I N EC I T Y Santa Clause 2 De Tweeling Lord of the Rings Uitreiking Popprijzen 2002 Zijdemuseum podium voor actuele mode I dé uitgaanskrant CHUTTERSHOF midden-zeeland voor F I L M W E E K mmm potfeu 2 mmm potter 2 pietje bell F I L M W E E K het stenen vlot ue koi danse FILMWEEK Vrijdag 27 december 2002 FAAM/VLISSINGER 17 VLISSINGEN www.cinecity.nl vrijdag 27 december t/m woensdag 1 januari SANTA claus 2 TUXEDO© Dl TWEELING CHANGING LANES (B® GHOST ship PIRATEN planet f üederlasids gesproken! (Originele wersiaf MIDDELBURG LOENATIK de moevme FELLINI'S roma GOES LE fabuleux destin D'AMÉLlfE poulin THE EAST runner THE DAY I became a woman Sneak Preview: iedere maandag om 22.00 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. In 2003 starten de Sneak Previews weer op maandag 6 januari Start het filmjaar voor een prikkie Het begint een goede gewoonte te worden van de Stichting Popmuziek Zeeland om bij wijze van Nieuwjaarsreceptie Popprijzen uit te reiken aan muzikanten en andere personen die zich ver dienstelijk hebben gemaakt voor het Zeeuwse Popklimaat. Deze nieuwjaarsreceptie wordt za terdag 18 januari in het Arsenaal gehouden. Optredens Kunstwerkjes n het Zijdemuseum te Meliskerke opende Henriëtte Verburgh, opende Henriëtte Verburgh, hoofddocente Mode en Strategie aan de Hogeschool voor de Kunsten in Arnhem, de expositie Fashion by the Sea, I Het is de bedoe ling dat Fashion by the Sea een jaarlijks terugke rend evenement wordt in het Zijdemuseum en een podium wordt voor vele - en hopenlijk ook Zeeuwse - modeontwerpers. Nieuwjaarsfeest Uitbreiding 't Beest draait door Schrijf me in het zand I De Middelburgse toneelgroep Pauze voert in januari vier keer Nieuwjaars Promconcerten 2003 van Het Zeeuws Orkest Zeeuwse Kunstkring pakt uit met WISSelwerking /Mx4! I Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.00 16.15 19.00 21.30 uur Dinsdag 13.00 uur Tim Allen weer in de rol van kerstman Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 15.30 22.30 uur een feestbeest blijkt wat te verbergen te hebben Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 17.45 20.15 uur Dinsdag 13.45 uur taxichauffeur (Jackie Chan) wordt geheimagent, met alle gevolgen van dien Vrijdag, zaterdag, zondag en maandag 10.00 12.30 13.45 16.30 17.301 21.00 uur Dinsdag 10.00 12.30 Woensdag 12.30 13.45 16.30 17.30 21.00 uur The Two Towers: het tweede deel van regisseur Peter Jackson Vrijdag, zaterdag, zondag en maandag 10.00 19.00 22.00 uur Dinsdag 10.00 uur Woensdag 19.00 22.00 uur het ontroerende verhaal over een tweeling die op jonge leeftijd wordt ge scheiden en uit alle macht probeert elkaar te vinden Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 10.00 uur romantische komedie met Reese Witherspoon die voor ze gaat trouwen eerst moet afrekenen met haar verleden Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 22.30 uur thriller met Ben Affleck en Samuel L. Jackson Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 22.00 uur in een onbemand passagiersschip gebeuren bizarre dingen Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 10.00 13.15 uur Woensdag 13.15 uur animatiefilm over jongen die de schatkaart van kapitein Flint vind en op zoek gaat Vrijdag, zaterdag, zondag en maandag 10.00 13.00 16.00 uur Dinsdag 10.00*13.00 Woensdag 13.00 16.00 uur Harry wordt gewaarschuwd door een huiself dat er verschrikkelijke din gen gaan gebeuren op school maar Harry laat zich niet tegenhouden Vrijdag, zaterdag, zondag en maandag 10.00 12.45 15.45 19.15 21.15 uur Dinsdag 10.00 12.45 uur Woensdag 12.45 15.45 19.15 21.15 uur SBT&M Harry wordt gewaarschuwd door een huiself dat er verschrikkelijke din gen gaan gebeuren op school maar Harry laat zich niet tegenhouden Vrijdag, zaterdag, zondag en maandag 10.00 13.15 16.15 19.15 uur Dinsdag 10.00 13.15 