ilminOiiviiélililliiiiklt. GEMEENTE MIDDELBURG Overzicht vergaderdata 2003 Oproepkaarten op de bus ERKIEZINGEN Wijktafel Dauwendaele Groenste stad in 2006 llilimid Middelburg tevreden over afdeling Burgerzaken Nieuwe activiteiten Brede School Vernieuwen riolering en herstraten Leliestraat Debat over wonen en zorg in Middelburg Vergaderdata commissie welstand en monumenten [TWEEDE KAMER u komt toch weer? donderdag 8 januari 2003 de FAAM 3 Week 02 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Informatieavond verkeerscirculatie Koepoortstraat Molstraat Afvalkalender Inwoneraantal gestegen Omkeren rijrichting Nieuwstraat Tafeltje Dekje Overzicht stembureaus Tweede Kamerverkiezingen 22 januari 2003 nr. naam adres 1 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internetsite: www.middelburg.nl info middelburg, nl De gemeente wil de oostelijke binnenstad ontlasten van de grote stroom verkeer die dagelijks door dit gebied rijdt. Het betreft het ge bied lussen de Koepoortslraat Molstraat Molenwater en de Veersewcg. Voor een groot gedeelte bestaat het verkeer in dit gebied uit au to's van en naar Klarenbeek. Dit doorgaande verkeer zorgt voor overlast (trillingen, geluidhinder) en verkeersonveiligheid door te hard rijden. Om doorgaand ver keer te ontmoedigen is de ge meente aan het studeren op mo gelijke oplossingen, waarbij vooral gedacht wordt aan het in stellen van éénrichtingsverkeer of het omdraaien van het éénrichtingsverkeer in een aantal stralen. Het college neemt daar over begin volgend jaar een principebesluit Informatieavond Omdat er sprake is van een wij ziging van de verkeerscirculatie wordt er een informatieavond ge houden zoals verplicht gesteld is in de inspraakverordening. Op de informatieavond kunnen bewo ners en belanghebbenden reage ren op de problematiek, de ver zamelde gegevens en op het principebesluit. Zo mogelijk kun nen ook alternatieven worden aandragen om de problematiek op te lossen. Op basis van de reac ties van voor- en tegenstanders zal hel college van burgemeester en wethouders een definitief be sluit nemen. Voornoemde informatieavond is op dinsdag 18 februari, in de burgerzaal van het stadhuis. Alle belanghebbenden en geïnteresseerden zijn welkom vanaf half acht. De afval- en papierkalender 2003 valt deze week bij u in de bus. Mocht u de kalender niet ontvan gen. dan kunt u een exemplaar op halen of opvragen bij de afdeling Communicatie, Stadhuisstraat 2 telefoon 67 54 50. Voor aller hande vragen over afval kunt u bellen met de speciale infolijn van de Stadsreiniging op nummer 67 53 22. Hel inwoneraantal van de gemeente Middelburg blijft groeien. Het aan tal Middelburgers is in een jaar tijd toegenomen met 634 tot 46242. De gemeente telt nu 22509 mannen en 23733 vrouwen. De Nieuwstraat is voor gemotori seerd verkeer vanaf deze week al leen bereikbaar via de Segeersslraal en Sint Barbaragang. Dal betekent dat de route Nicuwstraat-Kortè Delft- Damplein niet meer mogelijk is. Vanwege de verkeersproblematiek in de Kocpoorlstraat-Molstraat heeft het college deze maatregel genomen. Het menu van Tafeltje Dekje wordt niet meer op deze pagina gepubli ceerd. Voor het menu kunt u voortaan bellen met nummer 61 31 25 of 61 13 00. Tafeltje Dekje is een activiteit van de U.V. V. voor oude ren. gehandicapten en diegenen die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De vergaderingen van de ge- half acht in de raadszaal van het commissies actief, namelijk: meenteraad van Middelburg stadhuis. In Middelburg zijn vier raads- vvorden voorafgegaan door De