soms is dat wél zinvol", zegt apotheker Karen de Leest. Het uiterlijk speelt in onze hedendaagse maatschap pij een steeds belangrijkere rol. Het is algemeen be kend dat het uiterlijk een grote invloed heeft op het dagelijkse leven, carrière en het zelfbeeld. De uiterlijke kenmerken zijn erfelijk bepaald. Daarnaast is er een groot aantal factoren dat het uiterlijk in de loop der jaren beïnvloedt. Denk aan de lucht en zonlicht, maar ook aan voeding, leefgewoonten en stress. .M. BEL NU \l Suriss Jiflure Bel nü voor een gratis rondleiding, (01 18) 430816 m t SPORT en FITNESS Sport- en Fitnesscentrum Be-Fit Domburgs Schuitvlot 23 4331 NE Middelburg Tel. 0118-633193 OPENINGSTIJDEN maandag t/m vrijdag 09.00 - 22.00 uur zaterdag 08.30 - 14.00 uur NIEUW IN MIDDELBURG uniek op Walcheren Indoorcycling op een speciale fiets. Trappen op de beat van de muziek. Geschikt voor iedereen! Vetverbranding - spierkracht - uithoudingsvermogen conditie. Keuze uit 5 lessen per week. èern tegen inlevering van deze bon: l I 1 bon per persoon uitsluitend geldig in januari i Paspoortstraat 22 - 24 4388 BH Oost - Souburg Tel: 0118 475276 Fax: 0118 475636 www.bodyculture-souburg.nl ZONNESTUDIO'S SPIERSTIMULATOR FITNESS OOK AANWEZIG Vitamines en mineralen zijn nodig voor de groei, voor hart en bloedvaten, voor de huid. hel gebit, de botten... "Ze zijn van levensbelang", zegt Karen de Leest, apotheker in Nieuwe- gein. Zij krijgt in haar apotheek regelmatig vragen over vitaminepreparaten. "Natuur lijk zijn die bij de apotheek te krijgen. Maar vaak zijn vitamines uit een potje helemaal niet nodig, want alle noodzakelijke vita mines en mineralen krijg je al binnen als je gevarieerd eet. Daarmee bedoel ik: elke dag brood, aardappelen, rijst, pasta of peulvruchten. Plus verse groente en vers fruit, en daarnaast nog een keuze uit melkproducten, eieren, vlees, vis of bijvoorbeeld tahoe." Extra In sommige gevallen is het wél zinvol om extra vitamines en mineralen te nemen. Apothe ker De Leest: "Bijvoorbeeld als je zwanger wilt worden, dan doe je er goed aan om extra vi tamine Bil - dat is foliumzuur - te slikken en daarmee door te gaan tot en met de achtste week van de zwangerschap. Zo ver klein je namelijk de kans op be paalde aangeboren afwijkingen bij de baby." Ook in andere situaties zijn extra vitamines en mineralen zinvol. "Denk aan vitamine K druppels, voor de bloedstolling, voor pasgeboren baby's die de borst krijgen. Bij flesvoeding is dat niet nodig; daar is het al aan toegevoegd. Denk aan vitamine D, om botontkalking tegen te gaan, voor ouderen die weinig buiten komen. Denk aan cal cium voor mensen die weinig zuivelproducten gebruiken. Denk aan sommige patiënten, of aan mensen die een streng dieet moeten volgen." Preparaat Wat te doen, als je echt niet toe komt aan gevarieerd eten en ge zond leven? "Dan zou je een eenvoudig multivitaminepre paraat kunnen nemen, één ta blet per dag. Maar bedenk dan wel dat zulke preparaten een gezonde voeding nooit kunnen vervangen. Want behalve vita mines en mineralen moet je voeding ook nog genoeg ve zels. eiwitten, enzovoort be vatten. Een patat-chocolade dieet met vitamines, dat werkt echt niet!" Bewust eten, bewust omgaan met middelen uil 'een potje, is belangrijk. "Te veel van som mige vitamines nemen, kan schadelijk zijn. Maar als je vi tamines gewoon via de voe ding krijgt, is het normaal ge sproken vrijwel onmogelijk om teveel binnen te krijgen." Wat kan de apotheek voor ons doen? "Mensen kunnen altijd bellen of langs komen met vragen; we geven graag infor matie, en wat we niet weten, zoeken we op. We kunnen uit zoeken of iemand naast een multivitaminepreparaat nog extra vitamine D of foliumzuur (vitamine Bil) nodig heeft. We kunnen na gaan of een vitamine/ mïneralenpreparaat wel goed samengaat met bepaalde me dicijnen. Bijvoorbeeld: men sen die bloedverdunners ge bruiken, mogen een bepaalde tablet met vitamine D, vita mine K en calcium niet ne men. We hebben een folder over vitamines en mineralen. En wie meer wit weten, kan ook altijd kijken op www.apotheck.nl." U kunt zelf veel doen voor uw uiterlijk, met name voor de kwaliteit van uw huid. Dat kan op een ingrijpende manier door een cosmetische ingreep, maar ook door een gezonde levenstijl en een goede huid verzorging. Goede en evenwichtige voe ding, niet (te veel) roken en drinken, voldoende nachtrust en geregeld bewegen; het draagt allemaal bij aan een stralende en gezonde huid. Daarnaast dient de huid ver zorgd te worden met speciale producten, afgestemd op uw huidtype en -conditie. Welke verschillende huidtypen bestaan er? Er bestaan grofweg drie ver schillende huidtypen: een droge, een vette en een nor male huid. De verschillende huidtypen hehben specifieke kenmerken. Een droge huid is dun, voelt schraal aan, kan schilferig zijn en rode vlekken vertonen. Een vette huid is dik ker, kan glimmen door een overmatige lalgproductie en heeft over het algemeen grove poriën. Een normale huid is in balans en heeft geen van de bo venstaande specifieke kenmer ken. Het is overigens heel goed mo gelijk dat deze huidtypen ge combineerd voorkomen in het gezicht. Vaak zie je dan dat het middengedeelte van het gezicht de kenmerken van een vette huid heeft, terwijl het gebied rondom de ogen droog en schraal is. Welk huidtype heb ik? Op basis van deze beschrijvin gen kunt u een redelijke inschatting maken welk huid type u heeft. En mocht u daar toch niet zeker van zijn of een second opinion willen, dan kan de schoonheidspecialist uil komst brengen. Zij kan u pre cies vertellen welk huidtype u heeft en hoe u de conditie van uw huid kunt verbeteren. Door regelmatige behandelingen met speciaal voor uw huid geschikte producten, kunt u de kwaliteit van uw huid verbeteren. Hoe krijg ik een mooi verzorgde huid? Zoals eerder aangeven zijn ge zond eten en voldoende rust factoren die de huid positief beïnvloeden. Veel water drin ken draagt eveneens bij aan een optimale conditie van de huid. Bij de verzorging van de huid is het gebruik van goede, verzor gende cosmetica erg belangrijk. De kwaliteit wordt bepaald door de concentratie van ingre diënten en werkstoffen die het product bevat. Deze vullen de eventuele tekorten in de huid aan en beschermen haar, zodat ze optimaal kan functioneren. Om er voor te zorgen dat de producten goed door de huid worden opgenomen is een goede reiniging van wezenlijk belang. Hoe kan ik mijn huid zo goed mogelijk reinigen? Een reiniging kan op verschil lende manieren. Er zijn diverse producten verkrijgbaar, afge stemd op de verschillende huid typen. Let er op dat u geen reinigingsproducten gebruikt die ongeschikt zijn voor uw huidtype. Zoals bijvoorbeeld een tonic of lotion met een hoog alcohol percentage als u een droge of ge voelige huid heeft. U kunt kiezen uit laits en tonics, ofwascrèmes - geschikt voor vrouwen die graag met water reinigen - of nog ge makkelijker, speciale reinigings doekjes waarbij lait en tonic in één zijn. Hoe vaak moet ik mijn huid rei nigen? Twee keer per dag dient u de huid te reinigen, 's Avonds om het vuil dal overdag op de huid komt te verwijderen, en 's morgens om de afscheidingen van de huid en stofresten weg te halen. Make-up die wordt aangebracht op een schone huid, heeft beslist een mooier effect. Behalve deze dage- lijkse reiniging is het raadzaam om een keer per week de huid te scrubben en minstens eenmaal per maand bij een schoonheids specialist een afspraak te maken voor een zogeheten diepte reiniging. Hoe belangrijk is de schoonheids specialist? De naam geeft het eigenlijk al aan: op het gebied van de huid is de schoonheidsspecialist degene die door haar ervaring en exper tise vaak