uur Woensdag 13.15 16.15 19.15 uur film naar het gelijknamige boek van Chris van Abkoude Vrijdag, maandag en dinsdag 14.00 uur vijf psychiatrische patiënten beleven heel wat avonturen als ze uit de kli niek zijn ontsnapt Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag 20.00 uur het Iberische schiereiland raakt op drift nadat het is losgerukt door een aardbeving Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Woensdag 20.00 uur intrigerende relatie tussen koning Lodewijk de Veertiende en de hofkunst Maandag 20.00 uur Fellini's kijk op de stad Rome Vrijdag 20.30 uur een bizar grote stad sprookje van Jean-Pierre Jeunet Zaterdag 20.30 uur een levensgevaarlijke reis van een journaliste door het rijk van de Taliban Zondag 8 20.30 uur eerste speelfilm die gemaakt is door de Inuit (eskimo's) in hun eigen taal en leefgebied. Maandag *20.30 uur Hava wordt in de laatste uren van haar kindertijd gevolgd, om twaalf uur 's middags is haar vrouwzijn een feit BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) Scott Calvin (Tim Allen) is inmiddels acht jaar de Kerstman en zijn trouwe elfjes beschouwen hem als de beste Kerstman ooit. Scott zit echter in de problemen. Zijn zoon Charlie staat dit jaar op de lijst van "stoute kinderen" en hijzelf is op mysterieuze wijze zijn magische kerstman kwaliteiten aan het verliezen. Want wat blijkt, in Scott's Kerstman contract staat een clausule die hij over het hoofd heeft gezien: Scott moet voor kerstavond getrouwd zijn anders is hij voor altijd Kerstman af! Scott keert terug naar huis om op zoek te gaan naar zijn kerst vrouw en om zijn zoon weer op het goede pad te krijgen. Op de noordpool laat hij een vervanger achter om zijn zaken waar te nemen. Maar wanneer deze vervangende kerstman de begrip pen "stout" en "lief" op geheel eigen wijze interpreteert dreigt Kerstmis toch nog in gevaar te komen en moet Scott de feestda gen van de ondergang zien te redden. Deze film van Peter Jackson is gebaseerd op de trilogie van J.R.R. Tolkien. In het eerste deel begint het verhaal over de ring die in de handen belandt van de kleine Hobbit, Frodo Baggins. Zijn vriend Gandalf ontdekt dat de ring eigenlijk toebehoorde aan de Dark Lord Sauron. Vervolgens gaat Frodo op zoek naar de Cracks of Doom om daar de ring te vernietigen. Tijdens deze lange zoek tocht wordt de kleine Hobbit onder andere vergezeld door Gandalf, Aragorn, Boromir. Samen beleven zij de grootste avonturen en trotseren ze allerlei gevaren. Maar dit hebben ze allemaal voor de vernietiging van de ring over. Want dan kan er een einde gemaakt worden aan de heerschappij van de Dark Lords. Naar het geweldige gelijknamige boek van Tessa de Loo Het ontroerende verhaal over een tweeling die op jonge leeftijd wordt gescheiden en uit alle macht probeert elkaarte vinden. Na de dood van hun ouders groeien de tweelingzusjes Lotte en Anna Bamberg gescheiden op. Anna blijft in Duitsland en moet haar hele leven hard werken voor anderen. Lotte verhuist naar een Nederlandse familie die haar op het eerste gezicht alle kansen biedt. Aanvankelijk missen de zussen elkaar en proberen ze alles om weer bij elkaar te zijn. Omstandigheden en de tijd waarin ze leven zorgen echter voor obstakels die groter zijn dan de band die ze altijd voelen. Anna trouwt met een SS-officier die aan het einde van de oorlog sneuvelt. Lottes verloofde wordt vermoord in Auschwitz. Vijftig jaar na hun laatste, pijnlijke ontmoeting pro beert Anna nog één keer in contact te komen met haar tweeling zus. Op nieuwjaarsdag is de toegangsprijs voor alle films eenmalig extra laag. De toegangsprijs voor alle films is 1 januari slechts 5 euro. Hoewel de winnaars van de Zeeuwse Belofte dit jaar niet verder zijn gekomen hebben zowel Backlash (winnaar pop/ rock) als Eva en Igor (singer/ songwriter) de prijs als goede steun in de rug ervaren. Verder mag Stichting popmuziek Zee land ook een lovend woordje richten aan bands als Rebba the Loon (beste live act van 2001) die heel wat mooie concerten mocht geven binnen en buiten de provincie en The Old Firm en het rock and roll-gezelschap the Two-Tones die een mooie buitenlandse tour maakten. In het Arsenaal blikt de Stichting Popmuziek Zeeland terug op het jaar 2002. In verschillende categorieën zullen Popprijzen worden uitgereikt. 