vergaderingen zijn openbaar en commissies actief, namelijk: vergaderingen van de vaste kunnen vanaf de publieke tribune AB: Algemeen Bestuur raadscommissies van advies en worden bijgewoond. SO: Stadsontwikkeling bijstand. Normaalgesproken SB: Stadsbeheer beginnen de vergaderingen om In Middelburg zijn vier raads- MZ: Maatschappelijke Zaken De vergaderdata voor 2003 zijn gepland op de volgende data: Raadsvergadering 19.30 uur Raadscommissie SO 19.30 Raadscommissie MZ 19.30 Raadscommissie SB 19.30 Raadscommissie AB 19.30 27 januari 14 januari 15 januari 20 januari 21 januari 17 februari 4 februari 5 februari 10 februari 11 februari 24 maart 13 maart 13 maart 17 maart 18 maart 22 april 8 april 9 april 14 april 15 april 19 mei 6 mei 7 mei 12 mei 13 mei niet 24 juni 25 juni 30 juni niet 7 juli niet niet niet 1 juli niet niet niet niet niet 22 september 9 september 10 september 15 september 16 september 27 oktober 7 oktober 8 oktober 14 oktober 14 oktober 17 november 4 november 5 november 10 november 11 november 15 december 2 december 3 december 8 december 9 december Vorige week zijn de oproep kaarten voor de Tweede Kamerverkiezingen van 22 ja nuari op de bus gegaan. U heeft uw kaart misschien al en anders valt hij één dezer da gen in uw brievenbus. Als u niet kunt gaan stemmen op het stembureau dat op uw oproepkaart staat vermeld, kunt u alleen nog mondeling een kiezerspas aanvragen. Met deze pas kunt u op alle stembureaus in Nederland uw stem uitbren gen. U kunt een kiezerspas per soonlijk aanvragen tot en met 17 januari bij de afdeling Burger zaken aan de Stadhuisstraat 2. Neem uw oproepkaart mee!! Er wordt dan een aantekening op gemaakt, waarmee deze in een kiczerspas is omgezet. U kunt niet? Als u niet zelf kunt gaan stem men, kunt u iemand anders vra gen om voor u te stemmen. Het makkelijkste is iemand te vragen die op hetzelfde stembureau moet stemmen als u. bijvoorbeeld uw echlgeno(o)t(e) of buren Of u bei den op hetzelfde bureau moet stem men, kunt u controleren door de adressen van de stembureaus op uw oproepkaarten met elkaar te verge lijken. Op de achterzijde van uw oproepkaart schrijft u achter 'ge machtigde' in blokletters de naam en het adres van degene die voor u gaat stemmen. Uzelf zet vervolgens links onder. onder 'handtekening volmachtgever', uw handtekening. Degene die voor u gaai stemmen zet zijn of haar handtekening rechts onder op de kaart, onder 'handteke ning gemachtigde'. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen. levert hij, tegelijk met zijn eigen oproepings- kaart, de uwe in. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. Het kan gebeuren dat u iemand wilt machtigen die op een ander stem bureau moet stemmen dan u. Bij deze verkiezingen kunt u ook ie mand machtigen in een andere ge meente. In beide gevallen moet u uiterlijk 8 januari een volmacht- formulier inleveren bij de ge meente. Dit kan bij de afdeling Burgerzaken Aan uw gemachtigde wordt dan een volmachtbewijs toe gestuurd waarmee uw stem uitge bracht kan worden. In het Stadhuis De stembureaus sluiten om 21.00 uur, maar al vanaf 20.30 uur bent u van harte welkom om de 'verkiezingsavond' in hel Stadhuis bij te wonen. Heet van de naald kunt u de uitslagen volgen. Er staan schermen opgesteld waarop de uit slag van Middelburg wordt gepre senteerd en waarop u de live-uit zending van de NOS kunt zien. De uitslagen van de Middelburgse stembureaus kunt op de verkiezingsavond ook op www.middelburg.nl zien. Zorgcentrum St Willibrord Bachtensteene 1 2 De Acaciahof Zuidsingel 128 3 Ver.gebouw Chr