veel meer kan bereiken met uw huid dan uzelf. Een schoonheidsspecialist heeft di verse technieken, vaak begeleid door specifieke apparatuur waar door de resultaten zeer goed zijn. Daarnaast werkt een schoonheidsspecialist met uitge kiende producten die van zeer hoge kwaliteit zijn. Vaak zijn deze producten speciaal ontwikkeld voor salongebruik, omdat de wer king vele malen sterker is dan de producten die in speciaalzaken verkrijgbaar zijn. Door haai" ken nis weet ze ook precies welke van die producten te gebruiken om het gewenste resultaat te beha len. Problemen zoals verstopte po riën, talgophopingen, een ex treem droge of vette huid, maar ook overbeharing zijn vaak een uitdaging voor een schoonheids specialist, die ze gemakkelijk aan kan. De schoonheidspecialist be heerst ook bepaalde massage technieken zoals bindweefsel massage, die de doorbloeding sti muleert en afvalstoffen uil de cel len doet afvoeren. Een regelma tige bindweefselmassage helpt uitstekend tegen cellulite. Wat kan een schoonheidsspecialist doen voor en na een cosmetische behandeling? Een schoonheidsspecialist kan de huid voorbereiden op een cosmetische ingreep door lymfedrainage. Dit is een afvoe rende massagetechniek, waar door afvalstoffen en vocht hel lichaam versneld verlaten. Ook algenmaskers en -pakkingen wer ken positief op het genezingspro ces van de huid. Voor een voor spoedig herstel na een cosmetische ingreep wordt een bezoek aan een schoonheids specialist dan ook absoluut aan geraden. Daarnaast kan de schoonheids specialist u van dienst zijn bij de verdere verzorging van uw huid, zodat u maximaal plezier zult hebben van het resultaat van de ingreep. hometrainers ergometers steppers loopbanden crosstrainers roeiers home-gyms halterbanken bokszakken sportvoeding Da grootste fitness-speciaalzaken van Zuidwest Nederland Schiedam tel. 010-4266640 Roosendaal tel. 0165-547408 Middelburg Gravenstraat 11 tel. 0118-640303 www.fit-healthshop.nl Al 16 jaar zeer goede resultaten door de complete Thermo-Fysische-Methode (T.F.M.) en speciaal opgeleid personeel, kunnen wij u garanderen plaatselijk afslanken bij figuurproblemen een gladdere en strakkere huid de bestrijding van een sinaasappelhuid geen gebruik van wikkels, spuiten of pillen een goede conditie, mede door het gebruik van de ozoncabines en maak een afspraak voor een gratis figuuranalyse Figuurcorrectie- en Afslankinstituut Lammerensleeg 9, 4331MB Middelburg website: www.swissfigure.nl Openingstijden: ma do 10.00 - 20.00 uur di, wo, vr 10.00 - 16.00 uur Wij zijn gesloten van 23 december t/m 1 januari gezond mooi&fit TEN TIJEI FITNESS-CENTRAI NEDERLANDS Fitnesscentrum Ten Tije Fitness met gezond vosland Baskensburgplein 2 Vlissingen m fit X II Bewegingsstudio Afslankstudio Zpnnestudio Fitness-studio BEWEGINGSBANKEN voor: afslanken spierversteviging figuurcorrectie verbeterde' bloedcirculatie verbeterde souplesse verbeterde houding ontspanning Plaatselijk afslanken d.m.v DIEPTEWARMTE verbetering van de huidstructuur, verhoging van de stofwisselingsfunctie, versnelde afvoer van afvalstoffen. zonnen zonder afspraak keuze uit verschillende zonnebanken (met muziek) volledig airconditioned optimale hygiëne ruime parkeergelegenheid verantwoord zonnen snelbruiners AFSLANKCABINE Verbetering van de conditie, de stofwisseling en van de doorbloeding van lichaam en huid. Verbetering van het afweersysteem, verlichting voor veel reumatische en gewrichtsklachten. Bestrijding sinaasappelhuid Bestrijding oververmoeidheid en stress! stimulatie, contractie en relaxatie van de spieren verminderen buik- en taille-afmetingen verstevigen van billen en dijen verbetering buste- en schouderlijn comfortabel en gebruiksvriendelijk vormt figuur en houding versterkt het spierstelsel gewichts-voedingsconsulente masseuse

de Faam | 2003 | | pagina 12