2002 is een behoorlijk produk- tief jaar geweest van de Zeeuws bands. Er zijn ruim 40 demo- cd's ingestuurd, waarvan de beste bekroond zal worden. Begin januari worden de nomi naties bekend gemaakt. Ook voor de beste live-act zijn er prijzen te vergeven. Dit jaar zul len vier bands, geselecteerd onder andere op advies van de Zeeuwse Poppodia (waaronder Kalashnikov, Het Beest, Brogum, Midgard, Panta Rhei en De Piek), optreden voor de Popprijs. Het zijn: No Code, Backiash, Badly Preserved en For the Alliance. Alle vier de bands treden op zaterdag 18 januari op en ook deze keer be paalt het publiek wie De Beste Live-band van de avond is. Voor het beste popfestival van 2002 zijn er vijf nominaties. In 2002 kreeg het Yersekse Mosselrock de Popprijs voor Beste Popfestival in Zeeland. Wie gaat het dit jaar worden? Rock around the Bridge? Weitjerock? Anywave? (weer) Mosselrock? of Klomppop? Zij zijn in ieder geval genomineerd. De kunst om een mooie CD in de studio te maken is sowieso een Popprijs waard, maar tij dens het beluisteren van al die Zeeuwse CD's viel op dat al die geluidsdragers steeds mooier verpakt worden. De hoesjes, boekjes, inlays etc etc zien er steeds beter uit en besloten is om hiervoor ook een Popprijs uit te reiken. Genomineerd zijn: Badly Preserved (Still Feeling), III Productionz (Beatdownsyn- drome), For The Alliance (Punk for pussies), Anchor (Don't miss this one) en Koel Bewaren (Mag dat?). Niet alleen de cd-hoezen, ook de websites zijn vaak ene lust voor oor en oog van de bezoe ker. Als je op de site van de Stichting Popmuziek Zeeland gaat kijken bij de Noot-linx dan ficieel met een expositie in het vernieuwde en vergrote Grand- Café. Deze expositie toont schit terende zijden objecten van Jolanda Verstegen. Tegelijkertijd met deze expositie wordt dan "Fashion by the Sea II" geopend. Henriëtte Verburgh ging in haar openingstoespraak uitgebreid in op de geschiedenis van de mode en de ontwikkelingen daarin. Ook ging ze in op de positie die het Zijdemuseum met "Fashion by the Sea" daarin zou kunnen innemen. Zeven textielkunstenaars open den deze eerste "Fashion by the Sea": Helmy Bakx, Els Bekker, Yvette Cals, Petroesjka In het Panhuis, Katrien van Hettema, Anneke Klein en Annemoon Mulder. Het werk van deze textielkunstenaars is heel geva rieerd van gevilt werk, waarin zijde gecombineerd is met di verse andere materialen, tot aan geweven kleding en kledingaccessoires. Bij de opening werd de prach tige zijden kleding in een mo deshow aan het publiek gepre senteerd. De presentatie werd stijlvol begeleid door de djembéspelers Patrick Knoops en Frank van Bart. De kleding in de expositie leent zich uitstekend om bij feestelijke gelegenheden te dragen. De meeste kledingstukken zijn te koop. Hierdoor is het mogelijk om de komende nieuwjaars viering nog in iets werkelijk unieks en bijzonders voor de dag te komen in een van deze schit terende ontwerpen het stralend middelpunt van het feest kunt zijn. Fashion by the Sea is dit jaar in verband met de uitbreiding van het Zijdemuseum gesplitst in Fashion by the Sea I, die loopt tot 4-1 -03 en Fashion by the Sea II, welke loopt van 1-2-03 tot en met 26-2-03. In de tussenliggende periode wordt de nieuwe uitbrei ding geheel afgerond en inge richt. Op I februari opent het Zijdemuseum de uitbreiding