Geref Kerk St Barbaragang 4 Verenigingsgebouw St Laurens van Cittersstraat 64 5 De Bijenburch Beneluxlaan 14 6 Jacob Roggeveenhuis Noordsingel 106 7 Wijkgebouw Het Trefpunt Nassaulaan 2 8 De Uilenburch Nederstraat 37 9 Unit bij voormalige Leeuwenberg Amnestylaan 10 Dorpshuis Nw en St Joosland Veerstraat 2 12 De C.S.W. (locatie Olmenlaan) Olmenlaan 8 13 Zorgcentrum Swerf-Rust L Stommesweg 1 14 Kerkgebouw de Hoeksteen Vrijlandstraat 16 Kerkgebouw de Morgenster A Lauwereyszstr 6 17 De Ontmoetingskerk Oosterscheldestraat 1 19 De Woelige Werf Rijnstraat 12 20 Wijkcentrum Palet Johan van Reigersbergstraat 2 22 R.K. Franciscusschool Westmede 71 23 Rustenburg Vrijlandstraat 28 24 Roggeveen Buitenruststraat Buitenruststraat 221 25 De Dolfijnenburch Gen H Smithlaan 15 26 Gymzaal Prinsenhove Prinsenhove 27 Cypressenhof Rentmcesterlaan 245 28 Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7 29 Clubgebouw Zeelandia/Middelburg M.H. Boassonlaan 6 31 Rode Kruisgebouw Zuidwal 2 32 Verenigingsgebouw de Arne Radermacherstraat 32 33 t Vierschip Oostgat 15 In december was er weer een wijk- tafelronde in de gemeente Middel burg. Uit nieuwsgierigheid naar wat daar zoal gebeurt, kozen wij uit de reeks van wijktafels die van Dauwendaele voor een impressie. Een voorstclrondc leert dat de meeste aanwezigen allerlei instanties verte genwoordigen. Daar waren: verte genwoordigers van politieke partijen, bestuursleden van een wijkteam, le den van de wijkbehcergroep, werk nemers van de Gemeente, een wijk agent, een werknemer van de Stich ting Kultureel Werk Middelburg en ook een enkele burger. Niettemin werden er wel voor inwo ners interessante zaken besproken: verkeersproblematiek in de wijk; snociplan van de gemeente; evalua tie van het speelplan en verder kwa men er nog veel zaken die in de wijk spelen ter 'wijktafel'. De wijktafel is een uitgelezen moment om zaken voor hel voetlicht te brengen. Vooral omdat veel instanties daar direct aan spreekbaar zijn en ook de gemeente ruim vertegenwoordigd is Niet 111 het minst door de wijkwethouder, in dit geval: Adri van 't Westeinde. Hans Vergeer, coördinator Wijk beheer van de gemeente Middelburg, opende de vergadering. Op de agenda stond de benoeming van Jacques Groen als voorzitter van wijktafel Dauwendaele. De verhuizing van het voorzitterschap van gemeente naar een wijkverlcgenwoordigcr is in de ogen van de wijkbehcergroep vooral een manier om de wijktafel onafhan kelijker te maken. Toen Groen met applaus werd benoemd, gaf Vergeer het voorzitterschap meteen aan hem over. Gemoederen Wal opviel was de gemoedelijke slecr. De gemoedelijkheid was ech ter nergens te bespeuren toen één van de aanwezigen meldde al driejaar te vechten voor een paal voor zijn huis omdat er ie hard gereden wordt. Ver strikt geraakt in allerlei ambtelijke zaken is de paal die er vroeger al zou hebben geslaan. verdwenen en kan nu niet zomaar worden terug geplaatst. Vergeer legt uil dat daar nu een vergunning voor moet worden aangevraagd en dat het dus nog even gaai duren. Het verhaal raakt duidelijk iedereen en een aantal aanwezigen winden zich behoorlijk op over de traagheid van de gemeente. De gemeente is naarstig op zoek naar een snelle op lossing maar wetgeving vereist een ter inzage legging van hel besluit. Een oplossing is dus nog niet binnen een paar dagen geregeld. Nadat iedereen dit confronterende rondje mededelingen heeft wegge slikt. komt toch de gemoedelijke sfeer weer terug. Blijkbaar kunnen er dingen fout gaan in de communi catie tussen gemeente en burger. Ie dereen heeft zich blijkbaar ook voor genomen om positief te blijven. Feest Een leuker onderwerp is het verzoek van de Stichting Monument Middel burg om geld beschikbaar te stellen voor een feest voor de wijken Zuid en Dauwendaele. Het moet een feest zijn waarbij alle nationaliteiten in de wijk betrokken worden. De stichting staat integratie en begrip tussen alle culturen voor. De penningmeester van de stichting, de heer Imro de Baas licht de plannen toe. 