vrijdag 27 december 2002 FAAM/VLISSINGER Puzzel 13 Goed nieuws voor iedereen die graag puzzelt: het is weer december! Deze sfeervolle maand vol tradities rondom de kerstboom en de jaarwisseling heeft voor puzzelaars nóg een traditie in petto: de Van Dale Einde jaarspuzzelactie! Puzzel mee met de van Dale Eindejaarspuzzelactie Er zijn schitterende prijzen te winnen. Zo bestaat de hoofdprijs uit de dertiende editie van het Van Dale Groot Woordenboek der Nederlandse taal, oftewel de Dikke Van Dale. De tweede prijs is het Van Dale Idioom woordenboek en de derde prijs is het Van Dale Hand woordenboek hedendaags Ne derlands. Stuk voor stuk prach tige naslagwerken om duizenden puzzelwoorden in op te zoeken. Veel puzzelplezier! Eerste prijs: de 13e editie van de Grote Van Dale De 13e editie van de driedelige Grote Van Dale bevat op 4.400 pa gina's maar liefst 232.743 tref woorden. Er zijn talloze betekenissen, ci taten, uitdrukkingen en vaste verbindingen opgenomen en aan duizenden woorden is een datering toegevoegd. Ook geeft de 13e editie uitspraak informatie bij woorden waarvan de uitspraak afwijkt van de Ne derlandse uitspraakregels. Het meest complete Nederlandse woordenboek heeft een omber- kleurig jasje en is voorzien van een handige en luxueuze opbergcassette. Om het opzoe ken en terugvinden te vergemak kelijken, is elk deel bovendien uitgevoerd met twee leeslinten! De winkel waarde van deze prachtige hoofdprijs is 159 euro. Tweede prijs: het Van Dale Idioomwoordenboek Een koude douche is sprekender dan een onverwachte tegenval ler. Op die manier geven uit drukkingen en gezegden kleur aan onze taal. Ze weerspiegelen ook allerlei maatschappelijke ontwikkelingen, want terwijl men vroeger iets met de paple pel kreeg ingegoten, zit dat anno 2001 gewoon in je genen. Deze en andere taaiwetenswaardigheden ont dekt u in het Van Dale Idioom woordenboek dat vol staat met uitdrukkingen, ge zegden, zegswijzen, spreuken en vergelijkingen. Alle uitdrukkingen zijn voorzien van een heldere toelichtingen één of meer citaten. Behalve een naslagwerk om de be tekenis van uitdrukkingen op te zoeken, is het Idioomwoordenboek ook een plezierig lees- en blader boek met honderden illustraties. Winkelwaarde van het Idioomwoordenboek is 65 euro. Derde prijs: het Van Dale Hand woordenboek hedendaags Neder lands Voor iedereen die correct Neder lands wil spreken en schrijven, is er dit ruim 1.200 pagina's tellende woordenboek. De moderne woor denschat vindt u terug in de circa 66.000 trefwoorden, de betekenis sen en de voorbeelden. Een uitste kend naslagwerk voor kantoor, thuis of school. Het handwoordenboek heeft een winkelwaarde van 31 euro. Wat u moet doen om een prijs te winnen Los de puzzel op en vul de letters in op de balk onderaan. Zo vind u de oplossing. Stuur die op een briefkaart naar de redactie van De Faam Vlissinger, postbus 5, 4460 AA in Goes. Doe dat wel voor vrijdag 10 januari, want dan trekken we de prijswinnaars. Deze krijgen hun prijs toege stuurd. In De Faam Vlissinger van woensdag 15 januari wordt vermeld wie de winnaars zijn. Veel succes! idioom

de Faam | 2002 | | pagina 13