of- De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 8 van dit blad. blijkt dat zo'n beetje alle Zeeuwse bands een eigen website hebben. Het SPZ-be- stuur heeft een tweetal deskun digen gevraagd een nominatie op te stellen van de vijf mooi ste en beste. Opdracht was niet alleen te kijken naar het mooie, maar ook naar het effectieve. Uit deze vijf kiest het Bestuur een winnaar. Naast de vier bands die optre den voor de popprijs 'Beste Liveband' zullen er nog drie Zeeuwse bands optreden: Danny Vera, lll-productionz en Francis Levoy the Blowrags. De zaal van Het Arsenaal gaat open om 20.00 uur en de entree bedraagt 5 euro. Backlash is twee keer genomineerd voor een prijs. Foto: http:// www.backlash.nl/ Het Zijdemuseum kunt u vinden in de Dorpsstraat 3 te Meliskerke en het is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Kijk ook op www.zijdemuscuvn.nl of vraag info tel 0118-593305 Tussen de Kerstdagen en het nieuwe jaar draait er in 't Beest iedere dag een andere film. Sommige daarvan zijn eerder tij dens het afgelopen jaar al vertoond, een paar zijn voor het eerst te zien. Italian for beginners (donderdag 26 december)speelt in een kleine Deense gemeenschap, waar de cursus 'Italiaans voor beginners' floreert. De cursus brengt de deelnemers bij elkaar en verstrengelt hun leven en hun liefdes. Binnen de lessen - maar vooral daar buiten. Als klap op de vuurpijl gaat de school- klas ook nog naar het land van hun dromen: naar Italië. Le I fabuleux destin d'Amélie Poulain (Vrijdag 27 december)is een bizar grotestadssprookje van Jean-Pierre Jeunet over een we- I reldvreemd meisje dat hunkert naar liefde die ze niet kan vin- ij den en waarvoor ze eigenlijk doodsbang is. Gedurende de hele I film worden schijnbaar onbelangrijke details over de gewoon- I ten van de personages in beeld gebracht. Regisseur Jean-Pierre 1 Jeunet bevestigt met deze film op overdonderende wijze zijn 1 reputatie als stilistisch duivelskunstenaar en estheticus in hart en nieren. In 'Kandahar' (zaterdag 28 december) passeert Nafas, een naar Canada gevluchte Afghaanse journaliste, illegaal de I Iraans-Afghaanse grens en begeeft zich, geleid door gidsen, p op weg naar haar in Kandahar wonende zus van wie ze een f brief ontvangen heeft. Gaandeweg worden de gevolgen van een twintig jaar durende (burger)oorlog zichtbaar; de I Afghaanse bevolking is straatarm, verminkt en wordt ver- f scheurd door haat en onderling wantrouwen. De film 'Atanarjuat' (zondag 29 december) is de eerste speelfilm die gemaakt is door de Inuit (eskimo's) in hun eigen taal en leef I gebied. Plaats van handeling is Ig looi ik, een klein eiland in het 1 noorden van Canada, zo'n 250 kilometer boven de poolcirkel. I De witte ijsvlaktes en hemelsblauwe lucht in 'Atanarjuat' vor men een beeldschoon decor voor een eeuwenoude lnuit-le- gende over goed en kwaad, liefde en haat, wraak en verzoe- I ning. 'The day I became a woman' (maandag 30 december) I gaat over het meisje Hava op de dag van haar negende ver- ij jaardag. Volgens de traditie is ze vanaf dat moment een vrouw Ien dient ze zich te bedekken met de traditionele chador. Hava wordt in de laatste uren van haar kindertijd gevolgd door de camera. Voor alle films geldt: aanvangstijd 20.30 uur en entree a 6,00/ passen n 5,00 I het toneelstuk 'Schrijf me in het zand' op. He.t stuk is van de hand van Inez van Dullemen. Aan de hand van dagboek- I fragmenten worden de realties binnen een gezin blootgelegd. Het gezin maakt naar de buitenwereld toe een doodnormale indruk, maart de schijn bedriegt: de familieleden leven met een afschuwelijk geheim. De fragmenten uit het dagboek van de dochter, dat na haar dood ontdekt wordt, vormen de rode draad II door het toneelstuk. De dagboeknotities zetten de familie- verhoudingen op scherp. De afzonderlijke hoofdpersonen ko- men door