'Een feest is een goede manier om elkaar te leren ken nen en dal kan hel begin zijn van het oplossen van problemen. Wi j kunnen allemaal naar de gemeente gaan en zeggen: "Lel op ons belang!" Maar de stichting Monument Middelburg staat er juist op iets 'samen' te doen voor iedereen.' De wijktafel besluit dit initiatief te steunen en vanuit het wijktafclbudget geld ter beschikking te stellen. Baas is zichtbaar blij met de toezegging en beloofd een en ander op papier te zet ten voorde wijktafel in maart 2003. Veiligheid, bestrating, verlichting en verkeer Andere onderwerpen die aan de orde kwamen tijdens de wijktafel hadden allemaal een link naar 'veiligheid'. Veiligheid in verband met slechte bestrating, veiligheid door verlich ting, veiligheid door verlaging van de maximumsnelheid en veiligheid in verband met overlast door jongeren. Vooral de wijkagent had hierdoor veel te noteren. Een vertegenwoordiger van het wijk team Meanderhof Buitcnhovc meldde de overlast van het 'tcrroristenkwartvoortwaalftteam' Om deze tijd op vrijdagavond trekt er sinds een tijdje een groep jonge ren door de straat die een spoor van vernielingen achterlaten. Een bewo ner maakt zich zorgen over de fiet sen die her en der door het winkel centrum Dauwendaele staan. 'De veiligheid is echt 111 het gevaar. De fietsen staan overal. Met een kinder wagen of rolstoel kom je er niet meer doorheen en er staan ook allemaal winkelwagentjes voor de nooduit gang', meldt ze. De wethouder geeft aan dat de win keliers hier al regelmatig over aan gesproken zijn maar hei centrum is particulier eigendom en de politic mag er daarom niet optreden. De ge meente kan ingrijpen als de algemene veiligheid in hel geding is. Het on derwerp wordt daarom besproken met de met veiligheid belaste wet houder. Het WOP meldt de plannen voor hel ontwikkelen van een fietsveiligplan. De wethouder vertelt dat de gemeen teraad verschillende plannen wil her zien in 2003, zoals het schoolroule- plan, het fietsroutcplan en het voetgangersplan. Rondvraag Ook in de rondvraag worden weer veel vragen gesteld over veiligheid in de wijk. Het is duidelijk een item dat speelt in Dauwendaele, mis schien wel in heel Middelburg?Tot slot drukt een van de aanwezige be woners het treffend uit: 'Ik las in de krant dat een wethouder had ge zegd: "De stad ziet er strak uil". Maar hij zal daarmee de binnenstad bedoeld hebben want in Dauwendaele is nog veel te doen!" En met dat voornemen verlaat ie dereen de vergadering. Middelburgers die een paspoort of rijbewijs halen, zijn tevreden over de receptie en de balie van de afdeling Burgerzaken. Dat blijkt uit een klant- tevredenheidsonderzoek dat de Gemeente afgelopen zomer deed. Het onderzoek was gericht op hel functioneren van de receptie cn de balie. Voor de receptie zijn hon derd vragenlijsten uitgezet met een respons van 38% Voor de balie zijn vijlTionderd formulieren uitge zet met een respons van 41,6%. Receptie Maar liefst 94,7 van de respon denten vindt dat ze bij de receptie vriendelijk worden geholpen. 92,1% vindt dal ze duidelijk wor den geholpen. Deze scores zijn op vallend omdat hot onderzoek is ge daan onder de klanten die niet di rect konden worden geholpen, bij voorbeeld omdat ze niet niet de juiste pasfoto's bij zich hadden. Balie De afdeling is in 2001 overgescha keld op een klantbcgeleidings- systeem. Als de klant zich bij de receptie meldt, krijgt hij een strookje met een letter en een num mer. Wanneer de letter en het num mer op de display bij de balie ver schijnt. weel de klant dat hij aan de beurt is en naar welke balie hij moet. 81.3 vindt dit een duide lijk systeem. Niet alle producten kosten even veel ti jd. Komt een klant voor een bewerkelijk product dan kan hel best zo zijn dal hij/zij langer moet wachten dan iemand die later komt voor een minder bewerkelijk product. Uit hel onderzoek blijkt dat 52,9% dat niet storend vindt. Daar staat tegenover dat het 38,5% wel stoort. Bij de balie scoort de klant vriendelijkheid net als bij de re ceptie bijzonder goed. Maarliefst 95.7% vindt de medewerkers van Burgerzaken klantvriendelijk. De feestelijke opening van Palet is achter de rug. De jonge journalisten van het KinderPersBuro maakten een speciale krant over alles wat er in die week gebeurde. Wie geïnteresseerd is in de ervaringen van de gebruikers en bezoekers tijdeas die week kan een exemplaar van de KPB krant opha len bij de balie in Palet. Het programma dat vanuit de Brede School wordt aangeboden aan alle be woners van Middelburg-Zuid wordt in januari uitgebreid met enkele nieuwe activiteiten. Vanaf 7 januari kan ei- iedere dinsdag gekookt worden in de nieuwe keuken van Palet door kinderen uit groep 6, 7 cn 8. De eerste serie van zes kooklessen gaan over Europese ge rechten. Daarna volgt een tweede serie lessen waar weer andere kinderen aan mee kunnen doen. want er bestaat nu al veel belangstelling voor deze activiteit. Muziek Voor muziekliefhebbers gaat ereen cur sus van tien lessen op de Saz (Turks snaarinstrument) van start op de dinsdagavonden vanaf 19.00 uur. Wie mee wil doen. dient zelf een instrument mee te nemen. Voor kinderen uit groep 7 en 8 komt er een echte muziekclub op de woensdag middagen van 15.30 lot 17.00 uur. Er wordt onder andere zelf muziek ge maakt, naar clips gekeken, geschilderd op muziek cn gewerkt met geluidsap paratuur. Huiswerkbegeleiding Voor de leerlingen van de Leeuwenburch en de Cypresscnhof wordt er weer huiswerkbegeleiding ge- organiseerd. Vijf studenten van Nehalcnnia staan startklaar om de kin deren te begeleiden met hun huiswerk maar ook om te helpen met het maken van een spreekbeurt, werkstuk of boek bespreking. Meer informatie cn folders over het activiteitenprogramma zijn te verkrijgen bij de balie van de brede School in Palet aan de Reigersbergstraat. Dc Leliestraat is sinds deze week af gesloten voor gemotoriseerd verkeer in verband met vervanging van de laagspanningskabel, de riolering en het aanbrengen van een nieuwe be strating. De werkzaamheden worden uitgevoerd door de lïrma de Voogd uil Grijpskerke. Het werk wordt in 3 fases uitgevoerd: fase 1 van de Jasmijnstraat lot aan huis nummer 33; fase 2 huisnummer 33 tot cn met huisnummer 15 en fase 3 huis nummer 15 tot aan de Noordsingel. De werkzaamheden duren lot eind april 2003. Door weersinvloeden kunnen genoemde data wijzigen. Verkeersmaatregelen De doorgang is afgesloten voor gemo toriseerd verkeer. Met de bereikbaarheid van woningen voor voetgangers wordt zoveel mogelijk rekening gehouden. Voor meer informatie over de werk zaamheden kunt u contact opnemen met dc heer Mouthaan van de dienst Stadsbeheer, telefoonnummer 67 53 91 De gemeenteraad