de onthullingen tot het gedwongen besef dat er in 1 het leven persoonlijke keuzes moeten worden gemaakt. De re- I gie van het stuk is in handen van Jaap Hissink. De spelers zijn I Henk Adriaanse, Ineke van Doormal, Bo van Scheyen, Inez van Schie en Amy Seerden. I Het toneelstuk beleeft vrijdag 3 januari zijn première in theater Vestzak '99 in Vlissingen. Daarna wordt het, op dezelfde locatie, I nog drie keer opgevoerd. De andere speeldata zijn 4, 10 en 17 januari. Alle voorstellingen beginnen om 20.15 uur. Enthousiast reageerde men op de vorige f Nieuwjaarspromconcerten van Het Zeeuws Orkest. Ook nu, op I 9, 10 en 11 januari is er weer spektakel te zien en te beluiste- I ren. Joan Berkhemer de dirigent, violist en componist laat zijn I veelzijdigheid zien in een door hem zelf gecomponeerd humo- 1 ristisch stuk "Let's march together". Berkhemer speelt in een I echte circus-act viool en piano tegelijk en fluit daarbij een valse j opera aria op zijn vingers. Na dit spektakel is het de beurt aan 1 het publiek; iedereen wordt uitgenodigd naar hartelust mee te 1 zingen met de bekende negro spiritual "oh when the saints".Twee jonge Zeeuwse talenten staan in de schijnwer- I pers. Mathieu van Bellen, de jonge violist uit Hulst, zal een staal- p tje van virtuositeit op zijn viool vertolken in twee werken van I Wieniawsky voor viool en orkest. Al op zijn 4e begon hij viool 1 te spelen. Nu 14 jaar oud heeft Mathieu al diverse prijzen ge wonnen, waaronder het Prinses Christina Concours. In 2003 zal hij ook optreden met het Brabants Orkest. Deze maand ont vangt Mathieu de cultuur-aanmoedigings prijs van Hulst. De andere jonge veelbelovende Zeeuwse musicus is de i trombonist Daniël Ploeger. Hij zal samen met Het Zeeuws Or I kest het concert voor trombone en orkest van de Italiaanse com ponist Rota spelen. Evenals Mathieu werd Daniël toegelaten tot de jong talent afdeling van het conservatorium. Hij heeft al meerdere concerten gegeven in het buitenland. Deze zomer speelde hij met groot succes in het Festival van Zeeuws Vlaan- deren. De Nieuwjaars Promconcerten van Het Zeeuws Orkest, waar bij natuurlijk Strauss niet ontbreekt met o.a. de Pizzicato Polka, zijn dit jaar te beluisteren in Goes,( Donderdag 9 januari, Grote Kerk, 20.00 uur, kaarten 0118 659659), Vlissingen (Vrijdag 10 januari, St. Jacobskerk, 20.15 uur, kaarten 0118 416662) en Aardenburg (Zaterdag 11 januari, R.K. Kerk, 20.00 uur kaarten 0117 492752). Tot en met 5 januari is er in de Vleeshal een tentoonstelling te zien van de Zeeuwse Kunstkring met een wel zeer bijzonder ka rakter. Op de expositie is te zien hoe de deelnemende kunste naars zich hebben laten inspireren door voorwerpen en gedach tenwereld van collega-kunstenaars. Er is werk te zien dat uit we derzijdse beïnvloeding is ontstaan. Bij het binnenkomen wordt de toeschouwer meteen geconfronteerd met een rode draad, die hem door de tentoonstelling leidt en tevens verwijst naar inspiratiebron en kunstwerk. De tegenstelling individu-groep zorgt voor een krachtig resultaat. Enerzijds is er de diversiteit in materiaal en techniek van de 16 kunstenaars en hun verschillende disciplines, anderzijds zorgen het concept en de opstelling voor een sterke eenheid. Op de tentoonstelling" wisselwerking/Mx4" is werk te zien van: Els van Baarle, Cobi Boone, Anne Breel, Miems van Citters, Leen van Duivendijk, Saskia Eggink, Adri Geelhoed, André Kappert, Marie-Louise Kommers, Marja de Lange, Giel Louws, Reneé Mink, Gerda Rutters, Rijnhard Schregardus, Fransje v.d. Swan en Christel Wijland. De openingstijden zijn dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur en op nieuwjaarsdag van 12.00 tot 17.00 uur. Op aanvraag worden ook rondleidingen door de exposanten gegeven. De toegangsprijs: bedraagt ai,-; CJP: gratis.

de Faam | 2002 | | pagina 17