van Middelburg nam eind december dc beslissing om in 2003 nog niet mee te doen aan dc competitie van 'de groen ste stad van Nederland' D'66 diende een motie in waarin ge vraagd werd om uitstel tol 2006. De motie werd door voldoende partijen gesteund. De gemeenteraad is van mening dal een aantal zaken eerst moeten worden geregeld voordat serieus meegedaan kan worden aan een dergelijke competitie. Hel Groen- beheerplan moet geactualiseerd worden en de bolwerken gerevitaliseerd. Ook was dc raad van. mening dal de nieuwbouw in de stad rondom hel station. Póelendacle en het theater een te rommelige indruk geven. Uiteindelijk kunnen bewoners door dc langere termijn beter be trokken worden bij hel verbeteren van de kwaliteit van dc leef omgeving. Tenslotte is er nu tijd om een en ander 'uit' dc grond te lillen. De gemeente Middelburg organi seert op maandag 20 januari een debat over 'wonen, zorg, welzijn en dienstverlening in Middel burg'. Belangstellenden zijn vanaf half twee tot kwart over vijf van harte welkom om hun ideeën in de Burgerzaal van het Stadhuis kenbaar te maken. De gemeente Middelburg heelt sa men met haar partners een model ontwikkeld voor de vernieuwing van de zorg en alles daarom heen. Doel van dit model is een zo vol waardig mogelijk burgerschap te creëren, door mensen dc kans te geven om de regie over hun leven en hun leefomgeving in eigen han den te houden. Het plan is om de stad te verdelen in woonzorgzones, daarbinnen worden wonen, zorg, welzijn cn dienstverlening op maat geleverd. Aangepaste woningen, vraag gestuurde zorg. maatwerk in de dienstverlening en ondersteuning en bescherming op het gebied van sociaal-emotioneel welzijn. Mensen stellen hun eigen pakket samen, naar hun eigen wensen en behoeften. Het model voorziet bo vendien in ruim dertig kleinscha lige clusters van woningen, waar 24-uurs zorg en verpleging gega randeerd wordt. De uitkomst van het debat over dit onderwerp draagt bij aan de eerste besluiten die de gemeente raad in hel voorjaar van 2003 neeml over deze volledig ver nieuwde vorm van zorg. De ge- meenie verwacht zo een betere toekomst voor allen die verple ging of verzorging nodig hebben Informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Wictskc Dorst, telefoon 67 56 79 cn Marlijn van Pocckc, telefoon 67 56 76. Bei den werken voorde Middelburgse afdeling Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur. Binnenkort leest u op deze pagina meer over het debat. De welstands- en monumenten commissie komt in 2003 weer een aantal keer bij elkaar. De commissie beoordeelt plannen voor bebouwing, reclame-uitingen cn monumenten die zijn ingediend. In 2003 komt de welstands- en monumentencommissie op de vol gende dagen bijeen: 16 cn 30 ja nuari, 13 en 27 februari, 13 en 27 maart. 10 en 24 april, 8 en 22 mei. 12 en 26 juni, 10 en 24 juli, 21 au gustus, 4 cn 18 september, 2, 16 en 30 oktober, 13 en 27 november en 11 december. De welstands- en monumenten- commissie vergadert in het gebouw van de dienst Stadsontwikkeling, gelegen aan dc Vlissingsestraat 21 Pietcr Meulmeester is secretaris van dc commissie. Hij is technisch beleids medewerker van de sectie Bouwen en Wonen, telefoon 67 52 81. Bouwplannen moeten uiterlijk dc vrijdagen voor de datum van de vergaderingen om 16.00 uur inge diend worden bij dc sectie Bouwen en Wonen voor plaatsing op dc agenda van de eerstvolgende ver gadering van de commissie. De welstands- en monumenten- commissie beoordeelt ook plannen voor Middelburgse monumenten. Foto: Frank Viergever

de Faam | 2003 | | pagina 3